Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 102

Θέμα: Επιλογη μοτο... (συνέχεια με μεγαλύτερο budget)

  1. #16
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Δεν δουλεύω κάθε μέρα αλλά 3-4 φορές την εβδομάδα.Τα χλμ μου είναι 1000 τον μήνα πλήν καλοκαιριού.
    Εκδρομές μέχρι την θάλασσα καλοκαίρι αυστηρά μαξ στο σούνιο και Αθήνα Καλαμάτα καλοκαίρι Αύγουστο ΜΟΝΟ νυχτερινή και μια φορά μόνο.ίσως και Πάσχα...
    Έχω κάνει και με κινέζο 125 Αθήνα Καλαμάτα αλλα πιάστηκε ο κ@#ς μου και δεν το ξανακάνω.
    Άρα να δώ παπί λέτε...Μέχρι να μαζέψω λεφτά.Οκ αλλά δεν θα πάει στα κόκκινα το μοτέρ σε Μεσογείων-Λαυρίου;Αττική δεν μπαίνω καθόλου γιατί λεφτά για διόδια δεν δίνω.
    Τι να δώ απο παπί;
    Innova?
    To χιλιάρικο δεν το υπερβαινω δεν μπορώ...με την μεταβίβαση...
    Επίσης το μηχανάκι δεν θα το κρατήσω αιώνια...2-3 χρόνια για να πάω σε άλλο.
    Άρα θέλω να έχει ανταλλακτικά για αυτά τα χρόνια τουλάχιστον.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DAYMAN Προβολή μηνύματος
    Αποστασεις στην χωρα μας απο ακρη σε ακρη καλυπτονται το πολυ σε 10-12 ωρες με μωτ 100 χλμ και στασεις. Παραδειγμα Αθηνα -Πλατη Εβρου χαλαρα σε 10 ωρες με στασεις.
    [/url]
    Βαλε μερικες ακομη γιατι το σφαζω ολο το χωριο. Με 100 και στασεις και χαλαρα και τσιγαρακι δεν παιζει με την καμια..

    Στα του θεματος, Αυτο που ζητας ειναι επιπεδου λαχειου να βρεθει.. Συμφωνω με τον Σταυρο, εχεις ουσιαστικα πολυ μικροτερο πραγματικο μπατζετ απο το χιλιαρικο.. Ισως να πρεπρει να πας σε καποιο παπι παλι και να παραμεινεις σε μεταβατικο σταδιο μεχρι να βελτιωσεις τα οικονομικα σου.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  3. #18
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Βαλε μερικες ακομη γιατι το σφαζω ολο το χωριο. Με 100 και στασεις και χαλαρα και τσιγαρακι δεν παιζει με την καμια..

    Στα του θεματος, Αυτο που ζητας ειναι επιπεδου λαχειου να βρεθει.. Συμφωνω με τον Σπυρο, εχεις ουσιαστικα πολυ μικροτερο πραγματικο μπατζετ απο το χιλιαρικο.. Ισως να πρεπρει να πας σε καποιο παπι παλι και να παραμεινεις σε μεταβατικο σταδιο μεχρι να βελτιωσεις τα οικονομικα σου.
    Καμια αξιόπιστη πρόταση όμως και να μην μου μείνει στα χέρια;
    Σκέφτομαι να πάρω ένα ακόμα KAZER 99 και να κρατήσω το παλιό για ανταλλακτικά (ότι σώζεται).Αλλά δεν παραείναι παλιό το καζεράκι;Να πάω σε πιο νέο μοντέλο;

  4. #19
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Βαλε μερικες ακομη γιατι το σφαζω ολο το χωριο. Με 100 και στασεις και χαλαρα και τσιγαρακι δεν παιζει με την καμια..

    Στα του θεματος, Αυτο που ζητας ειναι επιπεδου λαχειου να βρεθει.. Συμφωνω με τον Σταυρο, εχεις ουσιαστικα πολυ μικροτερο πραγματικο μπατζετ απο το χιλιαρικο.. Ισως να πρεπρει να πας σε καποιο παπι παλι και να παραμεινεις σε μεταβατικο σταδιο μεχρι να βελτιωσεις τα οικονομικα σου.
    το εχεις κανει; Γιατι για 2 χρονια και μαλιστα προ Εγνατιας ηταν δρομολογιο καθε 2μηνο. Μην σου πω καμια ωρα λιγοτερο αν εμπαινες απο Σαπες για τον Αρη και εβγαινες απο Μ.Δερειο.Αν δεν το εχεις κανει που στηριζεις με το.....με την καμια;

  5. #20
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DAYMAN Προβολή μηνύματος
    το εχεις κανει; Γιατι για 2 χρονια και μαλιστα προ Εγνατιας ηταν δρομολογιο καθε 2μηνο. Μην σου πω καμια ωρα λιγοτερο αν εμπαινες απο Σαπες για τον Αρη και εβγαινες απο Μ.Δερειο.Αν δεν το εχεις κανει που στηριζεις με το.....με την καμια;

    Μάλλον εννοεί ότι δεν γίνονται με μικρά μηχανάκια.

    Επιπλέον, για να κρατήσεις 100μωτ θα πρέπει να πηγαίνεις με 200ρες+ αρκετή ώρα (εφόσον θα έχεις και αρκετές στάσεις για καφεδοτσιγάρα) πράγμα που είναι κομματάκι δύσκολο. Ακόμα και στην Εγνατία που δεν έχει βενζινάδικα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #21
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    10 ώρες Αθήνα-Έβρο?
    Και χαλαρά?


  7. #22
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    10 ώρες Αθήνα-Έβρο?
    Και χαλαρά?

    Εγώ στην κηδεία του πατέρα μου το έκανα 7,5 ώρες με A4, 2.0 T Quattro νύχτα (και χειμώνας οπότε και είχε ελάχιστη κίνηση), αλλά αν γινόταν στραβή δεν θα έβρισκαν τίποτα για να με θάψουν.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #23
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Εγώ στην κηδεία του πατέρα μου το έκανα 7,5 ώρες με A4, 2.0 T Quattro νύχτα (και χειμώνας οπότε και είχε ελάχιστη κίνηση), αλλά αν γινόταν στραβή δεν θα έβρισκαν τίποτα για να με θάψουν.
    Έβαλα και το χαλαρά στην εξίσωση

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Έβαλα και το χαλαρά στην εξίσωση

    Ναι, το είπα κι εγώ ότι 10 ώρες και χαλαρά και τσιγάρα/στάσεις κλπ δεν παίζουν. Οι 7,5 ώρες έγιναν και ορισμένες φορές σε συγκεκριμένα σημεία πίστεψα σε ανώτερες δυνάμεις.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DAYMAN Προβολή μηνύματος
    το εχεις κανει; Γιατι για 2 χρονια και μαλιστα προ Εγνατιας ηταν δρομολογιο καθε 2μηνο. Μην σου πω καμια ωρα λιγοτερο αν εμπαινες απο Σαπες για τον Αρη και εβγαινες απο Μ.Δερειο.Αν δεν το εχεις κανει που στηριζεις με το.....με την καμια;
    Ναι. δεν μπορεις χαλαρα, με 100 μεση ωριαια και στασεις και καφεδακια και τσιγαρακια, με την καμια. 950 χιλιομετρα αποσταση ειναι. εκτος και αν εννοεις Αθηνα τιποτε διοδια εξω απο την Θηβα. και Πλατη Εβρου την Αλεξανδρουπολη, Αλλα και παλι δεν γινεται χαλαρα, με στασεις και καφεδακια και τσιγαρακια.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  11. #26
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Ναι. δεν μπορεις χαλαρα, με 100 μεση ωριαια και στασεις και καφεδακια και τσιγαρακια, με την καμια. 950 χιλιομετρα αποσταση ειναι. εκτος και αν εννοεις Αθηνα τιποτε διοδια εξω απο την Θηβα. και Πλατη Εβρου την Αλεξανδρουπολη, Αλλα και παλι δεν γινεται χαλαρα, με στασεις και καφεδακια και τσιγαρακια.
    δεν απαντας σε αυτο που σε ρωταω ομως. Δεν εννοω απολυτως τιποτα απο αυτο που ειπα. Αθηνα-Πλατη Εβρου 10 ωρες με 3 στασεις ανθρωπινες και μαλιστα απο τον παλιο πριν την Εγνατια. Η Θηβα κτλ οπως και τα αλλα που λες τα ακουω βερεσε. Μιλαω για κατι το οποιο το εχω ζησει πολλακις και οχι μονο στην περιοχη εκεινη.

  12. #27
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DAYMAN Προβολή μηνύματος
    δεν απαντας σε αυτο που σε ρωταω ομως. Δεν εννοω απολυτως τιποτα απο αυτο που ειπα. Αθηνα-Πλατη Εβρου 10 ωρες με 3 στασεις ανθρωπινες και μαλιστα απο τον παλιο πριν την Εγνατια. Η Θηβα κτλ οπως και τα αλλα που λες τα ακουω βερεσε. Μιλαω για κατι το οποιο το εχω ζησει πολλακις και οχι μονο στην περιοχη εκεινη.
    Κι από τον παλιό κιόλας... Ασπροβάλτα σουπερ χάιγουέι ας πούμε και Αλέξ/πολη - Σουφλί ο άλλος χάιγουέι, για να μην πουμε το κομμάτι Καβάλα-Δράμα...

    Με τι μηχανή το έχεις κάνει;

    Κοίτα, γενικά γίνεται, έχουμε κάνει πχ Αθήνα-Σέρρες (ή το ανάποδο) 5.30-6 ώρες με μία στάση αλλά δεν θα έλεγες την οδήγηση πολιτισμένη.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Σου απαντησα. Ναι ειμαι απο τον Εβρο και ναι εχω κανει το Εβρος Αθηνα αρκετες φορες.

    Δεν γινεται σε 10 ωρες χαλαρα και με μεση ωριαια τα 100 χιλιομετρα. Δεν βγαινει. Ειδικα τον "πανω" δρομο που αναφερεις απο Μικρο μεγαλο Δερειο.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  14. #29
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Σου απαντησα. Ναι ειμαι απο τον Εβρο και ναι εχω κανει το Εβρος Αθηνα αρκετες φορες.

    Δεν γινεται σε 10 ωρες χαλαρα και με μεση ωριαια τα 100 χιλιομετρα. Δεν βγαινει. Ειδικα τον "πανω" δρομο που αναφερεις απο Μικρο μεγαλο Δερειο.
    ειμαστε ολοι απο τον Εβρο τελικα -μεταξυ μας αμφιβαλλω αλλα............ Ειδικα απο πισω ειναι και λιγοτερο και ναι γινεται 10 ωρες.Επαναλαμβανω δεν το εχω κανει 1,2,3.......
    κουραστικα φιλε να με αμφισβητουν

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DAYMAN Προβολή μηνύματος
    ειμαστε ολοι απο τον Εβρο τελικα -μεταξυ μας αμφιβαλλω αλλα............ Ειδικα απο πισω ειναι και λιγοτερο και ναι γινεται 10 ωρες.Επαναλαμβανω δεν το εχω κανει 1,2,3.......
    κουραστικα φιλε να με αμφισβητουν
    Κοιτα να δεις ποσο απλο ειναι.. εχεις ηδη τρεις ανθρωπους που σου ειπανε οτι δεν γινεται.. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ το περιγραφεις για την ακριβεια. απο εκει και περα ναι ο καθενας μπορει να δηλωνει οτι θελει.
    Quod me nutrit... me destruit.....

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΠΙΛΟΓΉ ΜΟΤΟ
    από boos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 13:23
  2. ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ-ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΤΟ
    από mototrain στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2006, 21:38
  3. Αμερικανιες συνεχεια..με θυμα ενα GSXR 1000 05'
    από gcrook στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2005, 00:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF