Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: ποιο θεωρειται μπατζετ παπι??

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2017
    Μηνύματα
    2

    ποιο θεωρειται μπατζετ παπι??

    καλησπερα στο φορουμ
    ψαχνω εδω και 3 μηνες για παπακι
    εχω κανει ενα ελεγχο αγορας εχω διαβασει διαφορα αρθρα
    αναγνωριζω οτι τα γιαπωνεζικα θεωρουνται πλεον αξιοπιστα,αλλα δεν μπορω να δωσω 2500-3000 για κριπτον χ,ινοβα κτλ
    το μπατζετ μου ειναι αυστηρα ως 1300 ευρω(γιατι με πινακιδες-ασφαλεια-κρανος-κλειδαριες- κτλ θα ναι ενα 150 πανω)

    αρα επακολουθο δευτερη λυση ξεκινησα να ψαχνω γιαπωνεζικο μτχ
    εχω δει παιδια πεντε παπακια μεχρι στιγμης(σε τιμες 700-1100)τα εχω παει σε μαστορα για ελεγχο εννοω
    λοιπον στα λογια και στις αγγελιες ηταν κριπτον αλλα απο κοντα ολα ηταν αλλαγμενα-μιλαω για τιμονι,κοντερ,κτλ
    καλα για χιλιομετρα δεν το συζητω ειναι δεδομενο οτι θα ειναι φεικ,κουραστηκα καθε τοσο αυτη την διαδικασια,αποφασισα να παω σε υποδιεστερη προελευση αλλα καινουριο


    ξεχωρισα τα kimko visa r ,daytona dy ,ειναι και τα δυο κοντα στα 1300 το ενα ταιβαν το αλλο κινα
    μπορειτε να μου πειτε αποψεις??καποια αλλη ενναλακτικη στα 1300??

    και κατι ακομα
    1)το daytona βλεπω οτι ειχε και ανακληση για το σταυρο τιμονιου,εχει αντιμετωπισει κατοχος καποιο θεμα?
    2)στις αγγελιες βλεπω αρκετα daytona με λιφαν μηχανες-αυτο μπορει να γινει στα κιμκο η και σε αλλα παπακια??

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Daytona πάρε
    Συχνά γίνονται ανακλήσεις και για Ιαπωνικές-Ιταλικές.
    Lifan γιατί;
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Ήταν να πάρουμε ένα Visa R στην οικογένεια πάλι κλ δεν πήραμε ... είδα ένα στο ΤΕΙ με 13.000χμλ και έτριζε όλο ... για τα daytona δεν ξέρω αλλά δεν είναι τυχαίο που τα παίρνουν για delivery
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  4. #4
    ΜΕ 1300 ΕΥΡΩ ΜΠΑΤΖΕΤ




    Είναι κρίμα να πας για μεταχειρισμένο, ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ..!!
    Γιαμάχα 110 κυβικά, 1650 ευρώ
    Χόντα wave 1800 ευρώ
    Χόντα astrea 1900 ευρώ.
    και μετά Κίνα ,Ταιβάν,Κορέα ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΠΙΑ με τιμή κάτω από 1500 ευρώ...!!!
    Γιατί ψάχνεις μεταχειρισμένο με 1300 ευρώ..??
    Αν διέθετες 600-700 ευρώ θα το καταλάβαινα.
    Για μένα είναι λάθος επιλογή..!!

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2017
    Μηνύματα
    2
    -irinia το υποδιεστερο γιαμαχα κριπτονρ ξεκιναει απο 1750(τις ναυαρχιδες αστο)και αυτο τιμη μηχανης
    με τα εξτρα ειναι μινιμουμ 200-250

    αρα παω στο διςχιλιαρικο
    μτχ ψαχνω ινοβα η κριπτον χ

    με 600-700 ουτε καμπ δεν εχει πλεον στο καρ τζρ απο παπι-μονο λιφαν η χωρις χαρτια η με προβλημα

    αυτο που αναφερω ειναι σαν αρχικη σκεψη οτι προτιμουσα να παρω τζαπαν μτχ παρα κινεζικο καινουριο
    αλλα αναγκαστικα και πηγαινω προς καινουριο μπατζετ παπι-και αυτο ρωταω αν περα του δαυτονα εχει αλλες αξιολογες επιλογες


    -leo εχω την εντυπωση οτι οι λιφαν μηχανες ειναι πιο φθηνες απο επισκευη μανισιας γιαυτο τις βαζουν οταν βγαλει σοβαρο προβλημα η μανισια-απλα δεν ξερω αν κουμπωνει σε ολα τα μοντελα η μονο στα δαυτονα

  6. #6
    NAI H ΤΙΜΗ ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΙΝΑΙ 1750 ΤΟΥ ΓΙΑΜΑΧΑ




    Αν όμως ψάξεις θα το βρεις μετρητά ίσως και κάτω από 1600..!!

  7. #7
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RUDIgarvia Προβολή μηνύματος
    -irinia το υποδιεστερο γιαμαχα κριπτονρ ξεκιναει απο 1750(τις ναυαρχιδες αστο)και αυτο τιμη μηχανης
    με τα εξτρα ειναι μινιμουμ 200-250

    αρα παω στο διςχιλιαρικο
    μτχ ψαχνω ινοβα η κριπτον χ

    με 600-700 ουτε καμπ δεν εχει πλεον στο καρ τζρ απο παπι-μονο λιφαν η χωρις χαρτια η με προβλημα

    αυτο που αναφερω ειναι σαν αρχικη σκεψη οτι προτιμουσα να παρω τζαπαν μτχ παρα κινεζικο καινουριο
    αλλα αναγκαστικα και πηγαινω προς καινουριο μπατζετ παπι-και αυτο ρωταω αν περα του δαυτονα εχει αλλες αξιολογες επιλογες


    -leo εχω την εντυπωση οτι οι λιφαν μηχανες ειναι πιο φθηνες απο επισκευη μανισιας γιαυτο τις βαζουν οταν βγαλει σοβαρο προβλημα η μανισια-απλα δεν ξερω αν κουμπωνει σε ολα τα μοντελα η μονο στα δαυτονα
    Γι αυτο υπαρχουν και οι δοσεις και τα γραμματια κλπ.Δωσε 1300 μετρητα και βαλε καμμια δοση.Παπι μεταχειρισμενο σπανια θα βρεις της προκοπης γιατι το παπι ειναι εργαλειο για σκισιμο και οι περισσοτεροι ετσι το χρησμοποιουν και συνηθως το πουλανε οταν ειναι τελειωμενο.Γι αυτο καινουργιο η μεταχειρισμενο μονο απο χερι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Γι αυτο υπαρχουν και οι δοσεις και τα γραμματια κλπ.Δωσε 1300 μετρητα και βαλε καμμια δοση.Παπι μεταχειρισμενο σπανια θα βρεις της προκοπης γιατι το παπι ειναι εργαλειο για σκισιμο και οι περισσοτεροι ετσι το χρησμοποιουν και συνηθως το πουλανε οταν ειναι τελειωμενο.Γι αυτο καινουργιο η μεταχειρισμενο μονο απο χερι.





    ME ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ...........ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ



    Το θέμα όμως είναι ότι δεν αγοράζουμε εμείς οι δύο.


    ΥΓ. Για τον φίλο μας τον αγοραστή αυτό.Φυσικά και ξέρω τι κυκλοφοράει στο ίντερνετ με
    600-700 ευρώ.Την τελευταία πενταετία άλλαξα αρκετά παπιά.Απλά όταν δώσεις τόσα έχεις και την
    ευχέρεια να βάλεις άλλα 100-200 και να το κάνεις να τσουλάει.
    Το καλύτερο για τα λεφτά του πάντα ,the best value πού λένε ήταν το wave της Χόντα 1750 ευρώ ΜΕΤΡΗΤΑ.
    Γιαυτό και πήρα τον αντικαταστάτη του το astrea που κοστίζει αυτή τη στιγμή 1950 και μετρητά 1850,
    τόσο το βρήκα.Αν τα χρήματα σου φτάνουν μέχρι τα 1300 ευρώ και δεν υπάρχει φράγκο παραπάνω,
    πήγαινε σε ένα καινούργιο ΤΑΙΒΑΝ ή ΚΙΝΑ ,μάρκα εννοείται,διότι παπί Ιαπωνίας δεν υπάρχει,απλά οι μάρκες
    είναι Ιαπωνικές.Καβασάκι,Χόντα,Γιαμάχα ,....η Σουζούκι δεν βγάζει σήμερα παπί για την Ευρώπη.
    Τώρα το μεγαλύτερο λάθος για μένα θα είναι να δώσεις τα 1300 και να πάρεις κάποιο ΞΕΣΚΙΣΜΕΝΟ..!!
    99 στις 100 περιπτώσεις έτσι είναι,εγώ πούλησα με 1300 ευρώ 2 παπιά με 10000 χλμ. ΜΟΛΙΣ 1,5-2 ετών.
    Αν κυνηγάς τέτοια περίπτωση είναι σαν να ψάχνεις το λαχείο...!!
    ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ, καλή αγορά.

  9. #9
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    το μεταχειρο δεν το συζηταμε?
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #10
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    η αληθεια ειναι πως τα καλα μεταχειρισμενα ειναι ακριβα. δηλ ποσο να δωσει ο αλλος innova i του 13-14 με 10κ χλμ? γυρω στα 1500ευρω παιζουν.

    τα περισσοτερα θα ειναι η καγκουρεμενα η λιωμενα. πρεπει να εισαι καθε μερα να κοιτας αγγελιες για να πετυχεις το καλο σε χαμηλη τιμη, γιατι τα τσιμπανε γρηγορα.

    αν διαθετεις μονο 1300ε η παιρνεις καινουριο καποιο πχ sprinter, η βαζεις δοσεις και παιρνει επωνυμο με 1700.

    μπορει πχ ενα innova i στα 1200 να φενεται ευκαιρια αλλα οι πιθανοτητες να θελει γενικη επισκευη και πολλα μαζεματα, ειναι παρα πολλες αρα παιζει να φτασει 1600ε...

    ενδεικτικα καποιες αγγελιες απο innova τα οποια φενεται να αξιζουν (οπτικα παντα. κανενα δεν εχω δει απο κοντα).
    https://www.car.gr/8836139-honda-anf-125-innova
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/9262581/
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8392484/
    https://www.car.gr/9202849-honda-innova-125-injection
    https://www.car.gr/8827222-honda-inn...-injection-anf
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Μη ξεχνάμε και το Joy R στα 1.600 https://www.car.gr/9067763-kawasaki-joy-r-125
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #12
    ΤΟ JOY




    Είναι ένα ξεχασμένο παπί ίσως δεκαετίας.Όπου υπάρχει είναι ΠΟΛΥ στοκ.Η καβασάκι από την εποχή του
    άλλαξε 2 φορές παπιά,τα ΖΧ και τώρα τα καινούργια..!!
    Με ότι αυτό συνεπάγεται στα περιφερειακά του,επιδόσεις, κ.λ.π.Πήγα και το είδα,ο φωτισμός για παράδειγμα είναι μάπα..!!
    ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ σίγουρα,αλλά με 100-200 ευρώ επάνω πας σε πολύ πιο σύγχρονα παπιά με ψεκασμό.
    Σούπερ φωτισμό,αψεγάδιαστη λειτουργία χωρίς τα περίεργα του καρμπυρατέρ με τον καιρό,πολύ πιο οικονομικά
    μέχρι και 30-40 %,θέσεις κάτω από τη σέλλα για αντικείμενα ,καλύτερα ελαστικά και ΦΡΕΣΚΑ, κ.λ.π.
    Η τιμή που το βρήκα το joy ήταν στάνταρ 1650 ευρώ.
    Ε, αν δεν έχεις δίνεις ένα κατοστάρικο και πας στο Γιαμάχα που τουλάχιστον ανανεώνεται.
    Με διακόσια επάνω παίρνεις ψεκασμό ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ και δοκιμασμένο..!!
    Είναι μια παρωχημένη λύση όχι και τόσο φθηνή όσον αφορά το best value.
    Και πολύ αξιόπιστη,να τα λέμε όλα,αλλά μειονεκτεί σε πολλά από τα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ παπιά..!!
    Τώρα όσον αφορά τα μεταχειρισμένα που γράφετε,επειδή έψαξα αρκετές φορές πριν αγοράσω παπιά,
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΑΒΟΥΡΑ και για να πετύχεις καλό πρέπει να παίξεις ΛΟΤΤΟ..!!
    Παπιά 6-10 ετών σοβαρής εταιρίας τα βλέπεις στα 1000-1200 ευρώ,ΣΥΜΦΕΡΕΙ..??
    Δε θα χώσεις και 100-200 επάνω..?? ΠΟΥ ΠΑΣ..??
    Με 600-700 που έγραψα,μόνο ερείπια θα πάρεις..!!

  13. #13
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Μη ξεχνάμε και το Joy R στα 1.600 https://www.car.gr/9067763-kawasaki-joy-r-125
    Αυτό το θυμάμαι από την εποχή που πήρα το δικό μου πάπιο τέλη του 2009 . Καλό χρύσο αλλά δεν πούλησε τπτ παρότι Kawa . Αντίθετα ο Μαλαισιανός κλώνος , που και εγώ τελικά προτίμησα , kriss 125 στα ίδια χρήματα . Καλά τα λένε οι από πάνω παπιόβιοι , ή καινούριο με δόσεις , ή μεταχειρισμένο απο κάνα γνωστό κάτω απο το 1000αρικο .
    Modenas Kriss 125

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    modenas gt 135 το βρισκεις μεταχειρο περιπου στα 1300 ευρω με λιγα χλμ,απο οσο εχω δει εχουν γυρω στα 15-20000 χλμ αυτα που πουλανε,κορυφαιο παπι με δισκοφρενο πισω και 135 κυβικα,το εχω και ειναι απο τα καλυτερα οτι θες ρωτα

  15. #15
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ




    Να πω το ίδιο για τα Μοντένας.
    Η πρώτη εμπειρία ήταν πολύ μέτρια με τον προκάτοχο του 135 που είπες το Κρίς το τελευταίο.
    Από μέτριο έως χάλια στα πάντα,βάρεσε μπιέλα στις 10000 χλμ.,μέτρια πλαστικά που συνεχώς
    έψαχνα πως να μην τρίζουν,κακός φωτισμός,προβληματικό καρμπυρατέρ με τις αλλαγές θερμοκρασίας
    και τον κρύο καιρό..!!
    Μετά ήρθε το ξαδερφάκι του δικού σου gt ......ZX της καβασάκι όπως γνωρίζεις με το ίδιο μοτέρ στα 135 κυβικά.
    Αυτό κι αν ήταν προβληματικό σε ότι αφορά το μοτέρ..!!
    Ένα πρόβλημα που δεν μπόρεσε ποτέ να λύσει η Καβασάκι και το έκανε ΓΑΡΓΑΡΑ μέχρι να το αποσύρει.
    Εννοείται ότι το gt της Μοντένας που αναφέρεσαι έχει ΙΔΙΟ ΜΟΤΕΡ και ΙΔΙΟ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ..!!
    Στην οποία Μοντένας ούτε καν ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΝ,εντελώς στη ΛΟΥΦΑ το πέρασαν,στην Καβασάκι τουλάχιστον
    παραδέχτηκαν ότι είχε θέμα και προσπάθησαν να το λύσουν ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ όμως..!!
    Το μηχανάκι όταν η θερμοκρασία περιβάλλοντος πήγαινε στους 15 βαθμούς και πάνω δούλευε αξιοπρεπώς.
    Κάτω από εκεί το ΧΑΟΣ,σβησίματα,ρεταρίσματα και η εξάτμιση μου μονίμως με μαυρίλα πίσω σαν μπουρί
    καπνισμένο..!!
    Δεν ξέρω αν το δικό σου gt είναι η εξαίρεση..!!
    Για του λόγου το αληθές όποιος αμφιβάλλει μπαίνει στο καβασάκι φόρουμ χτυπάει ΖΧ και διαβάζει,
    οι περισσότεροι τα πούλησαν επειδή αγανάκτησαν..!!
    Εκεί που πήγαινες, να σου σβήνει μόλις άφηνες το γκάζι, καταντούσε πλέον ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ..!!
    Τώρα απ'ότι ξέρω το gt διαφέρει από το ΖΧ μόνο ΣΤΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ,φρένα,σέλλα,φώτα ,ανάρτηση κ.λ.π.
    Αν κάποιος γνωρίζει κάτι διαφορετικό ας με ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ.
    Το gt είναι ένα μηχανάκι που έκανε τον κύκλο του,όπως τον έκανε, και αντικαταστάθηκε ήδη από αυτό των 125 κυβικών
    με ψεκασμό.Άσχετα αν πουλιέται παράλληλα ακόμα,υπάρχουν στοκ κομμάτια..!!
    Η τιμή του είναι πάνω από 2000 ευρώ και δεν νομίζω ότι αξίζει με τίποτε αυτά τα λεφτά...!!!
    Υπάρχουν πολλά παπιά με τιμή κάτω από 2000 ευρώ ΜΕ ΨΕΚΑΣΜΟ με απροβλημάτιστη και πολύ πιο οικονομική λειτουργία..!!

    ΥΓ. Και εγώ το ΖΧ μου το πούλησα μετά από 1,5 χρόνο στα 1300 ευρώ με 10000 χλμ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΑΤΑ..!!
    Η αγορά του ήταν στα 2100-2200 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιο μπουζί σε παπι 50cc ;
    από sakdrama στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2016, 17:21
  2. Ποιο scooter θεωρείται καλύτερο?
    από andrew33 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2009, 09:34
  3. Ποιό παπί 125 ?
    από nik7119 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2008, 20:37
  4. κλωτσιά στο typhoon. Ώρα για παπί. ποιο όμως..?
    από Lux Aeterna στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2007, 00:32
  5. Ποιο 110/125 παπι προτείνετε?
    από vasnomat στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2006, 19:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF