Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 123

Θέμα: Αναζήτηση μηχανής

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83

    Αναζήτηση μηχανής

    Παιδιά καλησπέρα.Θα ήθελα μια βοήθεια γιατί έχω πρόβλημα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.Έχω ένα CBF 250 του 2006 με 42.000 χλμ.Το έχω αγοράσει πριν 2 χρόνια μεταχειρισμένο.Μου έχει βγάλει κάποια σοβαρά θέματα όπως καδένα,καμπάνα του συμπλέκτη τα οποία τα έχω επιδιορθώσει όλα.Τώρα όμως έχω κουραστεί,μιας και μου είπαν στο συνεργείο ότι θα μου βγάλει στρόφαλο στο μέλλον και θέλω να το πουλήσω.Δεν έχω όμως στο μυαλό μου κανένα νέο μοντέλο.Γενικά μου αρέσουν οι μηχανές αυτού του στυλ.πχ η αγαπημένη μου μηχανή που κάποια στιγμή στο μέλλον θα ήθελα να αποκτήσω είναι το Moto Guzzi V7 Classic.Μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι ώστε να έχω έναν στόχο για να μαζεύω σιγά σιγά λεφτά;Γενικά τα λεφτά είναι θέμα...
    Επίσης πόσο περίπου μπορώ να πουλήσω την τωρινή μου;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Πιστεύω με 1300-1500 θα φύγει το μηχανάκι σου αν είναι σε καλή κατάσταση όπως λες
    Τώρα το τι μηχανή θες είναι άλλο θέμα και εξαρτάται απο το που κυκλοφορείς , τι αποστάσεις κάνεις και το σημαντικότερο τα λεφτά πες μας πληροφορίες να βοηθήσουμε
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  3. #3
    Εαν αποταμιεύεις 2500 ευρώ το χρόνο σε 4 χρόνια θα είναι δικιά σου η guzzi καινούρια. Αλλιώς μεταχειρισμένη. Εξαιρετική επιλογή εμφανισιακά και αν είσαι συνειδητοποιημένος θα την χαρείς φαντάζομαι. Και εγώ θέλω μία...
    done.

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astrapogiannos7 Προβολή μηνύματος
    Πιστεύω με 1300-1500 θα φύγει το μηχανάκι σου αν είναι σε καλή κατάσταση όπως λες
    Τώρα το τι μηχανή θες είναι άλλο θέμα και εξαρτάται απο το που κυκλοφορείς , τι αποστάσεις κάνεις και το σημαντικότερο τα λεφτά πες μας πληροφορίες να βοηθήσουμε
    Σωστά φίλε μου διέφυγαν όλα αυτά.Κυκλοφορώ σχεδόν αποκλειστικά στην Αθήνα,δεν τρέχω,ενώ από λεφτά τώρα δεν έχω τίποτα στην άκρη.Γι'αυτό θέλω έναν στόχο μήπως μαζέψω.Φαντάζομαι θα φτάσω μέχρι 3-3,5 χιλιάρικα.

    Θα μου πεις γιατί δεν παίρνω παπί.Καταρχήν με χαλάει εμφανισιακά,αλλά επίσης από θέμα ασφάλειας πιστεύω είναι καλύτερη η μηχανή.

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atom_smasher Προβολή μηνύματος
    Εαν αποταμιεύεις 2500 ευρώ το χρόνο σε 4 χρόνια θα είναι δικιά σου η guzzi καινούρια. Αλλιώς μεταχειρισμένη. Εξαιρετική επιλογή εμφανισιακά και αν είσαι συνειδητοποιημένος θα την χαρείς φαντάζομαι. Και εγώ θέλω μία...
    Τι εννοείς αν είμαι συνειδητοποιημένος;Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω;χαχα

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/9021014/

    Cagiva Raptor 650. Τυφλα να'χουν οι ducati monster! Πετυχα μια σημερα παρκαρισμενη και θυμηθηκα ποσο ομορφη μηχανη ειναι...

    Φοραει το μοτερ του sv650 οποτε ενα επιπλεον συν απο πλευρας αξιοπιστιας.

  7. #7
    νομιζω αν και δεν ειναι ρετρο το hornet600 ειναι στα λεφτα που θες και καλο μηχανακι για πολη και βολτες.
    ORGIA!!!!!

  8. #8
    εγώ τώρα θέλω να ρωτήσω από χτες, αλλά... γιατί ένα μηχανάκι με 42000χλμ θα "βγάλει στρόφαλο"; Μάλλον η εξαίρεση θα είναι αυτό παρά ο κανόνας. Όπως επίσης η καδένα εκκεντροφόρων σε αυτά τα χιλιόμετρα και η καμπάνα... Νομίζω ότι πας σε λάθος συνεργείο, εκτός και να πήρες μιά μεταχειρισμένη μοτοσικλέτα που είχε υποστεί μεγάλη κακοποίηση. Όχι πως θα πρέπει να αλλάξεις πλάνα σχετικά με το μηχανάκι που ονειρεύεσαι, απλά λέω ότι πιθανότατα εσφαλμένα αγχώνεσαι με την ακεραιότητα αυτού που οδηγείς.

    Tα CBF250 βάσει των αγγελιών έχουν μέσο όρο τα 1500 ευρώ από ότι βλέπω. Και Moto guzzi V7 classic δεν έχει μεταχειρισμένα το car τουλάχιστον... Οπότε πας για μεγάλα έξοδα.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    εγώ τώρα θέλω να ρωτήσω από χτες, αλλά... γιατί ένα μηχανάκι με 42000χλμ θα "βγάλει στρόφαλο"; Μάλλον η εξαίρεση θα είναι αυτό παρά ο κανόνας. Όπως επίσης η καδένα εκκεντροφόρων σε αυτά τα χιλιόμετρα και η καμπάνα... Νομίζω ότι πας σε λάθος συνεργείο, εκτός και να πήρες μιά μεταχειρισμένη μοτοσικλέτα που είχε υποστεί μεγάλη κακοποίηση. Όχι πως θα πρέπει να αλλάξεις πλάνα σχετικά με το μηχανάκι που ονειρεύεσαι, απλά λέω ότι πιθανότατα εσφαλμένα αγχώνεσαι με την ακεραιότητα αυτού που οδηγείς.

    Tα CBF250 βάσει των αγγελιών έχουν μέσο όρο τα 1500 ευρώ από ότι βλέπω. Και Moto guzzi V7 classic δεν έχει μεταχειρισμένα το car τουλάχιστον... Οπότε πας για μεγάλα έξοδα.
    Δυστυχώς είναι αυτό που είπες.Είχε υποστεί μεγάλη κακοποίηση από τον γέρο που την αγόρασα.Το παιδί που μου την έφτιαξε μου είπε ότι δεν αξίζει καν να την κρατήσω.

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Με πιάσατε ακριβώς στο στυλ παιδιά με τις προτάσεις σας.Αλλά θα ήθελα να ρωτήσω:
    1)Θα είναι ομαλή η μετάβαση σε 600άρα;
    2)Επίσης δεν ξέρω τι οικονομικές απαιτήσεις έχει μια μηχανή τέτοιου κυβισμού σε σχέση με αυτήν που έχω.

  11. #11
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Πουλα το 250 κανα 1400αρι και παρε κανενα καβασακι er-5 στα ιδια λεφτα με τα ιδια χιλιομετρα αλλα 500 κυβικα.Ιδιας φιλοσοφιας γυμνη μηχανη με τα διπλα κυβικα τα διπλα αλογα και 2κυλινδρη και με μεγαλυτερη αξιοπιστια λογω κυβικων.Ετσι την ιδια στιγμη θα εχεις ανεξοδα αναβαθμιστει.Ασε την GUZZI γιατι και ακριβη ειναι με την σημερινη οικονομικη κατασταση γι αυτα που προσφερει και επ ουδενι δεν ειναι πιο αξιοπιστη απο το japaveziko.Βεβαια δεν θα μπουμε στο μυαλο σου και στην τσεπη σου-δεν μπορουμε αλλωστε-απλως μια γνωμη λεμε.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #12
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Η μεταβαση σε 600αρι δεν ειναι απαραιτητα κακη επιλογη, αν εισαι συνετος οδηγος. Σαφως και η καταναλωση ειναι μεγαλυτερη. Το 500, που σου προτεινε ο απο πανου, ειναι πολυ καλυτερη επιλογη. 'Η το αντιστοιχο χοντα. Δικο σου το μαχαιρι.....

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/9021014/

    Cagiva Raptor 650. Τυφλα να'χουν οι ducati monster! Πετυχα μια σημερα παρκαρισμενη και θυμηθηκα ποσο ομορφη μηχανη ειναι...

    Φοραει το μοτερ του sv650 οποτε ενα επιπλεον συν απο πλευρας αξιοπιστιας.

    Καλέ τι κούκλα είναι αυτή πρώτη φορά το βλέπω :a07: Το μόνο όμορφο στρογγυλοφάναρο που έχω δεί και μ αρέσει


    Πάντως δεν ξέρω αν το τετρακύλινδρο αποτελεί φθηνή επιλογή σε συντήρηση και βενζίνες θα πρότεινα ένα μονοκύλινδρο τύπου DRZ XT κτλ (για το παπί που λες έχεις απόλυτο δίκιο σε θέμα ασφάλειας τώρα αν δεν υπάρχουν φράγκα και δεν ξέρεις τι πάει να πει συντήρηση τότε πάπια και άγιος ο θεός )
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  14. #14
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Γνωμη μου παρε κανενα γιαπωνεζικο καλυτερα...
    Ενα καλο 2κυλινδρο στα 650 ειναι και αυτο...
    https://www.car.gr/8889386-kawasaki-er-6f-er6f
    (Υπαρχει εννοειται και σε γυμνο, απλα δεν μ'αρεσει και εβαλα με το φερινγκ!)
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Και ένα V-strom θα ήταν καλή επιλογή (έχω 2 γνωστους με stroma και του ένα είναι στα 250000 και του άλλου στα 200000 απροβλημάτιστα ! και με χαμηλή κατανάλωση όπως και το ER-6 που είπε ο φίλος απο πάνω )
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Στην αναζήτηση μηχανής κι εγώ
    από Chiroto στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2016, 08:23
  2. Νεος οδηγος, αναζητηση μηχανης
    από lio1991 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2013, 20:05
  3. Αναζήτηση μηχανής: classic ή enduro;
    από arxarios στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2013, 14:25
  4. Αναζήτηση μηχανής
    από partakiasss στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2012, 22:43
  5. αναζητηση μηχανης
    από fz6man στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2011, 15:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF