Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Αλλαγη καμπανας fazer FZ6 2004

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    2

    Αλλαγη καμπανας fazer FZ6 2004

    Καλημερα σε ολους.Επειδη με απασχολει το προβλημα με την καμπανα(κροταλισμα) και οι πιο πολλοι συμφωνουν οτι ετσι κανουν ολα τα fazer,σκεπτομουν μηπως και η καμπανα εχει προβλημα απο το εργοστασιο.Οποτε και καμπανα να παρω καινουρια σε λιγα χιλιομετρα θα εχουμε τα ιδια.Το 1979 ειχα παρει ενα DT 175 και ειχε το ιδιο προβλημα (κροταλισμα)φυσικα δεν θυμαμαι την ενταση του κροταλισματος εχουν περασει χρονια (τωρα ειμαι παππους 59 ετων με 4 εγγονια)αλλα ο μηχανικος τοτε χωρισε την καμπανα και εβαλε αναμεσα στσ δυο κομματια της ενα κομματι απο σαμπρελα και ο θορυβος εξαφανιστηκε.Δεν λεω να κανουμε το ιδιο αλλα μηπως να ψαχτουμε αν ταιριαζει καμπανα απο αλλο μοντελο και συμφωνουμε οτι του εργοστασιου εχει προβλημα.Αν και παππους ακουω καλα και εχω προβλημα με ηχους που δεν ταιριαζουν με το fazer.Ευχαριστω εκ των προτερων οσους ασχοληθουν με αυτο το μηνυμα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Η λογική απόφαση σε τεχνικά θέματα, δεν είναι θέμα δημοκρατίας, είναι θέμα ορθολογικής. Το ''το λένε οι πολλοί'' (αν το λένε κιόλλας) δεν αποτελεί απόδειξη αλήθειας μιας πρότασης, ούτε και διαμορφώνει την πραγματικότητα, βλέπε και οι πολλοί λέγανε κάποτε για επίπεδη Γη.

    Το fazer της δουλειάς, δεν παρουσίασε ποτέ κανένα πρόβλημα κροταλίσματος καμπάνας.

    Γενικά τα fazer που βλέπω, γνωστών, δεν άκουσα ποτέ κανένα να κροταλίζει η καμπάνα του.

    Που το άκουσες εσύ σαν γενικότητα και το λένε κιόλλας οι πολλοί;

    Αν έχει πρόβλημα η καμπάνα σου, φτιάχτην όπως πρέπει, και μην υιοθετείς παράλογες θεωρίες, εσύ θα ταλαιπωρηθείς άδικα.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    2
    Καλησπερα,επειδη μπαινω και στο fazer club αναφερεται συχνα το θεμα της καμπανας.Εγω που μιλαω με αρκετα παιδια που εχουν το ιδιο προβλημα ψαχνονται πολλοι απο αυτους.Ρωτησε σε παρακαλω τους γνωστους σου οταν αμπραγιαζαρουν δεν αλλαζει ο ηχος της καμπανας.Η οταν το μαχανακι ζεσταινεται δεν αλλαζει η διαδρομη της μανετας.Χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθαση μαζι σου επειδη μιλας για γνωστους που σημαινει οτι εσυ δεν εχεις fazer νομιζω οτι καποιοι που εχουν θα με καταλαβουν.Σκεψου οτι μιλωντας με εξουσιοδοτημενο μηχανικο της yamaha μου ειπε οτι ετσι κανουν ολα τα fazer και αν ηθελα μηχανακι χωρις μεταλλικους θορυβους απο το μοτερ να αγοραζα Honda.Ευχαριστω.

  4. #4
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Μήπως έχετε μπερδευτεί με τα 1000 αντί των 600; Μια ιδέα λέω απλά.

Παρόμοια θέματα

  1. FZ6/2004 FAZER Service Manual
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2004, 16:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF