Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.......

  1. #1

    ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.......

    Μηπως εχει ξεμεινη σε κανεναν τζαμακι απο τριπ μαστερ ,το δικο δεν βλεπεται πια. Εδω Πατρα τα μαγαζια μου λενε να παρω αλλο τριπ μαστερ. Θα παρω τηλ και τα μαγαζια που εχουμε εδω και θα δω.......

    καλημερες

  2. #2
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273

    Re: ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.......

    Αρχικά δημιουργήθηκε από iannis
    Μηπως εχει ξεμεινη σε κανεναν τζαμακι απο τριπ μαστερ ,το δικο δεν βλεπεται πια. Εδω Πατρα τα μαγαζια μου λενε να παρω αλλο τριπ μαστερ. Θα παρω τηλ και τα μαγαζια που εχουμε εδω και θα δω.......

    καλημερες
    Και γιατί δεν πάς να κόψεις ένα κομάτι πλεξιγκλάς στα μέτρα του παλιού να ξεμπερδεύεις ???
    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  3. #3
    ''Κλασσική περίπτωση''...
    Στο δικό μου το τζαμάκι είχε γαμηθεί από υγρό γυαλίσματος. Βρήκα στο γερμανικό ebay ένα τριπ μαστερ χαλασμένο με 30 ευρώ και έβαλα το τζαμάκι του.
    Στο καπάκι πούλησα το χαλασμενο με το δικό μου τζαμάκι 20 ευρώ στο ebay και όλα καλά.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  4. #4
    Να και αλλη μια μεθοδο που εφαρμοσα στο δικο μου τριπ μαστερ, λιγο δυσκολο βεβαια αλλα δουλευει μια χαρα. Παιρνουμε γυαλοπανο (οχι υαλοχαρτο) 320 πρωτα 400 μετα, και τελος 800 και το ξυνουμε με νερο τα νουμερα αυτα επιλεχτηκαν για το δικο τριπ το οποιο ηταν τελειως χαλια .Μετα παιρνουμε ελαφροπετρα και μηχανολαδο (αυτο που λιπαινουν λαμες στα σιδηρουργεια) και το κανουμαι σαν χαρμανι το αλιφουμαι στην επιφανεια που θα γυαλισουμε και μετα το τριβουμε με πανοβουρτσα σε χαμηλες στροφες 1000 με 1100 .Τα αποτελεσματα ηταν εντυπωσιακα μιλαμε σαν καινουργιο το μονο ψεγαδι ειναι στις γωνιες που δεν παταγε καλα η πανοβουρτσα . Εμπνευστης και εκτελεστης αυτης της ιδεας φυσικα δεν ημουν εγω αλλα ενας φιλος μου που ειχε και τα εργαλεια λογο της δουλειας του. Αυτα τα εγραψα ως μια εναλακτικη λυση για ψαξιμο μπορει να σηκωνει και βελτιωση η πατεντα εγω παντως εμεινα ικανοποιημενος 100%


    ευχαριστω Γιωργο

  5. #5
    σωστόοοοος

Παρόμοια θέματα

  1. Μια Βοηθεια Για Επιλογη Service
    από slaybas στο forum KTM
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2007, 10:57
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2006, 13:25
  3. μια βοηθεια...
    από TSIV στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2006, 09:46
  4. ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από iannis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 18:04
  5. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 14:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF