Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 102

Θέμα: Επιλογη μοτο... (συνέχεια με μεγαλύτερο budget)

  1. #31
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DAYMAN Προβολή μηνύματος
    ειμαστε ολοι απο τον Εβρο τελικα -μεταξυ μας αμφιβαλλω αλλα............ Ειδικα απο πισω ειναι και λιγοτερο και ναι γινεται 10 ωρες.Επαναλαμβανω δεν το εχω κανει 1,2,3.......
    κουραστικα φιλε να με αμφισβητουν https://www.moto.gr/forums/images/mo...s/beerchug.gif

    Για να πηγαίνεις συνέχεια στον Εβρο, πρέπει να είσαι Εβρίτης; (άσε που κατά το ήμισυ είμαι, κι εχω ζήσει ουκ ολίγα χρόνια εκεί).
    Τελευταία τροποποίηση από sniper; 25/01/2017 στις 15:29.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #32
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Για να πηγαίνεις συνέχεια στον Εβρο, πρέπει να είσαι Εβρίτης; (άσε που κατά το ήμισυ είμαι, κι εχω ζήσει ουκ ολίγα χρόνια εκεί).
    Μπορεί να έχει γκόμενα ο ανθρωπας

    ΑΠο το παλιό κίολας?

    Παραλιακά απο Θεσ/νικη-Καβάλα?!!!!

    Ενδιαφέρον!!

  3. #33
    Για μιά μηχανή ρώτησε ο άνθρωπας...

    τεσπα, αν ξαναματαβρεθείτε Πλάτη, τα φιλιά μου στην ΤΔ του οικείου ΣΠ αν υπάρχει ακόμα.



    Να μας ματαφέρουμε αλλούθε; Να μας μεταφέρουμε στην λήθη; Στο πυρ το εξώτερον; Γιατί τόσα ποστ είναι NFS North Greece: Γκάτζοι VS Χαμουτζήδες, the final chapter. Να το πουλήσουμε στην electronic arts να βγει και κανένα μεροκάματο.

  4. #34
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Για μιά μηχανή ρώτησε ο άνθρωπας...

    τεσπα, αν ξαναματαβρεθείτε Πλάτη, τα φιλιά μου στην ΤΔ του οικείου ΣΠ αν υπάρχει ακόμα.



    Να μας ματαφέρουμε αλλούθε; Να μας μεταφέρουμε στην λήθη; Στο πυρ το εξώτερον; Γιατί τόσα ποστ είναι NFS North Greece: Γκάτζοι VS Χαμουτζήδες, the final chapter. Να το πουλήσουμε στην electronic arts να βγει και κανένα μεροκάματο.
    Έλα ντε...

    OK. Δες και κανενα XF650, κάπου στο χιλιαρικο παιζουν.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #35
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Για να πηγαίνεις συνέχεια στον Εβρο, πρέπει να είσαι Εβρίτης; (άσε που κατά το ήμισυ είμαι, κι εχω ζήσει ουκ ολίγα χρόνια εκεί).
    οχι εγω δεν ειμαι ουτε γκομενα ειχα εκει ουτε γυναικα. Εζησα τον τοπο 2 περιοδους και οταν ημουν ΕΔ εκανα 2 4ημερα αναγνωρισεων με το ποδι σχεδον ολη αλλα και με καναδεζα την αποσταση απο Ν προς Β καθως και στα υψωματα πανω απο την Ρουσσα το Γονικο 5 βρυσες κτλ. Πιστευω να ελυσα πολλων τις αποριες.
    Για τον δρομο Καβαλα-Δραμα που λες μηπως εννοεις Καβαλα-Ξανθη γιατι η Δραμα δεν παιζει.
    Για το Ξανθιωτη παραπανω τι εννοεις Θεσσαλονικη -Καβαλα παραλιακα; Το 86 υπηρχε αλλος εκτος αν δεν πηγαινες απο Κερδυλλια;
    Πολλες φορες με μηχανη το ιδιο και με αυτοκινητο.
    Τωρα για τον Νοστραδαμο οσοι και να το λενε 3, 13, 1013 starXmas χαλαρα σου λεω.
    Amyrou πηγα το καλοκαιρι με την οικογενεια βολτα αν το ηξερα θα εδινα χαιρετισματα στο ΤΔ. Την επομενη ομως θα δωσω.
    οσο για το XF 650 το προτεινω και εγω στον φιλο.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Και εγώ το XF650 το έχω ψάξει πολύ γιατί με ενδιαφέρει πολύ σαν μηχανή και το KLE 500 απ'όσο ξέρω και τα δύο σε ανοιχτό δρόμο θα σ βγάλουν 5 λίτρα κατανάλωση και από συντήρηση μόνο λάδια φίλτρα ... ειλικρινά αθάνατα μηχανάκια και τα δύο και τα σκοτώνουν τώρα πια ... με 1000 χέρι βρίσκεις άνετα
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  7. #37
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DAYMAN Προβολή μηνύματος
    οχι εγω δεν ειμαι ουτε γκομενα ειχα εκει ουτε γυναικα. Εζησα τον τοπο 2 περιοδους και οταν ημουν ΕΔ εκανα 2 4ημερα αναγνωρισεων με το ποδι σχεδον ολη αλλα και με καναδεζα την αποσταση απο Ν προς Β καθως και στα υψωματα πανω απο την Ρουσσα το Γονικο 5 βρυσες κτλ. Πιστευω να ελυσα πολλων τις αποριες.
    Για τον δρομο Καβαλα-Δραμα που λες μηπως εννοεις Καβαλα-Ξανθη γιατι η Δραμα δεν παιζει.
    Για το Ξανθιωτη παραπανω τι εννοεις Θεσσαλονικη -Καβαλα παραλιακα; Το 86 υπηρχε αλλος εκτος αν δεν πηγαινες απο Κερδυλλια;
    Πολλες φορες με μηχανη το ιδιο και με αυτοκινητο.
    Τωρα για τον Νοστραδαμο οσοι και να το λενε 3, 13, 1013 starXmas χαλαρα σου λεω.
    Amyrou πηγα το καλοκαιρι με την οικογενεια βολτα αν το ηξερα θα εδινα χαιρετισματα στο ΤΔ. Την επομενη ομως θα δωσω.
    οσο για το XF 650 το προτεινω και εγω στον φιλο.
    OK, δεν θα το κάνουμε ανατολικό ζήτημα, αλλά ρε αδερφέ με 2 4ημερα (και τεσπα με το ποδι και καναδέζες κλπ) δεν μαθαίνεις όλον τον Εβρο, αυτά που σ ενδιαφέρουν πολύ πιθανό. Εμείς δλδ που παμε εκεί πάνω απο το 1968 μέχρι και τουδε και παλι δεν τον έχουμε δει όλον (και με ΙΧ, και με τζιπ, και καναδέζες κλπ οχήματα οι βόλτες). Αν ήσουν το 86 επάνω, αν περασες απο κουφόβουνο παιζει να γνωρισες τον πατερα μου (ήταν Δκτης ΤΠ εκει).

    Ο Ξανθιώτης παραπάνω είναι Καβαλιώτης (με δικαιώματα στην Αλεξ/πολη). Δράμα, περνούσε απ'εξω ο δρόμος, προ εγνατίας. Καλά το λέω. Επισης, επειδή το Αθήνα-Διδ/χο το έχω κανει οδικώς πάνω απο 200 φορές (και λιγες λέω) από το '70κάτι που θυμάμαι μέχρι και σήμερα (με τους παλιούς δρόμους/μονοπάτια, μεχρι και με την Εγνατία), οκ, χαλαρά σου λέω ότι με νορμαλ αμαξι δεν παιζει 10ωρο χαλαρα και με στάσεις. Με μηχανή οκ αλλά πας τέζα κι όχι χαλαρά.


    Ον τόπικ, το ΧF650 είναι τίμιο εργαλείο και δεν ζητάει τίποτα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #38
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Πολλά το κυβικά και δεν θα βγαίνω απο βενζίνα-σερβις και τα ρέστα.
    Προτεινόμενο παπί να μην είμαι με το χέρι του μαστορα στην τσέπη μου παρακαλω?

  9. #39
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Πολλά το κυβικά και δεν θα βγαίνω απο βενζίνα-σερβις και τα ρέστα.
    Προτεινόμενο παπί να μην είμαι με το χέρι του μαστορα στην τσέπη μου παρακαλω?

    Δεν διαβάζεις και δεν θες να καταλάβεις. Ποιος σου είπε ότι δεν θα καις παραπάνω με το παπί; Μονοκύλλινδρο ον-οφφ ειναι το XF, θα πηγαίνεις πιο γρήγορα, σίγουμα με μεγαλύτερη ασφάλεια, και παιζει να καις το ίδιο.

    Τώρα για τα σερβις.... παίζει να θες τα ίδια με το παπί.... ( το XF νομίζω αν και με εναν κύλλινδρο, εχει 2 μπουζί, και πανω κάτω τα ιδια λάδια).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #40
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Πολλά το κυβικά και δεν θα βγαίνω απο βενζίνα-σερβις και τα ρέστα.
    Προτεινόμενο παπί να μην είμαι με το χέρι του μαστορα στην τσέπη μου παρακαλω?
    Οι διαφορές στο κόστος χρήσης, με εξαιρεση τα λάστιχα και την αλυσίδα, ειναι πολύ κοντα, όντως όμως το ένα παπι και το άλλο μοτοσυκλέτα που θα βολτάρεις με άνεση και θα σου παρέχει και μεγαλύτερη ενεργητική ασφάλεια επίσης.
    Ακόμα μια επιλογή σε αυτά τα λεφτά ειναι και το f650 της BMW όπως είπε και ο dayman

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    OK, δεν θα το κάνουμε ανατολικό ζήτημα, αλλά ρε αδερφέ με 2 4ημερα (και τεσπα με το ποδι και καναδέζες κλπ) δεν μαθαίνεις όλον τον Εβρο, αυτά που σ ενδιαφέρουν πολύ πιθανό. Εμείς δλδ που παμε εκεί πάνω απο το 1968 μέχρι και τουδε και παλι δεν τον έχουμε δει όλον (και με ΙΧ, και με τζιπ, και καναδέζες κλπ οχήματα οι βόλτες). Αν ήσουν το 86 επάνω, αν περασες απο κουφόβουνο παιζει να γνωρισες τον πατερα μου (ήταν Δκτης ΤΠ εκει).

    Ο Ξανθιώτης παραπάνω είναι Καβαλιώτης (με δικαιώματα στην Αλεξ/πολη). Δράμα, περνούσε απ'εξω ο δρόμος, προ εγνατίας. Καλά το λέω. Επισης, επειδή το Αθήνα-Διδ/χο το έχω κανει οδικώς πάνω απο 200 φορές (και λιγες λέω) από το '70κάτι που θυμάμαι μέχρι και σήμερα (με τους παλιούς δρόμους/μονοπάτια, μεχρι και με την Εγνατία), οκ, χαλαρά σου λέω ότι με νορμαλ αμαξι δεν παιζει 10ωρο χαλαρα και με στάσεις. Με μηχανή οκ αλλά πας τέζα κι όχι χαλαρά.


    Ον τόπικ, το ΧF650 είναι τίμιο εργαλείο και δεν ζητάει τίποτα.
    Πουλάκι μου...
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2842886

  12. #42
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Μπορεί να ήμουν ακόμα τότε ιδέα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Μπορεί να ήμουν ακόμα τότε ιδέα.
    Ναι ναι και αι ιδέαι...Ο πατέρας σου μέχρι πότε ήταν πάνω ? 92 υπηρέτησα 9 μήνες Κουφόβουνο.

  14. #44
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ναι ναι και αι ιδέαι...Ο πατέρας σου μέχρι πότε ήταν πάνω ? 92 υπηρέτησα 9 μήνες Κουφόβουνο.
    Μπα, το 92 ήταν υπδκτής ΜΠ
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Εγώ να φανταστείς που έχω το σκουτερ καίω 3.5-4 μέσα στη πόλη (είτε δικάβαλος αν και μόνος μου είμαι 100 κιλά και ζορίζεται γιατί είναι 125 και καίει ) με το freewind θα έχεις μηχανή με σχεδόν την ίδια συντήρηση σε σχέση με παπί (έχει και ψυγείο λαδιού ) και λάστιχα μια φορά στα 2 χρόνια 150-200 ευρώ αναλόγως τι θες να βάλεις και αλυσίδα ένα 100αρικο κοινώς σε κόστοι έτους το freewind μπορεί να σου βγει 4-5 κατοστάρικα παραπάνω αλλά είναι ΜΗΧΑΝΗ
    Τώρα αν πάς για τέρμα οικονομία παίρνεις 125αρι και τέλος αλλά πιστευώ τα 30-40 ευρώ παραπάνω το μήνα δεν είναι πολύ τρομερό ποσό αν σκεφτείς που τα δίνουμε δεξια και αριστερά
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΠΙΛΟΓΉ ΜΟΤΟ
    από boos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 13:23
  2. ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ-ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΤΟ
    από mototrain στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2006, 21:38
  3. Αμερικανιες συνεχεια..με θυμα ενα GSXR 1000 05'
    από gcrook στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2005, 00:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF