Σελίδα 14 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314151617181924 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 365

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας

  1. #196
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.196
    Δε φταίει μόνο ο ΒΟΑΚ παιδιά,μην τρελαθούμε.

  2. #197
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Οχι δεν φταιει μονο ο ΒΟΑΚ,αλλα επειδη φταινε και οι οδηγοι θα μετριαζονταν κατα πολυ τα θανατηφορα εαν υπηρχε κλειστος αυτοκινητοδρομος

  3. #198
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.073
    Υπαρχουν χειροτεροι δρομοι αλλου στην Ελλαδα,αλλα ο ΒΟΑΚ εχει τους Κρητικαρους που σαν αυτους κανενας στην Ελλαδα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #199
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Δυσκολευομαι να θυμηθω χειροτερο δρομο στην Ελλαδα.Ισως Πατρας-Πυργου ο οποιος λενε οτι ειναι σκοτωστρα,αν και δεν τον εχω κανει.
    Προσεξε,μιλαμε για κεντρικο οδικο αξονα.

  5. #200
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Δυσκολευομαι να θυμηθω χειροτερο δρομο στην Ελλαδα.Ισως Πατρας-Πυργου ο οποιος λενε οτι ειναι σκοτωστρα,αν και δεν τον εχω κανει.
    Προσεξε,μιλαμε για κεντρικο οδικο αξονα.
    Και μην σώσει να χρειαστεί να τον κάνεις ποτέ..... τον έκανα εγώ 3 φορές για δουλειά και τις τρεις, από τύχη και μόνο ζω..... χάλια μεν ο δρόμος ακόμα πιο χάλια όμως οι τοπικοί που πάνε όπως νάναι! την 4η φορά που μου ζήτησαν να ξαναπάω Πύργο, αρνήθηκα!

    Δεν θεωρώ ότι το πρόβλημα είναι τόσο οι δρόμοι όσο οι τοπικοί οδηγοί.... ρε μπαγλαμά, ξέρεις ότι ο δρόμος καλώς -κακώς, δεν σηκώνει γκάζια και κόλπα, γιατί πας γυρεύοντας να κλείσεις σπίτια;;;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #201
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Σωστά,φτιάχτε δρόμο στην Πατρών-Πύργου γιατί ο Τάκης αναγκάζεται να σπάει το χαγιαμπούσα στον κωλόδρομο και αν πάθει τίποτα ποιος θα φταίει; το κράτος και οι πολιτικοί φυσικά
    when life gets complicated... i ride.

  7. #202
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Οχι ρε παιδια.
    Εννοειται οτι φταινε και οι οδηγοι.
    Ομως επειδη ειμαστε στο 2020 και δεν ειναι νορμαλ να κινουμαστε σε δρομους που εχουν σχεδιαστει και κατασκευαστει το 1950 αλλα κυριως επειδη στην Ελλαδα ειναι πιο ευκολο να φτιαχτει δρομος παρα να αλλαξει η νοοτροπια νομιζω οτι παιζει μεγαλυτερο ρολο η κατασκευη δρομων για την μειωση των θανατηφορων τροχαιων

  8. #203
    Το μεγαλο σοκ το παθαινει κανεις οταν φυγει απο Κρητη αερ/κος για ευρωπη και οδηγησει εκει και μετα πρεπει οταν επιστρεψει να παρει το αμαξι απο αερ/μιο για το σπιτι του .

  9. #204
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Οχι ρε παιδια.
    Εννοειται οτι φταινε και οι οδηγοι.
    Ομως επειδη ειμαστε στο 2020 και δεν ειναι νορμαλ να κινουμαστε σε δρομους που εχουν σχεδιαστει και κατασκευαστει το 1950 αλλα κυριως επειδη στην Ελλαδα ειναι πιο ευκολο να φτιαχτει δρομος παρα να αλλαξει η νοοτροπια νομιζω οτι παιζει μεγαλυτερο ρολο η κατασκευη δρομων για την μειωση των θανατηφορων τροχαιων
    απο οσο γνωρίζω το κομμάτι ηράκλειο-αγιος νικόλαος κάτι γίνεται και έχουν δώσει πολλά κομμάτια δρόμου διπλής κυκλοφορίας
    το κομμάτι ηράκλειο-χανιά είναι θέμα.. τόσο κατασκευάστικα όσο και σχεδιαστικά, οι ακραίες καιρικές συνθήκες που συμβαίνουν καταστρέφουν έυκολα κάτι που θα έχει σχετικά ευκαιριακή σχεδίαση, οπότε θα χρειαστούν τουνελ, πέρασμα απο τα βουνά κλπ αυτό είναι τεράστιο κονδύλι για νησί (που δεν έχει αντίστοιχη κυκλοφορία οχημάτων όπως στην ενδοχώρα - λιγότερα έσοδα απο διόδια), πρέπει να βρεθούν ειδικά ευρωπαικά κονδύλια-προγράμματα για να μπορέσει να χρηματοδοτηθεί ένα τέτοιο έργο
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #205
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Θα το τελειώσουν κατά 90% και μετά θα το παραχωρήσουν σε ιδιώτες να το ολοκληρώσουν 100% και θα βάλουν διόδια...δυστυχώς. Ακριβώς το ίδιο έκαναν και με το αεροδρόμιο Χανίων όπου έγινε η επέκταση το ολοκλήρωσαν και ήρθαν οι Γερμανοί και έβαλαν τις ταμπέλες Fraport.

    O BOAK θα έπρεπε να είχε ολοκληρωθεί πλήρως εδώ και 20 έτη. Γενικά μεγάλα έργα Κρήτη δεν γίνονται. Δεν ξέρω γιατί αλλά ελπίζω στο μέλλον...
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  11. #206
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Καμια επιστροφη μερους των τελων κυκλοφορίας του 2020 λογω απαγορευσης κυκλοφορίας, παιζει να εχουμε..??

    ΜΟΝΟ σοβαρες απαντησεις, παρακαλω..!!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  12. #207
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.073
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Θα το τελειώσουν κατά 90% και μετά θα το παραχωρήσουν σε ιδιώτες να το ολοκληρώσουν 100% και θα βάλουν διόδια...δυστυχώς. Ακριβώς το ίδιο έκαναν και με το αεροδρόμιο Χανίων όπου έγινε η επέκταση το ολοκλήρωσαν και ήρθαν οι Γερμανοί και έβαλαν τις ταμπέλες Fraport.

    O BOAK θα έπρεπε να είχε ολοκληρωθεί πλήρως εδώ και 20 έτη. Γενικά μεγάλα έργα Κρήτη δεν γίνονται. Δεν ξέρω γιατί αλλά ελπίζω στο μέλλον...

    Γιατι οι κρητικαροι αντιδρουν σε οτιδηποτε θιγει τα μικροσυμφεροντα τους.Βλεπε ΑΝΕΜΟΓΕΝΝΗΤΡΙΕΣ που τις ακουνε οι τραγοι και δεν μαρκαλιάζουν τις κατσικες.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #208
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Καμια επιστροφη μερους των τελων κυκλοφορίας του 2020 λογω απαγορευσης κυκλοφορίας, παιζει να εχουμε..??

    ΜΟΝΟ σοβαρες απαντησεις, παρακαλω..!!!!

    Βεβαίως θα έχουμε, πρέπει όμως πρώτα να ολοκληρωθεί η επιστροφή των ποσών από τα αναδρομικά των διοδίων και από τις μίζες της Siemens, του Τσοχατζόπουλου και του Παπαντωνίου.

  14. #209
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Ρε παιδιά είσαστε από την Κρήτη και ξέρετε?
    Έχουν γίνει έργα. Και μάλιστα μέσα στο 20 τελείωσε ένα τεράστιο εργο.Οδος Ηρακλείου μοιρών που έπρεπε να περνάς μέσα από τα χωριά για να φτασεις σε 40 λεπτά μοίρες τώρα με μια ευθεία είσαι εκεί σε 10 λεπτά.

    Γίνεται τώρα διάνοιξη της εθνικής οδού Ηρακλείου Ρεθύμνου στο ύψος της Αγίας Πελαγίας. Έχουν γίνει πολλά ατυχήματα εκεί.
    Μην μιλάμε χωρίς να ξέρουμε. Έλληνες είμαστε όλοι.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #210
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.073
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά είσαστε από την Κρήτη και ξέρετε?
    Έχουν γίνει έργα. Και μάλιστα μέσα στο 20 τελείωσε ένα τεράστιο εργο.Οδος Ηρακλείου μοιρών που έπρεπε να περνάς μέσα από τα χωριά για να φτασεις σε 40 λεπτά μοίρες τώρα με μια ευθεία είσαι εκεί σε 10 λεπτά.

    Γίνεται τώρα διάνοιξη της εθνικής οδού Ηρακλείου Ρεθύμνου στο ύψος της Αγίας Πελαγίας. Έχουν γίνει πολλά ατυχήματα εκεί.
    Μην μιλάμε χωρίς να ξέρουμε. Έλληνες είμαστε όλοι.

    οχι φιλε μου κανεις λαθος.υπαρχουν 3 ειδη ανθρωπων στην γη.
    Οι κανονικοι
    Οι γιαπωνεζοι
    ΟΙ κρητικοι


    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 18/11/2020 στις 20:34.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Παρόμοια θέματα

  1. Τέλη Κυκλοφορίας 2017
    από nicksior στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2016, 13:49
  2. τελη κυκλοφοριας...
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2015, 22:05
  3. Τέλη Κυκλοφορίας 2008, Παράταση
    από anixneyths στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2008, 23:41
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2006, 01:07
  5. Τέλη κυκλοφορίας 2006
    από Alexander στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2005, 07:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF