Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 66

Θέμα: Σχετικά με την COLORI

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Ελληνική είναι η Nordcap; Πριν κανά 2-3 χρόνια πήρα χειμωνιάτικα γάντια χωρίς να το έχω προγραμματίσει απλά γιατί μου τα δώσαν 20 ευρώ. Ακόμα αυτά φοράω και είναι άψογα. Έβλεπα και τις τιμές στα μπουφάν και έλεγα να δοκιμάσω.
    Ετσι ξέρω, και μάλλον είναι θυγατρική του MotoMarket. http://nordcap.com.gr/UK_Pages/AboutContact/About.html
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #17
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Το δικο μου colori (3/4 , δεν θυμαμαι μοντελο) μια χαρα την εχει βγαλει 5-6 χρονια τωρα. Πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο αντιστοιχο Bering το οποιο εγινε σωβρακο πολυ γρηγορα.
    Δεν θα αγοραζα παλι γιατι δεν μου αρεσει πια η εξυπηρετηση στα καταστηματα τους.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  3. #18
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Για την Nordcap δεν ήξερα τώρα το μαθαίνω. Δεν έχω φορέσει ποτέ δικό της προϊόν. θα την δοκιμάσω άμεσα. Αυτό που λέτε με το ότι φαίνονται παλιομοδίτικα τα της Κολορι είναι αλήθεια.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Άθλια colori.
    Μπουφάν και γάντια είχα,και διαλύθηκαν σε ένα εξάμηνο.
    Και απαίσια σχεδιαστικά.

  5. #20
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Απ'ότι έχω διαβάσει τα nordcap φτιάχνονται σε άλλη χώρα σε σχέση με τα colori που φτιάχνονταν εντός συνόρων http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=142432
    Έχω γάντια nordkap 3 περίπου χρόνια με χρήση πόλη/χώμα και βγήκαν καλά για τα λεφτά τους(12-13 ευρώ),πριν κάνα μήνα άνοιξε το ένα στο κάτω μέρος του αντίχειρα.

  6. #21
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Nordcap εχω μπουφαν, παντελονι, γαντια, αδιαβροχα πανω-κατω και χουφτες για το τιμονι στο παπι.
    Πολυ ζεστα ολα τα ρουχα, με knox προστασιες και αρκετα ποιοτικα για τα λεφτα τους. Το μπουφαν υπολοιπεται σε αδιαβροχοποιηση αλλα οκ, οχι κατι σπουδαιο.
    Η εφαρμογη τους ειναι λιγο προβληματικη μονο. Μαλλον δεν εχουν μελετησει πολυ καλα τα μεγεθη.
    MADE IN JAPAN 日本製

  7. #22
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Nordcap σαμάρια πρόπερσυ.Την ίδια ημέρα τίναξαν τα φερμουάρ χωρίς να προλάβω να γεμίσω τίποτα μέσα.Και απο τις 2 βαλίτσες τίναξαν.Γάντια nordcap,μέσα στον μήνα σκίστηκαν.
    Colori πορτοκαλί daytona το 98.Δεν κρύωσα ποτέ.Ζει κανονικά ακόμη.Σε σύρσιμο στην Ιτέα δεν σκίστηκε και έκανε τη δουλειά του.Τα φερμουάρ δουλευουν σωστά ακόμη.
    Colori 2015 στο κατάστημα Βουλιαγμένης,όποιο μπουφάν γούσταρα με δωρεάν μεταποίηση για τον σωματότυπό μου.
    Μια χαρά είναι η colori σε ποιότητα μάγκες.Κρίμα αν κλείνει,εκλεισε και το κατάστημα στη Βουλιαγμένης πριν λίγο καιρό.
    Θα μπορούσε να μας είχε ντύσει στη δουλειά μου όταν τη προσεγγίσαμε αλλά αρνήθηκε.Τζάμπα διαφήμιση θα είμασταν,δεν ήθελε να μπλέξει με δημόσιο μάλλον;
    Φίου φίου φι φι φίου

  8. #23
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Nordcap σαμάρια πρόπερσυ.Την ίδια ημέρα τίναξαν τα φερμουάρ χωρίς να προλάβω να γεμίσω τίποτα μέσα.Και απο τις 2 βαλίτσες τίναξαν.Γάντια nordcap,μέσα στον μήνα σκίστηκαν.
    Τους τα πηγες πισω..;; Τι ειπαν..;;

    Γενικα εμενα με εχουν κερδισει σαν εξυπηρετηση στο ΜοτοΜαρκετ και παω χρονια (οχι για τα Nordcap αλλα απο εκει τα εμαθα).
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #24
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω τι έκανε αρχές 90, δεν με νοιάζει.

    Ξέρω ότι απο το 2001 και μετά - 16 χρόνια τώρα - έχει γίνει συνώνυμο με την φτήνια. Και την όχι καλή ποιότητα. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

    Ε, όπως ξέρουμε, το φτηνό και όχι τόσο καλό, θα ζήσει στην αρχη για λίγο και μετά θα το εξαφανίσει η ίδια η φύση...

    Δεν λέω ότι όλα τα ακριβά είναι και καλά, τα Dainese δεν ξέρω γιατί τ' αγοράζει ο κόσμος, μάλλον επειδή τα φοράει ο Rossi.
    Επίσης, υπάρχουν στα πάντα vfm πράγματα, πχ το MT07. Αρκεί να ξέρεις τι παίρνεις και να μην βγεις μετά να πεις ότι πέταξες τα λεφτά σου κλπ κλπ.

    Όντως ένα μαύρο χάλι ειναι τα colori για όλους τους λόγους που αναφέρθηκαν.

    Για τα dainese τα έχουμε χιλιοπεί.
    Σε άλλους κάθονται καλά, σε άλλους όχι.
    Άλλος παραπονιέται ότι κλάσανε τα φερμουάρ στους δυο μήνες, και άλλοι τα έχουν μια ζωή.

    Το αν τα φοράει ο Ρόσσι δεν έχει καμία σημασία (για μένα προσωπικά τουλάχιστον), αλλά το γεγονός ότι πολλά από τα μπουφάν της "βλέπονται" κιόλας και δεν είσαι λες και ντύθηκες καρνάβαλος όπως με κάτι richa κλπ, δεν είναι καθόλου ασήμαντο.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Colori μια μετριότητα φάση bering όσο για τα μπουφάν η γραμμή τους ήταν μόνο για υπέρβαρους.
    όποιος είχε κανονικό σώμα ήταν σαν σακούλα.

    Έψαχνα πέρισυ για χειμερινά γάντια, λέω ας πάμε κι από κολόρι καλιρόης ψηλά να δούμε τι έχει.
    Ο τυπάς ένας γιοματούλης γκριζομάλλης στ'@@ του τελείως με έγραψε. απλά μου έδειξε που βρίσκονται
    1-2 μεινεμένα κομμάτια.

    όσο για nordkap είχα πάρει πριν 3-4 χρόνια κάτι καλοκαιρινά γάντια τα οποία ήταν άθλια σε ποιότητα.
    κάτι κινέζικα των 10 ευρώ ήταν ανώτερα. δεν ξέρω εάν από τότε έχει βελτιωθεί.

  11. #26
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    παει η colori - συμμαθητρια λυπαμαι- την θαψαμε σειρα εχει η αλλη και καλα "ελληνικη" εταιρια με τα απαραδεκτα προιοντα της.

  12. #27
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DAYMAN Προβολή μηνύματος
    παει η colori - συμμαθητρια λυπαμαι- την θαψαμε σειρα εχει η αλλη και καλα "ελληνικη" εταιρια με τα απαραδεκτα προιοντα της.
    Τη θάψαμε;

    Δεν μπορούμε να λέμε τη γνώμη μας;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #28
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Τους τα πηγες πισω..;; Τι ειπαν..;;

    Γενικα εμενα με εχουν κερδισει σαν εξυπηρετηση στο ΜοτοΜαρκετ και παω χρονια (οχι για τα Nordcap αλλα απο εκει τα εμαθα).
    Τις βαλίτσες τις πήγα πίσω την ίδια ημέρα και πήρα κάτι κάπα. Τα γάντια σκουπιδοτενεκε και δεν ασχολήθηκα καν. Δύσκολα θα τη προτιμήσω πάλι.

  14. #29
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    Τόλη εγω παλι είχα ένα ζευγαρι γάντια κολορι για αιώνες.όχι τίποτα πανακριβα. Βροχές κρύα τα παντα όλα.στην 8ετία σκίστηκε λίγο ένα δάχτυλο αλλά κλάιν.
    Τερμα ικανοποιημένος ήμουν,μέχρι που με κάποιο ακατανόητο τρόπο από την είσοδο της πολυκατοικίας μέχρι το σπίτι μου,έχασα το ένα.
    Εγω λυπάμαι που βλέπω να έχει πάρει τόσο την κατω βόλτα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #30
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Τα νορντκαπ ήταν αυτά που σκιστηκαν γρήγορα μεσιέ πατσακούτα. Ότι colori έχω δει, είναι αθάνατο.

    Εκτός από την εταιρεία μάλλον.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. σχετικά με την δυνατότητα "εύρεση"
    από zzr2005 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 11:26
  2. Απαντηση σχετικα με την εμπειρια 600cc
    από djchech στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2005, 19:57
  3. Σχετικα με την βολτα που "σκατωσα" ...
    από crs-k στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 09:54
  4. Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 16:46
  5. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 18:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF