Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 54 από 54

Θέμα: Αγορά κράνους SHOEI

  1. #46
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Και παλι ευχαριστω!!!!
    Θελω να κανω μερικα ακομα χιλιομετρα και να γραψω τις εντυπωσεις μου.
    Παντως η διαφορα της ποιοτητας με τα πιο φθηνα κρανη τη καταλαβαινεις με το που το πιασεις στα χερια σου.

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/03/2012
    Μηνύματα
    4
    Ευτυχώς είδα το πόστ!!!

    Μόλις παρήγγειλα από το Helmet City το Shoei NXR Terminus TC-1 , στα 290ε με δωρεάν μεταφορικά.

  3. #48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από brokenboy Προβολή μηνύματος
    Ευτυχώς είδα το πόστ!!!

    Μόλις παρήγγειλα από το Helmet City το Shoei NXR Terminus TC-1 , στα 290ε με δωρεάν μεταφορικά.
    Καλοφόρετο λοιπόν.

  4. #49
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Καλοφορετο!!! Καταπληκτικο κρανος.
    Στο δικο μου μολις προσθεσα και την ενδοεπικοινωνια της Sena το 3s-w. κομψο και λειτουργικο.

  5. #50
    μολις παρέλαβα και εγω το NXR απο HelmetCity και έκανε 7 μέρες μόνο να φτάσει.

    Κατι παράξενο που εγινε είναι οτι το χρώμα που διάλεξα, ενώ έκανε 330 ευρώ, δεν ήταν στην κατηγορία SALES. Το βρήκα οταν πήγα στα Full Face SHOEI γενικά.
    Μπορούσα να διαλέξω ότι μέγεθος ήθελα και αυτό έκανα. Με το που το αγόρασα η τιμή πήγε στα 531 αλλά εγώ πληρωσα 330.

    Εκαναν λάθος στην τιμή και μου το εστειλαν παρόλα αυτά; To RUTS TC5 είναι
    The R is for Respect.

  6. #51
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Το πήρα τελικά μετά από σκληρές οικονομίες: NXR Parameter TC3
    Μου άρεσε πάρα πολύ στις φωτό και το ερωτεύτηκα σε σημείο να μην θέλω άλλο. Όταν τελικά το έπιασα στα χέρια μου ήταν ακόμα πιο όμορφο!!!
    Γράφω δυο πραγματάκια σε σύγκριση με το παλιό μου XR1100 (και τα δύο είναι small):
    Είναι πιο ελαφρύ (περίπου 100gr) και το εσωτερικό του μου φαίνεται ακόμα πιο ποιοτικό. Το κέλυφος είναι πολύ πιο μικρό (βάζοντάς τα δίπλα δίπλα) και όταν το φοράω είμαι τσίμα τσίμα με την κορυφή της μύτης μου να είναι στο χιλιοστό με το επιρύνιο. Δεν αισθάνομαι όμως πουθενά πίεση! Μπαίνει άνετα, ζορίζομαι λίγο στο να το βγάλω αλλά πιστεύω θα στρώσει όταν πάρουν τα μαξιλαράκια το σχήμα του κεφαλιού μου. Οι αεραγωγοί του είναι απίστευτοι (εδώ κάτω έχουμε ήδη καλοκαίρι) και από θόρυβο θα έλεγα ότι είναι στα ίδια επίπεδα με το προηγούμενο από το οποίο να πω ότι δεν είχα κανένα παράπονο (όρθια θέση οδήγησης). Η ζελατίνα βγαίνει και μπαίνει το ίδιο, ίσως λίγο πιο εύκολα από το XR1100. Είχε μέσα pinlock καθώς και επιρύνιο και υποσιάγωνο. Double-D το κούμπωμα. Το μόνο που δε μου άρεσε τόσο είναι το κλείδωμα της ζελατίνας που στο προηγούμενο είχε διακόπτη για τη θέση πόλης και για να κλειδώνει ώστε να μην ανοίξει κατά λάθος, εδώ το κλείδωμα αποτελείται από μία πλαστική εγκοπή στην οποία γαντζώνει ένα σημείο της ζελατίνας, χωρίς κάποιο μηχανισμό. Είναι πιο πρακτικό και γρήγορο αλλά για κάποιο λόγο μου φαίνεται ότι μπορεί να φθαρεί και να χαλάσει αυτό, ενώ στην ίδια περίπτωση ο μηχανισμός θα αντικατασταθεί και θα συνεχίσει να δουλεύει.
    Είμαι όμως πάρα πολύ ευχαριστημένος και χαρούμενος και το συστήνω ανεπιφύλακτα!
    Να πω σε αυτό το σημείο ότι κι εγώ από helmetcity ψώνισα, μετά από κουβέντα μέσω mail με τους υπαλλήλους εκεί και ύστερα από μία γενναία έκπτωση που μου κάνανε (το συγκεκριμένο μοντέλο δεν ήταν/είναι στα sales). Μάλιστα παρήγγειλα μαζί και τη σκούρα φιμέ ζελατίνα και μου κάνανε και σ' αυτήν έκπτωση χωρίς να μου πουν τίποτα... Μπράβο τους και τους ευχαριστώ κι από εδώ
    Αχρείαστο να' ναι!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	nxr.jpg 
Προβολές:	177 
Μέγεθος:	14,5 KB 
ID:	394574
    Στην αντανάκλαση της ζελατίνας βλέπετε και το σελοφοκόνταρο, ενσωματωμένο στον ώμο μου, που χρησιμοποίησα χαχαχαχα Αγνοήστε το.
    Πάντα όρθιοι !
    Φύγαμε...

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος
    Το μόνο που δε μου άρεσε τόσο είναι το κλείδωμα της ζελατίνας που στο προηγούμενο είχε διακόπτη για τη θέση πόλης και για να κλειδώνει ώστε να μην ανοίξει κατά λάθος, εδώ το κλείδωμα αποτελείται από μία πλαστική εγκοπή στην οποία γαντζώνει ένα σημείο της ζελατίνας, χωρίς κάποιο μηχανισμό. Είναι πιο πρακτικό και γρήγορο αλλά για κάποιο λόγο μου φαίνεται ότι μπορεί να φθαρεί και να χαλάσει αυτό, ενώ στην ίδια περίπτωση ο μηχανισμός θα αντικατασταθεί και θα συνεχίσει να δουλεύει.
    !
    δεν το έχω ακουμπήσει ποτε αυτο σε κανένα κράνος μου. απορω γτ υπάρχει βασικα.

  8. #53
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Πολύ όμορφο! Ταιριάζει και με τα χρώματα της μηχανής. Αγρατζουνιστο εύχομαι!

    Καλό tip αυτό που ανέφερες για έκπτωση ύστερα από mail.


  9. #54
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Μεγειές και σε σένα.

    Νομίζω όλη η Ελλάδα έχει ένα NXR από προσφορά helmetcity πλέον.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Για αγορά κράνους?
    από kxIII στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2006, 11:25
  2. Αγορά κράνους και μπουφάν
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 23:46
  3. αγορα κρανους??
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 17:18
  4. Αγορα κρανους.
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 10:19
  5. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 23:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF