Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: Mοτο για Χώμα

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/01/2017
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος

    Ευχαριστω πολυ για το λινκ , ενδιαφερον .........

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/01/2017
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Honda X-ADV..


    ...πΩτανα ΧονΔα ποσο μπροστα εισαι...;;;
    Ειναι μπροστα η Χοντα , οντως , δεν τοχω ξαναδει το μοντελο .........

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/01/2017
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Όντως για το 2017 το 701 έχει το νέο μοτέρ

    Το ducati sled δείχνει αρκετά υποσχόμενο,έχει αρκετές διαφορές για χωμάτινη χρήση(όχι enduro ε) σε σχέση με την υπόλοιπη σειρά scrambler και (στα μάτια μου τουλάχιστον) είναι κούκλα και ας θυμίζει λίγο xt500
    Πολυ ενδιαφερον αυτο για το Husky , δεν το ηξερα ...ευχαριστω ...........
    Στο ducati , εχω ερωτευτει την εμφανιση περισοτερο , διοτι κατι λεγεται για 192 κιλα dry ............ενω το urban το τωρινο ειναι ( υποτιθεται ) 178 , τωρα κι οι Ιταλοι , λενε παντα ψεμματα για το βαρος , αλλα η βολτα πουκανα το urban , δεν ειχε καμμια σχεση με το bmw nine t scrambler , των 200 dry κιλων, το ducati ηταν πολυ πιο ευκινητο ..................εις αναμονην του βαρους του desert sled λοιπον ......

  4. #19
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macgyver60 Προβολή μηνύματος
    Πολυ ενδιαφερον αυτο για το Husky , δεν το ηξερα ...ευχαριστω ...........
    Στο ducati , εχω ερωτευτει την εμφανιση περισοτερο , διοτι κατι λεγεται για 192 κιλα dry ............ενω το urban το τωρινο ειναι ( υποτιθεται ) 178 , τωρα κι οι Ιταλοι , λενε παντα ψεμματα για το βαρος , αλλα η βολτα πουκανα το urban , δεν ειχε καμμια σχεση με το bmw nine t scrambler , των 200 dry κιλων, το ducati ηταν πολυ πιο ευκινητο ..................εις αναμονην του βαρους του desert sled λοιπον ......
    ...205 πληρες υγρων

  5. #20
    κοίταξε ,,,,,

    επειδή είμαστε ίδια ηλικία σε καταλαβαίνω λίγο
    το παρελθόν και οι εμπειρίες είναι μόνο για να θυμάσαι

    προσωπικά βρήκα λύση αλλά όχι με ένα μηχανάκι
    για βόλτα 1000 km = dominator
    για κοντινές με παρέα = DT2003et ΠΟΥΠΟΥΛΟ

    πρόσθεσε και την χαρά της επισκευής και όλο τον χαβαλέ που έχει με την ανάλογη παρέα και έχεις μπροστά μια γεμάτη διετία

    στα χρήματα είσαι κοντά με την αγορά ενός DUCATI αλλά χωρίς την χαρά της παρέας και της δημιουργίας

    Υ.Γ
    το καινούργιο δεν λέει , ότι σου δώσουν και θα έχει σίγουρα κουσούρια που θα βρεις στην πορεία ,

    του καινούργιου η αγορά είναι για λίγο η χαρά του και δεν έχεις κάτι να ασχολησε ,,ΟΥΓΚ!
    βαρέθηκα να είμαι ΠΡΟΒΑΤΟ

  6. #21
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macgyver60 Προβολή μηνύματος
    Οχι βρε παιδια , ξερω απο εντουρο , δεν παρεξηγω την λεξη , αλλα θελω κατι πιο soft ................το ΚΤΜ , ειχε στα πλην του , την σκληρη σελλα , ολα τα τεστ το επισημαιναν , και εχω μαθει στην διχρονιλα , χωρις κραδασμους .............αυτα τα SWM , τα ξερω μονο καθ ονομα , αν εχει κανεις , και ειναι ευχαριστημενος ( και απο service ) , ας το πει , παντα εξασφαλιζω το service προτου προβω σε αγορα ......το XR 400 ., καλο , αγνοοουσα την υπαρξη του , ευχαριστω για την ενημερωση .........το 1200gs , δεν παει στο χωμα , αν και του 04 , αρα 200 κιλα , ειναι ατσουμπαλο , για ταξιδια , καλο ειναι , εχω σκουτερ για την πολη , Αθηναιος γαρ , αν αυτο το PR 7 ειναι 157 κιλα ( και γεματο ) , ειναι ενδιαφερον , αν και , λογω προιστοριας , καλοβλεπω το husqvarna 701 enduro , αλλα εχει τον κινητηρα του ΚΤΜ , εχει αγορασει η ΚΤΜ την χασκυ , οποπτε παιρνεις ενα μεταχειρω ΚΤΜ 690 enduro R , το δικο μου το 690 , που πουλησα δενειχε ABS , και ειναι χρησιμο σε ενα τετοιο μηχανακι ,που πιανει 200 ....αλλο ομως το δικυλινδρο ( ducati desert sled , αν και δεν εχει ερθει Ελλαδα ) , δεν ειχε κραδασμους το urban enduro που τεσταρα , στα 20-30 μου χρονια , δεν με πειραζαν οι κραδασμοι , τωρα με πειραζουν !!!! με την ηλικια βαραινεις ............αν και γυμνασμενος ....
    παντως ευχαριστω για την ενημερωση , χρησιμη η πληροφορια για το SWM , kai to XR 400 ........

    Τα εχεις μπερδεψει πολυ ( οχι απλα λιγο....)



    abs .... Axρηστο...!

    Wr 500 και τα διαφορα τερατα των 80 που αναφερεις χωρις κραδασμους..??? Που η δονηση της καθε πιστονιας σε χτυπαγε στο δοξα πατρι...??

    Απο το 690 πεταγεσε στο 1200gs και μετα στην ντουκατι...???

    Ξερεις κατι...εαν σε ενοχλουσε η σελα του 690 .... Αστο...

    Οι σελλες μπορουν να γινουν πολυθρονες σε οποιοδηποτε μηχανακι και..... Εχεις ξεχασεις ενα βασικο πραγμα σε ολα τα μηχανακια που ανφερεις ..γΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ....


    Αναρτησεις.....!! Και εφοσον το 690 σου επεσε αβολο.... Τοτε μηχανακι για την δουλεια που ζητας ( γιατι εγω δεν εχω καταλαβει ακομα ) δεν υπαρχει...!!!

  7. #22
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Μονο εγω καταλαβαινω τι θελει ο ανθρωπος;
    Ενα πολιτισμενο μηχανακι που να κανει και χωμα και ασφαλτο.
    Εγω πιστευω πως το desert sled θα ειναι ταμαμ σε δικυλινδρο και τα swm και 701 σε μονοκυλινδρα. Το πρωτο με εμφαση στο δρομο τα δευτερα στο χωμα.
    Ειδικα αυτο το σατανικο ντουκατι μου φαινεται οτι ειναι εξαιρετικη υλοποιηση πολυχρηστικης μηχανης και αυτο που προσωπικα θα επελεγα.

  8. #23
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Swm 650
    Ajp pr7
    Husqvarna 701 2017( με το νεο μοτερ)
    το SWM ειναι κοντα σε αυτο που ζητας.Το δοκιμασα-ασφαλτο μονο- και υπαρχει τροπος να το κανεις και εσυ και αφησε παραπανω απο καλες εντυπωσεις.

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/01/2017
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Μονο εγω καταλαβαινω τι θελει ο ανθρωπος;
    Ενα πολιτισμενο μηχανακι που να κανει και χωμα και ασφαλτο.
    Εγω πιστευω πως το desert sled θα ειναι ταμαμ σε δικυλινδρο και τα swm και 701 σε μονοκυλινδρα. Το πρωτο με εμφαση στο δρομο τα δευτερα στο χωμα.
    Ειδικα αυτο το σατανικο ντουκατι μου φαινεται οτι ειναι εξαιρετικη υλοποιηση πολυχρηστικης μηχανης και αυτο που προσωπικα θα επελεγα.
    Πως με καταλαβαινεις , αυτο ψαχνω, ακριβως , κατι με εμφαση στο δρομο , αλλα να πηγαινει χωρις δυσκολια σε ενα χωματοδρομο ...............ναι , το ' σατανικο ' ducati ' μαλλον θα μου κανει , δεν εχω και πλεον την παρεα για εντουρακια , αλλοι παντρευτηκαν , αλλοι χρεοκοπησαν , δεν λεει να παω σε καμμια ερημια , του σκοτωμου , και πεσω .....ποιος θα με μαζεψει ? το μονο μονοκυλινδρο που ειχα , ψευτοεντουρο , ηταν το 1978 το suzuki ts 400 , 124 κιλα , διχρονο , κατι τετοιο θα μουκανε , μαλακη σελλα , πηγαινες το εντουρακι το σοφτ , πηγαινα και στην σχολη μου , ακομη και με το bultaco frontera mk11 370 , τακανες αυτα , ανετη σελλα , εβαζα και την κοπελα μου , για κοντινες βολτες , οι σημερινες σελλες ειναι πολυ σκληρες , ξερουν οι παλιοι ...........ισως τωρα το bultaco να μου φαινοταν hardcore , τοτε ημουν 20 ετων , τωα 56 .......
    και το SWM , θα παω να το κανω μια βολτιτσα , τι εχω να χασω ........

  10. #25
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Φίλε, χωρίς παρεξήγηση, αλλά ξεκίνησες ένα thread με τίτλο "μοτό για χώμα", ανέφερες στο ποστ σου 7 φορές τη λέξη "enduro" και, επειδή εμείς καταλάβαμε ότι κάθε άλλο παρά εντούρο μηχανάκι θέλεις, ξεκίνησε ένα κύμα από ποστ και παρεξηγήσεις, τα οποία ούτε εσένα βοηθούσαν, ούτε οποιονδήποτε άλλον. Τελικά, 30 ποστ μετά, μας λες ότι θες ένα μηχανάκι ΔΡΟΜΟΥ, με όλες τις ανέσεις του, το οποίο μπορεί να οδηγηθεί και σε χωματόδρομο.

    ΤΩΡΑ, λοιπόν, μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Και αφού το λύσαμε αυτό, θα διαγραφούν τα άσχετα για να γίνει κουβέντα.
    Life begins at 45°.

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/01/2017
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Φίλε, χωρίς παρεξήγηση, αλλά ξεκίνησες ένα thread με τίτλο "μοτό για χώμα", ανέφερες στο ποστ σου 7 φορές τη λέξη "enduro" και, επειδή εμείς καταλάβαμε ότι κάθε άλλο παρά εντούρο μηχανάκι θέλεις, ξεκίνησε ένα κύμα από ποστ και παρεξηγήσεις, τα οποία ούτε εσένα βοηθούσαν, ούτε οποιονδήποτε άλλον. Τελικά, 30 ποστ μετά, μας λες ότι θες ένα μηχανάκι ΔΡΟΜΟΥ, με όλες τις ανέσεις του, το οποίο μπορεί να οδηγηθεί και σε χωματόδρομο.

    ΤΩΡΑ, λοιπόν, μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Και αφού το λύσαμε αυτό, θα διαγραφούν τα άσχετα για να γίνει κουβέντα.
    Ζητω συγγνωμη αν σας μπερδεψα , ειχα κανει μια ερευνα αγορας , δεν εβρισκα αυτο που ηθελα , εξ ου και το θρεντ μου , και δεν ξερω αν κανοντας τεστ -ντραιβ το ducati desert , θα με ικανοποιησει .................μπορει και οχι , οποτε σε αυτη την περιπτωση στρεφομαι σε κατι μονοκυλινδρο , σαν to husky 701 , η το SWM ..........μου φανηκαν χρησιμες οι πληροφοριες /εντυπωσεις που μου μετεφεραν τα αγαπητα μελη για τα SWM , οπως και για την μη υπαρξη κραδασμων για το 701 ........ισως λογω ηλικιας , μουχει μεινει η ορολογια ' ψευτοεντουρο ' , κατι τετοιο ψαχνω , αλλα ο ορος αυτος , δεν υπαρχει πια ........ουτε κι οι αναλογες μοτο , εχουν εξειδικευτει πολυ οι μοτοσυκλεττες ...........
    Τελευταία τροποποίηση από macgyver60; 05/01/2017 στις 16:46.

  12. #27
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Προφανώς δεν το έγραψα για να ζητήσεις συγγνώμη, αλλά για να είσαι πιο ξεκάθαρος την επόμενη φορά.

    Δεν ξέρω τι κάνει το 701, αλλά αν οι κραδασμοί του 690 σε ενοχλούσαν, δεν πιστεύω ότι θα έχει τόσο μεγάλη διαφορά. Ίσως είναι καλή ιδέα να ξεγράψεις τα μονοκύλινδρα, εφόσον ζητάς και άνεση.
    Life begins at 45°.

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/01/2017
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος

    Wr 500 και τα διαφορα τερατα των 80 που αναφερεις χωρις κραδασμους..??? Που η δονηση της καθε πιστονιας σε χτυπαγε στο δοξα πατρι...??

    Αναρτησεις.....!! Και εφοσον το 690 σου επεσε αβολο.... Τοτε μηχανακι για την δουλεια που ζητας ( γιατι εγω δεν εχω καταλαβει ακομα ) δεν υπαρχει...!!!
    Αλλοι οι κραδασμοι ενος τετραχρονου 650 cc. και αλλοι ενος διχρονου 500 cc. το οποιο ειχα μονιμως στο Πορτο Ραφτη, στο εξοχικο μου πηγαινα κει με ταυτοκινητο , καβαλαγα το μηχανακι , και μεταμε ταυτοκινητο σπιτι , τοδωσα ομως , γιατι δεν εβγαζε αριθμο ................μαλλον πρεπει να συμβιβαστω σε μεγαλο βαθμο , ισως δεν υπαρχει αυτο που θελω ,...........μονο το SWM , εχει καλη σχεση τιμης/ποιοτητα ........................το husky , υποψιαζομαι οτι θαναι κουραστικο στην ασφλτο , αλλα ας το κανω ενα τεστακι , να παρω μια ιδεα ..........................

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/01/2017
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Προφανώς δεν το έγραψα για να ζητήσεις συγγνώμη, αλλά για να είσαι πιο ξεκάθαρος την επόμενη φορά.

    Δεν ξέρω τι κάνει το 701, αλλά αν οι κραδασμοί του 690 σε ενοχλούσαν, δεν πιστεύω ότι θα έχει τόσο μεγάλη διαφορά. Ίσως είναι καλή ιδέα να ξεγράψεις τα μονοκύλινδρα, εφόσον ζητάς και άνεση.
    Μα αν ηξερα τι ηθελα , δεν θανοιγα το θεμα , εντυπωσεις /γνωμες ηθελα , τις οποιες πηρα , καιαυτο μου αρκει ...........τρια test drive , 701 , SWM , ducati desert , και παιρνω την αποφαση μου ................ευχαριστω ...

  15. #30
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Κοιτα και το τενερε το 660....Εχει αρκετες δυνατοτητες εκτος δρομου και σιγουρα καλλυτερο περπατημα απο τα παραπανω στην ασφαλτο...

    Και με λιγο σχετικα χρημα παραπανω, το φερνεις στα μετρα σου ( και σε βαρος και σε συμπεριφορα)με την πληθωρα after market που κυκλοφορουν στο εμποριο.....!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ktm adv640 or africa twin750 για χωμα
    από maniatiakos στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2009, 02:22
  2. ΜΠΟΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΧΩΜΑ?
    από costas_k στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2006, 21:40
  3. Μποτες Για Χωμα εντουραδικες.
    από mixanobio$ στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2006, 16:23
  4. Φτερό για χώμα !!!!
    από BELZEBOYLIS στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2006, 18:40
  5. ΣΤΗΣΙΜΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΧΩΜΑ
    από X-BIKER στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 13:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF