Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 41

Θέμα: Runner 125

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Οσο για τα σερβις μεταδοσης, μην αγχωνεσαι καθολου.

    Εαν εχεις δυναμοκλειδο για το σφιξιμο της τροχαλιας αλλα και αν αγορασεις το εξαρτημα που μπλοκαρει την περιστροφη της... εκανες αποσβεση τα εργατικα του συνεργειου απο την 1η αλλαγη!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Αν έχει σκοπό να το δώσει μετά από κανα χρόνο δεν αξίζει να αγοράσει τα εργαλεία (πόσα χιλιόμετρα θα κάνει δλδ για να χρειαστεί service μετάδοσης ) γιατί θα το ξεφορτωθεί και θα του μείνουν τα εργαλεία ...
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Αυτο εξυπακουεται .... !!! Τα εργαλεια μενουν παντως και για αλλες χρησεις.
    Τα δε εξειδικευμενα για τον κινητηρα (βαριατορ) τα πουλας αν θες.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Πάντως ένας φίλος μου το έφταιξε μόνος του (αλλά και αυτό θέλει τροχό και τρυπάνι)
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2016
    Μηνύματα
    31
    Γεια σας παιδια,αν και καθυστερημενα,το μηχανακι το πηρα εδω και 2 μερες,μονο μια μπαταρια χρειαζεται και θα αγορασω αυτες τις μερες,ειναι ομορφο,ευρυχωρο σε σχεσι με παπι,αρκετα δυνατος κινητηρας στην κατηγορια των 125,ωραια φρενα,και καλο στησιματακι,οσον αφορα τα χιλιομετρα,μη φανταστειτε οτι γραφω αρκετα,ειδικα τωρα τον χειμωνα,ισα για καμια κοντινη μετακινηση μικροτερη των 10χλμ..ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2016
    Μηνύματα
    31
    Επισης χρειαστηκε να αλλαξω το ποτηρακι της βενζινης γιατι ειχε τρυπησει και τα σωληνακια προληπτικα,μου εκανε εντυπωση παντως η συναρμολογηση των πλαστικων,μου πηρε πολλη ωρα για να τα βγαλω χωρις να σπασω τα κλιψακια,πιο πολλη δουλεια χρειαστηκε για να βγουν τα πλαστικα παρα το ποτηρι.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Πονεμένη ιστορία τα πλαστικά ... έλυσα όλη τη μάσκα μπροστά και μ πήρε 20 λεπτά ... Σκέφτομαι να το γδύσω το καλοκαίρι (αν το έχω μέχρι τότε ) να τρίψω το σκελετό και να το βάψω ξανά αλλά τα πλαστικά θα θέλουν 3 ώρες δουλειά ... Και να θυμάσαι ότι δεν βγαίνει κάπου έχει μια βίδα που δεν την έχεις δει (την έχω πατήσει )
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  8. #23
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    To runner ειναι το πιο fun σκουτερ που μπορω να σκεφτω...

    οικονομικο δεν ειναι αλλα θα τρελαθεις στην σουζα.

    Οσο για τα ακριβα ανταλλακτικα μεταδοσης που διαβασα πιο πανω-θα βαλω τα γελια...
    100€ ιμαντα, ραουλα και εργατικα ειναι τσαμπα...
    που να πας σε κανα χοντα/σιμ κλπ που θες 250+ δλδ!!
    Μετα απο 15 χρονια βεβαια κανα ηλεκτρικο παπαρακι μπορει να σου σκασει, αλλα ειναι τοσο ευκολο να φτιαχτει/αλλαχθει που δεν αξιζει τον κοπο να αναφερθει...

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2016
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astrapogiannos7 Προβολή μηνύματος
    Πονεμένη ιστορία τα πλαστικά ... έλυσα όλη τη μάσκα μπροστά και μ πήρε 20 λεπτά ... Σκέφτομαι να το γδύσω το καλοκαίρι (αν το έχω μέχρι τότε ) να τρίψω το σκελετό και να το βάψω ξανά αλλά τα πλαστικά θα θέλουν 3 ώρες δουλειά ... Και να θυμάσαι ότι δεν βγαίνει κάπου έχει μια βίδα που δεν την έχεις δει (την έχω πατήσει )
    Πες το ψεμματα φιλε,σκεφτομαι να αλλαξω τη λαμπιτσα μπροστα και βαριεμαι,κ εγω στο αμεσο μελλον να θελα να το βαψω αλλα σκεφτομαι τη διαδικασια των πλαστικων που ειναι λουκι..οντως σε αυτο με την βιδα εχεις δικιο,τραβαγα τραβαγα το πλαστικο κ η βιδα τελικα ηταν απο κατω.

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2016
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    To runner ειναι το πιο fun σκουτερ που μπορω να σκεφτω...

    οικονομικο δεν ειναι αλλα θα τρελαθεις στην σουζα.

    Οσο για τα ακριβα ανταλλακτικα μεταδοσης που διαβασα πιο πανω-θα βαλω τα γελια...
    100€ ιμαντα, ραουλα και εργατικα ειναι τσαμπα...
    που να πας σε κανα χοντα/σιμ κλπ που θες 250+ δλδ!!
    Μετα απο 15 χρονια βεβαια κανα ηλεκτρικο παπαρακι μπορει να σου σκασει, αλλα ειναι τοσο ευκολο να φτιαχτει/αλλαχθει που δεν αξιζει τον κοπο να αναφερθει...
    Οντως ψαχτηκα λιγο και ρωτησα σε κανα δυι συνεργεια και στο ιντερνετ σε σχεση με αλλα ειναι παμφθηνα τα αναλωσιμα,τωρα ολα τα υπολοιπα τσουζουνε λιγο,αρκετη δυναμη σουζα βγαζει για ΠΛΑΚΑ,αυτο μπορει να συγκριθει σε μια στριφτερη διαδρομη με ενα παπι στα περιθωρια προσφυσης(ρωταω γιατι δεν εχω δοκιμασει ακομα τα ορια του σε στροφες)??

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Δεν στριβει ιδιαιτερα καλα.
    Αν καποια νεοτερα σκουτερ το παλεψαν με την κατανομη βαρους, το Runner εχει ΠΟΛΛΗ μαζα συγκεντρωμενη πισω....
    Το μεταξονιο του ειναι ιδιαιτερα μικρο, μαζι με τους τροχους ... οποτε καταλαβαινεις....
    pew pew pew pew pew pew !!!

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2016
    Μηνύματα
    31
    Σωστη η διατυπωση σου,δεν το ειχα λαβει υποψην,πιστευω πως ενα ακομα φαουλ ειναι και η μονη αναρτηση πισω που με τον καιρο γερνει,δεν θα ηταν καλυτερα διπλη?,η θα αλλαε προς το χειροτερο η οδιγικη συμπεριφορα στο συγκεκρειμενο σκουτερ?

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Η μονη αναρτηση ειναι ΟΚ.

    Το οτι γερνει οφειλεται σε γερασμενο σινεμπλοκ βασης κινητηρα.
    Εχει ενα και μοναδικο λαστιχενιο, μαλιστα απο τη μια μερια μονο.
    Εδω ετοιμασου για εξοδα, διοτι ειναι παλιο μηχανακι... πιθανον να χρειαζεται γενικο σερβις η βαση κινητηρα (ρουλεμανακια, αξονακια, σινεμπλοκ, τεφλον σινεμπλοκ)
    Tα ρουλεμαν σκουριαζουν (ειναι βελονοειδη) ... καταρρεει η φωλια τους, σκορπανε και αποκτα τζογο το ολο συστημα αφου φανε και τα τεφλον σινεμπλοκ.
    Το ιδιο και για το λαστιχενιο κεντρικο σινεμπλοκ, το οποιο ανα 2 με 5 χρονια θελει αλλαγη. Αν δεν το κανεις εγκαιρως συμπαρασυρει ολο το συστημα λογω κραδασμων.

    Το γρασσο μεσα στα ρουλεμαν φευγει ευκολα με πιεστικο, γι'αυτο και θελει προσοχη, οπως επισης που και που περιποιηση με σπρει γραφιτη γιατι ολα ειναι εκτεθειμενα στα νερα.
    Degreaser απο πλυντηρια αυτοκινητων κλπ κανουν ΚΑΚΟ εκει κατω!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2016
    Μηνύματα
    31
    Δεν εχω δει κατι τετοιο μεχρι στιγμης,δεν τα ηξερα ολα αυτα νομιζα οτι αν γερνει οπως καποια που ειχα διαβασει φταιει η αναρτηση,ξερεις περιπου τι κοστος εχει ολο αυτο το σερβις αν και δεν νομιζω να το χρειαστω ακομα γιατι δεν γερνει.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mhtsaras Προβολή μηνύματος
    Δεν εχω δει κατι τετοιο μεχρι στιγμης,δεν τα ηξερα ολα αυτα νομιζα οτι αν γερνει οπως καποια που ειχα διαβασει φταιει η αναρτηση,ξερεις περιπου τι κοστος εχει ολο αυτο το σερβις αν και δεν νομιζω να το χρειαστω ακομα γιατι δεν γερνει.
    Ενα 100άρικο σε τυπικο συνεργειο με τα εργατικα, βαρια βαρια!
    Αλλαγη σε οτι αλλαζεται εκει κατω. (εκτος απο τις ιδιες τις βασεις προφανως)

    Επειδη ειναι παλιο μηχανακι και πλεον μονο σε κατασταση σηψης το βρισκεις, δεν ξερω αν θα παιδευτεις και ποσο να βρεις τα ανταλλακτικα που θελει γι'αυτο το ζητημα.
    Δεν ειναι θεμα αναρτησης παντως, μην αγχωνεσαι.
    Μπορει το μοναδικο αμορτισερ να βρισκεται στο πλαι, αλλα η ισορροπια καθοριζεται απο το που βρισκεται ο τροχος και απο ποιο σημειο "δενει" ο κινητηρας με τη βαση και το σασι.
    pew pew pew pew pew pew !!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Runner 125 2Τ Died!!!
    από Julius στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2005, 13:07
  2. Βελτιώσεις για runner 125 vx?
    από Silence_gr στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 16:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF