Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 83

Θέμα: GS,Τίγρη ή 990 Adventure?

  1. #61
    Κάτοχος 990 εδώ και 2 μήνες, είχα και 1050 παλιότερα, αν δεν σε ενδιαφέρει το χώμα ούτε καν το 990.

    Απο αυτα που αναφέρεις νομίζω ότι με τίγρη θα είσαι κομπλε.
    1-2-τρίο! The hooligan is coming...

  2. #62
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Επειδή η ζυγαριά έχει ήδη γείρει 99% προς gs1200,τι λένε οι γνώστες,υπάρχουν σημαντικές διαφορές μεταξύ των 07 & 08 μοντέλων ώστε να δικαιολογούν τα 1500-2000€ διαφορά ή να πάω σε 07 και τα ρέστα λουκούμια; Γνωρίζω την προσθήκη traction control και esa αλλά πόσο απαραίτητα μπορεί να είναι αυτά ώστε να σε βάλουν στο τριπακι της αναβάθμισης;

  3. #63
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    καπου εκει δεν ειχανε φρενα με σερβο;

  4. #64
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Αυτά καταργήθηκαν το β εξάμηνο του 06.

  5. #65
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    τοτε παρε του 07. Μια χαρα μηχανακι ηταν και τοτε. Ασε που με λιγοτερα ηλεκτρονικα, θα ειναι καλυτερα απο πλευρας μπαταριας κλπ.

  6. #66
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mtsop Προβολή μηνύματος
    Να λάβεις υπόψιν σου και το αν υπάρχει και ο ανάλογος μάστορας για το ανάλογο μηχανάκι στην πόλη σου.
    Σωστός-σωστότατος ο συλλογισμός, αλλά από την άλλη οι διαμένοντες στην ελληνική ύπαιθρο και επαρχία θα έπρεπε να κυκλοφορούν μόνο με γιαπωνέζικα...

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Νικόλα είναι υποκειμενικό το θέμα με traction control και esa...για κάποιον(συνήθως τον αναβάτη που έχει μάθει να οδηγεί με αυτά) μπορεί να είναι απαραίτητα και για κάποιον άλλο περιττή πολυτέλεια.Προσωπικά θα τα ήθελα αλλά ως νεότερος οδηγός από εσένα,θεωρώ πως μπορεί και να μη σου φανεί καθόλου η διαφορά.Πρώτη προτεραιότητα νομίζω πως είναι ξεκάθαρα η γενικότερη κατάσταση του μεταχειρισμένου που θα βρεις και δευτερευόντως η προίκα σε εξοπλισμό ή ηλεκτρονικά

  8. #68
    Πάρε του '07 και με τα ρέστα βάζεις ανάρτηση της προκοπής (γιατί οι ΟΕΜ απ'ο,τι ειδα οταν έψαχνα δεν αντέχουν κ πολύ). Το ESA μπορεί να είναι βολικό αλλά αν βγάλει βλάβη κοστίζει πολύ.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    Κάτοχος του 990ADV , φιλε μου εγώ θα πώ οτι δεν νομίζω να ξανα-αλλάξω μηχανή μετά απο το adv μου.. , τι bmw και tiger πατε να συγκρίνετεμε το 990 βρε παιδιά.. ; ΠΑΡΕ ΤΟ 990 να ευχαριστηθείς ΜΗΧΑΝΗ φιλαράκι , δεν ξαναβγαινει τετοιο εργαλείο!
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fz6man Προβολή μηνύματος
    Κάτοχος του 990ADV , φιλε μου εγώ θα πώ οτι δεν νομίζω να ξανα-αλλάξω μηχανή μετά απο το adv μου.. , τι bmw και tiger πατε να συγκρίνετεμε το 990 βρε παιδιά.. ; ΠΑΡΕ ΤΟ 990 να ευχαριστηθείς ΜΗΧΑΝΗ φιλαράκι , δεν ξαναβγαινει τετοιο πολυεργαλείο!
    Διόρθωση

  11. #71
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Στα μοντέλα από 08 κι ύστερα ξέρω ότι τα χιλιόμετρα δεν μπορούν να κρυφτούν,ακόμα και αν τα γυρίσεις,τα αληθινά είναι καταγεγραμμένα στην eprom.

    Στα προ του 08 ισχύει το ίδιο?

  12. #72
    Οτι μηχανακια και να κοιταω στο καρ , παρκαρισμενα εχω μονο τα 990 ...ετσι να τα βλεπω.

    Οπως ειπε και ο παραπανω .... δεν ξαναβγαινουν τετοια μηχανακια

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Οτι μηχανακια και να κοιταω στο καρ , παρκαρισμενα εχω μονο τα 990 ...ετσι να τα βλεπω.

    Οπως ειπε και ο παραπανω .... δεν ξαναβγαινουν τετοια μηχανακια
    Ναι αλλά ο άνθρωπος ζητάει ροπατο ανετο ταξιδιαρικο ον οφ, για ψιλοηρεμη γοργή οδήγηση. Δεν κάνει το 990 για τέτοια, ούτε για καθημερινή χρήση.

  14. #74
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά ο άνθρωπος ζητάει ροπατο ανετο ταξιδιαρικο ον οφ, για ψιλοηρεμη γοργή οδήγηση. Δεν κάνει το 990 για τέτοια, ούτε για καθημερινή χρήση.
    κι όμως κάνει...
    Ροπάτο...
    άνετο...
    ταξιδιάρικο...
    ον...
    οφ..
    Αν το φτάνεις (180εκ+) είναι παπί και για καθημερινά...
    ΑΛΛΑ καίει...

    Μιλάω εκ πείρας σαν κάτοχος και ουχί θεωρητικός σαν αναγνώστης περιοδικών φόρουμ κτλ...
    Επίσης μιλάω σαν χρήστης και όχι απλά κάτοχος και οδηγός ΣΚ για καφέ, εφέ και μούρη...
    Δύο καλά ταξίδια εξωτερικό, 9κ, 14-15 χώρες, δικάβαλο, με κάμπινγκ
    Εκδρομές στην Ελλάδα και με χώμα...
    2 36ωρα...
    και το μοναδικό μου καθημερινό μεταφορικό μέσο...
    (μιλάω με επιχειρήματα που λέει και ο Τζιμάκος...)
    Επιμένω οτί κάνει μια χαρά όπως φυσικά και πολλά άλλα...

    Επί του θέματος το παλικάρι φωτογραφίζει το 1200 και από την αρχή αυτό ήθελε μάλλον αλλά θέλει και τους φίλους του και τους το φέρνει σιγά-σιγά χαχαχαχαχα
    Αν είχε ΧΤ (αν πρόσεξα σωστά...) ότι και να καβαλήσει θα του φανεί πύ...πύ...πύραυλος
    Καλές αγορές και καλά χιλιόμετρα...

    υ.γ. Άκου δεν κάνει...Αν πάλι εννοείς "δεν ΤΟΥ κάνει..." πάμε αλλού...μόνο εκείνος ξέρει...ίσως...
    Μόνο όταν "δεις το έργο" ξέρεις πραγματικά...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    κι όμως κάνει...
    Ροπάτο...
    άνετο...
    ταξιδιάρικο...
    ον...
    οφ..
    Αν το φτάνεις (180εκ+) είναι παπί και για καθημερινά...
    ΑΛΛΑ καίει...

    Σέβομαι την γνώμη σου αφου είσαι κάτοχος. Αλλά το 990 το έχουν πολλοί φίλοι και μιλάμε συχνά γι' αυτό. Σαν κάτοχος λοιπόν πια είναι η γνώμη σου για τα παρακάτω:


    Ροπάτο από τις 3000 στροφές και πάνω που φτιάχνει ο ψεκασμός ή δεν ισχύει αυτό;


    Άνετο όσον αφορά τη σέλα, τους χώρους για δύο ή την προστασία από τον αέρα; και σε σχέση με ενα gs 1200; (εδώ θα ήταν ωραία να απαντήσει ο mariner που τα ξέρει και τα δυο)


    Ταξιδιάρικο; Εδώ δεν εχω καμμία αντίρρηση πλην την αυτονομίας και των ελαστικών με σαμπρέλα.


    ον/οφ, μαζί σου και μάλιστα ίσως το καλύτερο, αλλά στο χώμα μπορείς να το πας χαλαρά, ήρεμα να απολαύσεις το τοπίο;


    Στην κίνηση δεν δουλεύει συνέχεια το βεντιλατέρ; Το τιμόνι που δεν κόβει; Το μεγάλο ύψος;


    Με λίγο καλή θέληση ναι μπορεί να κάνει και τα παραπάνω αλλά η γνώμη μου είναι πως υπάρχουν πιο κατάλληλα μηχανάκια όταν ο παραγοντας χώμα δεν παίζει.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 990 Adventure vs F 800 GS για πείτε
    από elrodeo77 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 223
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2016, 17:00
  2. KTM 990 Adventure VS R1200GS Adventure
    από Spike στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2009, 23:18
  3. KTM 990 Adventure η bmw gs 1200.ποια ειναι καλυτερη
    από taksidiotis25 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2007, 05:28
  4. KTM 990 Adventure vs. KTM 950 Adventure
    από Nik0s στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 02:07
  5. Ktm 990 Adventure Fotos & 950 Mx
    από DUKASII στο forum KTM
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF