Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 123

Θέμα: Αναζήτηση μηχανής

  1. #76
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Δεν θέλω να φανώ γκρινιάρης,αλλά δεν με βοήθησες.

  2. #77
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ducati 15ετιας (κρινοντας απο το budget) για καθημερινη απροβληματιστη μετακινηση ειναι ανεφικτο! (οχι οτι μια νεοτερη θα ειχε διαφορα αλλα τεσπα..)
    Καλα και ομορφα μηχανακια αλλα ζημιαρικα δυστυχως.. Οποτε οντας σε περιορισμενο budget και θελωντας ενα οχημα καθημερινης μετακινησης θα σε προετρεπα σε κατι αλλο, πιο οικονομικο και πιο αξιοπιστο.
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #78
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Σε ευχαριστώ.

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @topos
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    146
    Σε αυτο το ~στυλ καλυτερα να δεις κανενα sv650.

  5. #80
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Καλημέρα παιδιά.Δυστυχώς ακόμα δεν έχω βρει τίποτα.Θα ήθελα κάποιος να μου πει γενικά αν το CB400SF είναι καλό μοντέλο και πιο συγκεκριμένα αν πιστεύει ότι αξίζει κάποια από αυτές τις αγγελίες.
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/9896015/
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/9901803/

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Ποντάρω στο ότι οι περισσότεροι θα προτείνουν CB1 έναντι του Sf.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @topos
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    146
    Αφου κοιτας εκει στο 2χιλιαρο τελικα γιατι οχι hornet->
    https://www.car.gr/used-bikes/honda....CB+600F+Hornet

    Για πιο λογο να δωσεις τα ιδια χρηματα για πολυ πιο παλιο μηχανακι (μην κοιτας καθολου το ετος αδειας κυκλοφοριας στα 400αρια, ολα ειναι απο ~95 και πριν)
    Το cb 600 ειναι ιδιας φιλοσοφιας και επισημης εισαγωγης, ιδιου μοντελου ιδιας εταιριας στα ιδια χρηματα.Το ιδιο ισχυει και για τα 600αρια bandit.

  8. #83
    ΜΑΚΡΥΥΥΥ ΜΕΕΛΛΛΛΟΟΣΣΣ
    Εγγραφή
    15/06/2009
    Μηνύματα
    71
    Φιλε μου μην ψαχνεις μηχανες παλιες και ξεπερασμενες δεν εχει νοημα.Αυτο που ειναι ταμαμ για τη δουλεια που το θελεις ειναι το er6n η το er6f.Aξιοπιστο συγχρονο ποδηλατο στην πολη.Δικυλινδρο δεν καιει εχει και τα αλογακια του για να κανεις την πλακα σου αν θες.Πολυ καλη αντιπροσωπια η kawasaki αν κατι χρειαστεις.Με 2000 2500 χιλαρικα νομιζω βρισκεις!!!!
    Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΗ...ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΧΙ!!!!!!!!

  9. #84
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από @topos Προβολή μηνύματος
    Αφου κοιτας εκει στο 2χιλιαρο τελικα γιατι οχι hornet->
    https://www.car.gr/used-bikes/honda....CB+600F+Hornet

    Για πιο λογο να δωσεις τα ιδια χρηματα για πολυ πιο παλιο μηχανακι (μην κοιτας καθολου το ετος αδειας κυκλοφοριας στα 400αρια, ολα ειναι απο ~95 και πριν)
    Το cb 600 ειναι ιδιας φιλοσοφιας και επισημης εισαγωγης, ιδιου μοντελου ιδιας εταιριας στα ιδια χρηματα.Το ιδιο ισχυει και για τα 600αρια bandit.
    Άστα φίλε μεγάλη ιστορία ανοίγεις.Έχω βρει ένα πολύ καλό ελεγχμένο από μηχανικό Hornet, αλλά αφού μου το είπαν πολλοί αποφάσισα ότι όντως δεν μου κάνει γιατί εγώ το χρησιμοποιώ σχοδόν αποκλειστικά στην πόλη και με μικρές ταχύτητες.Αυτό είναι θηρίο.Και με είχε ψήσει άσχημα...

  10. #85
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgio7 Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου μην ψαχνεις μηχανες παλιες και ξεπερασμενες δεν εχει νοημα.Αυτο που ειναι ταμαμ για τη δουλεια που το θελεις ειναι το er6n η το er6f.Aξιοπιστο συγχρονο ποδηλατο στην πολη.Δικυλινδρο δεν καιει εχει και τα αλογακια του για να κανεις την πλακα σου αν θες.Πολυ καλη αντιπροσωπια η kawasaki αν κατι χρειαστεις.Με 2000 2500 χιλαρικα νομιζω βρισκεις!!!!
    Δεν μου φαίνεται άσχημη ιδέα.Μήπως μπορεί να δώσει κάποιος περισσότερες πληροφορίες;
    Υ.Γ. Για τo er6n εννοώ.Το άλλο δεν μου αρέσει καθόλου.
    Τελευταία τροποποίηση από Ηλίας92; 29/04/2017 στις 19:57.

  11. #86

  12. #87
    Τουρίστας Φωτογράφος Το avatar του/της Greg61
    Εγγραφή
    18/03/2007
    Μηνύματα
    319
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηλίας92 Προβολή μηνύματος
    Άστα φίλε μεγάλη ιστορία ανοίγεις.Έχω βρει ένα πολύ καλό ελεγχμένο από μηχανικό Hornet, αλλά αφού μου το είπαν πολλοί αποφάσισα ότι όντως δεν μου κάνει γιατί εγώ το χρησιμοποιώ σχοδόν αποκλειστικά στην πόλη και με μικρές ταχύτητες.Αυτό είναι θηρίο.Και με είχε ψήσει άσχημα...
    Κακώς νομίζεις οτι το Hornet είναι θηρίο.
    Το έχω απο Ιαν. 2004 και το χρησιμοποιώ τόσο εκτός, όσο κι εντός πόλης.
    Μέσα στην κίνηση, χώνεται σχεδόν όπου κι ένα παπί 125. Έξω για ταξίδια, όπως τουλάχιστον έφτιαξα τη δικιά μου, είναι άνετη δικάβαλη. Έχω γράψει μαζί της 147.000 χλμ με πάνω απο 80.000 χλμ δικάβαλος και συνεχίζω.
    Τα μόνα πρόσθετα που της έβαλα είναι ανεμοθώρακας, μεσαία σκάλα xenon, scottoiler για αυτόματη λίπανση καδένας και βαλίτσα. Στα υπόλοιπα πλήν αναλωσίμων είναι εντελώς "μαμά".

    Δές την όπως είναι σήμερα εδώ: https://get.google.com/albumarchive/...WxzwY0oGQopuTH
    Πολλά, Καλά κι Ευχάριστα Χιλιόμετρα. Γρηγόρης Νάκος.

  13. #88
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Greg61 Προβολή μηνύματος
    Κακώς νομίζεις οτι το Hornet είναι θηρίο.
    Το έχω απο Ιαν. 2004 και το χρησιμοποιώ τόσο εκτός, όσο κι εντός πόλης.
    Μέσα στην κίνηση, χώνεται σχεδόν όπου κι ένα παπί 125. Έξω για ταξίδια, όπως τουλάχιστον έφτιαξα τη δικιά μου, είναι άνετη δικάβαλη. Έχω γράψει μαζί της 147.000 χλμ με πάνω απο 80.000 χλμ δικάβαλος και συνεχίζω.
    Τα μόνα πρόσθετα που της έβαλα είναι ανεμοθώρακας, μεσαία σκάλα xenon, scottoiler για αυτόματη λίπανση καδένας και βαλίτσα. Στα υπόλοιπα πλήν αναλωσίμων είναι εντελώς "μαμά".

    Δές την όπως είναι σήμερα εδώ: https://get.google.com/albumarchive/...WxzwY0oGQopuTH
    Δεν θα είναι όμως κακή χρήση για τη μηχανή αν την πάρω εγώ και την κινώ συνέχεια μέσα στην πόλη με 50;

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @topos
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    146
    Εαν ειναι να την κινεις μεχρι τα 50 παρε παπακι, ασε που θα χεις αλλα τοσα καβατζα μεχρι την τελικη..

    On a more serious note, δεν υπαρχει περιπτωση να το δουλευεις τοσο χαμηλα.Το μηχανακι θα σου ζηταει απο μονο του περισσοτερα χλμετρα.

  15. #90
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από @topos Προβολή μηνύματος
    Εαν ειναι να την κινεις μεχρι τα 50 παρε παπακι, ασε που θα χεις αλλα τοσα καβατζα μεχρι την τελικη..

    On a more serious note, δεν υπαρχει περιπτωση να το δουλευεις τοσο χαμηλα.Το μηχανακι θα σου ζηταει απο μονο του περισσοτερα χλμετρα.
    Καλά ναι δίκιο έχεις.Απλά εννοώ ότι επειδή δεν κάνω συνέχεια μεγάλες αποστάσεις θέλοντας και μη θα κινούμαι στις ταχύτητες που ανέφερα.Δεν είμαι τρελός να πηγαίνω με 100 Γκύζη-Ζωγράφου.

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Στην αναζήτηση μηχανής κι εγώ
    από Chiroto στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2016, 08:23
  2. Νεος οδηγος, αναζητηση μηχανης
    από lio1991 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2013, 20:05
  3. Αναζήτηση μηχανής: classic ή enduro;
    από arxarios στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2013, 14:25
  4. Αναζήτηση μηχανής
    από partakiasss στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2012, 22:43
  5. αναζητηση μηχανης
    από fz6man στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2011, 15:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF