Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 165

Θέμα: All Time … Honda C50 … Classic

  1. #151
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.413
    πολύ μερακλίδικη δουλειά εξαιρετικό αποτέλεσμα, το γαλάζιο εκείνης της εποχής ήταν φανταστικό!ευγε!
    η πρώτη νυχτέρινη φωτό είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα, οι υπόλοιπες νυχτερινές αναπαράγονται ελαφρώς γλαζοπράσινες συγκριτικά πάντα

    οι φωτό: 4τη στη σειρά στον σταθμό, αυτή που είναι με την ατμομηχανή με τα 2 βαγόνια και στο ίδιο στήσιμο ζουμαριστή είναι για έκθεση φωτό για το συγκεκριμένο μοντέλο!

    *μια παρατήρηση, η κλίση της σχάρας πρέπει να ανέβει μερικές μοίρες από την πίσω πλευρά της για να ταιριάξει αισθητικά ως συνέχεια της ίδια γραμμής της σέλας
    you rise you fall you're down then you rise again

  2. #152
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    313
    Κουκλί! Χίλια μπράβο!!!

  3. #153
    Μη νέον μέλος Το avatar του/της anemoΣ
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FRAGISCOS Προβολή μηνύματος
    Μπραβο φιλε μου,πολυ ωραιο το παπι σου,και πολυ καλη δουλεια,με σημασια στη λεπτομερεια!!!!
    Μια παρατηρηση μονο,μη με παρεξηγησεις, γιατι δεν ελυσες και το λαιμο,ωστε και το βαψιμο στην περιοχη να γινει καλυτερο,και τα ρουλεμαν θα εβαζες καινουρια??

    FRAGISCO, είναι κατι που δεν έκανα και ακόμα αναρωτιέμαι.και με βασανίζει ένα ...ΓΙΑΤΙ;;;;;;;
    Πάντως είναι κάτι που θέλω να κάνω αλλά δεν ξέρω τι ζημιά μπορεί να προκαλέσω στο χρώμα.
    Ενας φίλος με συνεργείο μοτό ειπε να το πάω εκεί να γίνει η δουλειά πάνω στον πάγκο εργασίας με την μέγιστη προσοχή ( ήθελε να το αγοράσει κιόλας γιατι στο πατάρι του καταστήματος εχει μια πολύ ωραία συλλογή ανακατασκευασμένων μοτο και του λείπει ενα στρογγυλοφάναρο Δεν πωλειται ομως και ουτε πρόκειται γιατί θα με ....σκοτώσει η κόρη μου που το θέλει για δικό της. ) Το σκέφτομαι αλλα ότι είναι να γίνει στο λαιμό θα γίνει μετά τον Οκτωβρη που και το μηχανακι δεν κυκλοφορεί, αλλα και ο φιλος εχει περισσοτερο χρόνο....είδωμεν

    Σε ευχαριστώ πολύ!!!!
    Τελευταία τροποποίηση από anemoΣ; 09/06/2017 στις 21:51.

  4. #154
    Μη νέον μέλος Το avatar του/της anemoΣ
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    πολύ μερακλίδικη δουλειά εξαιρετικό αποτέλεσμα, το γαλάζιο εκείνης της εποχής ήταν φανταστικό!ευγε!
    η πρώτη νυχτέρινη φωτό είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα, οι υπόλοιπες νυχτερινές αναπαράγονται ελαφρώς γλαζοπράσινες συγκριτικά πάντα

    οι φωτό: 4τη στη σειρά στον σταθμό, αυτή που είναι με την ατμομηχανή με τα 2 βαγόνια και στο ίδιο στήσιμο ζουμαριστή είναι για έκθεση φωτό για το συγκεκριμένο μοντέλο!

    *μια παρατήρηση, η κλίση της σχάρας πρέπει να ανέβει μερικές μοίρες από την πίσω πλευρά της για να ταιριάξει αισθητικά ως συνέχεια της ίδια γραμμής της σέλας
    Φίλε doctor, τις παρατήρησα ξανά και έχεις απόλυτο δίκιο (παντως το PB 52 της Ηοnda, έχει μια ψιλοπρασινοπή απόχρωση - το ονομάζει και Aquarius blue- αλλα με τα χρόνια ξάνοιγε πολύ το χρώμα .
    -ακρυλικο μονής γαρ- και έχανε την γοητεία του.)
    Στην φωτο οπως ξέρεις παιζει πάντα ρολο ο εξωτερικος φωτισμός, λάμπες πυρακτώσεως, led, πρωινό φως , απογευματινό, κλπ και καθε ένα αποτυπώνει την εκάστοτε αποχρωση. Επίσης και ο αισθητηρας της φωτογραφικής μηχανής η του κινητού παιζει ρόλο.
    Αλλα και ένας από τους ρόλους της φωτογραφίας, πέραν της καθ'. αυτού αποτύπωσης του γεγονότος , δεν ειναι και η ωραιοποίηση - εξιδανίκευση του;;

    Οσο για τη σχάρα είναι μάμα, αγοράστηκε με αυτήν επάνω στην εδώ αντιπροσωπεία, αλλα επειδή το σίδερο δεν είναι μασίφ αλλά σωληνωτό, εσπασε καποια στιγμή και μεσα περαστηκαν ...μπετόβεργες ίδιας διατομής και κολήθηκαν με ηλεκτροκόληση και λίγο στραβά. Αλλά είπαμε, στην Ελλάδα ουδέν μονμότερο του προσωρινού... Αν γίνει η παραπάνω εργασία που επισήμανε ο FRAGISCOS σίγουρα θα διορθωθεί πιστεύω και αυτή.

    Ευχαριστώ πολύ και νάσαι πάντα καλά
    Τελευταία τροποποίηση από anemoΣ; 09/06/2017 στις 21:23.

  5. #155
    Μη νέον μέλος Το avatar του/της anemoΣ
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Κουκλί! Χίλια μπράβο!!!
    Ευχαριστώ.

  6. #156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    μπραβο φιλε..σαν να βλεπω ο εαυτο μου εφηβο, τοτε που κοστιζαν αγορα 40.000 δρχ αν θυμαμαι καλα βεβαια...η αναμνηση μιας τελειας εποχης αποηχο των χίπις...νασαι καλα..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  7. #157
    Μη νέον μέλος Το avatar του/της anemoΣ
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    μπραβο φιλε..σαν να βλεπω ο εαυτο μου εφηβο, τοτε που κοστιζαν αγορα 40.000 δρχ αν θυμαμαι καλα βεβαια...η αναμνηση μιας τελειας εποχης αποηχο των χίπις...νασαι καλα..

    Φιλε Γιάννη το συγκεκριμένο κόστισε τότε 80.000 δρχ περίπου . Αγοράστηκε σε μια πολυ πιο soft εποχή -καμια σχέση δηστυχώς με τους χίπι-δες όπως άκουγα να τους αποκαλουν οι μεγαλύτεροι τοτε- και το Rock. Την εποχή του New Wave ( μετεξέλιξη της ντισκο του 70), των video clip ......

    Ευχαριστώ
    Τελευταία τροποποίηση από anemoΣ; 10/06/2017 στις 17:40.

  8. #158
    μπραβο φιλε μου αψογος!αυτα τα παπια ηταν και ο λογος που σχεδον ολοι γραφουμε εδω μεσα γιατι ολοι απο κατι τετοια γνωρισαμε τους δυο τροχους
    Lost on purpose..again

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anemoΣ Προβολή μηνύματος
    Φιλε Γιάννη το συγκεκριμένο κόστισε τότε 80.000 δρχ περίπου . Αγοράστηκε σε μια πολυ πιο soft εποχή -καμια σχέση δηστυχώς με τους χίπι-δες όπως άκουγα να τους αποκαλουν οι μεγαλύτεροι τοτε- και το Rock. Την εποχή του New Wave ( μετεξέλιξη της ντισκο του 70), των video clip ......

    Ευχαριστώ
    Τελη δεκαετιας 70 υπηρχε ακομα ο αποηχος των παιδιων των λουλουδιων κυριως στα νησια το καλοκαιρι...συναντουσα καθηγητη πανεπιστημιου στην Ολλανδια, πιτσιρικας τοτε, με μακρια μαλλια δεμενα,μουσια απειρα, γυαλακι τζων λεννον, παντελονες φτιαγμενες απο σεντονι κρεββατιου και βεβαια τα κλασσικα ελληνικα σανδαλια...ολα αυτα πασπαλισμενα με το καταλληλο καπνιζων χορτο και την ιδιαιτερη μυρωδια του και εμεις πιτσιρικαδες παρανομα καβαλουσαμε τα 50αρια και απολαμβαναμε την ελευθερια της νιοτης και αχ ποτε θα μεγαλωσουμε να κανουμε κανα καμακι στις χιπισσες.....ε ρε στρογγυλοφαναρες εποχεςςςςς...και εχεις δικιο...το 90αρι τοτε που μετα βγηκε κοστιζε 90 χιλιαρικα σε δραχμες εεινη την εποχη...αθανατες κατασκευες...να το φυλας συλλεκτικο σαν τα ματια σου, να το δωσεις στα παιδια σου,,,
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  10. #160
    Μη νέον μέλος Το avatar του/της anemoΣ
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ionized Προβολή μηνύματος
    μπραβο φιλε μου αψογος!αυτα τα παπια ηταν και ο λογος που σχεδον ολοι γραφουμε εδω μεσα γιατι ολοι απο κατι τετοια γνωρισαμε τους δυο τροχους
    Ευχαριστώ φίλε
    Αλήθεια ποιός δεν έχει να θυμηθει κάτι απο ένα παπάκι ...;

  11. #161
    Μη νέον μέλος Το avatar του/της anemoΣ
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Τελη δεκαετιας 70 υπηρχε ακομα ο αποηχος των παιδιων των λουλουδιων κυριως στα νησια το καλοκαιρι.....
    Αρχοντας!!!

    Δηστυχώς στη ...στεριά δεν ειχαμε την πολυτέλεια να βιώσουμε έτσι αυτόν τον αποήχο (...οταν θα μεγαλώναμε θα πηγαίναμε διακοπές σε νησι)... οι πιο ψαγμένοι άκουγαν τότε Janis Joplin , Jimmy Hendrix... τι μου θύμησες....

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    ....απολαμβαναμε την ελευθερια της νιοτης και αχ ποτε θα μεγαλωσουμε,,,
    Αχ πότε ...μεγαλώσαμε γμτ...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    ...να το φυλας συλλεκτικο σαν τα ματια σου, να το δωσεις στα παιδια σου,,,
    Ηδη το έχει ... καπαρώσει η κόρη μου (σ΄ αυτό έκανε τα πρώτα δίτροχα βήματά της.. και έχει παρακολουθήσει ολη τη διαδικασια του φρεσκαρίσματος)
    Κάθε φορά που το παίρνω με κοιτά με ...μισό μάτι...

    Μπράβο ρε Γιάννη...από ένα απλό ποστάρισμα πόσα σου έρχονται στο μυαλό...

  12. #162
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    550
    ρε μαστορα....τελειο.... εγω ξερεις ειμαι του κοκκινου 100%...αλλα με τρελανες με το χρωμα...λες να παρω κ 2ο??
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSdC_0074.jpg 
Προβολές:	252 
Μέγεθος:	72,4 KB 
ID:	383667
    ..without engineers, science is just philosophy..

  13. #163
    Μη νέον μέλος Το avatar του/της anemoΣ
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    ρε μαστορα....τελειο.... εγω ξερεις ειμαι του κοκκινου 100%...αλλα με τρελανες με το χρωμα...λες να παρω κ 2ο??
    Ε, όπως και να το κάνουμε ένα ...δεύτερο μπλε παπάκι είναι. ....απαραίτητο
    Παντως και εγω τότε κόκκινο το είχα παραγγείλει, κοκκινο γράφει ακόμα στην άδεια -οπως το ειχε γράψει τότε ο αντιπρόσωπος και δεν το άλλαξα- αλλα λόγω ελλειψης ήρθε σε μπλε. Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20170615_222602.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	13,4 KB 
ID:	383698

    Αληθεια το δικό σου φαινεται πένα, το έχεις ανεβάσει καπου εδω μέσα να το δούμε;;

  14. #164
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    550
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anemoΣ Προβολή μηνύματος
    Ε, όπως και να το κάνουμε ένα ...δεύτερο μπλε παπάκι είναι. ....απαραίτητο
    Παντως και εγω τότε κόκκινο το είχα παραγγείλει, κοκκινο γράφει ακόμα στην άδεια -οπως το ειχε γράψει τότε ο αντιπρόσωπος και δεν το άλλαξα- αλλα λόγω ελλειψης ήρθε σε μπλε. Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20170615_222602.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	13,4 KB 
ID:	383698

    Αληθεια το δικό σου φαινεται πένα, το έχεις ανεβάσει καπου εδω μέσα να το δούμε;;
    εχω καποιες φωτο στο προφιλ μου, αλλα τοτε δεν ειχα το νου μου και δεν κρατησα φωτο πολλες ουτε απο το πριν ουτε απο την διαδικασια...αν θες ριξε μια ματια στο αλμπουμ που εχω....ενα 2ο μπλε ε??? λες????
    ..without engineers, science is just philosophy..

  15. #165
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakis0547
    Εγγραφή
    02/01/2010
    Μηνύματα
    253
    Σου έστειλα πμ..

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια για honda c50
    από vasnomat στο forum Honda
    Απαντήσεις: 148
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2017, 07:13
  2. All Time Classic
    από vaska στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2010, 22:09
  3. all time classic - τι παπι να παρω (και γιατι)
    από Lux Aeterna στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2009, 12:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF