Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Αγορά SYM GTS 300i ABS

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της riDIRKulous
    Εγγραφή
    01/01/2017
    Μηνύματα
    3

    Αγορά SYM GTS 300i ABS

    Καλησπερα και καλη χρονια!

    Μετα απο αναζητηση αρκετων μηνων κατεληξα στην παραπανω μηχανη για αγορα (βασικα ημουν αναμεσα σε αυτη, την απλη με CBS και την Honda SH300).
    Τα 400€ για το ABS υπαρχουν τα κοντα 1500€ για την SH ομως οχι. Δεν θελω να μπλεξω με δοσεις κτλ οποτε ειμαι κατα 99% εκει...

    Γι αυτο το 1% θελω να ρωτησω..

    Ζητησα την καλυτερη δυνατη τιμη χωρις κανενα δωρο αφου προτιμω να βαλω οτι θελω και οχι οτι προσπαθησουν να μου πασαρουν. Συμφωνησε εκει ο υπευθυνος του καταστηματος και μου εδινε ετσι και ενα συναγερμο. Επεμεινα οτι δεν τον θελω και να κοψει και αλλο ομως ειπε οτι δεν κατεβαινει η τιμη αλλο και αν θελω τον κραταω αν οχι απλα δεν το βαζει (Αυτος το παζαρι εγινε πανω κατω και στα 3 καταστηματα που πηγα)

    Στην τιμη λοιπον μου εδιναν και ενα συναγερμο "rider" που δεν τον γνωριζω και ζητησα καλυτερα να μου βαλουν ενα βαλιτσακι. Δεχτηκε αλλα που εδωσε ενα "ψευτικο" (Kappa 30lt) ζητησα να ναι τουλαχιστον το αντιστοιχο GIVI και δεχτηκε με 30€ επιπλεον. Και θα μου βαλει και τον συναγερμο σαν δωρο.

    Σαν αντιπροταση μου ειπε με επιπλεον 60€ να βαλει εναν αλλον τον Kental.

    Τελικη τιμη ειναι 4365€+60€ εξοδα πινακιδας+22€ Τελη+30€ το GIVI. Αλλιως +60€ για τον καλυτερο (??) συναγερμο.

    Αξιζει τα επιπλεον 60€ για το συναγερμο και γενικα ολη σαν προταση??

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Μη βάλεις αυτούς τους συναγερμους. Με το καλό και να πάρεις και ένα κρανακι και μπουφάν αμέσως

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από riDIRKulous Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα και καλη χρονια!

    Μετα απο αναζητηση αρκετων μηνων κατεληξα στην παραπανω μηχανη για αγορα (βασικα ημουν αναμεσα σε αυτη, την απλη με CBS και την Honda SH300).
    Τα 400€ για το ABS υπαρχουν τα κοντα 1500€ για την SH ομως οχι. Δεν θελω να μπλεξω με δοσεις κτλ οποτε ειμαι κατα 99% εκει...

    Γι αυτο το 1% θελω να ρωτησω..

    Ζητησα την καλυτερη δυνατη τιμη χωρις κανενα δωρο αφου προτιμω να βαλω οτι θελω και οχι οτι προσπαθησουν να μου πασαρουν. Συμφωνησε εκει ο υπευθυνος του καταστηματος και μου εδινε ετσι και ενα συναγερμο. Επεμεινα οτι δεν τον θελω και να κοψει και αλλο ομως ειπε οτι δεν κατεβαινει η τιμη αλλο και αν θελω τον κραταω αν οχι απλα δεν το βαζει (Αυτος το παζαρι εγινε πανω κατω και στα 3 καταστηματα που πηγα)

    Στην τιμη λοιπον μου εδιναν και ενα συναγερμο "rider" που δεν τον γνωριζω και ζητησα καλυτερα να μου βαλουν ενα βαλιτσακι. Δεχτηκε αλλα που εδωσε ενα "ψευτικο" (Kappa 30lt) ζητησα να ναι τουλαχιστον το αντιστοιχο GIVI και δεχτηκε με 30€ επιπλεον. Και θα μου βαλει και τον συναγερμο σαν δωρο.

    Σαν αντιπροταση μου ειπε με επιπλεον 60€ να βαλει εναν αλλον τον Kental.

    Τελικη τιμη ειναι 4365€+60€ εξοδα πινακιδας+22€ Τελη+30€ το GIVI. Αλλιως +60€ για τον καλυτερο (??) συναγερμο.

    Αξιζει τα επιπλεον 60€ για το συναγερμο και γενικα ολη σαν προταση??
    Από την στιγμή που και τα τρία μαγαζιά σου είπαν περίπου την ίδια προσφορά για μια καινούρια μηχανή, δεν έχει νόημα να κουβέντιαζουμε αν άξιζει σαν πρόταση. Αυτή είναι.

    Για τον συναγερμό, βρες ακριβώς το μοντέλο και δες πόσο τον βρίσκεις έξω.
    Αν πχ κάνει 150 κι εσύ τον βάζεις με 60,κσλα είναι.

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της riDIRKulous
    Εγγραφή
    01/01/2017
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Μη βάλεις αυτούς τους συναγερμους. Με το καλό και να πάρεις και ένα κρανακι και μπουφάν αμέσως
    Ευχαριστω για τις απαντησεις!

    Εχω απο αυτα λογο της μηχανης που εχω εως τωρα (μια Kymco 250 10ετιας). Πιστευεις οτι δεν αξιζει να βαλω γιατι δεν ειναι καλοι?


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Από την στιγμή που και τα τρία μαγαζιά σου είπαν περίπου την ίδια προσφορά για μια καινούρια μηχανή, δεν έχει νόημα να κουβέντιαζουμε αν άξιζει σαν πρόταση. Αυτή είναι.

    Για τον συναγερμό, βρες ακριβώς το μοντέλο και δες πόσο τον βρίσκεις έξω.
    Αν πχ κάνει 150 κι εσύ τον βάζεις με 60,κσλα είναι.
    Πραγματικα αν εβρισκα στα 5000€ με το κλειδι στο χερι την Honda θα την επαιρνα αλλα δυστυχως δεν. Ενταξει απλα σαν κουβεντα, πιστευετε πχ οτι μπορω με πιεση να παρω χαμηλοτερη τιμη ή μπορω κατι καλυτερο? Αυτο ρωταω βασικα

    100€ κανει ο συναγερμος εξω που ειδα με μια γρηγορη ματια.
    Αγάπη είναι να προσπαθείς να γίνεσαι καλύτερος για τον άλλον, ενώ Φιλία να μην προσπαθείς να κάνεις τον άλλο καλύτερο για σένα..

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από riDIRKulous Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω για τις απαντησεις!

    Εχω απο αυτα λογο της μηχανης που εχω εως τωρα (μια Kymco 250 10ετιας). Πιστευεις οτι δεν αξιζει να βαλω γιατι δεν ειναι καλοι?




    Πραγματικα αν εβρισκα στα 5000€ με το κλειδι στο χερι την Honda θα την επαιρνα αλλα δυστυχως δεν. Ενταξει απλα σαν κουβεντα, πιστευετε πχ οτι μπορω με πιεση να παρω χαμηλοτερη τιμη ή μπορω κατι καλυτερο? Αυτο ρωταω βασικα

    100€ κανει ο συναγερμος εξω που ειδα με μια γρηγορη ματια.
    Αυτό που μπορείς να κάνεις, εφόσον είναι μια καινούργια μηχανή, είναι να πάρεις όσο το δυνατόν περισσότερες προσφορές από μαγαζιά.
    Επίσης, μην παίρνεις μόνο προσφορές από μαγαζιά SYM, αλλά και από άλλα που πουλάνε διάφορες μάρκες.

    Τον συναγερμό τον συγκεκριμένο δεν τον ξέρω, αλλά πόσο κακός μπορεί να είναι ένας του 100ρικου.

  6. #6
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Μην τρώγεσαι άδικα..θεωρώ ότι είναι καλό ντηλ....το βαλιτσάκι η το συναγερμό ας τον έκανε δώρο ο Εβραίος...όπως και να χει πολύ καλό σκούτερ το sym δε θα το μετανιώσεις έχω γράψει σχετικά σε άλλο θρεντ του vaska...βάλτα όλα και ότι δεν σε καλύπτει βγάλτο πουλά το και βάλε εσύ ότι θες..καλορίζικο να ναι και καλά χιλιόμετρα
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #7
    Καλό είναι να ληφθεί υπόψη ότι – εάν δεν κάνω λάθος - ο αντικαταστάτης του GTS αναμένεται μέσα στη χρονιά (το cruisym 300), όποτε εάν κάποιος μπορεί να περιμένει λίγους μήνες, ενδεχομένως να αγοράσει το F4 σε καλύτερη τιμή ως απερχόμενο μοντέλο ή το καινούργιο εάν τιμολογηθεί κοντά στο παλιό.

  8. #8
    Νέο μέλος Το avatar του/της riDIRKulous
    Εγγραφή
    01/01/2017
    Μηνύματα
    3
    Δυστυχως με ειδοποιησαν οτι το συγκεκριμενο μοντελο δεν εχει πιστοποιηση ECO 4 και δεν μπορουν να βγαλουν αδεια απο 1/1/2017, σε ενα μηνα περιπου μου ειπαν απο τον Γκοργκολη οτι θα βγαλουν.

    Στο μεταξυ απο το μαγαζι που με πηρε ενας τυπος για το προβλημα ηταν σε στυλ "φυσικα τοτε δεν θα ισχυει η συμφωνια που εχετε κτλ κτλ (εχω δωσει και προκαταβολη) ημουν στην δουλεια εκεινη την ωρα και δεν μπορουσα να μιλησω οπως ηθελα. Θα παω αυριο απο εκει να μιλησω με τον υπευθυνο του μαγαζιου που ειχα κανει και το deal.

    Παλι στο ψαξιμο με βλεπω παλι
    Αγάπη είναι να προσπαθείς να γίνεσαι καλύτερος για τον άλλον, ενώ Φιλία να μην προσπαθείς να κάνεις τον άλλο καλύτερο για σένα..

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF