Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 130

Θέμα: Τα Ελληνικά μοτομάγαζα λέγατε?

  1. #76
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από docma Προβολή μηνύματος
    Αγόρασα σήμερα από γνωστό μοτομάγαζο στην Καλιρρόης ένα δερματινο μπουφάν Nordcap. 258 αρχική τιμή, μου λέει θα σου κάνουμε έκπτωση. 220, οκ λέω πληρώνω και φεύγω. Επιστρέφω στο σπίτι μπαίνω στο e-shop του συγκεκριμένου καταστήματος, και το μπουφάν που αγόρασα το είχε στις προσφορές από 258 μόνο 198.70... Καμία ένδειξη ότι είναι διαφορετική η τιμή web...
    Kατάφερε ο μάγκας, η ντροπή του ΄Ελληνα καταστηματάρχη να χάσει έναν πελάτη, και να μου προσθέσει ακόμα μια κακή εμπειρία από ελληνικά καταστήματα. Δεν θα βάλουμε μυαλό ποτέ...
    Και για του λόγου το αληθές:
    Συνημμένο 377967

    Και το link:http://www.motomarket-shop.gr/eksopl...ap-arrow-mayro
    Ρε συ μαν γιατί δεν πήγες κατευθείαν στο κατάστημα και να τους πεις το παράπονο σου;
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  2. #77
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.132
    Ε... ξέρεις.... μόλις έφυγες από το μαγαζί κατεβάσαμε την τιμή....την ώρα που ήρθες τιμολογούσαμε για τις εκπτώσεις και δεν είχαμε προλάβει να το περάσουμε, δεν ξέραμε πόσο θα μας έβγαινε...



    Πάντως αν ψάξεις το πήρες στην καλύτερη τιμή από τα άλλα μαγαζιά που το έχουν σε έκπτωση.
    Τελευταία τροποποίηση από Coyote.V; 25/01/2017 στις 21:24.

  3. #78
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Ε... ξέρεις.... μόλις έφυγες από το μαγαζί κατεβάσαμε την τιμή....την ώρα που ήρθες τιμολογούσαμε για τις εκπτώσεις και δεν είχαμε προλάβει να το περάσουμε, δεν ξέραμε πόσο θα μας έβγαινε...
    Θέλω να πιστεύω οτι ειναι απο αμέλεια τους, αλλιώς θέλουν πολυ κράααα
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  4. #79
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.132
    Που να ξέρω.. μια δικαιολογία βρήκα της στιγμής

  5. #80
    Νέο μέλος Το avatar του/της docma
    Εγγραφή
    28/01/2016
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Ρε συ μαν γιατί δεν πήγες κατευθείαν στο κατάστημα και να τους πεις το παράπονο σου;
    Το πως θα χειριστώ εγώ το θέμα δεν νομίζω ότι έχει και πολύ σημασία. Απλά έχω κουραστεί να διαβάζω υποστηρίξτε τους Έλληνες καταστηματάρχες , οικονομική κρίση , οι πολυεθνικές μας κλέβουν κλπ.. Σχεδόν πάντα ο έμπορος μας θεωρεί κορόιδα και θα προσπαθήσει να τα αρπάξει όπως και όπου μπορεί.

  6. #81
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από docma Προβολή μηνύματος
    Το πως θα χειριστώ εγώ το θέμα δεν νομίζω ότι έχει και πολύ σημασία. Απλά έχω κουραστεί να διαβάζω υποστηρίξτε τους Έλληνες καταστηματάρχες , οικονομική κρίση , οι πολυεθνικές μας κλέβουν κλπ.. Σχεδόν πάντα ο έμπορος μας θεωρεί κορόιδα και θα προσπαθήσει να τα αρπάξει όπως και όπου μπορεί.
    Αυτό είναι κανόνας... από εδώ και πέρα πριν αγοράσεις κάτι τουλάχιστον στα χρήματα που έδωσες θα κάνεις έρευνα αγοράς.

    Τώρα έμαθες...

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από docma Προβολή μηνύματος
    Αγόρασα σήμερα από γνωστό μοτομάγαζο στην Καλιρρόης ένα δερματινο μπουφάν Nordcap. 258 αρχική τιμή, μου λέει θα σου κάνουμε έκπτωση. 220, οκ λέω πληρώνω και φεύγω. Επιστρέφω στο σπίτι μπαίνω στο e-shop του συγκεκριμένου καταστήματος, και το μπουφάν που αγόρασα το είχε στις προσφορές από 258 μόνο 198.70... Καμία ένδειξη ότι είναι διαφορετική η τιμή web...
    Kατάφερε ο μάγκας, η ντροπή του ΄Ελληνα καταστηματάρχη να χάσει έναν πελάτη, και να μου προσθέσει ακόμα μια κακή εμπειρία από ελληνικά καταστήματα. Δεν θα βάλουμε μυαλό ποτέ...
    Και για του λόγου το αληθές:
    Συνημμένο 377967

    Και το link:http://www.motomarket-shop.gr/eksopl...ap-arrow-mayro


    ξεφτιλικια...

  8. #83
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Gkriniazoume gia akribos ta idia pragmata se opoio forum kai na koitakseis.
    sta enydreiaka forum brizoun ta enydreiomagaza,
    sta autokinitistika forum ta exoun me synergeia/antiprosopeies,
    sta forum gia aerostata brizoun tous eisagogeis kalathion,
    sta katadytika tous ftaine oti ta psarontoufeka stin hawaii einai pio ftina,
    mpla mpla mpla, pantou i idia mizeria.

    Eno otan eimaste stin kafeteria leme mono gia ton gamato mastora pou kseroume,
    gia to super ouaou magazi pou brikame, to fthino mpoufan pou petyxame kai ola kala.
    oli i mizeria mas sto pliktrologio bgainei....


    Ayta symbainoun otan synallassontai magazia pou den kseroun na poulane,
    me pelates pou den kseroun na agorazoun.......

  9. #84
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Διαφωνώ Τζίμ, άλλο πράγμα να βγει με το παραμικρό η μιζέρια (που ισχύει αυτο που λες εν μέρη) αλλα όταν υπάρχουν τέτοια τρανταχτά παραδείγματα όπως έτυχε στον φίλο πιο πάνω με το Μοτο Μάρκετ εκει πρέπει να πέφτει κράξιμο γιατί αυτο είναι καφρίλα που έγινε.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  10. #85
    Ρε συ tsimidi, μας έχεις βγάλει τα μάτια με τα greeklish. Ok, πηγαινοέρχεσαι/μένεις στη Γερμανία, αλλά δεν νομίζω να ποσταρεις από internet cafe.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #86
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    εκ πρώτης όψεως το πράμα με την τιμή αγοράς (μετά την έκπτωση) να πουληθεί ακριβότερα από το eshop (αλλά φθηνότερα από οπουδήποτε αλλού) δείχνει κάπως άσχημη.

    από την άλλη παγκοσμίως οι τιμές ενός e-shop είναι πάντα φθηνότερες του φυσικού καταστήματος γιατί το προϊόν καταλήγει στα χέρια του πελάτη με λιγότερα πάγια έξοδα για τον έμπορο.

    παρόλαυτά πολλές φορές και στα φυσικά καταστήματα γίνεται price-matching με το eshop για να μην δυσαρεστηθεί ο πελάτης όπως στη παραπάνω περίπτωση που το είδε μετά και έπεσε το ξενέρωμα.

    επειδή προσωπικά ψωνίζω πάνω από 3 χρόνια από τα παιδιά στο motomarket, αλλά παράλληλα είμαι αρκετά απαιτητικός πελάτης, λέω με σιγουριά οτι δε παίζει να έγινε επίτηδες κάτι τέτοιο. Δεν έχουν τέτοια τακτική ως κατάστημα και θα μου προξενούσε έκπληξη κάτι τέτοιο.

    δε γράφω περισσότερα, παρά μόνο λέω οτι το να προδικάζουμε πριν δούμε τι ακριβώς έγινε είναι στη σφαίρα ψυχολογίας του Έλληνα που έγραψε πριν λίγο ο Tzimidis.

  12. #87
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ρε συ tsimidi, μας έχεις βγάλει τα μάτια με τα greeklish. Ok, πηγαινοέρχεσαι/μένεις στη Γερμανία, αλλά δεν νομίζω να ποσταρεις από internet cafe.
    Prin 2-3 mines paredose pneyma to pc, meta kaike apo ptosi anapsyktikou to laptop,
    kai ektote grafo mono apo to kinito , pou den exei elliniko pliktrologio.

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277
    Αγαπητέ Docma, αν μου επιτρέπετε εκ μέρους του Μοτομάρκετ. Πιστέψτε με δεν υπήρξε δόλος στην συναλλαγή, το ηλεκτρονικό κατάστημα έκανε μια προωθητική κίνηση στο συγκεκριμένο τζάκετ την οποία ειλικρινά δεν είχαμε υπόψην μας το πρωί.Κάναμε έκπτωση εν αγνοία της ειδικής τιμής του συγκεκριμένου ρούχου. Καταλαβαίνω πως νοιώθετε και πιστέψτε με δεν ήταν ο σκοπός μας. Περάστε παρακαλώ από το κατάστημα να σας επιστρέψουμε την διαφορά και λυπάμαι για την παρεξήγηση.
    Για το μοτομάρκετ
    Παπαδόπουλος Γιάννης
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  14. #89
    Νέο μέλος Το avatar του/της docma
    Εγγραφή
    28/01/2016
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    παγκοσμίως οι τιμές ενός e-shop είναι πάντα φθηνότερες του φυσικού καταστήματος γιατί το προϊόν καταλήγει στα χέρια του πελάτη με λιγότερα πάγια έξοδα για τον έμπορο.
    Από όσο γνωρίζω όταν η τιμή είναι διαφορετική στο web οφείλεται να αναγράφεται...
    Προδικάζει η απόδειξη πληρωμής και το link του e-shop.
    Tώρα και επίτηδες να μην έγινε,γιατί αυτό δεν μπορεί κανείς να το ξέρει, νομίζω ότι έχει μικρή σημασία για το αποτέλεσμα...

  15. #90
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    μόλις το μαθες.

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2007, 10:19
  2. τα Ελληνικά Στρατά!!!
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2004, 00:55
  3. Βρες σαν τα χιονια...
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 17:38
  4. Ωραία όλα τούτα τα καλούδια, αλλά
    από swtos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 09:59
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF