Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 179

Θέμα: BIG IN JAPAN ΜΕΡΟΣ ΙΙI (ΙΑΠΩΝΙΑ)

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Μία από τις ιδιομορφίες της χώρας είναι και τα λεγόμενα «convenience stores». Μικρά καταστήματα (περίπου 50 τ.μ) σαν τα δικά μας ψιλικατζίδικα διάσπαρτα σε όλη την χώρα. Περιοδικά, ζαχαρώδη, αναψυκτικά, έτοιμο φαγητό αλλά και ίντερνετ υπό προϋποθέσεις. Κάποια είναι ανοιχτά όλο το 24ωρο και τα πιο γνωστά είναι τα Lawson, 7/Seven, Family mart, και τα Κ. Λίγο πιο ακριβά από τα σούπερ μάρκετ, σε βγάζουν από δύσκολες καταστάσεις εύκολα. Το σημαντικό είναι πως όλα έχουν ΑΤΜ αλλά με τα capital controls που έχουμε δεν βοήθησε πολύ αυτό.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	400.jpg 
Προβολές:	337 
Μέγεθος:	96,7 KB 
ID:	375525

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	401.jpg 
Προβολές:	337 
Μέγεθος:	74,9 KB 
ID:	375526

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Εδώ πρέπει να εξηγήσω και το τι παίζει με το ίντερνετ στην Ιαπωνία. Πριν πάω πίστευα ότι στην χώρα της τεχνολογίας το ίντερνετ θα ήταν διαθέσιμο ακόμα και μέσα στο νερό. Λάθος. Η πολιτική της παροχής είναι πολύ περιοριστική. Πέρα από τα χόστελ (και υποθέτω και στα ξενοδοχεία) που παίρνεις τον κωδικό και έχεις σύνδεση, δωρεάν ίντερνετ χωρίς κάποιας μορφής καταχώρηση έχει σε ελάχιστα σημεία και όπου έχει ζητάει email, και σε κάποιες περιπτώσεις και αριθμό τηλεφώνου.

    Η πρόσβαση είναι περιορισμένης χρονικής διάρκειας, ισχύει για ένα 24ωρο και σε κάποιες περιπτώσεις έχεις πέρα από τον χρονικό περιορισμό και περιορισμό στο πόσες φορές θα συνδεθείς ανα ημέρα. Δυνατότητα να κάνεις σύνδεση δεν σου δίνουν (το δοκίμασα σε εταιρίες όπως η docomo και η Softbank). Η καλύτερη λύση είναι να αγοράσεις μέσω διαδικτύου κάρτα sim πριν επισκεφτείς την χώρα. Πέτυχα έναν τουρίστα στο χόστελ στο Σαππόρο και μου επιβεβαίωσε αυτό που είχα διαβάσει σε διάφορες ιστοσελίδες. Το κόστος κατοχής ίντερνετ είναι ακριβό (35€ για 3 giga για ένα μήνα) αλλά η διευκόλυνση που σου παρέχει είναι μεγάλη.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	402.jpg 
Προβολές:	338 
Μέγεθος:	88,5 KB 
ID:	375527

    Το σήμα της Softbank

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Η βροχή των τελευταίων ημερών δεν έλεγε να σταματήσει και το δελτίου καιρού πέρα από τους τυφώνες έδειχνε πως για την επόμενη εβδομάδα θα έριχνε νερό σε όλη την χώρα. Πλησιάζοντας στο τέλος του ταξιδιού μου χρονικά και χιλιομετρικά ξεκίνησα για το Τόκυο και τον τελευταίο σταθμό της διαδρομής μου. Από το Σαππόρο πήρα τον δρόμο 453 προς την λίμνη Shikotsu. Η λίμνη ήταν θαυμάσια αλλά ο καιρός όχι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	403.jpg 
Προβολές:	337 
Μέγεθος:	62,0 KB 
ID:	375528

    Συνέχισα με τον 276 προς το Kimobetsu και κατόπιν νότια στον 230 προς Rusutsu – Toyoura. Τα ομιχλιασμένα βουνά και η μυρωδιά του βρεγμένου χώματος απάλυναν κάπως την ταλαιπωρία από την συνεχή βροχή. Οι διαδρομές δίπλα σε ποτάμια και λίμνες ήξερα πως θα ήταν οι τελευταίες μου στην χώρα για αυτό και προσπάθησα να τις χαρώ όσο περισσότερο μπορούσα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	404.jpg 
Προβολές:	337 
Μέγεθος:	84,1 KB 
ID:	375529

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Φτάνοντας στην Toyoura από την πλευρά του Ειρηνικού ωκεανού πήρα τον 37 και παραλιακά κινήθηκα προς Oshamanbe. Εκεί έκοψα δυτικά προς Imakane – Setana και βρέθηκα στην πλευρά της ιαπωνικής θάλασσας. Σκόρπιες καλλιέργειες, μερικά λιβάδια και χαμηλοί αλλά πλήρως δασωμένοι λόφοι περνούσαν από μπροστά μου. Συνέχισα νότια προς Otobe – Assabu και έφτασα στο Χακοντάτε ύστερα από άλλη μία υπέροχη παραλιακή διαδρομή.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	405.jpg 
Προβολές:	335 
Μέγεθος:	103,1 KB 
ID:	375530

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	406.jpg 
Προβολές:	337 
Μέγεθος:	88,5 KB 
ID:	375531

    Ο καιρός με είχε αποσυντονίσει τελείως. Βροχή, ήλιος, σύννεφα, καπάκια βροχή κουράστηκα. Το βάλε βγάλε του αδιάβροχου είχε καταντήσει ρουτίνα πια...

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Είναι όμως αυτή η "διαφορετική μαγεία" που έχει η φύση όταν βλέπεις εικόνες ίδιων θεμάτων με αυτές στην Ελλάδα που χρωμάτιζε τις πορείες μου. Έτσι μέσα στο πλοίο απόλαυσα άλλο ένα αρχικά «θυμωμένο» και έπειτα πύρινο, ανάμεσα στα σύννεφα, ηλιοβασίλεμα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	407.jpg 
Προβολές:	336 
Μέγεθος:	82,9 KB 
ID:	375532

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	407a.jpg 
Προβολές:	334 
Μέγεθος:	79,0 KB 
ID:	375533

    Νύχτα πια βρέθηκα απέναντι στην Όμα. Διανυκτέρευσα στην ύπαιθρο και το πρωί ξεκίνησα την πορεία προς τον νότο. Πατώντας στο Χονσού σκέφτηκα πως ήμουν πια στην τελική ευθεία.

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Το πρωί ο ουρανός είχε αυτό το βαρύ γκίζο και καταθλιπτικό χρώμα αλλά ήμουν τόσο γεμάτος από εικόνες που δεν πτοήθηκα. Κατευθύνθηκα νότια προς Mutsu, αφού κάθισα πρώτα λίγα λεπτά να χαζέψω την ανεπιτυχή προσπάθεια του ήλιου να ξεφύγει από τα σύννεφα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	408.jpg 
Προβολές:	334 
Μέγεθος:	80,2 KB 
ID:	375534

    Με τα σύννεφα να κάνουν την μέρα νύχτα συνέχισα προς Higashidori – Hachinohe και Kuji εισερχόμενος στην περιοχή που είχε χτυπήσει το τσουνάμι του 2011. Στο μυαλό μου ήρθε πάλι ο δήμαρχος που με το τείχος που έφτιαξε έσωσε την πόλη του (30 χρόνια μετά) και προσπαθούσα να καταλάβω αν ήταν οραματιστής ή τυχερός ή απλά τυχοδιώκτης.

    Βυθισμένος στις σκέψεις μου διέσχιζα μικρά χωριουδάκια, δρόμους ανάμεσα στα δέντρα πλάι στην θάλασσα, σκόρπιες καλλιέργειες και ένα σκασμό από εικόνες που έφτιαχναν μία διαδρομή την οποία αμφιβάλλω αν θα ξανασυναντήσω αλλού.

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Η απεραντοσύνη του Ειρηνικού ωκεανού γέμιζε την ματιά μου ενώ προσπαθούσα να φανταστώ πως θα ήταν η περιοχή όταν η θάλασσα ξεχύθηκε και κατάπιε την ξηρά. Από το Kuji συνέχισα προς Miyako με τα έργα για το «Μέγα τείχος της Ιαπωνίας» να είναι σε πλήρη εξέλιξη. Ογκοδέστατες κατασκευές μου έφεραν στο μυαλό μου τα κυκλώπεια τείχη της Τίρυνθας. Γέφυρες, ποτάμια, λιμάνια και τούνελ εναλλασσόντουσαν μπροστά μου σε μία πρωτόγνωρη διαδρομή.

    Ιχθυοκαλλιέργειες, κυριολεκτικά η μία πάνω στην άλλη, ψαράδικα, τσιμεντωμένες ακτές, από αριστερά και κατάφυτα βουνά πάντα με τα απαραίτητα αντιολισθητικά έργα στα δεξιά μου. Επέλεξα τον άκρως παραλιακό δρόμο και οι στροφές με τις ανηφόρες κατηφόρες γέμιζαν την διαδρομή με εναλλαγές και όμορφες εικόνες. Είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό από το πάντρεμα της δόμησης με την φύση. Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο. Νόμιζα πως η Ελβετία και η Αυστρία ήταν οι πρωτοπόροι σε τέτοιου είδους κατασκευές αλλά πιστέψτε με είναι πολύ πίσω από τους Ιάπωνες. Πιστεύω ότι θα μπορούσα να οδηγώ μέρες σε τέτοια τοπία. Συνέχισα προς Kamaishi – Ofunato και Kessennuma.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	409.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	72,3 KB 
ID:	375535

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	410.jpg 
Προβολές:	335 
Μέγεθος:	91,6 KB 
ID:	375536

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	411.jpg 
Προβολές:	334 
Μέγεθος:	91,4 KB 
ID:	375537

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	412.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	68,9 KB 
ID:	375538

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	413-.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	92,4 KB 
ID:	375539

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	414.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	94,4 KB 
ID:	375540

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Κάπου εκεί η κίνηση είχε αρχίσει να πυκνώνει επικίνδυνα οπότε ήταν η κατάλληλη στιγμή για να πάρω τον 456 και να κατευθυνθώ προς το Tome και την ενδοχώρα. Συνέχισα με τον 346 περαιτέρω νότια και μετά κατευθύνθηκα δυτικά με τον 347 προς Οσάκι και Obanazawa.

    Μετά από λίγο βρισκόμουν στην Μουραγιάμα και για δεύτερη φορά στο Gust house του Σαμ. Τελικά έχουν δίκαιο πως ο ταχυδρόμος χτυπάει δύο φορές. Αποκαμωμένος όπως ήμουνα και μούσκεμα (έριχνε για τα καλά) ο Σαμ προσφέρθηκε να με πάει σε κάποιες ιαματικές πηγές που βρίσκονταν σε ένα παραπλήσιο ξενοδοχείο. Εννοείτε πως δέχθηκα και πέρασα υπέροχες στιγμές μέσα στο καυτό νερό σκεφτόμενος πως, ακόμα και τώρα που το ταξίδι μου τελείωνε, δεν είχα πιστέψει πως βρισκόμουν στην Ιαπωνία. Όπως έλεγε και η πασίγνωστη διαφήμιση «όνειρο ζω μην με ξυπνάτε».

    Πίσω στο σπίτι με περίμενε ένα εξαίσιο τραπέζι με ρύζι, ψάρια, σόγια και μερικά λαχανικά. Ακολούθησε μία ακόμα μακροσκελέστατη κουβέντα με τον Σαμ και μετά ξεράθηκα στον ύπνο.

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Το πρωί ο καιρός είχε χειροτερέψει και η βροχή ήταν συνεχής με ελάχιστα διαλείμματα. Με χώριζαν περίπου 400 χλμ από το Τόκυο και τον τελευταίο σταθμό της διαδρομής μου. Είχα κλείσει χόστελ στο κέντρο, αν μπορείς να βρεις κέντρο σε αυτή την χαοτική πρωτεύουσα, κοντά στα γραφεία της εταιρίας που θα μου έκανε την μεταφορά της μηχανής προς Πειραιά. Κινήθηκα νότια προς Γιαμαγκάτα και μετά ακολουθώντας τον 13 έφτασα στην Yonezawa.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	415.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	69,9 KB 
ID:	375541

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Ακολούθησα τον 121 προς Kitakata, μία απομονωμένη δασόφυτη διαδρομή που περνάει από το βουνό Iimori-yama. Κάπου εκεί καθώς οδηγούσα, έπιασε η άκρη του ματιού μου μία φιγούρα που διέσχιζε τον δρόμο. Το μάτι κατευθείαν την αναγνώρισε, το μυαλό όμως χρειάστηκε μερικές στιγμές να το συνειδητοποιήσει. Μαϊμούδες !!! Ο Σαμ με είχε πληροφορήσει για την ύπαρξή τους, αλλά δεν πίστευα ότι θα ήμουν τόσο τυχερός για να τις συναντήσω. Η πραγματικότητα όμως με διέψευσε ευχάριστα.

    Κάθισα αρκετά λεπτά να τις παρατηρώ και να τις φωτογραφίζω ακούγοντας τον ήχο της βροχής πάνω στο κράνος μου. Πιο πέρα είδα και την σχετική πινακίδα που προειδοποιεί τους οδηγούς για την ύπαρξή τους.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	416.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	96,1 KB 
ID:	375542

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	417.jpg 
Προβολές:	332 
Μέγεθος:	105,6 KB 
ID:	375543

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Διπλά χαρούμενος συνέχισα προς την Αϊζουγουακαμάτσου.(όνομα ε; ) Εκεί πήρα τον 294 προς Tenei και Shirakawa. Χωρίς να το περιμένω έκανα άλλη μία απίστευτη διαδρομή μέσα από δάση και μικρά ποτάμια. Οι συστάδες από μπαμπού ξεχώριζαν μέσα στα δέντρα δίνοντας ένα πιο ζωντανό πράσινο χρώμα στο τοπίο. Κάτω από μια βροχή που είχε αρχίσει να πυκνώνει επικίνδυνα έφτασα στην Nakagawa και στο ηρωικό Motegi. Από τότε πίστευα πως ο Ρόσσι το είχε χάσει το πρωτάθλημα (Κούλα πολύ κωλόπαιδο ο Μαρκέζ) αλλά σκέφτηκα πως είναι ικανός να τρέχει μέχρι τα 50 του για να πάρει το 10ο, οπότε το μόνο που χρειάζεται είναι υπομονή.

    Συνέχισα προς Moka – Shimotsuma – Moriya – Matsudo και ξαφνικά την είδα ... Τόκυο 29χλμ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	418.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	93,7 KB 
ID:	375544

  13. #118
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Είσοδος με καταρράκτες βροχής, αλά Βλαδιβοστόκ, και πυκνή αστική δόμηση 40 χλμ από το κέντρο. Χρειάστηκα μιάμιση ώρα και φουλ παραβάσεις του Κ.Ο.Κ για να φτάσω στο χόστελ. Εκεί αφού πρώτα έγινα μπίλιες με την ρεσεψιόν (γιατί δεν είχαν πάρκινγκ όπως έλεγε στην ιστοσελίδα και για άλλους λόγους) έπεσα να ξεκουραστώ μετά από άλλη μία γεμάτη μέρα.

    Το πρωί φόρτωσα πάλι το μηχανάκι, μέσα από ένα εκνευριστικό ψιλόβροχο και πήγα στα γραφεία της εταιρίας που είχα κλείσει ραντεβού. Τακτοποίησα τα της μεταφοράς και κανόνισα και το αεροπορικό εισιτήριο της επιστροφής. Να ναι καλά ο «Τσιάν» και το ταξιδιωτικό πρακτορείο του που με έφτιαξε. Πριν φτάσω στο Τόκυο είχα σχέδια να έμενα μερικές μέρες για να το γυρίσω αλλά το δελτίο καιρού έλεγε βροχή, βροχή και πάλι βροχή.

    Είχα βαρεθεί να στεγνώνω τα ρούχα μου και αυτή η διαδικασία με είχε κουράσει αφάνταστα, οπότε αποφάσισα να κινηθώ αλλιώς. Βρήκα στην άλλη άκρη του κόλπου στην Kyonan ένα ξενοδοχείο και αποφάσισα να περάσω εκεί ένα διήμερο για να ξεκουραστώ και αφού στεγνώσω τα ρούχα μου να ξεχωρίσω ποια πράγματα θα φύγουν με το μηχανάκι και ποια μαζί μου. Έπειτα την Παρασκευή θα επέστρεφα στο Τόκυο θα έβαζα το v strom σε κούτα και θα είχα άλλη μία διανυκτέρευση εκεί. Με την βοήθεια του καιρού θα είχα την δυνατότητα να δω κάποια πράγματα που είχα στο μυαλό μου. Την επομένη θα επέστρεφα αεροπορικώς Ελλάδα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	419.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	100,5 KB 
ID:	375545

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	420.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	93,3 KB 
ID:	375546

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	421.jpg 
Προβολές:	331 
Μέγεθος:	99,3 KB 
ID:	375547

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Επέλεξα να μεταβώ στην περιοχή Καβασάκι για να πάρω την «Tokyo bay Aqua Line» και να βγω στην άλλη πλευρά του κόλπου στο Kisarazu. Από εκεί η Kyonan απείχε περίπου 45 χλμ. Μετά από μία μικρή περιπλάνηση υπό συνεχή βροχή βρήκα το πέρασμα και αφού πλήρωσα 10€ διόδια μπήκα. Μετά όμως από μερικές γέφυρες τα έκανα μαντάρα. Τρεις διασταυρώσεις με την μία να είναι ο Ζονκ και εγώ φυσικά διάλεξα αυτήν. Είδα Γιοκοχάμα, έστριψα και βρέθηκα 20 χλμ πιο πίσω από εκεί που είχα ξεκινήσει. Βέβαια όταν βλέπεις στο gps σου αυτό (και με βροχή) άντε βγάλε άκρη.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	422.jpg 
Προβολές:	330 
Μέγεθος:	74,7 KB 
ID:	375548

    Γελώντας απόλαυσα μία απίστευτη διαδρομή μέσα από γέφυρες, ουρανοξύστες, αποθήκες, εργοστάσια, προβλήτες και πάρα πολλούς πολυεπίπεδους δρόμους και κόμβους. Αποφάσισα να συνεχίσω παραλιακά μέχρι την Kyonan η οποία απείχε πλέον περίπου 150 χλμ με τα 110 από αυτά μέσα από πλήρη αστική δόμηση.

  15. #120
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wanaka
    Εγγραφή
    08/06/2013
    Μηνύματα
    555
    Τελικά το λάθος μου αυτό μου βγήκε σε καλό. Αν εξαιρέσεις το γεγονός πως μου πήρε 4 1/2 ώρες να φτάσω συνειδητοποίησα πόσο μπροστά είναι οι Ιάπωνες από οτιδήποτε άλλο έχω δει μέχρι τώρα. Είναι πολύ δύσκολο να περιγράψω με λόγια τα όσα τα μάτια μου είδαν.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	423.jpg 
Προβολές:	331 
Μέγεθος:	94,1 KB 
ID:	375549

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	424.jpg 
Προβολές:	330 
Μέγεθος:	89,3 KB 
ID:	375550

Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BIG IN JAPAN - Σχόλια, κουβεντούλα..
    από o teos στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2017, 22:02
  2. Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2016, 19:51
  3. Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2016, 15:58
  4. made in japan
    από airamhag στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2008, 19:29
  5. airport [made in japan]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 08:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF