Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 42 από 42

Θέμα: ποιό σακίδιο πλάτης;

  1. #31
    Κανενα απο τα δυο για τους λόγους που αναφέραμε.

    (τουλαχιστον παρε το μικροτερο...οταν θα απογοητευτεις θα εχεις δωσει λιγοτερα)
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    24/11/2013
    Μηνύματα
    754
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    Όχι πεζοπορία, όχι laptop, όχι κράνος, όχι σλίπιμπακ και κουβέρτες. Αποκλειστικά ρούχα παπούτσια και πάνω στο μηχανάκι.
    Έχω ένα που τα έχει ψιλοπαίξει 45 λίτρα, γιαυτό ψάχνω για κάποιο άλλο. Με είχε βολέψει σε ταξίδι μέχρι Θεσσαλονίκη και δεν θα έψαχνα για άλλο αλλά έκοψαν οι ιμάντες στήριξης. Θα τους ράψω φυσικά αλλά δεν μπορώ πλέον να το εμπιστευτώ όπως πρώτα.
    Θα με ενδιέφερε να μου προτείνατε κάποιο που να έχει καλή εφαρμογή πάνω μου. Αυτό με τις μεταλλικές μπανέλες τι είναι; βολεύει για μηχανάκι ή είναι περισσότερο για πεζοπορία.
    Έχω διαβάσει κάποια σχετικά θέματα στο φόρουμ που αναφέρονται αρνητικά για τα σακίδια πλάτης. Σεβαστά, αλλά έχω αντίθετη άποψη. Δεν είναι αυτός ο προβληματισμός μου. Ψάχνω για ποιοτικό σακίδιο με καλή εφαρμογή στήριξης για μηχανάκι σκυφτό. Αυτό!
    Ας το λαβουμε και αυτο στα υπ οψη.
    Tora telis poy den telo, kiota telo si den teliw. Kai ego tora den telo gia na telis otan telo.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Συνεχίζω να γράφω την αναζήτηση που κάνω και την εμπειρία από το αποτέλεσμα γιατί ενδεχομένως σε κάποιους να φανώ χρήσιμος
    Λοιπόν παράγγειλα αυτό: http://www.bagz.gr/sakidio-platis-ca...-climb-55.html και μια που το παρέλαβα σήμερα μια που το επέστρεψα. Άθλιο! Καμία σχέση με το 45λιτρο που έχω σε ποιότητα κλπ.
    Τους παράγγειλα αυτό: http://www.bagz.gr/miwok-6010l-12416-panda.html και το περιμένω φυσικά από βδομάδα. Τα μεταφορικά επιστροφής είναι δικά τους όπως μου είπαν στο τηλέφωνο.

  4. #34
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    Τους παράγγειλα αυτό: http://www.bagz.gr/miwok-6010l-12416-panda.html και το περιμένω φυσικά από βδομάδα.
    Πολύ προσοχή με όλο αυτό το πράγμα πίσω στη πλάτη σου κατά τη διάρκεια της οδήγησης.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    MikeG#@ Σε ευχαριστώ για τη συμβολή σου. Αν δε βολέψει στο μηχανάκι θα το γράψω για να αποτρέψω κάποιους να κάνουν το ίδιο λάθος. Εγώ έπρεπε να κάνω την αλλαγή αυτή γιατί το σακίδιο που μου ήρθε σήμερα το απόγευμα δεν έκανε για τίποτα. Πολύ λεπτό εξωτερικό ύφασμα σαν μουσαμάς κακής ποιότητας ένα πράμα. Τα φερμουάρ θα άνοιγαν για πλάκα με τον αέρα, τα κορδόνια μια ψευτιά, η πλάτη καμία στήριξη κλπ

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    MikeG#@ Σε ευχαριστώ για τη συμβολή σου. Αν δε βολέψει στο μηχανάκι θα το γράψω για να αποτρέψω κάποιους να κάνουν το ίδιο λάθος.
    Βασικά στο θρεντ αυτο προσπαθουμε να σε αποτρέψουμε απο το να κάνεις εσυ το λάθος.

    Κακή επιλογη για μένα, ειδικα αυτο το 60αρι, ειναι ψηλο και ενδεχομενως θα βρισκει και στο κρανος.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Βασικά στο θρεντ αυτο προσπαθουμε να σε αποτρέψουμε απο το να κάνεις εσυ το λάθος. :lol.
    Και ήθελε λίγο για να το πετύχετε
    Όμως το άθλιο σακίδιο 55 λίτρων που πήρα δεν μου άφησε περιθώριο.

  8. #38
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Αδερφέ......ξέρεις.....Υπάρχουν σαμαρια και tank bag....Έτσι λέω εγώ τώρα(και άλλοι πόσοι πριν από μενα)αυτό που δε λαμβάνεις καμιά γνώμη σοβαρά να σε προβληματιζει λιγακι και μια τσαντούλα νορμάλ(για μότο όχι για να ανέβεις το κιλιμαντζαρο και όλα σωστά και πάνω απ όλα ασφαλή......
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Οτιδήποτε κι από οποιονδήποτε γράφεται κάτι το λαμβάνω υπόψιν. Όμως και χωρίς να το πάρεις κατάκαρδα θα σου πω ότι από τις δύο φορές που πόσταρες σε αυτό που ρώτησα φάνηκε ότι ήσουν εκτός. Το μηχανάκι το χρησιμοποιείς για βολτούλες, γκαζιές και καλά κάνεις. Το να πας μια ολιγοήμερη εκδρομή σίγουρα δεν σε έχει απασχολήσει. Συμφωνώ ότι κάποιοι μου είπαν τις εμπειρίες τους και τους ευχαριστώ από μεγάλα σακίδια κι ότι δεν τους βόλεψε κλπ, αλλά εσύ θα έλεγα ότι το τερμάτισες. Δεν είναι η πρώτη φορά που κινούμαι με σακίδιο μέχρι 45 λίτρα όπως είπα και να ισχυρίζεσαι ότι με ένα μικρό σακιδιάκι που είχες βάλει κάποτε, σε πονούσαν τα κλιπ ον, δεν είχες σταθερότητα ή δε ξέρω κι εγώ τι άλλο, είσαι τουλάχιστον υπερβολικός.
    Να είσαι καλά o teos@

  10. #40
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    Οτιδήποτε κι από οποιονδήποτε γράφεται κάτι το λαμβάνω υπόψιν. Όμως και χωρίς να το πάρεις κατάκαρδα θα σου πω ότι από τις δύο φορές που πόσταρες σε αυτό που ρώτησα φάνηκε ότι ήσουν εκτός. Το μηχανάκι το χρησιμοποιείς για βολτούλες, γκαζιές και καλά κάνεις. Το να πας μια ολιγοήμερη εκδρομή σίγουρα δεν σε έχει απασχολήσει. Συμφωνώ ότι κάποιοι μου είπαν τις εμπειρίες τους και τους ευχαριστώ από μεγάλα σακίδια κι ότι δεν τους βόλεψε κλπ, αλλά εσύ θα έλεγα ότι το τερμάτισες. Δεν είναι η πρώτη φορά που κινούμαι με σακίδιο μέχρι 45 λίτρα όπως είπα και να ισχυρίζεσαι ότι με ένα μικρό σακιδιάκι που είχες βάλει κάποτε, σε πονούσαν τα κλιπ ον, δεν είχες σταθερότητα ή δε ξέρω κι εγώ τι άλλο, είσαι τουλάχιστον υπερβολικός.
    Να είσαι καλά o teos@
    Χμμμμ το αφήνω στην κρίση του κοινού και αφού αυτό αποκομισες από αυτά που είπα παίρνω την υπερβολικη και φλωρικη σιλουέτα μου και σε αφήνω να αγοράσεις ότι σε βολεύει......αν δεις λιγο αντικείμενικά και χωρίς μπραβαντο το ποστ μου θα δεις ότι στην ουσία σου πρότεινα λύσεις.......

    Υγ αν θεωρείς σωστή οδήγηση με αυτο το πράγμα στην πλάτη σου.....τότε εγώ δεν έχω ιδέα πώς να οδηγώ οπότε....Καλά χιλιόμετρα και προσεχε
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου Το σακίδιο το έχω παραγγείλει και το περιμένω από βδομάδα. Αν δω ότι δυσκολεύει την οδήγηση φυσικά και δε θα το χρησιμοποιήσω στο μηχανάκι. Μακάρι να μου κάνει, αλλά αν δε το δω στη πράξη δε μπορώ να πω τίποτα.

  12. #42
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Ταξιδια με αυτο το σακιδιο κ ss δεν νοειται... Έχουν μελετήσει (θεωρώ )κ έχουν βγάλει διαφορετικού τύπου σακίδια για αυτές τις μότο για κάποιο λόγο.
    11 χρόνια τώρα ταξιδεύω με ένα της Cameron των 25 Lt αν θυμαμαι καλά κ tank bag + tail bag(μονοκαβαλος ε).
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Σακιδιο πλατης.Καλο η οχι για μηχανη?
    από vicr108 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2011, 02:28
  2. Σακίδιο πλάτης
    από Nik0s στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2007, 16:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF