Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 66

Θέμα: Σχετικά με την COLORI

  1. #1

    Σχετικά με την COLORI

    Colori
    μπεεεεε....

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από γιωτάς Προβολή μηνύματος
    Colori
    Να ΄μαστε καλά να τη θυμόμαστε.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Να ΄μαστε καλά να τη θυμόμαστε.
    Αυτή στην καλλιρροης έκλεισε;

  4. #4
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Να ΄μαστε καλά να τη θυμόμαστε.
    Αν είναι οριστικό και αν δεν έχει κρατήσει κανένα μαγαζί της είναι μεγάλο κρίμα. Μπουφανάρες έβγαζε και ήταν τιμιότατη απέναντι στον καταναλωτή. Μετάνιωσα που δεν αγόρασα ακόμα 2 να τα έχω
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #5
    Δεν έκλεισε, η Καλλιρόης είναι ακόμα ανοιχτή. Απλά, πέρυσι προσπαθούσα να αλλάξω γάντια και δεν έβρισκα με τίποτα νούμερο, ενώ φέτος είχα επιλέξει ένα δερμάτινο χειμερινό μπουφάν τους και δεν υπήρχε σε κάνενα μέγεθος. Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω, και γενικά ήταν απογοήτευση. Ούτε καν να μου δείξουν κάτι άλλο, ούτε καν να προσπαθήσουν...
    ότι υπάρχει στο site έχουμε μόνο. Και γενικά δεν υπάρχει και τίποτα ιδιαίτερο, τουλάχιστον στο μέγεθος μου.

    Όταν μια εταιρία, (στην αρχή του χειμώνα) δεν έχει να σου πουλήσει χειμωνιάτικα μπουφάν, μάλλον δεν είναι καλό...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #6
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    εγώ πάντως θα κάνω μια προσπάθεια αύριο να δω αν έχει αυτο που μου άρεσε στο σάιτ (αντε τώρα να βρεις μέγεθος για αρκούδα γμτ) και θα προσπαθήσω να τρενάρω λίγο την αγορά να πληρωθούν πρώτα τα τέλη κυκλοφορίας και ο ενφια. Για νέο χρόνο με βλέπω. Βάστα άμυνα ρε κολόρι, την κρίση μου μέσα
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δεν έκλεισε, η Καλλιρόης είναι ακόμα ανοιχτή. Απλά, πέρυσι προσπαθούσα να αλλάξω γάντια και δεν έβρισκα με τίποτα νούμερο, ενώ φέτος είχα επιλέξει ένα δερμάτινο χειμερινό μπουφάν τους και δεν υπήρχε σε κάνενα μέγεθος. Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω, και γενικά ήταν απογοήτευση. Ούτε καν να μου δείξουν κάτι άλλο, ούτε καν να προσπαθήσουν...
    ότι υπάρχει στο site έχουμε μόνο. Και γενικά δεν υπάρχει και τίποτα ιδιαίτερο, τουλάχιστον στο μέγεθος μου.

    Όταν μια εταιρία, (στην αρχή του χειμώνα) δεν έχει να σου πουλήσει χειμωνιάτικα μπουφάν, μάλλον δεν είναι καλό...
    Ε, είσαι βαρυκοκαλος
    . Ακριβώς την ίδια εντύπωση μου είχε δώσει όταν ήταν ακόμα στην Βουλιαγμένης.
    Λίγα νούμερα, μικρή ποικιλία, απροθυμια εξυπηρέτησης.
    Τότε, με είχε ξενερώσει αφάνταστα και δεν ασχολήθηκα ποτέ ξανά με colori.
    Ή αλήθεια είναι ότι τα υφασμάτινα τους δεν τα έχω και πολύ σε εκτίμηση. Κάποια δερμάτινα μου άρεσαν.

    Φίλε, για 3/4 κοίτα και τα Scott. Πολύ καλή σχέση τιμής /απόδοσης και ωραία σχέδια

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Ε, είσαι βαρυκοκαλος
    . Ακριβώς την ίδια εντύπωση μου είχε δώσει όταν ήταν ακόμα στην Βουλιαγμένης.
    Λίγα νούμερα, μικρή ποικιλία, απροθυμια εξυπηρέτησης.
    Τότε, με είχε ξενερώσει αφάνταστα και δεν ασχολήθηκα ποτέ ξανά με colori.
    Ή αλήθεια είναι ότι τα υφασμάτινα τους δεν τα έχω και πολύ σε εκτίμηση. Κάποια δερμάτινα μου άρεσαν.

    Φίλε, για 3/4 κοίτα και τα Scott. Πολύ καλή σχέση τιμής /απόδοσης και ωραία σχέδια
    Καλά, μπες και δες στα δερμάτινα. Και άμα βρεις νούμερα, σφύρα μου.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #9
    Όταν η Colori έχει στην γκάμα σχέδια και χρώματα που ακόμα και το 2006 που μπήκα στο μαγαζί πρώτη φορά ήταν "παλιομοδίτικα"και έχουν μείνει σήμερα όπως ήταν και τότε, ε, ΟΚ, να ζήσουμε να την θυμόμαστε.

  10. #10
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Όταν πρίν από χρόνια (το 95' νομίζω), είχα αγοράσει από την Colori στην Βουλιαγμένης το Daytona -σε πορτοκαλί παρακαλώ- η χειμερινή επένδυση δεν ήταν και τόσο ζεστή. Όταν την επόμενη χρονιά το ξανά-έβγαλε με καινούργια, πιό ζεστή επένδυση, είχα πάει από εκεί να παραπονεθώ και μου την άλλαξαν, εντελώς δωρεάν. Ούτε 50 δραχμές δεν είχα δώσει.

    Ήταν εξυπηρετικότατοι. Ίσως επειδή τότε, ήταν στα ντουζένια της ακόμη η εταιρία, το χρήμα έρεε και όλοι ήμασταν με χαμόγελο και καλή διάθεση. Κλείνουμε σιγά-σιγά όλες οι Ελληνικές επιχειρήσεις. Το έχουμε πάρει απόφαση πλέον.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eversman Προβολή μηνύματος
    Κλείνουμε σιγά-σιγά όλες οι Ελληνικές επιχειρήσεις. Το έχουμε πάρει απόφαση πλέον.
    Κλείνουμε? Εμείς τις κλείνουμε δηλαδή?
    Καταρχήν, αν ο έλληνας επιχειρηματίας στηρίζεται στο πατριωτικό συναίσθημα αλληλεγγύης για να πουλήσει, έχει χρεωκοπήσει long time και δεν το έχει καταλάβει ακόμα...

    Εκτός της Colori, υπάρχει και η ελληνική Nordcap που όσα μπουφάν της πρόβαρα ήταν άψογα. Και όμορφα (και πολλά) σχέδια, και καλή ποιότητα φαίνονται και εξαιρετική τιμή. Πολύ καλό value for money φαίνονται.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #12
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Δεν ξέρω γιατί σας αρέσουν τα Colori, ποτέ μου δεν μου άρεσαν ασχέτως τιμών τους.

    Δλδ, τα βάζεις δίπλα σε άλλα και αναρωτιέσαι ποιος τσοπάνης το φοράει.

    Και ναι value for money και δεν ξερω γω τι, αλλά το Clover Αskja το πήρα το 2001, 130.000 δρχ (σχεδόν ο μισός μιθσός τότε) και το έχω ακόμα και ηταν (και παιζει να ειναι ακόμα) μακράν πολύ καλυτερο οπτικά αλλά και λειτουργικά (αδιάβροχο και φουλ ζεστό) από πολλά και σίγουρα απο τα Colori... Beat this value for money.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #13
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Κλείνουμε? Εμείς τις κλείνουμε δηλαδή?
    Καταρχήν, αν ο έλληνας επιχειρηματίας στηρίζεται στο πατριωτικό συναίσθημα αλληλεγγύης για να πουλήσει, έχει χρεωκοπήσει long time και δεν το έχει καταλάβει ακόμα...

    Εκτός της Colori, υπάρχει και η ελληνική Nordcap που όσα μπουφάν της πρόβαρα ήταν άψογα. Και όμορφα (και πολλά) σχέδια, και καλή ποιότητα φαίνονται και εξαιρετική τιμή. Πολύ καλό value for money φαίνονται.
    Όχι Βύρωνα, παρανόησες (ή εγώ δεν το έγραψα σωστά). Δέν το εννοούσα έτσι. Δυστυχώς, αυτή η οικονομική δυστυχία που μας έχει βρεί και η έλλειψη πόρων, μας έχει κάνει να στερεύουμε από ιδέες, διάθεση, ανταγωνιστικότητα και ελπίδα για το μέλλον των επιχειρήσεων που -για λίγο ακόμη- υπάρχουν. Όταν βλέπεις διαρκώς βαθμιαία συρίκνωση σε μία επιχείρηση (καταστήματα, προσωπικό, εμπόρευμα/παροχές, έσοδα), το τέλος, ιδίως στις μέρες που ζούμε, είναι αναπόφευκτο.

    Έγραψα "κλείνουμε" αναφερόμενος και στην δική μου επιχείρηση και σε όποιον άλλο επιχειρεί στις μέρες μας και πασχίζει να κρατηθεί. Δέν έγραψα "τις κλείνουμε"



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω γιατί σας αρέσουν τα Colori, ποτέ μου δεν μου άρεσαν ασχέτως τιμών τους.

    Δλδ, τα βάζεις δίπλα σε άλλα και αναρωτιέσαι ποιος τσοπάνης το φοράει.

    Και ναι value for money και δεν ξερω γω τι, αλλά το Clover Αskja το πήρα το 2001, 130.000 δρχ (σχεδόν ο μισός μιθσός τότε) και το έχω ακόμα και ηταν (και παιζει να ειναι ακόμα) μακράν πολύ καλυτερο οπτικά αλλά και λειτουργικά (αδιάβροχο και φουλ ζεστό) από πολλά και σίγουρα απο τα Colori... Beat this value for money.
    Σαφώς τώρα βλέπεις τα σχέδια και ξερνάς και δεν έχουν καμία σχέση με άλλες εταιρίες. Άν θυμάσαι όμως τότε (αρχές 90'), ήταν μία αρκετά πρωτοποριακή εταιρία για τα Ελληνικά δεδομένα, με εκθέσεις στο εξωτερικό, καλές κριτικές από παντού, aftersales service, οπότε όλα αυτά, μαζί με το χαμηλό κόστος απόκτησης, ήταν πολύ δελεαστικά, για να σε κάνουν να αγοράσεις.

    Ότι δεν ήταν ότι καλύτερο κυκλοφορούσε, έχεις δίκιο. Ήταν ωστόσο, μιά άνω του μετρίου επιλογή.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος

    Εκτός της Colori, υπάρχει και η ελληνική Nordcap που όσα μπουφάν της πρόβαρα ήταν άψογα. Και όμορφα (και πολλά) σχέδια, και καλή ποιότητα φαίνονται και εξαιρετική τιμή. Πολύ καλό value for money φαίνονται.
    Ελληνική είναι η Nordcap; Πριν κανά 2-3 χρόνια πήρα χειμωνιάτικα γάντια χωρίς να το έχω προγραμματίσει απλά γιατί μου τα δώσαν 20 ευρώ. Ακόμα αυτά φοράω και είναι άψογα. Έβλεπα και τις τιμές στα μπουφάν και έλεγα να δοκιμάσω.

  15. #15
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eversman Προβολή μηνύματος
    ...

    Σαφώς τώρα βλέπεις τα σχέδια και ξερνάς και δεν έχουν καμία σχέση με άλλες εταιρίες. Άν θυμάσαι όμως τότε (αρχές 90'), ήταν μία αρκετά πρωτοποριακή εταιρία για τα Ελληνικά δεδομένα, με εκθέσεις στο εξωτερικό, καλές κριτικές από παντού, aftersales service, οπότε όλα αυτά, μαζί με το χαμηλό κόστος απόκτησης, ήταν πολύ δελεαστικά, για να σε κάνουν να αγοράσεις.

    Ότι δεν ήταν ότι καλύτερο κυκλοφορούσε, έχεις δίκιο. Ήταν ωστόσο, μιά άνω του μετρίου επιλογή.
    Δεν ξέρω τι έκανε αρχές 90, δεν με νοιάζει.

    Ξέρω ότι απο το 2001 και μετά - 16 χρόνια τώρα - έχει γίνει συνώνυμο με την φτήνια. Και την όχι καλή ποιότητα. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

    Ε, όπως ξέρουμε, το φτηνό και όχι τόσο καλό, θα ζήσει στην αρχη για λίγο και μετά θα το εξαφανίσει η ίδια η φύση...

    Δεν λέω ότι όλα τα ακριβά είναι και καλά, τα Dainese δεν ξέρω γιατί τ' αγοράζει ο κόσμος, μάλλον επειδή τα φοράει ο Rossi.
    Επίσης, υπάρχουν στα πάντα vfm πράγματα, πχ το MT07. Αρκεί να ξέρεις τι παίρνεις και να μην βγεις μετά να πεις ότι πέταξες τα λεφτά σου κλπ κλπ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. σχετικά με την δυνατότητα "εύρεση"
    από zzr2005 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 11:26
  2. Απαντηση σχετικα με την εμπειρια 600cc
    από djchech στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2005, 19:57
  3. Σχετικα με την βολτα που "σκατωσα" ...
    από crs-k στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 09:54
  4. Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 16:46
  5. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 18:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF