Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 151

Θέμα: περί συνεργείων...

  1. #16
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Εκτος αν εχεις συνεργειο και ψωνιζεις υπερχονδρικη λιγο δυσκολο γενικα -11 δεν παιζει αλλα θα στο πω αλλιως απο κει που αγοραζω τα spectro τα πουλαει 13.5 ευρα το λιτρο εγω αγοραζω δικη μου τιμη 9 το λιτρο εεε ενα συνεργειο δε θα τα αγοραζει 7???? και θα στα χρεωσει 13??στα 4 λιτρα ειναι 6+6+6+6=24 ευρω απ τα λαδια μονο παλι μεγαλο κερδος...γνωμη μου...οσο για την εξειδικευση μη βαζεις το χερι σου στη φωτια το πως πηραν την εξουσιοδοτηση....στα λεω για να ξερεις τι παιζει..και βεβαια δεν υσχιει για ολους αυτο ετσι??αλλα για σκεψου μονο σου σε ενα εξουσιοδοτημενο αντε να ναι 2 μαστορια η ενας πραγματικα εξειδικευμενος ολοι οι αλλοι ειναι βοηθοι η μαστρο μητσοι και ο εξουσιοδοτημενος ηταν καποτε μαστρΜητσος..στα λεω γιατι και ο θειος μου ειχε κοντα 5 χρονια συνεργειο και κατι εχω ρωτησει και εχω μαθει...


    Υγ και αν ο μαστρο μητσος ειναι καλος στη δουλεια του και δεν εχει ενα ηλεκτρονικο μπλιμπλικι που χρειαζεται θα βρει επειδη ειπες για BMW κλπ υπερσυνχρονα μηχανακια..τωρα αν ο μαστωρας ειναι 60 χρονων και σου σκασει το παραμυθι αστο δε χρειαζεται ελενχους και μλκιες εεεε μεγαλα παιδια ειμαστε το βουτας και πας αλλου
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Εννοείς δηλαδή οτι τα εξουσιοδοτημένα θα έπρεπε να σου κάνουν το service δωρεάν.
    Και φυσικά να σου δώσουν και μηχανακι αντικατάστασης μέχρι να σου κανουν service το δικό σου ε? Να του βαλουν και βενζίνη όμως να μην χρειαστεί να βαζεις εσυ.
    Ποιο σέρβις, εδώ ο φίλος δεν γουστάρει να ξεβιδώσει μια βίδα να τρέξουν τα λάδια και άλλες 3-4 για το φίλτρο λαδιού αλλά του κακοφαίνεται κιόλας να πληρώσει...

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2016
    Μηνύματα
    39
    Συνεργεία, μιά πονεμένη ιστορία... και όχι μόνο για τα μηχανάκια.

    Συνεργατζής (της απόλυτης εμπιστοσύνης μου) κατέβασε ρητάρντερ σε τράκτορα γιατί δεν είχε διαγνωστικό για να δει ότι ο εγκέφαλος του ρητάρντερ πετούσε σφάλμα για αισθητήριο θερμοκρασίας, και δεν του έφταιγε τίποτα εσωτερικά. Τουλάχιστον πλήρωσα μόνο τα ανταλλακτικά.

    Αυτοκίνητο κούτα, του κάνω ενδιάμεση αλλαγή λαδιών με ιμιτασιόν φίλτρο (χάρτινο) σε τοπικό συνεργείο. Στην επόμενη (προγραμματισμένη) αλλαγή, αντιπροσωπεία. Στην επόμενη ενδιάμεση, στο τοπικό συνεργείο, ακόμα μέσα το ιμιτασιόν. Γ@μω το κέρατό σας, 3 € το παίρνετε, το αμάξι κάνει 20 χιλιάρικα, σεβαστείτε λίγο την περιουσία του αλλουνού...
    Στην ίδια αντιπροσωπεία γαργάρα το TSB που λέει ότι η αλλαγή πρέπει να γίνεται με ξεβίδωμα της τάπας, και όχι με ρούφηγμα από πάνω... Δεν μ@μιέται, ποιός λύνει ποδιές... αλλά στο τιμολόγιο 35 € εργασία.

    Στα μηχανάκια δεν ξέρω, όλο παλιά είχα, και τα μαστόρευαν ανεπίσημοι. Παράπονο δεν είχα ποτέ, αλλά κοίταζα να είμαι καλός πελάτης. Πάντα ζητούσα σωστή δουλειά αλλά ποτέ δεν παζάρεψα στα λεφτά

    Το γεγονός παραμένει ότι αντιπροσωπεία =/=> σωστή δουλειά. Όμως με τα ηλεκτρονικά, διάγνωση τις περισσότερες φορές => αντιπροσωπεία, εκτός αν υπάρχει εξειδικευμένος.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Κανονικα κανενα μαστορι δεν επρεπε να χρεωνει εξτρα χρηματα για να ξεβιδωσει μια βιδα και να αλλαξει λαδια..απο τα 15 ευρω που χρεωνουν το λιτρο αγορα τα 11ευρω ειναι τσεπη τους με την μια..επι τρια 33ευρω συν 15 ευρω ταχα για την εργασια συν 3 ευρω απο το φιλτρο λογω εκπτωσης, 51 ευρω στην τσεπη του καθε μαγκα χωρις κοπο..

    Προσωπικα απο λσμπριανιδη αγοραζω 6(!) ευρω τα αγαπημενα μου καστρολ για το σκουτερ η 9 ευρω το λιτρο για το μαμουθ και πληρωνω 10 ευρω ταχα εργατικα..

    Αποτελεσμα 4 λιτρα λαδι μαζι με φιλτρο πανε 42 ευρω συν την εργασια 10 αλλιως με τη λογικη του εξουσιοδοτημενου γυρω στο 80αρι..πολλοι χρεωνουν και 90 ευρω..

    Αμαρτια..
    Εγώ πιστευω ότι μια χαρά είναι οι τιμές Ελλάδα και δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τη διάθεση να τρέχω στον κάθε Λαμπριανίδη
    Τώρα το τι πιστευεις εσύ για ανθρώπους που ανοίγουν μαγαζί και έχουν κλειδί (ασφάλεια εφορία ΦΠΑ νοίκια κλπ)
    στα @@ μου

    υγ
    Και που σαι τι δουλειά είπαμε ότι κάνεις ?
    Για να μιλήσουμε και για το δικό σου μεροκάματο.
    ανανήψαντας

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2008
    Μηνύματα
    159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Κανονικα κανενα μαστορι δεν επρεπε να χρεωνει εξτρα χρηματα για να ξεβιδωσει μια βιδα και να αλλαξει λαδια..απο τα 15 ευρω που χρεωνουν το λιτρο αγορα τα 11ευρω ειναι τσεπη τους με την μια..επι τρια 33ευρω συν 15 ευρω ταχα για την εργασια συν 3 ευρω απο το φιλτρο λογω εκπτωσης, 51 ευρω στην τσεπη του καθε μαγκα χωρις κοπο..

    Προσωπικα απο λσμπριανιδη αγοραζω 6(!) ευρω τα αγαπημενα μου καστρολ για το σκουτερ η 9 ευρω το λιτρο για το μαμουθ και πληρωνω 10 ευρω ταχα εργατικα..

    Αποτελεσμα 4 λιτρα λαδι μαζι με φιλτρο πανε 42 ευρω συν την εργασια 10 αλλιως με τη λογικη του εξουσιοδοτημενου γυρω στο 80αρι..πολλοι χρεωνουν και 90 ευρω..

    Αμαρτια..
    γνωμη σου και δε θα την κρινω
    αν ομως θες να σαι σωστος πες τι δουλεια κανεις,ωστε να καταλαβουνε το σκεπτικο ολοι οι αληταραδες ελευθεροι επαγγελματιες...
    να μας πεις επισης αν φορολογεισαι με 29% + 100% προκαταβολη για τον επομενο χρονο που θα χεις σιγουρα πολλη δουλεια..
    δεν αναφερουμε ενοικιο,εισφορες ΟΑΕΕ,ρευμα νερο ,τηλ,φθορες εργαλεια,δημ τελη κλπ διοτι αυτα τα πληρωνει ο αληταρας μελεφτα που ερχονται εξ ουρανου..

    και για να σε προλαβω...δεν εχω συνεργειο..
    Τελευταία τροποποίηση από SOTHRHS; 18/01/2017 στις 00:06.

  6. #21
    Η πικρή αλήθεια είναι πως για να βγουν τα έξοδα του συνεργείου, ακόμα και ενός συνεργείου one man show χωρίς εξουσιοδότηση κλπ, μιλάμε για 400 ευρώ ΤΕΒΕ, για νοίκι-φως-νερό-τηλέφωνο, ταμειακές ΦΠΑ περαιώσεις έκτακτες εισφορές και δεν ξέρω τι άλλο υπάρχει στο στεγασμένο επάγγελμα. Αυτά ΚΑΠΩΣ πρέπει να πληρωθούν και ΚΑΠΩΣ πρέπει να μείνει και κάποιο κερματάκι στην τσέπη κάθε μέρα για να ζήσει ο επαγγελματίας. Ο οποίος πέραν του να ζήσει πρέπει να αποσβέσει μηχανήματα, εργαλεία, την σχολή του κλπ.

    Παζάρια δεν έχω κάνει με κανέναν. Ότι δεν ξέρω να κάνω εγώ, πόσα θέλεις (ρωτάω πρώτα, εννοείται) τόσα, αν μου κάνει η τιμή πάρε τα, κάνε μου την δουλειά και ευχαριστώ. Το πόσο αγοράζει το οτιδήποτε δεν με νοιάζει. Η δουλειά μου γίνεται; Αυτό μετράει. Τα λοιπά είναι λίγο μίζερα. Και δεν λέω τώρα ότι δικαιολογείται το σύμπαν της καφρίλας των συνεργείων. Σαν πελάτες όμως, το να απαξιώνουμε τα πάντα, είναι κακό γιατί ρόδα είναι και γυρίζει...

    Αυτό το editorial του Καραχάλιου με τα Caconomics πρέπει να ανεβάσω, παρά το κόπιράιτ, να με ζμπαθάει το περιοδικό. Αν θυμηθώ σε ποιό τεύχος ήταν.

  7. #22
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΡΩΤΑ ΕΧΕΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕ ΤΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ




    Τώρα πως γίνεται οι εξουσιοδοτημένοι να χρεώνουν τα διπλά και τριπλά
    από τα μη εξουσιοδοτημένα..??
    Οι άλλοι δηλαδή ΤΕΒΕ ,μέβε κ.λ.π.δεν έχουν..??
    Γελοία δικαιολογία που την ακούω 40 χρόνια..!!
    Όσο για την παροχή υπηρεσιών και τη φανταστική τους ενημέρωση και εκπαίδευση
    εκεί ΓΕΛΑΩ ΠΙΚΡΑ κι ακόμα περισσότερο.
    Πολύ μεγάλο εξουσιοδοτημένο της Θεσσαλονίκης μου κούμπωσε ανάποδα παρακαλώ
    ένα απλό μοχλικό αλλάζοντας μου ανάρτηση στα πλαίσια της εγγύησης.
    Μέχρι να πάω σπίτι είχα πάει στον μη εξουσιοδοτημένο φίλο και ΓΕΛΑΓΑΜΕ και ΚΛΑΙΓΑΜΕ μαζί..!!
    Διαλέξτε έναν μάστορα που μαθαίνετε ότι το κατέχει το σπορ ,τίποτε παραπάνω.
    Όσο για τα πιτσιρίκια που αλλάζουν σαν τα πουκάμισα οι εξουσιοδοτημένοι..??
    Ο Θεός βοηθός ,μέχρι και την αλυσίδα λάθος μου την έσφιξαν στο παπί...!!

  8. #23
    Και η αλήθεια όπως πάντα κάπου κρύβεται στη μέση...

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Αντί να πείτε ότι η συμπαθής αυτή τάξη πιθανότατα αποτελεί τους μεγαλύτερους φοροφυγάδες στην Ελλάδα που 35 χρόνια που τους επισκέπτομαι ζήτημα να χω πάρει 4-5 αποδείξεις για παροχή υπηρεσίας μιλάτε για δουλειές που σας χρεώνουν που είναι σε θέση να κάνει και η 13χρονη κόρη μου...
    Άντε καλημέρα.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SOTHRHS Προβολή μηνύματος
    γνωμη σου και δε θα την κρινω
    αν ομως θες να σαι σωστος πες τι δουλεια κανεις,ωστε να καταλαβουνε το σκεπτικο ολοι οι αληταραδες ελευθεροι επαγγελματιες...
    να μας πεις επισης αν φορολογεισαι με 29% + 100% προκαταβολη για τον επομενο χρονο που θα χεις σιγουρα πολλη δουλεια..
    δεν αναφερουμε ενοικιο,εισφορες ΟΑΕΕ,ρευμα νερο ,τηλ,φθορες εργαλεια,δημ τελη κλπ διοτι αυτα τα πληρωνει ο αληταρας μελεφτα που ερχονται εξ ουρανου..

    και για να σε προλαβω...δεν εχω συνεργειο..
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Η πικρή αλήθεια είναι πως για να βγουν τα έξοδα του συνεργείου, ακόμα και ενός συνεργείου one man show χωρίς εξουσιοδότηση κλπ, μιλάμε για 400 ευρώ ΤΕΒΕ, για νοίκι-φως-νερό-τηλέφωνο, ταμειακές ΦΠΑ περαιώσεις έκτακτες εισφορές και δεν ξέρω τι άλλο υπάρχει στο στεγασμένο επάγγελμα. Αυτά ΚΑΠΩΣ πρέπει να πληρωθούν και ΚΑΠΩΣ πρέπει να μείνει και κάποιο κερματάκι στην τσέπη κάθε μέρα για να ζήσει ο επαγγελματίας. Ο οποίος πέραν του να ζήσει πρέπει να αποσβέσει μηχανήματα, εργαλεία, την σχολή του κλπ.


    ολα καλα και ομορφα ρε παιδια, και παντου υπαρχουν καλοι και κακοι επαγγελματιες...μπλα..μπλα...(αληθεια που πηγε το emoticon?)
    αλλα αυτο που πρεπει να κοιταξουμε εμεις οι υπολοιποι το business plan και αν εχει δουλεια ο καθε ελ. επαγγελματιας για να βγει το μαγαζι του και το μεροκαματο του, δεν το καταλαβαινω...
    αν για τον Α ή Β λογο δεν βγαινει...ας το κλεισει το μαγαζακι του...
    δλδ τι παει να κανει? να δικαιολογησει την υπερκοστολογηση απο τους φορους που πληρωνουν (ή τουλαχιστον θα επρεπε να πληρωνουν) ολοι οι του κλαδου του?

    οταν δεν κοβει αποδειξη τοσα χρονια με ειχε βαλει στα κερδη του?
    οταν παιρνει τον πιτσιρικο απο ΟΑΕΔ και του ερχεται 2€ την ωρα εργασιας του, αλλα χρεωνει 40€ για την ωρα που ασχολειται αυτος στο μηχανακι μου, εμενα με ρωταει?

    μια επιχειρηση και ο επιχειρηματιας ειναι αυτο που λεει η λεξη...ΕΠΙΧΕΙΡΕΙ...κατι...κανει ενα εγχειρημα...αν του βγει του βγηκε...
    αν δεν ειναι καλος στην δουλεια του και εκμεταλλευεται καταστασεις, να το κλεισει χθες...δεν θα τον λυπηθω καθολου...
    και γιατι? γιατι υπαρχουν τοσοι και τοσοι εκει εξω που θα ηθελαν να ειχαν την ευκαιρια να αποδειξουν οτι ειναι πολυ καλοι και το αγαπανε το αντικειμενο και μπορει να τους λειπει η τυχη (και το μικρο κεφαλαιο)...
    ενα απο τα καλα που εχει ο καπιταλισμος ειναι η ελευθερη αγορα και η προσφορα (σε συνδυασμο με την ζητηση)...

    το καταλαβαινω οι αντιπροσωπειες ή οι εξουσιοδοτημενοι να χρεωνουν παραπανω...αλλα αυτο το παραπανω ΠΡΕΠΕΙ να εχει αντικρισμα στην παροχη υπηρεσιων και στα ανταλλακτικα...
    τιποτα δεν ειναι τσαμπα σ'αυτο τον κοσμο...να πληρωθουν συμφωνα με την εργασια τους και αντιστοιχα να κοψουν την αποδειξη τους, οπως πρεπει...
    οχι..
    -"τι χρωσταω μαστορα?"
    -"ενα κατοσταρι"
    (μολις το παιρνει στα χερια)
    -"αποδειξη?"
    -"αα, με αποδειξη παει +το ΦΠΑ"

    και τι ειμαι ρε μεγαλε να μου λες τιμη εκτος ΦΠΑ? μεγαλεμπορος και προμηθευτης? ιδιωτης ειμαι...το ξερεις...δεν ειναι οτι δεν το ξερεις...αλλα οι π0υστιτσες...π0υστιτσες και οπου πιασουν...

    εν κατακλειδι, ψαξτε καλα αυτον που ειναι να κανει τις σοβαρες δουλειες στα οχηματα σας...για τις λιγοτερο σοβαρες, ψαξτε, ρωτηστε και ξεκινηστε να τις κανετε μονοι σας...
    Τελευταία τροποποίηση από devil's animal; 18/01/2017 στις 08:46.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Τον καλό μηχανικό δεν τον κάνει το εξουσιοδοτημενο συνεργείο. Το μεράκι να φτιάξω μια μοτοσυκλέτα και όχι να φτιάξω μια μοτοσυκλέτα όπως όπως να πληρώσω να φύγει δεν υπάρχει πια . Οπότε όσοι πιάνουν τα χέρια τους δεν έχει τόση σημασία πόσα χρήματα εξοικονομουν αλλά η ποιότητα της δουλειάς γιατί είναι δική σου. Οι υπολοποι αναγκαστικά πέφτουν στην ανάγκη των συνεργείων. Τα περί έξοδων λειτουργίας ενός εξουσιοδότημενου ή μη ήρθαν τώρα. Τα προηγούμενα χρόνια υπηρχε πάλι δικαιολογία? Δεν νομίζω.
    Οι άνθρωποι έχουν χαλάσει
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορείς να πας στο μαστροΜήτσο και να περιμένεις να σου μπριζώσει το ΚΤΜ-BMW-ή τα σύγχρονα γιαπωνέζικα,υπάρχουν αρμόδια συνεργεία με κατάλληλα όργανα τα οποία φυσικά έχουν ένα κόστος και πρέπει κάποια στιγμή να αποσβεστεί.
    Πίστεψέ με, σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο honda που ειχα παει για σερβις ο μαστορας δεν ηξερε να χειριστει το διαγνωστικο. Αφου τον ειδα και παιδευοταν χωρις να βγαζει ακρη, του το ζητησα και προσπαθουσα μονος μου να σβησω απ τον εγκεφαλο ενα σφαλμα του abs χωρις ουτε κι εγω να τα καταφερω (το σφαλμα δεν ηταν κατι σοβαρο· μιά κόμπλα του abs ηταν η οποία ομως ειχε καταγραφει στον εγκεφαλο και ηθελα να τη σβησω).

    Όσο για τα λαδια, σε εξειδικευμενο συνεργειο bmw που πηγαινα μεχρι προτινος, μου τα αλλαζε με 40€ - 10€/l (denicol 15-50 ημι). Νομιζω οτι ειναι καλη τιμη. Βεβαια τον συγκεκριμενο μαστορα τον αλλαξα για άλλους λογους..

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Λαμπριανιδης καλιρροης...λιανικη καστρολ 20-50 6 ευρω που σημαινει χοντρικη κανα διφραγκο κατω..red line ιδιες τιμες..μοτουλ αν θυμαμαι 8 ευρω..

    Οσο για τα καυμενα τα εξουσιοδοτημενα μαστορια παρε τπν εναν κτυπα τον αλλον..150(!) μου ζητησε για σλλαγη φρενων ο ενας, αυτον που ταχα εμπιστευομουνα τοσα χρονια με εκλεβε μπροστα στα ματια μου στα ανταλλακτικα αλλα εκανα μωκο γιατι αν δεν στα παρει εκει στα βαζει εργασια οποτε σου βγσινει το ιδιο..

    Οποτε το θεμα εινα να βρεθει τιμιος μαστορσς που να ξερει τη δουλεια του και να σεβεται τον πελατη του..οσο για τιμες στον τελαυταιο μαστορα που πηγα σε " μαγαζακι της γειτονιας" παρων ημουν στις εργαδιες και πληρωσα εργσσια 30 ευρω για αλλαγη ρουλεμαν τροχου και 70 για αλλαγη δισκων που στην δικια μου μηχανη ειναι δουλεια μπελαλιδικη..

    Και οταν ερθει η ωρα για λαδια σε αυτον θα παω με μισες τιμες συνολο..φαινεται, προς το παρον, να σεβετε τους πελατες του και αυτο αυτος ο επαγγελματιας δεν προκειται να πεινασει ποτε..

    Αλλιμονο στους "εξουσιοδοτημενους"..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  14. #29
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Λαμπριανιδης καλιρροης...λιανικη καστρολ 20-50 6 ευρω που σημαινει χοντρικη κανα διφραγκο κατω..red line ιδιες τιμες..μοτουλ αν θυμαμαι 8 ευρω..

    Οσο για τα καυμενα τα εξουσιοδοτημενα μαστορια παρε τπν εναν κτυπα τον αλλον..150(!) μου ζητησε για σλλαγη φρενων ο ενας, αυτον που ταχα εμπιστευομουνα τοσα χρονια με εκλεβε μπροστα στα ματια μου στα ανταλλακτικα αλλα εκανα μωκο γιατι αν δεν στα παρει εκει στα βαζει εργασια οποτε σου βγσινει το ιδιο..

    Οποτε το θεμα εινα να βρεθει τιμιος μαστορσς που να ξερει τη δουλεια του και να σεβεται τον πελατη του..οσο για τιμες στον τελαυταιο μαστορα που πηγα σε " μαγαζακι της γειτονιας" παρων ημουν στις εργαδιες και πληρωσα εργσσια 30 ευρω για αλλαγη ρουλεμαν τροχου και 70 για αλλαγη δισκων που στην δικια μου μηχανη ειναι δουλεια μπελαλιδικη..

    Και οταν ερθει η ωρα για λαδια σε αυτον θα παω με μισες τιμες συνολο..φαινεται, προς το παρον, να σεβετε τους πελατες του και αυτο αυτος ο επαγγελματιας δεν προκειται να πεινασει ποτε..

    Αλλιμονο στους "εξουσιοδοτημενους"..
    Δεν τα λες σωστά.
    Λαμπριανίδης:

    To πιο φτηνό Castrol 20-50 που έχει είναι το Power 20-50 που έχει με την προσφατη προσφορά 66 Ευρω τα 12 λίτρα αλλά είναι ενα απλό ορυκτέλαιο.
    Ορυκτέλαιο βάζεις στο varadero?

    Motul 5100 15-50 ημισυνθετικό 9,5 Ευρω.

    Το μαγαζί της γειτονιάς σου έχει διαγνωστικό για το μηχανάκι σου?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Εγώ βασικά αυτή τη μαλακία βάζω στις γριές http://www.trade-wind.gr/moto/lubric...oad-15w50.html
    6 ευρώ το λίτρο όταν παίρνεις κουτί,συνήθως αλλάζουν στους 18 μήνες max στα μηχανάκια της συλλογής που κάνουν ελάχιστα χλμ.
    Στο μουλάρι το gsx 1100 82 τα αλλάζω κάθε χρόνο.

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. περι συνεργειων ο λογος...
    από McTalas στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2011, 19:43
  2. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 19:46
  3. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 15:38
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 02:48
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 16:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF