Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: KTM 1190 Adventure και θερμαινόμενα grip

  1. #1
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117

    KTM 1190 Adventure και θερμαινόμενα grip

    Με δεδομένο πως τα original θερμαινόμενα grip, που ρυθμίζονται από το μενού στο 1190, ξεπερνούν κατά κάτι τα 200 ευρώ στη ελληνική KTM, έχω τις εξής λύσεις:

    1.Παραγγελία από Αμερική. Με τα μεταφορικά το κόστος είναι 150€. Κέρδος είναι η συμπαγής κατασκευή, η εύκολη συναρμολόγηση, ο κεντρικός χειρισμός, και πως δεν τα ξεχνάς ανοιχτά ούτε στα ανοίγει κάποιος κακόβουλος εκεί που παρκάρεις.. Στο τελωνείο δεν ξέρω τι γίνεται. Θα έρθει βέβαια με usps που τελικά σημαίνει ελληνικά ΕΛΤΑ που μέχρι σήμερα δεν μου έχουν σταματήσει τίποτα. Αλλά και πάλι 150€ αξίζει;

    2.ΗΟΤ GRIP OXFORD ADVENTURE στα 85€

    3.Puig στα 75€

    και τα δυο με κύκλωμα ελέγχου τάσης. Αλλά αν θέλεις να κλείνουν με τον διακόπτη χρειάζονται επεμβάσεις. Χρήση θα είναι καμιά 10αριά μέρες τον χειμώνα όταν ανεβαίνω βόρεια, και ίσως κάποιες φορές το καλοκαίρι στα ταξίδια που θα έχουν πρωινά ξεκινήματα σε ψηλά βουνά στας Ευρώπας. Έχει κανείς άποψη; Τα έχει δοκιμάσει κανείς; Με ενδιαφέρει τόσο η αποτελεσματικότητα όσο και η αντοχή στο χρόνο. Ευχαριστώ.

  2. #2
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Αν και ελάχιστες φορές έχω νιώσει την έλλειψή τους, μ' ενδιαφέρουν κι' εμένα....
    Βέβαια είμαι υπέρ της άποψης της χρήσης - τοποθέτησης εργοστασιακών θερμαινόμενων
    γκρίπ, μιάς και δεν θα ήθελα να προκαλέσω κάποια ζημιά κατά την τοποθέτησή τους από
    εμένα....................

    Βαρύτητα σ' αυτήν την γνώμη παίζει η σωστή και προσεκτική δουλειά που γίνεται από
    το εδώ (Πάτρα) εξουσιοδοτημένο συνεργείο. Μέχρι τώρα τα μόνα έξτρα που έχω βάλει στην
    μοτοσυκλέττα μου είναι τα κάγκελα και τ' αυτοκόλλητα WP στο μπροστινό σύστημα.

    Κλείνοντας τρία χρόνια σ' ένα μήνα σκεφτόμουν να βάλω κάποιο έξτρα στο μηχανάκι να του
    κάνω ένα δωράκι ΄στην επέτειο....και είναι μιά καλή πρόταση τα θερμαινόμενα γκρίπ........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 990 ADVENTURE ΚΑΙ TuneECU
    από lookylook στο forum KTM
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2017, 20:01
  2. Απαντήσεις: 213
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2015, 15:23
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2015, 02:44
  4. ktm 1190 adventure
    από peterTHErider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2014, 21:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF