Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 17 από 17

Θέμα: ποιο θεωρειται μπατζετ παπι??

  1. #16
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Εχει δίκίο ο σύντροφος απο πάνω . Ολη η σειρά kriss 125 , xcite 135 zx 135 , gt 135 πονάγε στο θέμα του καρμπιρατέρ και της εκκίνησης . Και το δικό μου στις αρχές τουλάχιστον μέχρι να ζεσταθεί έκανε διάφορα , κομπιάσματα , βηξίματα και στο απότομα φρενάρισμα έσβηνε . Έκτοτε με κάποια ρύθμιση που έκανε κάποιος μάστορας και συνήλθε αρκετά , απλά λίγο στην αρχή για 2-3 λεπτά θέλει προσοχή στο γκάζι να μην σβησει . Αφου ζεσταθεί δεν υπάρχει κανένα θέμα . Το θέμα στα 135 ήταν ακόμα σοβαρότερο . Όπως και να έχει σε modenas/kawa κοίταζες μια εποχή που yama και honda είχανε μόνο ακριβά μοντέλα όπως στα τέλη του 9 που θυμάμαι να υπάρχουν μόνο innova και crypton 135 που παιζανε 2000 + . Από τη στιγμή που φέρανε πιο φτηνά κομμάτια οι μεγάλοι όπως τα wave και crypton 110 δεν βλέπω λόγο να κοιτάξεις αλλού για καινουρίο ή μεταχειρισμένο . Modenas μτχ θα κοιτάζα μόνο αν ηθελα κάτι αρκετά φτηνό και σχετικά αξίοπιστο ή αν δεν ειχα γκαράζ και ήθελα να εχω το κεφάλι μου ήσυχο . Δυσκολα θα σηκώσει κάποιος modenas
    Modenas Kriss 125

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    υπαρχει οντως προβλημα στο 135 αλλα το εχει λυσει ο γκοργκολης εδω και χρονια και μαλιστα ηταν και απλο,ρυθμισαν βαλβιδες οπως επρεπε και με ακριβεια σηκωσαν λιιιγο το ρελαντι και δεν εχει κανενα μα κανενα θεμα πλεον,το εχω κανει εγω ο ιδιος και απο τοτε δεν εχει θεμα απλα οταν ειναι κρυο επιβαλεται η χρηση τσοκ.
    περα απο ολα αυτα στην τιμη που πουλανε στα μεταχειρισμενα ειναι οτι καλυτερο με κορυφαια φρενα και αναρτησεις οπως και σαν μοτερ οπου δεν παθαινει τιποτα (οπως και τα περισσοτερα παπια φυσικα).
    ο ειδικος τυπος με εξαιρεση το κρυπτον χ το εβγαζε σαν κορυφαιο παπι,νταξκαμμια φορα αυτοι λενε και οτι θελουν αλλα σαν χρηστης του συγκεκριμενου παπιου μπορω να τα επιβαιβεωσω και εγω

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιο μπουζί σε παπι 50cc ;
    από sakdrama στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2016, 17:21
  2. Ποιο scooter θεωρείται καλύτερο?
    από andrew33 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2009, 09:34
  3. Ποιό παπί 125 ?
    από nik7119 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2008, 20:37
  4. κλωτσιά στο typhoon. Ώρα για παπί. ποιο όμως..?
    από Lux Aeterna στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2007, 00:32
  5. Ποιο 110/125 παπι προτείνετε?
    από vasnomat στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2006, 19:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF