Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 41 από 41

Θέμα: Runner 125

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2016
    Μηνύματα
    31
    Μια χαρα τιμουλα δηλαδη,πιστευα πως θα ηθελε παραπανω,ειναι παλιο αλλα ειναι προσεγμενο,απο ανταλλακτικα ξερεις αν κυκλοφορουν η θα με 'γδυσουν ' για να τα βρω?,απο αναλωσιμα βρισκεις με σχετικη ανεση αλλα απο φθορες και ειδικα φθορες που γινονται με το περασμα του χρονου?

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mhtsaras Προβολή μηνύματος
    Μια χαρα τιμουλα δηλαδη,πιστευα πως θα ηθελε παραπανω,ειναι παλιο αλλα ειναι προσεγμενο,απο ανταλλακτικα ξερεις αν κυκλοφορουν η θα με 'γδυσουν ' για να τα βρω?,απο αναλωσιμα βρισκεις με σχετικη ανεση αλλα απο φθορες και ειδικα φθορες που γινονται με το περασμα του χρονου?
    Νομιζω πως μονο απο ebay ...
    pew pew pew pew pew pew !!!

  3. #33
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mhtsaras Προβολή μηνύματος
    απο ανταλλακτικα ξερεις αν κυκλοφορουν η θα με 'γδυσουν ' για να τα βρω?,απο αναλωσιμα βρισκεις με σχετικη ανεση αλλα απο φθορες και ειδικα φθορες που γινονται με το περασμα του χρονου?
    Τα παντα υπαρχουν,μπορει πολλοι κωδικοι για το Runner να εχουν καταργηθει,αλλα υπαρχουν σε κωδικους για αλλα οπως πχ το παξιμαδι του καπακιου της μεταδοσης (για τα μοντελα που ειναι απεξω) το οποιο το βρισκεις για Typhoon X 125.
    Aκρη μεσω αντιπροσωπειας,θα βρεις δηλαδη μη σε αγχωνει.
    Επισης,οταν αναζητας κατι σχετικο με το μοτερ,κοιταζε και για Italjet Dragster 125/180,που ειναι ιδιο.

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2016
    Μηνύματα
    31
    Μακαρι να βρω τα παντα και μακαρι να μου ζητησει μονο τα αναλωσιμα,itajet ειναι ολοιδια με το ραννερ μου δηλαδη?,οι αντιπροσωπειες δηλαδη θα εχουν ανταλλακτικα η λογω χρονολογιας θα τα εχουν αποσυρει?

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Αν σκεφτεσαι να επισκευασεις και να βαλεις λεφτα σε οτι χρειαζεται ... καντο με σκοπο να το κρατησεις.
    Αλλιως, το βαρελι δεν εχει πατο και αν τυχον θελησεις να το διωξεις, θα το σκοτωσεις. Ουτε συλλεκτικη αξια εχει, ουτε ο καγκουρας πιτσιρικας, προτιθεται να δωσει και πολλα.
    Δεν απευθυνεται και σε κανενα ευρυ κοινο το μηχανακι.

    Στο θεμα ανταλλακτικων, θα βασανιστεις πολυ.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2016
    Μηνύματα
    31
    Εχω σκοπο να το κρατησω για καιρο,μην ταλαιπωρω για κοντινες αποστασεις το αυτοκινητο,το καλοκαιρακι βολτιτσες κλπ,οντως δεν εχει και μεγαλη αξια εχεις δικιο..αν ομως βγει ζημιαρικο σε σημειο που δεν με συμφερει,ε σορρυ κιολας να πα να γ@@@θει...θα το σκοτωσω και θα παρω κανα αλλο,δεν εχω και τις τρελες απαιτησεις,απλα με τη σωστη συντηρηση να με πηγαινει απο ενα σημειο Α σε ενα σημειο Β χωρις να φοβαμαι μην παθει τιποτα...γενικως στα μηχανηματα μου το εχω κανονα να αλλαζω τα αναλωσιμα συχνα,διοτι οτι το προσεχεις σε προσεχει,ε τωρα αν βγαλει και καμια ψιλοζημια μεσα στο προγραμμα ειναι ολα,αν ειναι βαρελι διχως πατο οπως ειπες θα το στειλω αδιαβαστο..οντως τωρα αυτο και το itajet εχουν ακριβως ιδια μοτερ,βασεις κλπ?

  7. #37
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Πανομοιοτυπα ειναι τα μοτερ τους,ειπαμε (με το Dragster,οχι το Formula)...
    Και οτι θες σε γνησιο το βρισκεις αντιπροσωπεια.

  8. #38
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2016
    Μηνύματα
    31
    Ωραια,σας ευχαριστω πολυ ολους με κατατοπισατε πληρως,μου λυσατε ολες μου τις αποριες να στε καλα ολοι και με πολλα ασφαλη και απροβληματιστα χιλιομετρα.

  9. #39
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    θα σου απαντησω στο θεμα γιατι ειχα το 180αρι το διχρονο FXR - 172MHR με ολο το κιτ, και απλο 1 χρονο πριν το κιταρω.

    Αν και δεν ξερω τι εχεις κανει τελικα.

    απο θεμα συντηρησης ειναι ακριβο, για να καταλαβεις ακομα και η τρομπα νερου ειναι κιτακι επισκευης (και ποναει....) + η ταπα στο δοχειο του παραφλου παντα...μα παντα διαροες.

    Ιμαντα αν εισαι γκαζιαρης τον κοβει για πλακα , 2 φορες εχω μηνει απο αυτο.

    Απο γκαζια ειναι ΟΚ, αλλα μην περιμενεις κατι το τρελο σε στοκ μορφη, φρενα εχει καλα για τα δικα μου γουστα.

    Αναρτησεις αλλο ενα κεφαλαιο που ποναει, μερικα ειναι με στυλ usd το οποιο εχει γρασσο ουτε καν λαδι, τα αλλα που εχουν και καλα μη usd ειναι καλητερα γιατι εχουν λαδι.

    Πισω εχει μια αναρτηση και συχνα στραβωνει λιγο το πλαισιο.

    Καταναλωση εχει παρα πολυ, ντεποζιτο ουτε 160 χλμ δεν βγαζει + λαδι

    Απο θεμα βελτιωσης περνει πολλα, σε σημειο να φτανει κοντα στα 30 αλογα ανετα, αλλα σε καιρους τετοιους ειναι 1500 ευρω, και δεν αξιζει.

    PM Tuning στην Αγγλια εχει πολλα ετοιμα κιτ που το κανουν παρα πολυ δυνατο.

    Για μενα δεν αξιζει να εχεις τετοιο σκουτερ εκτος και αν σου αρεσει ντε και καλα, αλλα ετοιμασου για βενζινα-λαδι καταθεση.

  10. #40
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anco Προβολή μηνύματος
    η τρομπα νερου ειναι κιτακι επισκευης η τρομπα σαν ανταλλακτικο,ενα 40ρι κανει,τα εργατικα ειναι το θεμα

    η ταπα στο δοχειο του παραφλου παντα...μα παντα διαροες. σωστος,αλλα με την κοντη ταπα απο NRG,λυνεται το θεμα.Κοστος 15€

    Ιμαντα αν εισαι γκαζιαρης τον κοβει για πλακα , 2 φορες εχω μηνει απο αυτο. Κι εμενα στο 172 ειχε κοψει αλλα σε μαμα 180,ποτε
    Γραψε,αν θυμασαι,χοντρικα πως πηγαινε το 172 σου,γιατι εχω απορια πως πηγαινε ενα full kit (εμενα ηταν κυλινδροπιστονο,καρμπ 25 (το οποιο εκανε τρελη διαφορα μονο αν το δουλευα με τη φιλτροχοανη την κοκκινη με το ασημι περιβλημα αν θυμασαι) και reedιερα Malossi).

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2016
    Μηνύματα
    31
    Eιναι περιπλοκο σα μηχανακι,το προσεχω,αλλα δεν σκοπευω να το δωσω γιατι μου αρεσει,δεν εχω τρελες απαιτησεις απο γκαζια μια χαρα ειναι...καιει οντως τοσο πολυ?δεν εχω παρατηρησει τοση καταναλωση...το θεμα του ιμαντα λυνεται με καποιον καλυτερο,ανθεκτικοτερο?

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Runner 125 2Τ Died!!!
    από Julius στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2005, 13:07
  2. Βελτιώσεις για runner 125 vx?
    από Silence_gr στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 16:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF