Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 151

Θέμα: περί συνεργείων...

  1. #136
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.685
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ειδικά τα αναλώσιμα τα βρίσκεις και απο τους κατασκευαστές τους
    πολύ φτηνότερα ή πολύ καλύτερα αν θέλεις.
    Και βέβαια τα βρίσκεις, απλά πρέπει να ξέρεις τι απαιτείται, να πάρεις ακριβώς αυτο και όταν χρειαστεί να μπορείς να το αποδείξεις

  2. #137
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/10/2017
    Μηνύματα
    2
    Παιδιά καλησπέρα ! Μολις πηρα ένα R1200GS του 07. Πριν αρχίσω λοιπόν τις βόλτες είπα να το παω ενα συνεργείο για ένα Τσεκ αν κ δεν βλέπω κάτι. Ετσι προληπτικά. Το παληκαρι μου είπε ότι είχε κάνει πριν από 1000 χιλιομετρα. Το θέμα είναι οτί είμαι καινούργιος στην BMW. Ξέρει κανέις κανενα αξιόπιστο συνεργέιο στην Ανατολική Αττική ;

  3. #138
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παναγιωτόπουλος στο Γέρακα. Αν μου έλεγαν να διαλέξω ένα συνεργείο οποιασδήποτε μάρκας με γνώσεις στο αντικείμενο και έντιμο, θα έλεγα αυτό. Προσωπική άποψη μετά από 25 χρόνια συνεργεία, άλλοι μπορεί να πουν διαφορετικά.

  4. #139
    Λεωφορειολωριδάκιας
    Εγγραφή
    07/06/2006
    Μηνύματα
    127
    Χωρίς σκέψη Παναγιωτόπουλο. Όπως τα λέει ο φίλος απο πάνω..

  5. #140

  6. #141
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/10/2017
    Μηνύματα
    2
    Παναγιώτοπουλος λοιπον ! Ευχαριστω !

  7. #142
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Όπως και να έχει...συντήρηση πρώτου κλιμακίου (λάδια-φίλτρα-αλυσίδα) τα κάνεις και μόνος σου χωρίς πρόβλημα.
    Τα πιο "χοντρά" ναι να πας σε εξουσιοδοτημένο εν ανάγκη αναλόγως γνώσεων σου βέβαια.
    Π.χ. δεν πρόκειται να πάω ποτέ σε εξουσιοδοτημένο kawasaki για το παπί για αυτά ή για να αλλάξω κουστούμι ή για να αλλάξω κανα λαμπάκι στο κοντέρ ή στα φλάς η στα φώτα.
    Και δεν θα πήγαινα ούτε για ρύθμιση βαλβίδων αν είχα φίλερ.Αλλά είναι πάντα ανάλογα τις γνώσεις μας και το πόσο πιάνουν τα χέρια μας.Η μόνη φορά που πήγα για λάδια σε μάστορη ήταν όταν με είχε πιάσει η μέση μου και είχα ήδη 3200 γραμμένα με αυτά τα λαδάκια.

  8. #143
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/04/2013
    Μηνύματα
    9
    Θέλω να καταγγείλω έναν μηχανικό (ο θεός να τον κάνει).Αναφέρoμαι στον Αυγέρη στην κερασούντος στου ζωγράφου. Εκτός από απαράδεκτος τσαπατσούλης είναι και ΕΠΙ-ΚΙΝ-ΔΥ-ΝΟΣ.Ξαναλέω ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ. Καινούργιο μηχανάκι μου το 701 που του πήγα και μου το κανε μαντάρα.Ξεκινάμε για αρχή 1ον) Κούμπωσε το σωληνάκι της βενζίνης πρόχειρα και τσαπατσούλικα με αποτέλεσμα να χύνεται βενζίνη και μισό πλαίσιο απο αριστερα καθώς και το πίσω αμορτισέρ να γίνουν κατακίτρινα και το χρώμα τώρα δεν επαναφέρεται.Αλλά πάλι καλά να λέω που δεν έπεσε βενζίνη σε κάποιο καυτό μέρος του κινητήρα και δεν λαμπάδιασε ολόκληρο το μηχανάκι. 2ο) Μου άλλαξε τους εργοστασιακούς κολιέδες σύσφιξης από το φιλτροκούτι με άλλους μαϊμού από χρωματοπωλείο. 3ον) Μου έβαλε φτηνιάρικα φλατκια o-ring. Έλεος ένας ειδικευμένος (λέμε τώρα) θα έπρεπε να γνωρίζει πως σε ευρωπαϊκά μηχανάκια δεν χωράνε πατέντες και μαϊμού ανταλλακτικά, βάζεις αυτά που σου δίνει το εργοστάσιο.Δεν μου κάνει καμία εντύπωση που μόνο κάτι παπάκια και χρέπια επισκευάζει.

  9. #144
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anti_hero Προβολή μηνύματος
    Θέλω να καταγγείλω έναν μηχανικό (ο θεός να τον κάνει).Αναφέρoμαι στον Αυγέρη στην κερασούντος στου ζωγράφου. Εκτός από απαράδεκτος τσαπατσούλης είναι και ΕΠΙ-ΚΙΝ-ΔΥ-ΝΟΣ.Ξαναλέω ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ. Καινούργιο μηχανάκι μου το 701 που του πήγα και μου το κανε μαντάρα.Ξεκινάμε για αρχή 1ον) Κούμπωσε το σωληνάκι της βενζίνης πρόχειρα και τσαπατσούλικα με αποτέλεσμα να χύνεται βενζίνη και μισό πλαίσιο απο αριστερα καθώς και το πίσω αμορτισέρ να γίνουν κατακίτρινα και το χρώμα τώρα δεν επαναφέρεται.Αλλά πάλι καλά να λέω που δεν έπεσε βενζίνη σε κάποιο καυτό μέρος του κινητήρα και δεν λαμπάδιασε ολόκληρο το μηχανάκι. 2ο) Μου άλλαξε τους εργοστασιακούς κολιέδες σύσφιξης από το φιλτροκούτι με άλλους μαϊμού από χρωματοπωλείο. 3ον) Μου έβαλε φτηνιάρικα φλατκια o-ring. Έλεος ένας ειδικευμένος (λέμε τώρα) θα έπρεπε να γνωρίζει πως σε ευρωπαϊκά μηχανάκια δεν χωράνε πατέντες και μαϊμού ανταλλακτικά, βάζεις αυτά που σου δίνει το εργοστάσιο.Δεν μου κάνει καμία εντύπωση που μόνο κάτι παπάκια και χρέπια επισκευάζει.
    πες τα ρε δικέ μου με τους άσχετους
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #145
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anti_hero Προβολή μηνύματος
    Θέλω να καταγγείλω έναν μηχανικό (ο θεός να τον κάνει).Αναφέρoμαι στον Αυγέρη στην κερασούντος στου ζωγράφου. Εκτός από απαράδεκτος τσαπατσούλης είναι και ΕΠΙ-ΚΙΝ-ΔΥ-ΝΟΣ.Ξαναλέω ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ. Καινούργιο μηχανάκι μου το 701 που του πήγα και μου το κανε μαντάρα.Ξεκινάμε για αρχή 1ον) Κούμπωσε το σωληνάκι της βενζίνης πρόχειρα και τσαπατσούλικα με αποτέλεσμα να χύνεται βενζίνη και μισό πλαίσιο απο αριστερα καθώς και το πίσω αμορτισέρ να γίνουν κατακίτρινα και το χρώμα τώρα δεν επαναφέρεται.Αλλά πάλι καλά να λέω που δεν έπεσε βενζίνη σε κάποιο καυτό μέρος του κινητήρα και δεν λαμπάδιασε ολόκληρο το μηχανάκι. 2ο) Μου άλλαξε τους εργοστασιακούς κολιέδες σύσφιξης από το φιλτροκούτι με άλλους μαϊμού από χρωματοπωλείο. 3ον) Μου έβαλε φτηνιάρικα φλατκια o-ring. Έλεος ένας ειδικευμένος (λέμε τώρα) θα έπρεπε να γνωρίζει πως σε ευρωπαϊκά μηχανάκια δεν χωράνε πατέντες και μαϊμού ανταλλακτικά, βάζεις αυτά που σου δίνει το εργοστάσιο.Δεν μου κάνει καμία εντύπωση που μόνο κάτι παπάκια και χρέπια επισκευάζει.


    τι είναι 701 ????

  11. #146
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος


    τι είναι 701 ????
    Μάλλον το svartpilen εννοεί.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #147
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Husqvarna 701

    (το οποίο στην SM έκδοση ποθώ κάργα)

  13. #148
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Αυτό το μηχανάκι θέλει καθημερινή φροντίδα πάντως
    και πολύ προσωπική δουλειά.
    Δύσκολο να το φέρει βόλτα συνεργείο αν δεν είναι του.... πατέρα σου

  14. #149
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/04/2013
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Αυτό το μηχανάκι θέλει καθημερινή φροντίδα πάντως
    και πολύ προσωπική δουλειά.
    Δύσκολο να το φέρει βόλτα συνεργείο αν δεν είναι του.... πατέρα σου
    Κάθε άλλο.Είναι ένα καθημερινό μηχανάκι με αραιότερα διαστήματα service και από xtx.10,000 αλλαγή λαδιών λέει το manual.
    Οι συγκεκριμένες φθορές που μου προξένησε προκλήθηκαν από καθαρή τσαπατσουλιά και βαρεμάρα τύπου να ξεμπερδεύω.
    Σε κάθε περίπτωση άμα ήταν σωστός και τίμιος θα μου έλεγε από την αρχή αδερφέ δεν το έχω ξαναλύσει, δεν το ξέρω το συγκεκριμένο μηχανάκι και δεν αναλαμβάνω την ευθύνη.

  15. #150
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Πιθανόν να πρόκειται για Husqvarna enduro 701. Έχει ξανακουστεί το θέμα με το κιτρίνισμα του λευκού πλαισίου από βενζίνη.
    Απαράδεκτο ποιοτικά για βενζινοκίνητο όχημα, αι μάλιστα όχημα που προορίζεται για σκληρή χρήση.

    Άσχετα από τις απροσεξίες του τεχνίτη.

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. περι συνεργειων ο λογος...
    από McTalas στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2011, 18:43
  2. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  3. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:38
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 15:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF