Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 66

Θέμα: Σχετικά με την COLORI

  1. #46
    Προσωπικά χαίρομαι που μαθαίνω πως υπάρχουν 2 εταιρίες στην Ελλάδα του 2017 (παρα πέντε) και τέτοιες προσπάθειες μόνο με θετικά σχόλια θα πρέπει να στολίζονται. Μακάρι να υπάρξει και 3η αν δεν υπάρχει ήδη.

    Για την ιστορία το αρχικό μου πόστ αναρτήθηκε εδώ όπου ο ενδιαφερόμενος ζήτησε πληροφορίες / προτάσεις για κάποιο μπουφάν με κριτήρια το μέγεθος και όριο συγκεκριμένης τιμής. Ως χρέος μου λοιπόν προς τον συντροχο, θεωρησα πως έπρεπε να τον ενημερώσω όπως θα ήθελα να με είχαν ενημερώσει και εμένα έγκαιρα για την ύπαρξη ΚΑΙ μίας (2-3) Ελληνικής εταιρίας. Ελπίζω και πιστεύω πως ο ανθρωπος έχει την κρίση να δεί αν το προϊόν καλύπτει τα γούστα του και τα θέλω του πριν το αγοράσει.

    Τώρα ενα σκέλος της κουβέντας με τα μελλούμενα της εταιρίας που αναφέρθηκαν στη συνέχεια (ακόμα και αν κάποιοι έχουν τον ισολογισμό της μπροστά τους) ή το πως εξυπηρέτησε η κοπέλα που είχε ανάδρομο Ερμή το 2004, δημιουργουν απλά τις λάθος εντυπώσεις. Μη μπερδευόμαστε
    μπεεεεε....

  2. #47
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Eίχα πάρει το storm jacket το οποίο μετά απο 5 χρόνια χάλασαν 2 κάτω μπροστινές τσέπες, αλλα με πολυ χρήση και γενικά τις καλύτερες εντυπώσεις μου έχει αφήσει μετα απο τόσα χρόνια. Άραγε αν το πάω στην αντιπροσωπεία θα μου τις φτιάξουν μιας και έχει εγγύηση εφόρου ζωής; Επίσης είχα αγοράσει και πλαϊνα μαλακά σαμάρια τα οποία για τα λ7 τους γύρω στα 60 ευρω ειχα δώσει ήταν μια χαρά. Μετα απο κει το χάος κατι γάντια ΓΤΠΚ σαν γάντια φούρνου ηταν και κάτι jacket κορντούρες με κάτι χρώματα που ηταν απο άλλες δεκαετίες. Πριν κλείσει η colori θυμάμαι το milfακι που δουλευε
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  3. #48
    To 95 είχα αγοράσει το πρώτο colori με το οποίο μάλλον κρύωνα στα γερά κρύα..
    ΑΛΛΑ..
    .. ένα colori dylan που έχω από το 2006 κρατάει ακόμα και είναι και πολύ ζεστό και πρακτικό και το αγαπημένο μου εν μέσω ενός bering και ενός revit.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Φρόντισε το κράτος και η ΕΕ να ταχτοποιήσει και την κολόρι... μη σκάτε....
    Εισαγωγή από την Κίνα και Άγιος ο Θεός και μεροκάματα στην.... Κίνα και συντάξεις από την Κίνα και νοσοκομείο στην Κίνα.
    ανανήψαντας

  5. #50
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παρα πολυ ευχαριστημενος απο την εν λογο εταιρεια ...Σε μπουφαν γαντια και τσαντακι....

    Εξυπηρετικοτατοι σε θεμα επισκευων οποτε και οπου χρειαστηκα ( με γλυτωσαν αρκετα χρηματα απο σε αυτο το σημειο.....)

    Ολα τα παραπανω αφορουν χρηση εντουρο και μονο....

    Τωρα καποιοι πως καταφερατε και τα λιωσατε τοσο γρηγορα τα πραγματα της....??? ( τα δικα μου γαντια παντως με 10αδες πτωσεις ακομα καλα κρατουν εδω και δυο χρονια...!)

    Κριμα για την χολη καποιων για την εν λογο ελληνικη εταιρεια...!

  6. #51
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Τσαντακι μέσης (εργαλειοφόρος)αγορασμενο το 1998
    Άπειρες εντουραδες και βόλτες.
    Ακόμα το έχω.
    Μπουφάν εντουρο μια απο τα ίδια (αγορασμενα μαζί)
    Στολή κορντουρα(δεν θυμάμαι μοντέλο)
    Άψογο και σε εφαρμογή, ζέστη, αντοχή
    Απο πέσιμο εγδαρα άσχημα το δεξι μανίκι- θυμάμαι ηταν σε κομάτια για εύκολη αντικατάσταση-το έδωσα στο κατάστημα, και σε δυο εβδομάδες το είχα σαν καινούργιο

  7. #52
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Εγώ απο προιόντα της Colori μόνο 1 τσαντακι μέσης εχω αγοράσει, και μου χάρισαν άλλο ένα.
    Στο πρώτο κόπηκε το κούμπωμα μέσης μετά απο 2 χρόνια χρήσης και ευτυχώς που δεν έγινε στην ΕΟ να χάσω τα πράγματά μου! Οταν πήγα στην Colori μπας και μου το φτιαξουν πήρα αρνητική απάντηση.
    Στο 2ο χάλασε το φερμουάρ σε 1μιση χρόνο.

    Εβαλα παλι σε χρήση το τεράστιο εντουράδικο Acerbis που έχω εδω και 20 χρόνια και είχε χαλάσει και σε αυτό το φερμουάρ μετα από τόσα χρόνια, αφού του το αντικατέστησα.
    Απο την Colori εχω αγοράσει και μποτακια της TCX, αυτα ήταν τίμια για τα λεφτά τους.

    Κρίμα να κλείνει μια Ελληνική εταιρεία, αλλά εμένα προσωπικά δεν θα μου λείψει.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #53
    Το storm είχα αγοράσει και εγώ το 2006. Ακόμα το φοράω αν και όχι στην μηχανή. Σε πτώση με μηχανή με λίγα και αρκετό σύρσιμο στην Καλλιρόης δεν έπαθε τίποτα.
    done.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Άθλια colori.
    Μπουφάν και γάντια είχα,και διαλύθηκαν σε ένα εξάμηνο.
    Και απαίσια σχεδιαστικά.
    Τότε γιατί τ'αγόρασες;
    Δεν τα είδες που ήταν απαίσια;
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eversman Προβολή μηνύματος
    Όταν πρίν από χρόνια (το 95' νομίζω), είχα αγοράσει από την Colori στην Βουλιαγμένης το Daytona -σε πορτοκαλί παρακαλώ- η χειμερινή επένδυση δεν ήταν και τόσο ζεστή. Όταν την επόμενη χρονιά το ξανά-έβγαλε με καινούργια, πιό ζεστή επένδυση, είχα πάει από εκεί να παραπονεθώ και μου την άλλαξαν, εντελώς δωρεάν. Ούτε 50 δραχμές δεν είχα δώσει.

    Ήταν εξυπηρετικότατοι. Ίσως επειδή τότε, ήταν στα ντουζένια της ακόμη η εταιρία, το χρήμα έρεε και όλοι ήμασταν με χαμόγελο και καλή διάθεση. Κλείνουμε σιγά-σιγά όλες οι Ελληνικές επιχειρήσεις. Το έχουμε πάρει απόφαση πλέον.
    Φίλε Eversman,όταν καίγεται το σπίτι του διπλανού σου,ετοιμάσου να καεί και το δικό σου!
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  11. #56
    Δεν λέει κάνεις ότι είναι εύκολο να σταθεί μια ελληνική εταιρεία παραγωγης μοτοσυκλετιστικων ρούχων. Ειδικά, με τόσο δυνατό και δύσκολο ανταγωνισμό.

    Για εμένα, θα έπρεπε να επιλέξει δύο δρόμους.

    -τα φτηνά vfm ρούχα. Δυστυχώς, δεν μπορεί να ανταγωνιστεί σε αυτό παραγωγές από την Ασία.

    -τα ακριβά αλλά πολύ τεχνικά και ποιοτικά ρούχα.
    Νομιζω ότι αυτό έπρεπε να ακολουθήσει αλλά δεν το έκανε.

    Η colori είχε επιλέξει τον πρώτο δρόμο την δεκαετία του 90 που τα πιο επώνυμα εισαγωμενα ρούχα ήταν πανάκριβα και οι αγορές από ίντερνετ ανυπαρχτες.

    Δυστυχώς, έμεινε στην δεκαετία του 90...

  12. #57
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leo1964 Προβολή μηνύματος
    Τότε γιατί τ'αγόρασες;
    Δεν τα είδες που ήταν απαίσια;
    Και αν μέχρι εκεί έφτανε η τσέπη του;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #58
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leo1964 Προβολή μηνύματος
    Φίλε Eversman,όταν καίγεται το σπίτι του διπλανού σου,ετοιμάσου να καεί και το δικό σου!
    Αυτό ακριβώς λέω αγαπητέ (εδώ και χρόνια)! Δέν το έπιασες. By the way, το δικό μου έχει τσουρουφλιστεί και πλέον ζεσταίνομαι στα κάρβουνα. Από δίπλα την άρπαξα, δίπλα την δίνω, δυστυχώς.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  14. #59
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    εκανα προσπαθειες αρκετες φορες να αγορασω προιοντα της.

    τη μια δεν ειχαν αυτα που ελεγαν.
    την αλλη δεν ειχαν το νουμερο.
    την αλλη ημουν ''αορατος πελατης''
    τελικα το μονο κολορι που αγορασα ειναι ενα τσαντακι μεσης το οποιο βγηκε πολυ ανθεκτικο και το 'χω ακομα μετα απο περιπου 8 χρονια.

    συμφωνω με τον αρη. κριμα που δεν παει καλα αλλα απο την αλλη δεν θα μου λειψει.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leo1964 Προβολή μηνύματος
    Τότε γιατί τ'αγόρασες;
    Γιατί έτσι.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. σχετικά με την δυνατότητα "εύρεση"
    από zzr2005 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 11:26
  2. Απαντηση σχετικα με την εμπειρια 600cc
    από djchech στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2005, 19:57
  3. Σχετικα με την βολτα που "σκατωσα" ...
    από crs-k στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 09:54
  4. Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 16:46
  5. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 18:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF