Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 102 από 102

Θέμα: Επιλογη μοτο... (συνέχεια με μεγαλύτερο budget)

  1. #91
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Το ότι το ανταλλάσει για όλα τα ιαπωνικά της κατηγορίας δε σου λέει τίποτα??όχι ότι έχει κάτι το συγκεκριμένο αλλά λέω εγώ τώρα...Εγώ θα μάζευα αλλά 300-500 ευρώ και θα κοίταζα Ιαπωνία μεριά επιλογές.....αλλά εγώ είμαι εγώ...
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #92
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Ακριβα ανταλλακτικά?
    (πχ Ντεπόζιτο σκέτο 480?)

  3. #93
    αν επιτρέπεται, τι θα το κάνεις το νέο ντεπόζιτο; αν φτάσεις να τρακάρεις και να βγει μή επισκευάσιμο, μάλλον θα είναι το μικρότερο πρόβλημα που θα έχεις.


    *σε ότι αφορά το ερώτημα, αν σου κάνει και το θες και είναι καλό όντως, προσπάθησε να τον ψήσεις για λίγο χαμήλωμα την τιμή και... καλόβολτο.

  4. #94
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Σε αυτή τη ζωή φίλε μου ότι πληρώσεις παίρνεις με ότι συνεπάγεται αυτό...τα sym είναι καλά μόνο για σκούτερ..Όταν θα κιτρινισουν τα όργανα ξεθοριασουν τα ματ πλαστικά στο μισό χρόνο μη πω και λιγότερο από τα σχετικά ιαπωνικά τότε τα λέμε πάλι..και είπα μόνο για τα πλαστικά...μη πω όταν δε θα σου φτάνει το γκάζι του με τους πρώτους 5 μήνες και αν...
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #95
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Το ντεπόζιτο το έφερα σαν παράδειγμα...
    Κάτι απο τα πιο ακριβά γιατί...
    Ο Γκοργκόλης νομίζω μεταλάσσεται σε σαρακάκη νο2...Η ο Σαρακάκης έγινε γκοργκόλης πριν τον γκοργκόλη?
    Εντύπωση μου είναι με αυτά που είδα χωρίς να είναι απόλυτο.
    Όσο για το γκάζι...δεν ξέρω αλλά σπάνια θα το τερματίσω...Και με ένα γρανάζι +1+2 δόντια εμπρός θα πάει καλά.Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί άλλη χαρτογράφηση φυσικά αλλά κάνω σκέψεις.Τόσες μέρες και δεν έχω καταλήξει ακόμα σε κάτι.Αν και είδα και ενα CBR 250 '11 στα 2200 παρόμοιο μοτέρ (επιδόσεις).
    Όπως και να το κάνεις το ninja είναι πιο ακριβό απο άποψη καυσίμου-σερβις (ακα 2 κλυλινδρα -διπλές βαλβίδες και πάει λέγοντας) όμως το ζαχαρώνω ακόμα...
    Το ζητούμενο είναι να μην τρέχω συνεργεία κάθε τρεις και λίγο.
    Τα βασικά τα κάνω μόνος μου.

  6. #96
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Τα μονοκύλινδρα 250 είναι σαφώς πιο απολαυστικά μέσα στην πόλη από τα δικύλινδρα.
    Life begins at 45°.

  7. #97
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Κάποια υστερούν νομίζω κυρίως λόγω ροπής
    CBR 250
    YBR 250
    CBF 250
    WOLF 250
    INAZUMA 250
    δεν μπορώ να τα βάλω στο ίδιο τσουβάλι....
    Ποια είναι η γνώμη σου για αυτά?

  8. #98
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Από αυτά έχω δοκιμάσει μόνο το CBR 250R (το είχα για κάνα χρόνο). Αλλά έχω οδηγήσει και το Ninja 250 και το R320 και ξενέρωσα με την ανύπαρκτη ροπή τους χαμηλά (σε σχέση με το CBR). Αν έπαιρνα μοτοσικλετάκι πόλης 250cc, πάλι το CBR θα ήταν.
    Life begins at 45°.

  9. #99
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Έχω κλείσει να δώ ένα αύριο κατα τις 5.Με book service αριστο λεει.Ιδομεν.

  10. #100
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Λέει άριστο...δεν είναι και τόσο...
    Πολύ χαλαρός ο συμπλέκτης δεν έχει την σκληράδα που έχουν άλλοι λύκοι.
    Το ποδόφρενο κατεβαίνει πολύ κάτω αλλα εικάζω οτι είναι απο τακάκια που μου δίνει ένα ζεύγος γνήσια στο χέρι.
    Εμφανησιακά άψογο αλλά...
    Το μοτέρ κρατάει ψηλά στροφές.(αντί για 1500-1600 στις 2000-2100)
    Ο μηχανικός μου είπε οτι μάλλον είναι θέμα o-ring σε ένα κολάρο.
    Αλυσιδογράναζα αντέχουν μια χαρά άλλες 15-20.000.
    Μπορεί να το αφήσει στα 2χιλιάρικα με την σχάρα χωρίς την μπαγκαζιέρα.
    Μάλλον θα καταλήξω εκεί.Και θα παει με το καλημέρα συνεργείο να εντοπίσουμε το κολάρο και τα o-ring,να αλλαχτεί δισκόπλακα πίσω, να κάνουμε μια ρυθμιση βαλβίδες,καθαρισμα στα μπεκακια, λαδάκια,φίλτρο αέρα ΚΝ,φίλτρα μπεντζίνας,έλενχο υγρού φρένων-υγρού ψυγείου,προσθήκη antifreeze (περιμένουμε και κρύο απο τρίτη πάλι),τοποθέτηση ταινίας στις ζάντες (υπάρχει ήδη κίτρινη),ίσως αντίβαρα aftermarket κίτρινα-βίδες κίτρινες σε καρίνα και όπου αλλού με παίρνει και αναλόγως απο το τι θα βρώ εντός του μοτέρ θα δώ για άλλα πράματα.
    Τελευταία τροποποίηση από TsoliasGR; 09/02/2017 στις 14:30.

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Το μοτέρ κρατάει ψηλά στροφές.(αντί για 1500-1600 στις 2000-2100)
    Ο μηχανικός μου είπε οτι μάλλον είναι θέμα o-ring σε ένα κολάρο.
    Αλυσιδογράναζα αντέχουν μια χαρά άλλες 15-20.000.
    Μπορεί να το αφήσει στα 2χιλιάρικα με την σχάρα χωρίς την μπαγκαζιέρα.
    Μάλλον θα καταλήξω εκεί.Και θα παει με το καλημέρα συνεργείο να εντοπίσουμε το κολάρο και τα o-ring,να αλλαχτεί δισκόπλακα πίσω, να κάνουμε μια ρυθμιση βαλβίδες,καθαρισμα στα μπεκακια, λαδάκια,φίλτρο αέρα ΚΝ,φίλτρα μπεντζίνας,έλενχο υγρού φρένων-υγρού ψυγείου,προσθήκη antifreeze (περιμένουμε και κρύο απο τρίτη πάλι),τοποθέτηση ταινίας στις ζάντες (υπάρχει ήδη κίτρινη),ίσως αντίβαρα aftermarket κίτρινα-βίδες κίτρινες σε καρίνα και όπου αλλού με παίρνει και αναλόγως απο το τι θα βρώ εντός του μοτέρ θα δώ για άλλα πράματα.

    το μαλλον ξερεις οτι δεν ειναι σιγουρο ετσι? και αν δεν ειναι το oring που λεει ο μαστορας και ειναι κανενα tps π.χ. θα μπεις με το καλημερα σε μεγαλα εξοδα...
    επισης η γνωμη μου ειναι οτι απο την στιγμη που θελει και δισκοπλακα πισω και δεν σου δινει και την μπαγκαζιερα, κοβει λιγα...
    2200 συζητησιμη σημαινει οτι με το καλημερα πηγαινει στα 2000 με το που του πεις το παιρνω ετσι οπως ειναι και το εχει φωτογραφημενο...εφ'οσον εχει και θεμα με την δισκοπλακα και το ρελαντι η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να τον κατεβασεις κι'αλλο και φυσικα να μπει και η μπαγκαζιερα στο κολπο...

  12. #102
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Στα 1800 τελικό χωρίς την μπαγκαζιέρα,με την σχάρα,με ένα ζευγάρι τακάκια ferodo πίσω στο χέρι,λάστιχα φορεμένα 09/16 κατασκευασμένα την 19 βδομάδα του '15 diablo rosso II σε αρκετά καλη κατάσταση,αλυσιδογράναζα κομπλέ και τον μάστορα να λέει το κόστος επισκευής είναι στα 120-130 max...

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΠΙΛΟΓΉ ΜΟΤΟ
    από boos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 13:23
  2. ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ-ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΤΟ
    από mototrain στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2006, 21:38
  3. Αμερικανιες συνεχεια..με θυμα ενα GSXR 1000 05'
    από gcrook στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2005, 00:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF