Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 130

Θέμα: Τα Ελληνικά μοτομάγαζα λέγατε?

  1. #61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    +10000 ..
    να ψοφησει η κατσίκα του γείτονα....αυτό που δεν έχουμε σ αυτό τον τόπο ειναι πραγματικο πατριωτισμο , εξαντλείται στο πρώτο σούπερ ντουπερ νταμπλετ η κηνιτο ,που θα βρεθεί μπροστά μας , κ ειναι πουλ , μουρ.....κ νταξει μωρε αφού εμείς τα χούμε και είμαστε <μαγκες> γ@μησε τους τους άλλους ..ας πρόσεχαν...αυτό δυστυχώς ειναι το σκεπτικό των περισσότερων!!
    Λυπηρόν, αλλά αν ο Έλληνας επιχειρηματίας στηρίζεται στο πατριωτικό συναίσθημα αλληλεγγύης για να πουλήσει, έχει χρεωκοπήσει long time και δεν το έχει καταλάβει ακόμα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Καθενας με τον πονο του φιλε μου...και εγω που τα ψαχνω στην εντελεια όλα, τι εκανα; μια τρυπα στο νερο....την πατησα σαν πρωταρης με το sh150-εστω και αν με κατεκλεψε ο μηχανικος μου που δεν το περιμενα-βλεπω ένα παλικαρι εδώ να εχει βαλει αγγελια για ένα sh150 στα 1600 ευρω και κτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο...οποτε αξιωμα:

    το εξυπνο πουλι από την μυτη πιανεται..
    Άσχετο σχόλιο με το θέμα.
    Το Sh που πωλείται, είναι 06 μοντέλο με αρκετά χλμ. Πόσο να το έδινε δηλαδή;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #62
    Νέο μέλος Το avatar του/της nikolas_tzan
    Εγγραφή
    13/11/2016
    Μηνύματα
    24
    Με το συμπάθειο, αλλά πραγματικά γελάω με μερικά σχόλια... Το ότι μερικοί βρίσκετε τη λύση των προβλημάτων σας στο να προτιμάμε τον χ ή ψ μεγαλοεπιχειρηματία για τις αγορές μας, επιβεβαιώνει το πόσο εύκολα μπορεί να καναλιζαριστεί η δίκαιη αγανάκτηση σε μορφές δράσης εντελώς ακίνδυνες...

    Λες και έχει μεγάλη διαφορά αν αγοράσουμε απο τον Κωτσόβολο αντί για τα Media Markt ρε σεις. Στις ίδιες τράπεζες πάνε τα κέρδη τους (όχι ελληνικές προφανώς), τους ίδιους μισθούς πείνας δίνουν στους εργαζόμενους, και κατα πάσα πιθανότητα έχουν την ίδια σκατένια εξυπηρέτηση-ποιότητα στο κάτω κάτω.. Αλλά κάποιοι θέλουν να ζουν με το μύθο του κακού Γερμανού που θέλει το κακό του καλού Έλληνα. Που προφανώς συμπληρώνεται με το μύθο ότι στη Γερμανία είναι όλα τελεια (δεν εχει ανεργία, εργασιακή ζουγκλα κλπ) αφού τα κλέβουν από εμάς για να ζει καλα η Άρια Φυλη. Καλά ξυπνητούρια

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Λυπηρόν, αλλά αν ο Έλληνας επιχειρηματίας στηρίζεται στο πατριωτικό συναίσθημα αλληλεγγύης για να πουλήσει, έχει χρεωκοπήσει long time και δεν το έχει καταλάβει ακόμα.



    Άσχετο σχόλιο με το θέμα.
    Το Sh που πωλείται, είναι 06 μοντέλο με αρκετά χλμ. Πόσο να το έδινε δηλαδή;
    Απλα ηθελα να τονισω οτι σε οπιοαδηποτε αγοροπωλησια μπορει να την πατησουμε και ας εχουμε παρομοιες εμπειριες..τοσο απλο..μιας και το ανεφερες ο ανθρωπος την δινει σε πολυ καλη τιμη γιατι απο ερευνα αγορας που ειχα κανει το καλοκαιρι στα ιδια χλμ και μαλιστα μοντ. Του 2005 τα εβρισκα στα μοτο μαγαζια 2300-2500 χιλιαρικα..

    Οσο για την καθε mediamarkt απο την στιγμη που δεν θα εχει κυρωσεις απο το κρατος καλα κανει και εξακολουθει να απατα τον καταναλωτη..αλλωστε για αυτο οι μεγαλες αλυσσιδες εχουν κατσικωθει στην χωρα μας..ανεβασμενες τιμες σε σχεση με το εξωτερικο, απουσια ελεγχων κοινως τεραστια κερδη εις βαρος των ιθαγενων με ευλογιες του κρατους..

    Θυμαμαι υπηρξαν καταγγελιας οτι δεν κολλαγανε μια εποχη ενσημα στους εργαζομενους, στη τιμη μιας κουζινας θα κολλησουνε;
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Λυπηρόν, αλλά αν ο Έλληνας επιχειρηματίας στηρίζεται στο πατριωτικό συναίσθημα αλληλεγγύης για να πουλήσει, έχει χρεωκοπήσει long time και δεν το έχει καταλάβει ακόμα.
    Με το μπαρδόν αλλά έχει χρεωκοπήσει και τέλος.
    Αυτοί που είναι ανοιχτοί (θα εκλπαγείς πόσοι είναι)
    Έχουν έδρα στη Βουλγαρία και κάνουν εισαγωγές κατευθείαν
    από τις φάμπρικες -χωρίς αντιπροσωπίες-
    Πράγμα που φυσικά θα ήταν πολύ δύσκολο αν όχι αδύνατο με τα κάπιταλ κοντρόλ
    Μερικοί είναι συνδεδεμένοι με άλλα ιντερνετικα μαγαζιά του εξωτερικού.
    Οι τιμές πια έχουν γεφυρωθεί.

    Περί πατριωτισμού δεν το κοβεντιάζω καν.
    Πέρα από τα μεγάλα λόγια κανένας από μας δεν θα πει ΠΟΤΕ
    Χάρλει γιατί έτσι γουστάρω ή μοτο γκούτσι ή.... κολόρι ή....
    Για το φορτιστή του Λιντλ κουβεντιάζουμε εδώ και 3 χρόνια
    (που δε φορτίζει)

    ανανήψαντας

  5. #65
    με το συμπαθειο ,αλλα και εγώ γελάω ...γιατι αλλά σου λέμε ,και σε αλλά απαντας ..
    δεν λέμε ότι Ντε και καλά να ΠΑΣ στον Έλληνα επιχειρηματία και να σε σκίσει ...
    λέμε ότι όταν υπάρχει το ίδιο προϊόν στην ίδια τιμή η με μικρή διάφορα τε.σπα ,αγοραζαντας κάτι ελληνικο βοηθάς την ελληνική οικονομία ..ειναι πολύ απλά δεν χρειάζεται να χεις σπουδάσει οικονομικά ...για να το καταλάβεις ....επισης δίνεις δουλειά σε ελληνικά χέρια η τέλος πάντων δίνεις δουλειά στην εγχώρια αγορά στην αγορά της χώρας σου !!!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas_tzan Προβολή μηνύματος
    Με το συμπάθειο, αλλά πραγματικά γελάω με μερικά σχόλια... Το ότι μερικοί βρίσκετε τη λύση των προβλημάτων σας στο να προτιμάμε τον χ ή ψ μεγαλοεπιχειρηματία για τις αγορές μας, επιβεβαιώνει το πόσο εύκολα μπορεί να καναλιζαριστεί η δίκαιη αγανάκτηση σε μορφές δράσης εντελώς ακίνδυνες...

    Λες και έχει μεγάλη διαφορά αν αγοράσουμε απο τον Κωτσόβολο αντί για τα Media Markt ρε σεις. Στις ίδιες τράπεζες πάνε τα κέρδη τους (όχι ελληνικές προφανώς), τους ίδιους μισθούς πείνας δίνουν στους εργαζόμενους, και κατα πάσα πιθανότητα έχουν την ίδια σκατένια εξυπηρέτηση-ποιότητα στο κάτω κάτω.. Αλλά κάποιοι θέλουν να ζουν με το μύθο του κακού Γερμανού που θέλει το κακό του καλού Έλληνα. Που προφανώς συμπληρώνεται με το μύθο ότι στη Γερμανία είναι όλα τελεια (δεν εχει ανεργία, εργασιακή ζουγκλα κλπ) αφού τα κλέβουν από εμάς για να ζει καλα η Άρια Φυλη. Καλά ξυπνητούρια

  6. #66
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Απλα ηθελα να τονισω οτι σε οπιοαδηποτε αγοροπωλησια μπορει να την πατησουμε και ας εχουμε παρομοιες εμπειριες..τοσο απλο..μιας και το ανεφερες ο ανθρωπος την δινει σε πολυ καλη τιμη γιατι απο ερευνα αγορας που ειχα κανει το καλοκαιρι στα ιδια χλμ και μαλιστα μοντ. Του 2005 τα εβρισκα στα μοτο μαγαζια 2300-2500 χιλιαρικα..

    Οσο για την καθε mediamarkt απο την στιγμη που δεν θα εχει κυρωσεις απο το κρατος καλα κανει και εξακολουθει να απατα τον καταναλωτη..αλλωστε για αυτο οι μεγαλες αλυσσιδες εχουν κατσικωθει στην χωρα μας..ανεβασμενες τιμες σε σχεση με το εξωτερικο, απουσια ελεγχων κοινως τεραστια κερδη εις βαρος των ιθαγενων με ευλογιες του κρατους..

    Θυμαμαι υπηρξαν καταγγελιας οτι δεν κολλαγανε μια εποχη ενσημα στους εργαζομενους, στη τιμη μιας κουζινας θα κολλησουνε;
    Off topic και εγώ, αλλά on topic μοτοσυκλετιστικά

    Καλά πουλάγανε μηχανάκια με 10+ χρόνια 900 ευρώ πιο φτηνά από τη τιμή του καινούριου ;


    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Off topic και εγώ, αλλά on topic μοτοσυκλετιστικά

    Καλά πουλάγανε μηχανάκια με 10+ χρόνια 900 ευρώ πιο φτηνά από τη τιμή του καινούριου ;

    Δεν εχεις δικιο..3.800 διαβαζω οτι κοστιζει καινουργιο το sh 150..βαλε αλλαγη λαστιχα, ανεμοθωρακας και τα διαδικαστικα αποκτησης παει στα 4 χιλιαρικα...2.200 το βρηκα μεταχειρισμενο 2005 στον μπαξεβανη..και το καλο; πωληθηκε..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  8. #68
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Δεν εχεις δικιο..3.800 διαβαζω οτι κοστιζει καινουργιο το sh 150..βαλε αλλαγη λαστιχα, ανεμοθωρακας και τα διαδικαστικα αποκτησης παει στα 4 χιλιαρικα...2.200 το βρηκα μεταχειρισμενο 2005 στον μπαξεβανη..και το καλο; πωληθηκε..
    3400 με ABS και ανεμοθώρακα δώρο

    Σάμπως το μτχ δε θα θέλει λάστιχα ;

    (τόσο τραγικά είναι αυτά που φοράει από τη μάνα του ; )

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	16174495_1805543249768911_6353099376886182237_n.jpg 
Προβολές:	258 
Μέγεθος:	55,0 KB 
ID:	377943

    Τρελάθηκε τ αφεντικό και τα εβγαλε τζάμπα!!!!
    ανανήψαντας

  10. #70
    πριν 2 μηνες χαλασε ο ψυγειο σπιτη μου. μπενο στο ιντερνετ και κοιταζω για ψυγεια .
    ηθελα ψυγειο δυπορτο με τον καταψυκτη κατω με το μεγαλιτερο πλατος και υψος. κατελιξα σε ενα μοντελο που μου εκανε και στην τιμη.
    μετα εβαλα πιος εχει για αυτο το μοντελο την καλυτερη τιμη. το ευρισκα θεσσαλονικη πατρα κλπ λιγο φτυνοτερα. αλλα και στην αλλη ακρη ατης αθηνας γυρο στο 20ρικο φτυνοτερα. βαλε καυσιμα και ταλεπορια ... οποτε κοιταξα σε καποιο κοντηνο.
    ηταν ενα μαγαζι στα 5 χιλιομετρα απο το σπιτι μου.
    εριξα τηλεφωνο.
    το εχεται ετοιμοπαραδοτο?
    η μεταφορα του μεχρι εδω αλλα και το ανεβασμα στον δευτερο οροφο απο της σκαλες γιατι δεν υπαρχει ασανσερ χρεονετε εξτρα?
    αφου μου εκαναν οι απαντισεις τους την αλλη μερα πηγα το πληρωσα και την επομενη μου το εφεραν το ξεσηκευασαν να το δω και τελος.
    σιγα μην τρεχω σιγα μην τρελαθω. το να τρεχω στην αλλη μερια της αθηνας για 20 ευρω φτινοτερα και να πιγενω και σε αλλον και σε αλλον.... θα εχω καψει 50 ευρω καυσιμα και θα εχω φαει την ταλαιπορια της αρκουδας...
    βεβαια θα μου πει κανεις γιατι το πηρες το νοεμβριο και δεν περιμενες να ερθουν οι εκπτοσεις αφου σε εβγαζε το ψυγειο 1- 2 μηνες?
    γιατι [ρωτον το λετε πιο πανω και δευτερον στης εκπτωσεις εχω δει να βαζουν τα πιο παλια μοντελα που δεν προχορανε με μεγαλη εκπτωση (για να τα ξεφορτοθουν) και τα νεα ειναι στην ιδια τιμη.
    Τελευταία τροποποίηση από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ; 25/01/2017 στις 12:54.
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  11. #71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Δεν εχεις δικιο..3.800 διαβαζω οτι κοστιζει καινουργιο το sh 150..βαλε αλλαγη λαστιχα, ανεμοθωρακας και τα διαδικαστικα αποκτησης παει στα 4 χιλιαρικα...2.200 το βρηκα μεταχειρισμενο 2005 στον μπαξεβανη..και το καλο; πωληθηκε..
    Πραγματικά, δεν έχω ιδέα από που ψωνίζετε. Το πόσο πουλάει ο ΧΨ Μπαξεβάνης, είναι αδιάφορο εφόσον η αγορά είναι πιο χαμηλά. Το SH300 2011mod ABS, το αγόρασα με 21.000 στα 3 χιλιάρικα, μιας και είχε βγεί ήδη ένα μοντέλο και το 15 βγήκε και δεύτερο. Το πούλησα μετά από ένα χρόνο (και εδω μέσα υπήρχε η αγγελία μου), στα ίδια λέφτά και έχοντας ρίξει πάνω του 300€ σε αμορτισέρ και 10.000 χλμ επιπλέον.

    Και συζητάμε για scooter με τον γύρο της γης πάνω του, 12 ετών στα 2.200 (!!!) από τον Μπαξεβάνη

    Ελπίζω μόνο να μην το πήρες εσύ
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά, δεν έχω ιδέα από που ψωνίζετε. Το πόσο πουλάει ο ΧΨ Μπαξεβάνης, είναι αδιάφορο εφόσον η αγορά είναι πιο χαμηλά. Το SH300 2011mod ABS, το αγόρασα με 21.000 στα 3 χιλιάρικα, μιας και είχε βγεί ήδη ένα μοντέλο και το 15 βγήκε και δεύτερο. Το πούλησα μετά από ένα χρόνο (και εδω μέσα υπήρχε η αγγελία μου), στα ίδια λέφτά και έχοντας ρίξει πάνω του 300€ σε αμορτισέρ και 10.000 χλμ επιπλέον.

    Και συζητάμε για scooter με τον γύρο της γης πάνω του, 12 ετών στα 2.200 (!!!) από τον Μπαξεβάνη

    Ελπίζω μόνο να μην το πήρες εσύ
    χόντα είναι φιλαράκ'. όσο και να το πλερώσεις αξίζει.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Ξαναγυριζουμε στο κυριο θεμα οτι μπορεις να την παθεις και μαλιστα ευκολα..και οχι δεν το αγορασα εγω..αγορασα περιπου στην ιδια τιμη χειροτερο..(δινοντας τμηματικα τα χρηματα σε σερβις βεβαια)..οποτε κατι ξερει το μεντιαμαρκτ..αποκλειεται να ειμαι ο μονος εθελοτυφλων εν ελλαδι για αυτο και κοροιδευουν το κοσμο τοσο ευκολα..αναρωτιεμαι ποτε θα βαλουμε μυαλο..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  14. #74
    Νέο μέλος Το avatar του/της docma
    Εγγραφή
    28/01/2016
    Μηνύματα
    9
    Αγόρασα σήμερα από γνωστό μοτομάγαζο στην Καλιρρόης ένα δερματινο μπουφάν Nordcap. 258 αρχική τιμή, μου λέει θα σου κάνουμε έκπτωση. 220, οκ λέω πληρώνω και φεύγω. Επιστρέφω στο σπίτι μπαίνω στο e-shop του συγκεκριμένου καταστήματος, και το μπουφάν που αγόρασα το είχε στις προσφορές από 258 μόνο 198.70... Καμία ένδειξη ότι είναι διαφορετική η τιμή web...
    Kατάφερε ο μάγκας, η ντροπή του ΄Ελληνα καταστηματάρχη να χάσει έναν πελάτη, και να μου προσθέσει ακόμα μια κακή εμπειρία από ελληνικά καταστήματα. Δεν θα βάλουμε μυαλό ποτέ...
    Και για του λόγου το αληθές:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	179 
Μέγεθος:	89,3 KB 
ID:	377967

    Και το link:http://www.motomarket-shop.gr/eksopl...ap-arrow-mayro
    Τελευταία τροποποίηση από docma; 25/01/2017 στις 20:31.

  15. #75
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από docma Προβολή μηνύματος
    Αγόρασα σήμερα από γνωστό μοτομάγαζο στην Καλιρρόης ένα δερματινο μπουφάν Nordcap. 258 αρχική τιμή, μου λέει θα σου κάνουμε έκπτωση. 220, οκ λέω πληρώνω και φεύγω. Επιστρέφω στο σπίτι μπαίνω στο e-shop του συγκεκριμένου καταστήματος, και το μπουφάν που αγόρασα το είχε στις προσφορές από 258 μόνο 198.70... Καμία ένδειξη ότι είναι διαφορετική η τιμή web...
    Kατάφερε ο μάγκας, η ντροπή του ΄Ελληνα καταστηματάρχη να χάσει έναν πελάτη, και να μου προσθέσει ακόμα μια κακή εμπειρία από ελληνικά καταστήματα. Δεν θα βάλουμε μυαλό ποτέ...
    Και για του λόγου το αληθές:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	179 
Μέγεθος:	89,3 KB 
ID:	377967

    Και το link:http://www.motomarket-shop.gr/eksopl...ap-arrow-mayro
    Στη θεση σου απλα θα του το γυριζα πισω!

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2007, 10:19
  2. τα Ελληνικά Στρατά!!!
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2004, 00:55
  3. Βρες σαν τα χιονια...
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 17:38
  4. Ωραία όλα τούτα τα καλούδια, αλλά
    από swtos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 09:59
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF