Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Honda Pcx 150

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66

    Honda Pcx 150

    Καλησπέρα και συγγνώμη που ανοίγω νέο θέμα αλλά δεν βρίσκω κάποιο ανάλογο θέμα... Το παρέλαβα σήμερα, καταπληκτικό μηχανάκι δεν έχω λόγια. Βέβαια ακόμα το μαθαίνω.Ερώτηση : κανονικά σε όλα τα χαρτιά δεν έπρεπε να είχα κάποιο βιβλιαράκι manual για το μηχανάκι? έχω μόνο για το συναγερμό , σήμα , βιβλείο service που μου το έδωσαν εκείνοι και άδεια.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    ίσως στο στείλει ταχυδρομικά η χοντα. παρε τηλέφωνο τον σαρακάκη και κάνε παράπονο αρχικα για τις τιμές ανταλλακτικών και μετα για το μάνουαλ. Μην σπάσεις την παράδοση σε παρακαλώ.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66
    Κανονικά από κει που το πήρα δεν πρέπει να απευθυνθώ;; όταν λες τιμές ανταλλακτικών;; για γίνε πιο συγκεκριμένος αν θες φίλε μου. Δηλαδή για τι τιμές μιλάμε;;

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TiAiNO Προβολή μηνύματος
    Κανονικά από κει που το πήρα δεν πρέπει να απευθυνθώ;; όταν λες τιμές ανταλλακτικών;; για γίνε πιο συγκεκριμένος αν θες φίλε μου. Δηλαδή για τι τιμές μιλάμε;;
    Καινούργιο δεν το πήρες; θα πας στο μαγαζί που το πήρες και θα το ζητήσεις.
    Ρίξε πρώτα και μια ματιά κάτω από την σέλα.

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TiAiNO Προβολή μηνύματος
    Κανονικά από κει που το πήρα δεν πρέπει να απευθυνθώ;; όταν λες τιμές ανταλλακτικών;; για γίνε πιο συγκεκριμένος αν θες φίλε μου. Δηλαδή για τι τιμές μιλάμε;;
    μπορείς άνετα να αγνοήσεις τον αστεϊσμό του basilis. Ίσως ένα εικονάκι να έκανε το χιούμορ του πιο εμφανές.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    ναι ξεχναω τα εμοτικον...

    κάποια στιγμη θα χρειαστεις ανταλλακτικα και θα καταλάβεις. αν και ακουω οτι εχει λογικευτει λιγο. Παλαιοτερα ηταν φαρμακειο ο ατιμος...

    Παρε τηλεφωνο σου λεω μπορει να το στέλνουν ταχυδρομικα. Πάρε και τον εμπορα μπορει να το ξεχασε.

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66
    Όλα εντάξει πέρασα από κει και μου το έδωσε.. Κάτι που με ανησυχεί αλλά δεν μπορώ να το περιγράψω κιόλας εδώ μέσα... Ακούγεται κάποιες φορές μπροστά στο τιμόνι σαν να τρίζουν τα πλαστικά; σαν να τρίζει κάτι μπροστά στις καλωδιώσεις; δεν μπορώ να το περιγράψω. Φυσικά και θα το πάω από κει για να προσπαθήσω να τους δείξω αν είμαι τυχερός και ακουστεί. Και σε δικά βάλουμε καθώς ξεκινάω με ήρεμη ταχύτητα ( είμαι 46 κιλά οπότε δεν πιστεύω ότι υπάρχει πρόβλημα για δικαβαλο) σαν να ψιλό τρεμοπαιζει το τιμόνι. Μόνος μου αφήνω τα χέρια υπάρχει ένα ελαφρύ τρέμουλο. Για να καταλάβατε ακόμα καλύτερα φανταστείτε ότι οδηγας σε δρόμο που δεν τον έχουν στρώσει ακόμα με άσφαλτο και είναι ακόμα με αυτές τις γραμμές που κάνουν στην αρχή (αν έγινα κατανοητος

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Λάστιχα,ζάντες;;;
    Είναι εντάξει;
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66
    Φουσκωμένα στις προβλεπομενες πιέσεις. 29 μπροστά 36 πίσω. Θα το τσεκάρω φυσικά και το βράδυ που θα σχολασω σε ένα βενζινάδικο για 1000%

  10. #10
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TiAiNO Προβολή μηνύματος
    Όλα εντάξει πέρασα από κει και μου το έδωσε.. Κάτι που με ανησυχεί αλλά δεν μπορώ να το περιγράψω κιόλας εδώ μέσα... Ακούγεται κάποιες φορές μπροστά στο τιμόνι σαν να τρίζουν τα πλαστικά; σαν να τρίζει κάτι μπροστά στις καλωδιώσεις; δεν μπορώ να το περιγράψω. Φυσικά και θα το πάω από κει για να προσπαθήσω να τους δείξω αν είμαι τυχερός και ακουστεί. Και σε δικά βάλουμε καθώς ξεκινάω με ήρεμη ταχύτητα ( είμαι 46 κιλά οπότε δεν πιστεύω ότι υπάρχει πρόβλημα για δικαβαλο) σαν να ψιλό τρεμοπαιζει το τιμόνι. Μόνος μου αφήνω τα χέρια υπάρχει ένα ελαφρύ τρέμουλο. Για να καταλάβατε ακόμα καλύτερα φανταστείτε ότι οδηγας σε δρόμο που δεν τον έχουν στρώσει ακόμα με άσφαλτο και είναι ακόμα με αυτές τις γραμμές που κάνουν στην αρχή (αν έγινα κατανοητος
    Το να εχει ενα τρεμουλο οταν αφήνεις τα χέρια ειναι αρκετά σύνηθες όχι μόνο σεscooter αλλά και σε μεγαλες μοτο, απλά μην αφήνεις το τιμόνι.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TiAiNO Προβολή μηνύματος
    Όλα εντάξει πέρασα από κει και μου το έδωσε.. Κάτι που με ανησυχεί αλλά δεν μπορώ να το περιγράψω κιόλας εδώ μέσα... Ακούγεται κάποιες φορές μπροστά στο τιμόνι σαν να τρίζουν τα πλαστικά; σαν να τρίζει κάτι μπροστά στις καλωδιώσεις; δεν μπορώ να το περιγράψω. Φυσικά και θα το πάω από κει για να προσπαθήσω να τους δείξω αν είμαι τυχερός και ακουστεί. Και σε δικά βάλουμε καθώς ξεκινάω με ήρεμη ταχύτητα ( είμαι 46 κιλά οπότε δεν πιστεύω ότι υπάρχει πρόβλημα για δικαβαλο) σαν να ψιλό τρεμοπαιζει το τιμόνι. Μόνος μου αφήνω τα χέρια υπάρχει ένα ελαφρύ τρέμουλο. Για να καταλάβατε ακόμα καλύτερα φανταστείτε ότι οδηγας σε δρόμο που δεν τον έχουν στρώσει ακόμα με άσφαλτο και είναι ακόμα με αυτές τις γραμμές που κάνουν στην αρχή (αν έγινα κατανοητος
    Δεν ειναι προβλημα το μικρο παιξιμο στο τιμονι,
    αν παιζει πολυ ισως φταινε τα λαστιχα ή θελει καποιο βαριδακι στις ζαντες (ζυγοσταθμιση θα ζητησεις σε λαστιχαδικο)

    Υ.Γ.

    Αυτο το 46 κιλα σου με στεναχωρησε...διοτι ειμαι *2+...

  12. #12
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66
    Ένα περίεργο τρεμοπαιγμα ένιωθα - νιώθω ελαφρύ φυσικά κρατώντας το τιμόνι με τα δύο χέρια και σε μικρή ταχύτητα τον 30 χιλιομέτρων. Πολύ ελαφρύ... Θα παω από κει που το πήρα να το δουν. Τα 46 κιλά είναι τι σκαρί έτσι αλλά και για πολύ όμορφες κόντρες :-) :-p

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TiAiNO Προβολή μηνύματος
    Ένα περίεργο τρεμοπαιγμα ένιωθα - νιώθω ελαφρύ φυσικά κρατώντας το τιμόνι με τα δύο χέρια και σε μικρή ταχύτητα τον 30 χιλιομέτρων. Πολύ ελαφρύ... Θα παω από κει που το πήρα να το δουν. Τα 46 κιλά είναι τι σκαρί έτσι αλλά και για πολύ όμορφες κόντρες :-) :-p
    Να τρως λίγο. .
    καλη φαση

Παρόμοια θέματα

  1. Honda PCX 150 ή SYM Symphony 200i
    από 7mitskits στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2020, 16:26
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Honda pcx 150
    από panos1050 στο forum Αγγελίες Honda
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2016, 01:04
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2016, 23:21
  4. honda pcx 150 γνωμες
    από okeanis1234 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2014, 20:03
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2012, 13:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF