Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 133

Θέμα: Έκθεση Μοτοσυκλέτας στην Ελλάδα την άνοιξη του 2017

  1. #31
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Σημερα ειδα αφισα για αυτο: http://smf.events/%CE%B4%CE%B9%CE%BF...oniki-smf-2017
    Πιστευω θα ειναι πολυ καλο! Περυσι δεν ειχα παει..
    MADE IN JAPAN 日本製

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Δεν ειναι μακακες οι επιχειρηματιες...η εκθεση γινεται γιατι λεφτα υπαρχουν και θα βγουν απο τα στρωματα, το ξερουν και καλα κανουν που την κανουν..Η kymco ηδη σκαει χρημα στους παρατρεχαμενους και μας προσκαλει να δουμε τα νεα εξωγηινα φεισμπουκ τζιτζιμορ σκουτερ της και παει λεγοντας..κλεφτες θα γινουν; αφου λεφτα υπαρχουν..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Δοκιμασε κανενας για τεστ ride σμρ?απο κοσμο πως παει?

  4. #34
    Δεν ήταν κακή, όλες οι μεγάλες εταιρίες με πλήρη περίπτερα, μερικά μαγαζιά με μοτοσυκλετιστικά είδη και μετά τις 6 ο κόσμος ήταν μπόλικος.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Στις επάλξεις και ο σκυλάκος!
    https://www.youtube.com/watch?v=9C-pAiX1R6I

  6. #36
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Καλη η εκθεση αξιζει να παμε ολοι.
    Το μονο που θα ηθελα παραπανω ηταν περισσοτερα μαγαζια/εμπορους με αξεσουαρ.
    Κατα τ αλλα μια χαρα.
    Ride(s) the wind of change...

  7. #37
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    MV Agusta είχε ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    MV Agusta είχε ;
    οχι

  9. #39
    Για να μην σπαμάρουμε στο νήμα με τις φωτό...



    Η έκθεση εμένα μου άρεσε. Είχε τα κυριότερα ονόματα (και μερικά μικρά, αυτά τα 125άρια ρετροσκράμπλερ είναι ΠΟΛΥ όμορφα και αρκούντως ευρύχωρα) είχε όλα τα νέα μοντέλα (όπου και ερωτεύτηκα πορτοκαλί...) τα πιο όμορφα περίπτερα ήταν της Triumph που είχε ρίξει βάρος στην γκάμα των twin σε κάθε δυνατή μορφή, της ΚΤΜ που επίσης είχε τα καινούρια της (γέλασα με το πόσο μικρό είναι το Husky Vitpilen πως το λένε το 401 αυτό) και της Χάρλεϊ που εντύπωση μου έκανε πόσο ευγενικοί και φιλόξενοι ήταν οι πωλητές. Ο ένας που ασχολήθηκε με εμένα παρά το ότι του είπα πως δεν με τρελαίνουν οι Χάρλεϊ και δεν σκοπεύω να αγοράσω άμεσα μηχανάκι μου κρατούσε τις μοτοσικλέτες για να ανεβάσω τα πόδια στα μαρσπιέ (!) και να δω θέση οδήγησης και μου κράτησε στοιχεία να πάω στο τεστ ράιντ όταν έρθει το φορτηγό της Χάρλεϊ.

    Κόλλησα με το tuono 1100, κούμπωσα τέλεια εκεί επάνω, άσχετα αν είναι μικρό μηχανάκι.

    Κόλλησα και με το 1290GT που δεν το περίμενα ότι είναι τόσο... Εμ.. "Απλό". Εργονομικό χωρίς στρίμωγμα.
    Κόλλησα με το πόσο ανόητος είναι αυτός που σχεδίασε τα πλευρικά πλαστικά στο 1290R να είναι γυαλιστερά, ενώ στο 1090R είναι "σαγρέ" οπότε βολεύουν για να κρατάς κόντρα με τα πόδια ή όταν σταθείς όρθιος. Αμφότερες οι μοτοσικλέτες συμπαθέστατες, η μικρή ένα κλικ παραπάνω από την μεγάλη. Αν είχα τα ευρώ στην τσέπη δεν ξέρω με ποιά θα έφευγα. Κρίμα που δεν είχαν τα 1290 να δουλεύουν και να χαζέψουμε τις "οθόνες" λίγο, όπως είχαμε δει σε άλλες εκθέσεις σε βίντεο.

    Εντυπωσιακό το GS Rallye, η σέλα τελικά είναι πολύ πιο άνετη από όσο δείχνει στις φωτό. Το μηχανάκι ήταν του Σπανού και είχε γυρίσει το τιμόνι προς τα πάνω για να βολεύει στο όρθιο, αλλά δεν ήταν κακό και καθιστός. Για το ότι στα απλά GS είχαν βάλει ΠΑΛΙ τις σέλες στην χαμηλή θέση... Τι να πω...

    Βρήκα μηχανάκι που μου πέφτει μεγάλο!!! Στην Multi Enduro ΔΕΝ πατάω κάτω και με τα δύο πόδια κανονικά! Παρά τον όγκο της πάντως, δεν ένιωσα τόσο "φιλόξενα" όσο στο GS ADV που ήταν παραδίπλα, το οποίο έχει εργονομία ακριβώς στα μέτρα μου. Το monster και το SS είναι σχεδιασμένα για πιο κοντούς χωρίς να είναι άβολα ακριβώς.

    Το CRF Rallye αστεία μικρό... Και αστεία μαλακό. Το X-ADV επίσης δεν με εντυπωσίασε από κοντά και από την θέση του οδηγού.

    Πολύ μικρό το street twin γαμώτο... Τα Τ100/120 κλπ είναι πιο άνετα για το μπόι μου, όχι εντελώς βολικά. Και τα thruxton κλπ ούτε καν σαν σκέψη. Το Tiger 1050 πάλι ωραίο.

    Πολύ ωραία θέση οδήγησης το GSXS και το Ζ1000SX αλλά πρακτικά και τα δύο για μονοκάβαλο είναι.

  10. #40
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος

    Πολύ ωραία θέση οδήγησης το GSXS και το Ζ1000SX αλλά πρακτικά και τα δύο για μονοκάβαλο είναι.
    Για πες, για πες...
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Για πες, για πες...
    δεν είναι ΠΟΛΥ διαφορετικά από τα fazer

    Αλλά δεν είναι για το μπόι μας, πέφτουν πολύ χαμηλά οι ζελατίνες και στα δύο.



    Οδήγησα το νέο Vstrom. Καλά, όποιος τα ξαναβρίσει, μούτζα με χέρια και με πόδια. Μοτερούκλα με ροπή από το μηδέν ακόμα και με τρίτη/τετάρτη, αλλάζει κατεύθυνση για πλάκα, πανάλαφρο παρά το ότι είχε γεμάτο ντεπόζιτο, φρένα πολύ ικανοποιητικά. Και κάθε σύγκριση με παπάΡι 110-125 κυβικών "για πόλη" αστεία. Το μηχανάκι θα ράβει κουστούμια μέσα στην κίνηση... Δεν ανέπτυξα ταχύτητα τέτοια που να επιτρέψει να δω ανεμοκάλυψη κλπ.

    Βλακωδώς και από κακή συνεννόηση δεν πήρα και το tracer700... γμτ.

  12. #42
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Ποιο v strom?
    Tο μικρό?

  13. #43
    Ναι, αλλά έχει ακριβώς ίδια θέση με το μεγάλο. Οριακή για το ύψος μου, νομίζω.

  14. #44
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Στο SX η ζελατινα ρυθμιζεται, στο Suzuki οχι. Απο ανεση σε ποδια και χερια πως ειναι..;;

    Ωραιο ειναι το Tracer 700. Μεσα στην πολη μου φανηκε πιο ελαφρυ και απο ΧΤ. Και βολευτηκα μια χαρα επανω του. Η ποιοτητα κατασκευης δεν με εντυπωσιασε.



    υ.γ. Τι ειπες για το παπακι μου, ρε...;;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #45
    πόδια "κανονικά" για στριτ, χέρια άνετα, δεν είναι πολύ σκυφτά. Αλλά θα πέφτει τρελό ξύλο από αέρα. Μηχανάρες και τα δύο, με το Kawasaki να δείχνει ΠΟΛΥ εντυπωσιακό, ακόμα και με τις πλαϊνές βαλίτσες.


    εδιτ: και μετά άνεβαίνω στο 1290GT. Ποιά Άμστελ... (γερνάω και τα ευρωπαϊκά με φωνάζουν...)

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 03:49
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2016, 21:04
  3. Capirossi & Bautista ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΝ ΜΑΗ του 2010!
    από fzr1000exup στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2010, 16:40
  4. εκθεση μοτοσυκλετας στην αθηνα
    από OzZzZzY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 14:26
  5. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2006, 07:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF