Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: ΜΙΖΑ

  1. #1
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310

    ΜΙΖΑ

    Κατήφορος δευτερα και φύγαμε!!!! Μάλλον τα έφτυσε η μίζα (800 μοντέλο 11) μία και δεν νομίζω να είναι μπαταρία αφού όταν είναι κρύα ή μηχανή παίρνει μπρος κανονικα αλλά όταν είναι αρκετά ζεστη, μετά από ταλαιπωρία σε κίνηση γα παράδειγμα, η μίζα δεν γυρνάει με τίποτα!
    Προς ενημέρωση των συμτριουμφοτων ξεχνάμε το τζάμπα μία και η αγγλική εταιρεία αποφάσισε την συμμετοχή μας με κανένα 250ρη γιουρια ( ετσι μου ειπε τουλαχιστον ο γνωστος στους κυκλους Σακης) και ας ξέρει (η εταιρία!) ότι υπάρχει αστοχία υλικού στην συγκεκριμένη περίπτωση!!!!!!! Ρε brexit ρε!!! Brexit και ουστ!!!!
    Και τώρα μία ερώτηση στους γνώστες. Παλιά θυμάμαι βγαζαμε μιζουλα, κάνα καρβουνακι, καμία περιέλιξη και όλα καλά και οικονομικά, τώρα δεν μπορεί να γίνει αυτό??? Πρέπει ντε και καλά να πάρω καινούργια????
    Ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας!!!!
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  2. #2
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1479 Προβολή μηνύματος
    Κατήφορος δευτερα και φύγαμε!!!! Μάλλον τα έφτυσε η μίζα (800 μοντέλο 11) μία και δεν νομίζω να είναι μπαταρία αφού όταν είναι κρύα ή μηχανή παίρνει μπρος κανονικα αλλά όταν είναι αρκετά ζεστη, μετά από ταλαιπωρία σε κίνηση γα παράδειγμα, η μίζα δεν γυρνάει με τίποτα!
    Προς ενημέρωση των συμτριουμφοτων ξεχνάμε το τζάμπα μία και η αγγλική εταιρεία αποφάσισε την συμμετοχή μας με κανένα 250ρη γιουρια ( ετσι μου ειπε τουλαχιστον ο γνωστος στους κυκλους Σακης) και ας ξέρει (η εταιρία!) ότι υπάρχει αστοχία υλικού στην συγκεκριμένη περίπτωση!!!!!!! Ρε brexit ρε!!! Brexit και ουστ!!!!
    Και τώρα μία ερώτηση στους γνώστες. Παλιά θυμάμαι βγαζαμε μιζουλα, κάνα καρβουνακι, καμία περιέλιξη και όλα καλά και οικονομικά, τώρα δεν μπορεί να γίνει αυτό??? Πρέπει ντε και καλά να πάρω καινούργια????
    Ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας!!!!
    Στο 1050 μου τα καρβουνάκια αλλάχτηκαν μια χαρά....

  3. #3
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1479 Προβολή μηνύματος
    μία και δεν νομίζω να είναι μπαταρία αφού όταν είναι κρύα ή μηχανή παίρνει μπρος κανονικα αλλά όταν είναι αρκετά ζεστη, μετά από ταλαιπωρία σε κίνηση γα παράδειγμα, η μίζα δεν γυρνάει με τίποτα!
    Όταν λες δε γυρνάει εννοείς ότι δυσκολεύεται ή ότι δεν ακούει καν?
    Γιατί είναι γνωστό το 'σύνδρομο του 20λέπτου' (ώσπου να κρυώσει δηλαδή και να ξαναπάρει).Οφείλεται 9 στα 10 στο λεπτό καλώδιο που πάει στη μίζα και όταν ζεσταίνεται αυξάνεται η ωμική του αντίσταση,με αποτέλεσμα να μην περνάει επαρκές (ή καθολου) ρεύμα.Πολλοί έλυσαν το πρόβλημα αντικαθιστώντας το επίμαχο καλώδιο με ένα χοντρύτερο.

  4. #4
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Δυσκολεύεται! Να το πω χοντρικά είναι σαν να κάνει μισή στροφή!!! Να προσθέσω ότι έχω κάνει 65000! Ευχαριστώ για την πληροφορία σχετικά με το καλώδιο! Ότι έχουν και οι μηχανές " σύνδρομα" δεν το περίμενα!!!!!!!
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  5. #5
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Τελικά φτιάχτηκε σήμερα με αλλαγή καρβουνακιων!! Περιελιξη δεν μπορούσε να γίνει λόγω μικρού χώρου! 40 € η μίζα ( ο ηλεκτρολόγος δηλαδή από ότι κατάλαβα!) και 50 € η εργασία, δεν ξέρω αν είναι πολλά (η εργασία μου μοιάζει τσιμπημενη!) αλλά σε σχέση με καινούργια πολύ καλύτερα! Να πω επίσης ότι την είχα αλλάξει στα 20000 όταν ήμουν ακόμα εγγύηση τελείως προληπτικά απλά επειδή φώναζε λίγο παραπάνω! Πάντως τώρα κελαηδαει!
    Ευχαριστώ karellen και argy_kap!!!!
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1479 Προβολή μηνύματος
    Τελικά φτιάχτηκε σήμερα με αλλαγή καρβουνακιων!! Περιελιξη δεν μπορούσε να γίνει λόγω μικρού χώρου! 40 € η μίζα ( ο ηλεκτρολόγος δηλαδή από ότι κατάλαβα!) και 50 € η εργασία, δεν ξέρω αν είναι πολλά (η εργασία μου μοιάζει τσιμπημενη!) αλλά σε σχέση με καινούργια πολύ καλύτερα! Να πω επίσης ότι την είχα αλλάξει στα 20000 όταν ήμουν ακόμα εγγύηση τελείως προληπτικά απλά επειδή φώναζε λίγο παραπάνω! Πάντως τώρα κελαηδαει!
    Ευχαριστώ karellen και argy_kap!!!!
    Όλα καλά λοιπόν,μπράβο.Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν η περιέλιξη.Γιατί να κάνει αφού δεν κάηκε καθώς επίσης και ο μικρός χώρος...

  7. #7
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Ναι μου είπε ότι θα ενίσχυε την περιέλιξη αλλά δεν γινόταν με αυτή γιατί δεν είχε χώρο!
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

Παρόμοια θέματα

  1. Husqvarna 410 Te (μιζα)
    από X-BIKER στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2013, 20:47
  2. Καρβουνακια για την μιζα
    από xaris_sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2010, 12:33
  3. Προβλημα με μιζα
    από KeLeYTiS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2005, 19:12
  4. Κολλημενη Μιζα
    από SpyrosTDM στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2004, 10:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF