Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 133

Θέμα: Έκθεση Μοτοσυκλέτας στην Ελλάδα την άνοιξη του 2017

  1. #61
    σε μερικά σταντ είχε προσφορές, όχι σε όλα.

  2. #62
    πηγα αν και υπήρχε πολύς κόσμος και ήταν κάπως στριμωγμενα πολύ ωραία για την Ελλάδα της κρίσης...
    η θεϊκή ατάκα (μ@λακια) πιτσιρίκου , ψιλοκα@λομενου...
    όπως εβλεπα το x-adv 750 Honda τον ακούω και λέει > σιγά μην δόσο τόσα λεφτά για σκούτερ βάζω αλλά τόσα χ νούμερο και παίρνω το super duke <....ρε χαζουλη πιτσιρίκο, αυτος που κοιτάει το xadv το εχει χεσμενο το το super duke γιατί ειναι σε άλλη ηλικία η σε άλλο mod γενικότερα!!
    αλλά μάλλον ήθελε να ακούσουμε ότι ήταν γρήγορος......πρρρρρρρρ
    Τελευταία τροποποίηση από NIKOS.; 23/04/2017 στις 16:47.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Καλη αρχη μετα από τοσα χρονια αλλα καμια σχεση με το παρελθον...πολύ μικρη και ουτε χαπενινγκς ουτε τιποτα .Ο κοσμος ανταποκριθηκε πεινασμένος...περιμενα τελευταια μερα το μεσημερι σε ουρα 200 ατομων για εισιτηριο..

    Προσωπικα μου αρεσε ο χωρος της Χοντα, όλα τα νεα μοντελα μαζι, δεν ηξερες ποιο να καμαρωσεις...νεα ντιζαιν, τεχνολογιες, προτασεις για ολους...επισης τα ΚΤΜ ειχαν καλη παρουσιαση και η ducati οπου γινοταν ο χαμος για τα multi...ειδα και το νέο 950ρι μουλτι...πολύ μικροκαμωμενο και σελα για χομπιτ..επισης και η Peugeot πρωτοτυπησε με μοντελα σκουτερ-ρετρο που θυμιζαν ιταλικο ντιζαιν, ενώ για πρωτη φορα ειδα και προτασεις στους επαγγελματιες με παπια που ειχαν ανακατασκευει στο πισω μερος τους για μεταφορες..Οσο για μαμουθ σχεδιασεις τις εντυπώσεις εκλεψε η θηριωδης Harley Davidson των 33.000 ευρω...

    Συμπερασμα...και που δεν πηγε καποιος δεν εχασε και πολλα...αλλα και που πηγε περασε ομορφα εστω και σε αυτό το στενο, μικρο χωρο....και του χρονου εις ανωτερα..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    τραγικη η yamaha. σιγα το μηχανακι ρε το r6 που δεν το καβαλάμε κιόλας. πολύ ακριβο μηχάνημα ναουμ

    καλή ήταν. οσο έπρεπε. μονο να ειχε και την mv και θα ηταν πενα.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Και εγώ πριν από καμια ώρα επέστρεψα...γινόταν της παλαβής στην Ποσειδώνος τώρα στην επιστροφή,το ίδιο και όταν πήγαινα!
    Ενδιαφέρον event,άξιζε τον κόπο.Ουρά 50-100 ατόμων στην είσοδο...ευτυχώς λειτουργούν 4 ταμεία και η καθυστέρηση είναι μικρή.Στα test rides δεν έμεινα διότι βαριόμουν να περιμένω.
    Ως προς την Έκθεση...οι περισσότερες εταιρείες είχαν ενδιαφέροντες χώρους και ωραία μοντέλα.Προσωπικά πήγα για να τα χαζέψω όλα μαζί και να έχω μια πιο σφαιρική άποψη όταν αποφασίσω να κινηθώ για νέο μηχάνημα γι'αυτό και αρχικά ανέβαινα στοχευμένα σε αυτά που ορέγομαι...στην πορεία βέβαια καβάλησα πολλά!
    Το GSXS 750 ήταν ένας βασικός λόγος που πήγα και μου άρεσε αρκετά,ιδίως στο μπλε χρώμα.
    Το X-ADV είναι ωραίο και από κοντά αλλά η θέση οδήγησης δεν...Αυτό μου είπαν και δύο άλλα παιδιά που κάθονταν εκεί κοντά όταν ανέβηκα.
    Το μικρό multi μου θύμισε λίγο versys 1000 ως προς τη θέση οδήγησης όταν ανέβηκα.Είναι ωραίο εργαλείο και αρκετά θετικά τα σχόλια από όσους το είδαμε.
    Το supersport πολύ όμορφο αλλά και ακριβό.
    Η Triumph είχε πολλά μοντέλα στον καλοστημένο δικό της χώρο.Δεν κάθισα πολύ διότι δεν πρόκειται να ξαναπάρω Triumph σύντομα αλλά σίγουρα έχει μοντέλα για διάφορα γούστα που τραβάνε την προσοχή.
    Το θεόρατο αυτό πράγμα στην άκρη του περιπτέρου της Harley τι ήταν;
    Αυτό που με απογοήτευσε κάπως ήταν το 1000άρι vstrom...μου φάνηκε κάπως φτηνιάρικο,δε μου γέμισε το μάτι.Το καινούριο vstrom 250 θα κυμανθεί κοντά στα 5 χιλιάρικα εξ όσων μου είπε ένας έμπορος.
    Ένα άλλο εργαλειάκι που ήθελα να δω είναι το νέο Kawasaki ninja 650.Ενδιαφέρον και αυτό,θα ήθελα να το οδηγήσω.Και τα τρία versάκια μου άρεσαν,το μικρό όμως είναι ακριβό.
    Φτηνιάρικο μου φάνηκε και το μικρό gs 310.Το rallye όμως έχει τέλεια θέση οδήγησης και είναι αξιαγάπητο,το ίδιο και τα R9T.
    Μεγάλο σουξέ είχε το Duke 1290...περίμενα μια μεγάλη παρέα πιτσιρικάδων για να ανέβω...είχαν πάθει αμόκ μαζί του!Θηρία τα 1290 adv,όπως τα φανταζόμουν.
    Δεν είδα και δεν ξέρω αν υπήρχαν τα Yamaha VMax και XSR900,Aprilia Caponord και τα νέα Shiver,Honda CBR,Moto Guzzi Stelvio+Benelli και MV συνολικά.
    Πολύς κόσμος,άτομα που είχα χρόνια να δω και πολλές ωραίες γυναίκες...όχι μόνο τα κορίτσια των εταιρειών...εκεί πρώτη παραδοσιακά η Ducati και ακολουθούν Suzuki,Yamaha

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    650
    Ωραία έκθεση και τα περίπτερα των εταιρειών αλλά μικρός ο χώρος.Επισης πολύ λίγα πράγματα σε περιπτερα με αξεσουάρ.
    Ο κόσμος διψάει και επιβάλλεται του χρόνου να είναι μεγαλύτερη.

  7. #67
    είχε πολλά ωραία μηχανάκια , νομίζω . αυτοί που μου εκανα εντύπωση ειναι Kawasaki & Honda !!
    και ktm !!
    προσωπικά πηγα πιο πολύ για το xadv ,μια και ταιριάζει πιο πολύ στης ανάγκες μου.
    έβλεπες η άκουγες πολλά ευτράπελα ...
    όπως την γκομεναρα που με ύφος αμαζόνας ,και με φανερό εκνευρισμό ,πηγε να πατήσει τον μικρο που ειχα μαζί μου . ίσως έφταιγε ο συνωστισμός η ίσως ήταν αγ@μητη, δεν ξέρω..
    ευτυχώς προλαβα και τράβηξα το παιδι.
    στο τσάκ ήμουν να της πω τίποτα γαλλικά ...(χεστηκαμε κορίτσι μου αν είσαι ωραία γκόμενα ,στα @@@ μας ) και εννοείται ότι καν ενα συγνώμη κάτι , αλλιώς δεν θα το σχολίαζα, καν.
    γενικώς ήταν καλό το κλίμα όμως με ωραιο στήσιμο αν και λίγο στριμωγμενα ,πιθανον δεν περιμέναν τόσο κοσμο !!
    το xadv πολύ πιο ωραιο από κοντά !! με φανερή την ποιότητα κατασκευής πάνω του !!
    αν αλλάξω ποτέ μηχανακι χωρίς σκέψη θα ειναι μέσα στης πρώτες επιλογές !!

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bebeto
    Εγγραφή
    19/04/2016
    Μηνύματα
    132
    καλη ητανε αλλα μικρη....σε μια ωρα την ειχαμε γυρισει όλη στο σεφ παλιοτερα ηθελες ενα ολοκληρο απογευμα! οπως και να εχει και του χρονου να ειμαστε καλα να παμε ξανα....

  9. #69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    με φανερή την ποιότητα κατασκευής πάνω του !!
    ολοφάνερη. ο κεντρικός διακόπτης είχε ήδη ξεφτίσει και φαινόταν σαν να ήταν εκατό χρόνια στον ήλιο.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Η έκθεση μια χαρά ήταν. Έχω σαν σύγκριση το moto sallon που γίνεται στο Brno της Τσεχίας (μέσα στο κέντρο της Ευρώπης ουσιαστικά)
    Η διαφορά είναι ότι δεν υπήρχε κάποιο event τύπου stunt riding αλλά και το εισιτήριο σε εμάς ήταν σχεδόν τσάμπα σε σχέση με αυτούς. Η πλειοψηφία των μοντέλων της Ελληνικής αγοράς νομίζω ήταν παρούσα.

    Ποιό εντυπωσιακός ήταν ο κόσμος (και μάλλον αυτός ήταν που έκανε την έκθεση να φαίνεται μικρή) . Δεν περίμενα τέτοια κοσμοσυρροή.

  11. #71
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ολοφάνερη. ο κεντρικός διακόπτης είχε ήδη ξεφτίσει και φαινόταν σαν να ήταν εκατό χρόνια στον ήλιο.
    Mελανζέ λέγεται... άσχετοι ρπμ....


    Πάει ακόμα κόσμος σε εκθέσεις; Nice.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Mελανζέ λέγεται... άσχετοι ρπμ....


    Πάει ακόμα κόσμος σε εκθέσεις; Nice.
    Κυνήγι και σκοποβολή πότε είναι ρε Μάμολα ?

  13. #73
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Κυνήγι και σκοποβολή πότε είναι ρε Μάμολα ?
    Δεν έχω ιδέα, ποτέ δεν έχω πάει στα συγκεκριμένα πανηγυράκια. Δεν κυνηγάω άλλωστε, πλέον.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Η εκθεση με κλεισμενη την καταναλωτικη στροφιγγα απο τις τραπεζες ειναι εμπορικο μυστηριο το πως θα πουληθουν τα καινουργια μοντελα με αερα κοπανιστο.Αναμνηστικες φωτο πανω στα μηχανακια απο πιτσιρικαδες και του χρονου να ειμαστε καλα να περιλαμβανει η εκθεση και συσσιτια.Οποιος καταλαβε το απωτερο νοημα ενος τετοιου event ας μας το πει.
    Anyway μονο εδω εκοψα φλεβα.
    1)Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0003.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	73,5 KB 
ID:	381536Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0001.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	81,6 KB 
ID:	381537Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0004.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	91,3 KB 
ID:	381538
    κουκουρουκουκου

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0006.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	65,9 KB 
ID:	381540Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0005.jpg 
Προβολές:	166 
Μέγεθος:	67,0 KB 
ID:	381541
    κουκουρουκουκου

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 03:49
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2016, 21:04
  3. Capirossi & Bautista ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΝ ΜΑΗ του 2010!
    από fzr1000exup στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2010, 16:40
  4. εκθεση μοτοσυκλετας στην αθηνα
    από OzZzZzY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 14:26
  5. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2006, 07:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF