Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Repair Manual BMW 650 GS

  1. #1

    Repair Manual BMW 650 GS

    Καλημερα σε όλους. Είμαι νέο μέλος στο forum και σε σύντομο χρονικό διάστημα ευτυχής (ελπίζω) κάτοχος ενός BMW 650 GS. Περιηγούμενος σε προηγούμενες συζητήσεις, διαπίστωσα την πολύ πλούσια θεματική που έχει αναπτυχθεί γύρω από διάφορα τεχνικά και μη θέματα. Σε μια από αυτές τις συζητήσεις κάποιο μέλος είχε ζητήσει το Repair Manual BMW 650 GS στα Αγγλικά και κάποιο άλλο μέλος ανέβασε ένα link στο www.sara-mara.gr, το οποίο όμως τώρα δεν υφίσταται. Αν είναι δυνατόν θα μπορούσε κάποιος να ανεβάσει σε κάποιο αντίστοιχο site το αρχείο για να το κατεβάσω (μιας και τα Γερμανικά μου είναι σε κακό χάλι..) ?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    ΔΕ ΚΟΙΤΑΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙPS?Ο SAPILA RACING EIXE BAΛEI ENA LINK ΣΤΟ THREAD ''ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΝUALS ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ'' OΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ,ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΒΕΒΑΙΩΣ,ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.

    ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΟΤΙ,ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΑ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ,ΜΕΤΑ ΤΟ LINK ΔΕ ΞΑΝΑΑΝΟΙΓΕΙ,ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Η' ΜΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΓΡΑΜΜΗ,Η' ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ...
    www.caferacers.gr

  3. #3
    Hasta Siempre Comandante Το avatar του/της whiteran
    Εγγραφή
    01/08/2002
    Μηνύματα
    90
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
    ΔΕ ΚΟΙΤΑΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙPS?Ο SAPILA RACING EIXE BAΛEI ENA LINK ΣΤΟ THREAD ''ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΝUALS ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ'' OΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ,ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΒΕΒΑΙΩΣ,ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.
    :
    Εγώ πάντως δεν κατάφερα ποτέ να κατεβάσω κανένα manual …..

    To download εννοείτε με ADSL ….



    Κατέβηκε χθες βράδυ από τον τοίχο μου πέταξε στα μούτρα τον μπερέ
    μου μίλησε σκληρά, μου είπε:
    "Ρε έχω πεθάνει, είμαι καλά άλλη αφίσα βρείτε κι άλλο μύθο"

    Hasta Siempre Comandante...

  4. #4
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Το έχω κατεβάσει και το έχω σε CD. Αν θες call me στο 693-7418043 για να στο δώσω.

    Βέβαια είναι για το προηγούμενο μοντέλο 2000-2003 με το ένα μπουζί αλλά όι διαφορές τους πρέπει να είναι ελάχιστες.

  5. #5
    ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥ 1150 ΡΕ WHITERAN,ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ...

    ΤΟ TUONO TI ΛΕΕΙ SeNNinhA?TO ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ,ΓΑΜΩ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ,ΑΠΛΩΣ ΚΑΙΕΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...
    www.caferacers.gr

  6. #6
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Το TUONO νομίζω ότι είναι απο τα πιο καλοστημένα της κατηγορίας. Είναι στημένο και για πίστα και για στροφιλίκι και για εθνική (μέχρι τα 200 δεν με ενοχλεί ο αέρας ιδιαίτερα). Ο V λέει πολλά απο τράβηγμα και σου δίνει ισχύ από παντού. Ειδικά με την νέα εξάτμιση δεν σκορτσάρει χαμηλά και γέμισε και η τρύπα στις 5-6000 που είχε. Μπορεί να μην είναι τόσο κοφτερό όσο τα νέα SS & sbk αλλά είναι καλό και σε εθνική και όχι μόνο πίστα όπως τα παραπάνω. Καίει πάντως. Μέσος όρος 10χλμ/λίτρο. Μου βγαζει 200-240χλμ στραγγισμένο (20λιτρα) όπως κι αν το πάω. Δεν το μετάνιωσα με τίποτα.

    Μου λείπει όμως το χώμα και ψάχνω και για εντουράκι δίχρονο άμεσα. WR, DTWR, CRM κάτι τέτοιο.

  7. #7
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟ TUONO,ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ!
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΟΥΡΑΚΙ,ΠΑΛΙ ΣΥΜΦΩΝΩ,ΑΛΛΑ ΠΟΥ'ΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ...ΟΕΟ?
    ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΔΩ ΣΤΗ ΑΘΗΝΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΤΟΥΡΟ,ΕΧΕΙ ΠΡΟΝΟΗΣΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΜΕΝΕΣ ΟΔΟΥΣ!
    www.caferacers.gr

  8. #8
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    1000 ευρώπουλα φτάνουν. Έτσι αν χρειαστεί το παρατάω και στο βουνό και δεν με νοιάζει κι όλας. Το ψάχνω άμεσα.

  9. #9
    Σας ευχαριστώ SeNNinhA και lord_dimos76. SeNNinhA θα επικοινωνήσω μαζί σου τις προσεχείς ημέρες, αλλά υποθέτοντας ότι μένεις στην Αθήνα, θα είναι κάπως δύσκολο να βρεθούμε, αφού εγώ είμαι στην Θεσσαλονίκη, κάτι όμως θα καταφέρουμε

  10. #10
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Μπορώ να στο στείλω με ενα courier. Ποσο να κοστίσει ενα CDακι?

  11. #11

    ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ!!

    Φίλε το ανέβασα εδώ
    και θα το αφήσω για λίγες μέρες..
    ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ

  12. #12
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της Kortenaer
    Εγγραφή
    24/05/2004
    Μηνύματα
    137
    ΕΓΩ ΜΕ DSL ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΣΕ 4 ΛΕΠΤΑ

    ΣΕ ΑΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ZANNY

  13. #13
    Σας ευχαριστώ όλους παιδιά. Το κατέβασα το manual εύκολα και γρήγορα (λέμε τώρα, αφού με σύνδεση 56Κ το γρήγορα είναι ευφημισμός...:smilea: :smilea: ).
    Στο μεταξύ, έχω καμιά ωρίτσα που επέστρεψα σπίτι από έξοδο και σκέφτομαι ναα αρχίσω να το μελετάω γιατί μάλλον θα μου χρειαστεί...
    Τι συνέβει??
    Εκεί που μόλις έχω ξεκινήσει και πηγαίνω με λίγα χιλιόμετρα ακούω ένα μικρό κροτάλισμα. Λέω εντάξει μωρέ, μάλλον το "λουκέτο" που βάζω στο δίσκο είναι και το έχω μέσα στο μικρό ντουλαπάκι πίσω από τη σέλα, και πηγαίνει πέρα δώθε....Αλοίμονο..Παρατηρώντας όμως, λίγο καλύτερα την προσέλευση του ήχου, διαπιστώνω ότι έρχεται από το τιμόνι...
    Τι ήταν??
    Ο προβολέας είχε βγει από το ένα ρυθμιζόμενο στήριγμά του στη μάσκα και στηριζόμενος στο άλλο "έπαιζε" πάνω-κάτω και δεξιά-αριστερά. Σταματάω, κοιτάω καλύτερα από μπροστά και παρατηρώ ότι έχει σπάσει η βάση που κουμπώνει το ρυθμιστικό επάνω!!!!
    Έχω ένα μήνα που το αγόρασα από την αντιπροσωπεία (δεν θέλω να αναφέρω προς το παρόν από ποια) ελαφρά μεταχειρισμένο, μοντέλο του 2004 και καλύπτεται ακόμα από εγγύηση.
    Το οδηγώ ακόμα συντηρητικά χωρίς να έχω στυλ moto cross προσέχοντας ακόμα και πώς κατεβαίνω από πεζοδρόμια.

    Αύριο θα πάω από την αντιπροσωπεία να δω τι θα μου πούνε. Το καλύπτουν μέσα από την εγγύηση ή εν όψει εορτών θα επενδύσω σε μια καινούρια μάσκα το δώρο μου??

  14. #14
    Το κατεβάζω λοιπόν..

  15. #15
    exo tin methodo tou prokrousti ferno sta metra mou ton kathe .... lousti

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΟΣΤΟΣ Service Bmw 650 Gs
    από NIKOLAS1976 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 09:54
  2. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 17:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF