Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 80

Θέμα: Multi tools

  1. #46
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Πάρε γνήσιες bill. Τι μάρκα έχεις;
    Bosch. Εγώ για γνήσιες έψαχνα αλλά έπεσα στις ανατολίτικες και απ' ότι βλέπω στο ebay γίνεται πάρτυ με δαύτες. Γνήσιες από που?? Έχουμε κανένα link??
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #47
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Τα βίνΔεο προμοτάρουν Bosch οπότε δεν είναι ουδέτερα, αλλά τα αποτελέσματα είναι μάλλον εμφανή

    https://www.youtube.com/watch?v=QlzX07-Oeak

    https://www.youtube.com/watch?v=tWScUdGl2jg

    Για γνήσιες, το σκρουτζ σε μια γρήγορη αναζήτηση μου βγάζει αυτά

  3. #48
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Τα βίνΔεο προμοτάρουν Bosch οπότε δεν είναι ουδέτερα, αλλά τα αποτελέσματα είναι μάλλον εμφανή

    https://www.youtube.com/watch?v=QlzX07-Oeak

    https://www.youtube.com/watch?v=tWScUdGl2jg

    Για γνήσιες, το σκρουτζ σε μια γρήγορη αναζήτηση μου βγάζει αυτά
    Καλά το είχα δει εγώ το όνειρο, όσο κάνει η μία γνήσια κάνουν οι 20 κινεζιές. Κι έλεγα ότι θα την γλυτώσουμε φτηνά αλλά μπααα
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #49
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Τα βίνΔεο προμοτάρουν Bosch οπότε δεν είναι ουδέτερα, αλλά τα αποτελέσματα είναι μάλλον εμφανή

    https://www.youtube.com/watch?v=QlzX07-Oeak

    https://www.youtube.com/watch?v=tWScUdGl2jg

    Για γνήσιες, το σκρουτζ σε μια γρήγορη αναζήτηση μου βγάζει αυτά
    H fein έβγαλε πρώτη τέτοια εργαλεία και αυτή είναι που σέρνει το χωρό. Τα καινούρια μπος όπως και κάποιες άλλες μάρκες, έχουν υιοθετήσει το πρότυπο σύνδεσης των εξαρτημάτων της φειν, ενώ τα παλιά μπος έχουν άλλο σύστημα που δεν ταιριάζει. Όσοι έχουν καινούριο μπορούν να βάζουν ότι εξάρτημα θέλουν και απ' τα εξαρτήματα της φειν που έχει τον πληρέστερο κατάλογο και απ' τα εξαρτήματα που χρησιμοποιούν άλλες μάρκες οι οποίες επίσης έχουν υιοθετήσει το ίδιο πρότυπο.

    Η ποιότητα των εξαρτημάτων μεταξύ bosch, fein κτλ. δε νομίζω να έχουν καμιά διαφορά (εξ' άλλου όλα αυτά είναι πανάκριβα) και σίγουρα δε θα συγκρίνονται με τα κινέζικα.

    Κινέζικα δεν έχω δοκιμάσει αλλά θα το κάνω. Δε νομίζω να αξίζει να ασχοληθώ αλλά ένα, δυο θα τα δοκιμάσω!

    Το βίντεο δεν δείχνει απολύτως τίποτα για λόγους που βαριέμαι να εξηγήσω τώρα. Ούτε για τα κινέζικα βγαίνει συμπέρασμα από τέτοιο βίντεο ούτε για τα bosch, ούτε για τίποτα. Το μουλτι ειναι ένα ιδιαίτερο εργαλείο που πρέπει να επενδύσεις για να το μάθεις. Όποιος νομίζει ότι την πρώτη φορά που θα πιάσει καποιος στο χέρι του αυτό το εργαλείο, θα τα κάνει όλα τόσο εύκολα όπως βλέπει στα διάφορα βίντεο, κάνει λάθος. Κάποιος που ασχολείται συστηματικά και το ξέρει το μηχανάκι, μπορεί να κάνει θαύματα με δαύτο.

    Επίσης αν κάποιος δεν έχει χρόνο να το μάθει ή την υπομονή να δουλέψει όπως πρέπει, ίσως είναι καλύτερα να πάρει μερικές φθηνές λάμες. Όταν θα σταματήσει να καίει τα ξύλα με τις φθηνές, μπορεί να επενδύσει και σε ακριβότερες.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 28/11/2017 στις 17:54.
    Sent from me using a computer.

  5. #50
    AνασκαΒΩ:

    Ο ηχος τους ειναι πολυ ενοχλητικος. Μονο με ωτοασπιδες για μενα. Το εργαλειο βοηθαει να κανεις κοπες επιπεδες στο τοιχο (πχ σωληνες PVC που προεξεχουν και πρεπει να μπει σιτα), να λειαινεις σε δυσκολοπροσιτα σημεια, να κοβεις ανοιγματα σε διαφορα υλικα με ακριβεια.
    Εχει κραδασμους, τουλαχιστον το ΜΑΚΙΤΑ, αλλα νομιζω ολα ετσι ειναι.
    Οι κινεζικες λαμες κανουν δουλεια αλλα μονο για να μαθεις να το χειριζεσαι το εργαλειο . Η σωστη δουλεια, γινεται μονο με τις ΟΕΜ, ειδικα σε σιδηρο, χυτοσιδηρο. Στο πρωτο βιντεο, στο 5:35 σπαει η κινεζικη λαμα στις ποντες.
    Στην αρχη ειπα οτι εγινε λαθος αγορα, στην συνεχεια ειδαμε οτι μας λυνει τα χερια σε παρα πολλες περιπτωσεις (ενασχοληση με υδραυλικα γαρ). Κοψιμο χαλκοσωληνων σε γωνιες τοιχου, κοψιμο σωληνων PVC, κοψιμο ακριβειας σε ξυλα για να περασουμε το οτιδηποτε, εγιναν παιχνιδακι. Θα ηθελα οι λαμες να ειχαν ενα ρυθμιζομενο στοπ για να μην κοβεις βαθυτερα απ' οσο πρεπει (οι λαμες της ΜΑΚΙΤΑ εχουν πανω κλιμακα με χιλιοστα, αλλα ΔΕΝ γινεται δουλεια).


    https://youtu.be/e6gKANL-PSo
    https://youtu.be/nSWWGb9E_MA
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  6. #51
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Το λιγότερο φασαριόζικο είναι το fein διότι η κεφαλή είναι πλευστή. Είναι επίσης και το λιγότερο ενοχλητικό στους κραδασμούς.

    Φυσικά είναι και το ακριβότερο.
    Sent from me using a computer.

  7. #52
    Μέλος Το avatar του/της nauagios
    Εγγραφή
    30/07/2012
    Μηνύματα
    152
    Πήρα σήμερα το dewalt και ένα έξτρα κοπτικό για μεταλλο γιατί η βαλίτσα δεν είχε.
    httpss://www.skroutz.gr/s/4535423/Dewalt-DWE315KT.html
    Ήθελα οπωσδήποτε κάτι που να μπορεί να κόψει πρόσωπο στον τοίχο τις σωλήνες του καλοριφέρ. Λοιπόν αν και ήμουν δύσπιστος στην αρχή τελικά σε αυτό το πραγματακι του βγάζω το καπέλο. Έκανα 24 κοψίματα σε βαρεως τύπου σιδερένια σωλήνα. Ο χρόνος που ξεκουραζόταν το εργαλείο από κόψιμο σε κόψιμο ήταν όσο ήθελα να στοκαρω την τρύπα. Από θόρυβο μια χαρά σε σχέση με τον τροχο που ήταν η εναλλακτική. Όλο και κάπου αλλού θα μου χρησιμεύσει. Δεν ξέρω αν είναι ποιοτικό σε σχέση με τα μακιτα Bosch και τα Fein αλλά έβγαλε μεροκαματο.

  8. #53
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Μια χαρά είναι. Καλοδούλευτο!
    Sent from me using a computer.

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/02/2018
    Μηνύματα
    256
    Λοιπόν σχετικα με multi-tool μπαταρίας ti lete, Fein Multitalent ή Multimaster, η μήπως Supercut?

    Εκτός και αν έχει κάποιος εμπειρία από Μετάβο ΜΤ18 ΛΤΧ μιάς και έχω τις μπαταρίες.

    Ερασιτεχνική χρήση αλλά πειστασιακά θα ζοριστέι σε ανακαινίσεις, κανά μπάνιο και επισκευές.

    Daz, αν υοάρχει αλλου κατηγορία να το μεταφέρουμε.

    To περίεργο είναι ότι το Supercut αν και δυνατότερο είναι 200γρ πιο ελαφρύ.

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/02/2018
    Μηνύματα
    256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Συνημμένο 379199

    Συνημμένο 379200

    Συνημμένο 379201

    Χθεσινή παραλαβή, σε πάρα πολλή καλή τιμή μόνο το σώμα και τα εργαλεία που φαίνονται στην φωτο κι επειδή ήρθε και ταλαιπωρημένο από τη μεταφορά τσίμπησα κι εξτρά έκπτωση 15λίρες (τα μεταφορικά). Σήμερα βρήκα σε δημοπρασία καινούριες 2 μπαταρίες και φορτιστή. Δεν είχα σκοπό να τις πάρω αλλά ήταν δελεαστικότατη η τιμούλα και αποφάσισα "να βάλω λίγο σουσάμι στο κουλουράκι".
    Vaska, τι εντύπωση έχεισ για το εργαλείο? Το έχεις δουλέψει/ ζορίσει να μας δώσεις εικόνα?

  11. #56
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από losvre Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν σχετικα με multi-tool μπαταρίας ti lete, Fein Multitalent ή Multimaster, η μήπως Supercut?

    Εκτός και αν έχει κάποιος εμπειρία από Μετάβο ΜΤ18 ΛΤΧ μιάς και έχω τις μπαταρίες.

    Ερασιτεχνική χρήση αλλά πειστασιακά θα ζοριστέι σε ανακαινίσεις, κανά μπάνιο και επισκευές.

    Daz, αν υοάρχει αλλου κατηγορία να το μεταφέρουμε.

    To περίεργο είναι ότι το Supercut αν και δυνατότερο είναι 200γρ πιο ελαφρύ.
    Εχω το multimaster σε ρευματος και το έχω δουλέψει πολύ σε πολλές περιστάσεις και με πολλές κεφαλές. Το έχω δουλέψει πολλές ώρες σε κοπή και τριβή ξύλου και πολύ λίγο σε πλακάκια.

    Το fein θεωρώ οτι είναι το καλύτερο multi που μπορείς να πάρεις (είτε σε ρευματος, είτε μπαταρίας). Παρ όλα αυτά αν είχα τις μπαταρίες από metabo, και ήθελα εργαλείο μπαταρίας, δε θα το σκεφτόμουν καν. Θα έπαιρνα το metabo και θα συμβιβαζόμουν με ότι θα έπρεπε να συμβιβαστώ.

    Θεωρώ το fein την ιδανικότερη επιλογή, αλλά απ' τη στιγμή που έχεις τις μπαταρίες του metabo, μάλλον τα προτερήματα του fein είναι δυσανάλογα, σε σχέση με τη διαφορά τιμής. (το ίδιο θα σου έλεγα αν είχες μπαταρίες από bosch).

    Η επιλογή μεταξύ μεταξύ supercut και mustimaster έχει να κάνει πιο πολύ με το είδος της εργασίας και τις απαιτήσεις που έχεις. Η μόνη φορά που ένιωσα το multimaster ζεστό στα χέρια μου, ήταν όταν έκοβα για αρκετή ώρα χοντρη μελαμίνη που προορίζονταν για πάγκο κουζίνας. Το πάχος ήταν στο όριο των κοπτικών που είχα, ενώ η εργασία ξεπερνούσε κατά πολύ το "μερεμέτι" και απαιτούσε πολύ περισσότερο, εξειδικευμένα εργαλεία. (που ακόμα και αν ήταν διαθέσιμα, λόγο των συνθηκών, θα ήταν αδύνατον να χρησιμοποιηθούν).

    Πριν πάρεις οτιδήποτε δώσε πολύ βάση στο πρότυπο σύνδεσης. Εγώ μάλλον έχω το προτελευταίο πρότυπο. Λίγο αργότερα, bosch και fein εξέλιξαν πιο καινούριο πρότυπο σύνδεσης εξαρτημάτων που μάλλον έγινε το καινούριο στανταρ για όλα. Παρ' όλα αυτά έπαψα να το παρακολουθώ και δεν ξέρω σε τι σημείο έχουν φτάσει.
    Αν δεν πάρεις fein δώσε πολύ βάση στο τι προσφέρει η fein στον τομέα των multi και φρόντισε ότι πάρεις, να μην είναι πολύ διαφορετικό. (αναφέρομαι κυρίως στον τρόπο σύνδεσης εξαρτημάτων).

    Το αν θα πάρεις πολλά ή λίγα βατ, είναι δευτερεύον. (αλλά εξίσου σημαντικό).

    Μη πάρεις αψήφιστα το θέμα των εξαρτημάτων γιατί δεν έιναι καθόλου φθηνά.
    Sent from me using a computer.

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/02/2018
    Μηνύματα
    256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Εχω το multimaster σε ρευματος και το έχω δουλέψει πολύ σε πολλές περιστάσεις και με πολλές κεφαλές. Το έχω δουλέψει πολλές ώρες σε κοπή και τριβή ξύλου και πολύ λίγο σε πλακάκια.

    Το fein θεωρώ οτι είναι το καλύτερο multi που μπορείς να πάρεις (είτε σε ρευματος, είτε μπαταρίας). Παρ όλα αυτά αν είχα τις μπαταρίες από metabo, και ήθελα εργαλείο μπαταρίας, δε θα το σκεφτόμουν καν. Θα έπαιρνα το metabo και θα συμβιβαζόμουν με ότι θα έπρεπε να συμβιβαστώ.

    Θεωρώ το fein την ιδανικότερη επιλογή, αλλά απ' τη στιγμή που έχεις τις μπαταρίες του metabo, μάλλον τα προτερήματα του fein είναι δυσανάλογα, σε σχέση με τη διαφορά τιμής. (το ίδιο θα σου έλεγα αν είχες μπαταρίες από bosch).

    Η επιλογή μεταξύ μεταξύ supercut και mustimaster έχει να κάνει πιο πολύ με το είδος της εργασίας και τις απαιτήσεις που έχεις. Η μόνη φορά που ένιωσα το multimaster ζεστό στα χέρια μου, ήταν όταν έκοβα για αρκετή ώρα χοντρη μελαμίνη που προορίζονταν για πάγκο κουζίνας. Το πάχος ήταν στο όριο των κοπτικών που είχα, ενώ η εργασία ξεπερνούσε κατά πολύ το "μερεμέτι" και απαιτούσε πολύ περισσότερο, εξειδικευμένα εργαλεία. (που ακόμα και αν ήταν διαθέσιμα, λόγο των συνθηκών, θα ήταν αδύνατον να χρησιμοποιηθούν).

    Πριν πάρεις οτιδήποτε δώσε πολύ βάση στο πρότυπο σύνδεσης. Εγώ μάλλον έχω το προτελευταίο πρότυπο. Λίγο αργότερα, bosch και fein εξέλιξαν πιο καινούριο πρότυπο σύνδεσης εξαρτημάτων που μάλλον έγινε το καινούριο στανταρ για όλα. Παρ' όλα αυτά έπαψα να το παρακολουθώ και δεν ξέρω σε τι σημείο έχουν φτάσει.
    Αν δεν πάρεις fein δώσε πολύ βάση στο τι προσφέρει η fein στον τομέα των multi και φρόντισε ότι πάρεις, να μην είναι πολύ διαφορετικό. (αναφέρομαι κυρίως στον τρόπο σύνδεσης εξαρτημάτων).

    Το αν θα πάρεις πολλά ή λίγα βατ, είναι δευτερεύον. (αλλά εξίσου σημαντικό).

    Μη πάρεις αψήφιστα το θέμα των εξαρτημάτων γιατί δεν έιναι καθόλου φθηνά.
    Daz, ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Εχω Bosch 12V μπαταρίες και Metabo 18V. Βασικά, το πρώτο κριτήριο είναι το πρότυπο σύνδεσης και τα αναλώσιμα μαζι με το βάρος γιατι στα μπαταρίας το Multitalent: 1.4kg 12V/ 3ah, Multimaster 1.8K kg 18V/3ah και Μεταβο 2kg 18V/4ah. Το Μθλτιταλεντ ρευματος ειναι 1.4κg χωρίς καλώδιο.

    To Bosch to 12V χρειάζεται αλλεν κευ για να κανεισ αλλαγες κλπ. δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα αν και το ελαφρύτερο στα 1,1κγ.

    Το Φειν έχει προσφορά την ματαταρία, αλλά άλλη πλατφορμα. ιδωμεν

  13. #58
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από losvre Προβολή μηνύματος

    To Bosch to 12V χρειάζεται αλλεν κευ για να κανεισ αλλαγες κλπ. δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα αν και το ελαφρύτερο στα 1,1κγ.
    Αποκλείεται, που το είδες αυτό? Μήπως είδες καμιά αρχαιολογία στο σωλήνα ή σε καμιά βιτρίνα?

    Το δικό μου έχει το starlock plus. Οπότε μπορώ να βάλω εξαρτήματα και starlock και starlock plus.
    Αν είχα starlock max θα μπορούσα να βάλω και τα άλλα δύο, σύνολο τρία.

    Αυτό που δεν ξέρω είναι αν, αυτός που έχει απλό starlock, μπορεί να βάλει και εξαρτηματα plus.

    Αυτά τα τρία τρότυπα τα έχει και η bosch. Μάλιστα το τελευταίο, το max, είτε το εξέλιξε η bosch και το υιοθέτησε και η fein, είτε το εξέλιξαν μαζί.

    Εδώ μπορείς να βάλεις όποιο μοντέλο θέλεις και να δεις τι εξαρτήματα ταιριάζουν. Δε χρειάζεται να βάλεις κάποιο μοντέλο της fein αλλά όποια μάρκα έχει διαθέσιμη.

    https://fein.com/en_us/accessories/s...ibility-check/

    Και φυσικά ρίξε μια ματιά στην σελίδα της bosch και της metabo για να δεις τι πληροφορίες έχει και εκεί.

    πχ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bosch.jpg 
Προβολές:	95 
Μέγεθος:	44,1 KB 
ID:	418118
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 11/05/2020 στις 14:08.
    Sent from me using a computer.

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/02/2018
    Μηνύματα
    256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αποκλείεται, που το είδες αυτό? Μήπως είδες καμιά αρχαιολογία στο σωλήνα ή σε καμιά βιτρίνα?

    Το δικό μου έχει το starlock plus. Οπότε μπορώ να βάλω εξαρτήματα και starlock και starlock plus.
    Αν είχα starlock max θα μπορούσα να βάλω και τα άλλα δύο, σύνολο τρία.

    Αυτό που δεν ξέρω είναι αν, αυτός που έχει απλό starlock, μπορεί να βάλει και εξαρτηματα plus.

    Αυτά τα τρία τρότυπα τα έχει και η bosch. Μάλιστα το τελευταίο, το max, είτε το εξέλιξε η bosch και το υιοθέτησε και η fein, είτε το εξέλιξαν μαζί.

    Εδώ μπορείς να βάλεις όποιο μοντέλο θέλεις και να δεις τι εξαρτήματα ταιριάζουν. Δε χρειάζεται να βάλεις κάποιο μοντέλο της fein αλλά όποια μάρκα έχει διαθέσιμη.

    https://fein.com/en_us/accessories/s...ibility-check/

    Και φυσικά ρίξε μια ματιά στην σελίδα της bosch και της metabo για να δεις τι πληροφορίες έχει και εκεί.

    πχ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bosch.jpg 
Προβολές:	95 
Μέγεθος:	44,1 KB 
ID:	418118
    Γεια σου Daz,

    To αλλεν το δειχνει στο video στο σαιτ τηw bosch,

    https://www.bosch-professional.com/g...-28-06018B5000

  15. #60
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από losvre Προβολή μηνύματος
    Γεια σου Daz,

    To αλλεν το δειχνει στο video στο σαιτ τηw bosch,

    https://www.bosch-professional.com/g...-28-06018B5000
    Ψάξε το λίγο γιατί μου φαίνεται περίεργο. Μήπως έχουν βγει και καινούρια μοντέλα?

    Τελευταία τροποποίηση από daz; 11/05/2020 στις 21:32.
    Sent from me using a computer.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. OVERCLOCKING TOOLs
    από sonic22 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2005, 13:36
  2. Προς ιδιοκτήτες Multi
    από stratospr στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 13:03
  3. MULTI 620 vs S2R 800
    από liospi στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 19:10
  4. multi 620cc
    από liospi στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2004, 09:08
  5. Χρονια Πολλα στους Tatoo23 και Tool
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2004, 16:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF