Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 34 από 34

Θέμα: Προσοχή στους "εμπόρους" ανακύκλωσης οχημάτων.

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν ισχυουν τα παραπανω μιλαμε οτι οι κυβερνωντες ειναι απο τους μεγαλυτερους ξεφτιλες του συμπαντος...

    αλλα θα τους αξιζε να μην πηγαινει κανενας να αποσυρει/οριστικα διαγραψει οπως θελετε πειτε το...
    να καταθετει πινακιδες (προσωρινα και καλα), να το κανει βιδες και να πουλαει σε κανονικους μαντραδες/συνεργεια/ιδιωτες οτι μπορει και το υπολοιπο σε χαντακια και χωραφια...
    να υπαρχουν παντου κουφαρια...και οι εταιροι αλητες-επιχειρηματιες να μεινουν ανεργοι...

    να τους βαζει τοτε το μπ0υρδελοκρατος να πηγαινουν να τα μαζευουν απο τα χωραφια και απο τις χαραδρες για να τα κανουν σιδερο...οι τριπ0υστες...
    Είναι copy- paste νόμος της eu. Ουσιαστικά μας τον επέβαλλαν μαζί με πολλούς άλλους που αφορούν προμήθειες, εργολαβίες,
    παροχή υπηρεσιών ιδιωτών στο Δημόσιο, σύμπραξη ιδιωτών - δημοσίου...
    Είναι ειδικοί στη λαμογιά εκεί στην EU. Το μεγάλο φαγοπότι.
    Από εκεί και πέρα πρέπει να είσαι γατόνι για να ξεφύγεις από την απόσυρση.
    Αν το σπάσεις και το πουλήσεις είσαι παράνομος γιατί πουλάς χωρίς τιμολόγια όπως και αυτοί που αγοράζουν.
    Αν μετά δηλώσεις κλοπή αυτόματα οι "πελάτες" γίνονται κλεπταποδόχοι και τα αυτοκίνητα δεν έχουν μόνο αριθμό
    πλαισίου που μπορεί να αναγνωριστεί εάν ξέρεις να ψάχνεις...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Από εκεί και πέρα πρέπει να είσαι γατόνι για να ξεφύγεις από την απόσυρση.
    Αν το σπάσεις και το πουλήσεις είσαι παράνομος γιατί πουλάς χωρίς τιμολόγια όπως και αυτοί που αγοράζουν.
    Αν μετά δηλώσεις κλοπή αυτόματα οι "πελάτες" γίνονται κλεπταποδόχοι και τα αυτοκίνητα δεν έχουν μόνο αριθμό
    πλαισίου που μπορεί να αναγνωριστεί εάν ξέρεις να ψάχνεις...


    δλδ ολοι στο car.gr που πουλανε ανταλλακτικα και δεν ειναι εμποροι, ειναι παρανομοι...

    τρακαρω εγω και τσαλακωνω λιγο τον προφυλακτηρα και ενα φτερο...επειδη ειμαι μπρουκλης και φραγκατος παιρνω καινουργια απο την αντιπροσωπεια...μετα ομως τα δικα μου μπορω να τα φτιαξω και να τα πουλησω στο net οσο εγω θελω...θα μου το απαγορευσουν αυτο?
    ασε αυτα που εχουν αριθμους πανω...δλδ μοτερ και πλαισιο...εκει ναι εχεις θεμα...
    αλλα για ολα τα υπολοιπα κανενα θεμα δεν θα επρεπε να υπαρχει...


    εδω πουλανε (και καλα) το σασι, μονο και μονο με την αδεια...δλδ δεν πουλανε βασικα κανενα κομματι του αυτοκινητου ή της μηχανης...αλλα ενα κομματι χαρτι και ενα ταμπελακι...

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δλδ ολοι στο car.gr που πουλανε ανταλλακτικα και δεν ειναι εμποροι, ειναι παρανομοι...

    τρακαρω εγω και τσαλακωνω λιγο τον προφυλακτηρα και ενα φτερο...επειδη ειμαι μπρουκλης και φραγκατος παιρνω καινουργια απο την αντιπροσωπεια...μετα ομως τα δικα μου μπορω να τα φτιαξω και να τα πουλησω στο net οσο εγω θελω...θα μου το απαγορευσουν αυτο?
    ασε αυτα που εχουν αριθμους πανω...δλδ μοτερ και πλαισιο...εκει ναι εχεις θεμα...
    αλλα για ολα τα υπολοιπα κανενα θεμα δεν θα επρεπε να υπαρχει...


    εδω πουλανε (και καλα) το σασι, μονο και μονο με την αδεια...δλδ δεν πουλανε βασικα κανενα κομματι του αυτοκινητου ή της μηχανης...αλλα ενα κομματι χαρτι και ενα ταμπελακι...
    Το σασί είναι η άδεια κυκλοφορίας οπότε πουλάς αυτοκίνητο ή μοτοσυκλέτα.
    Για τα υπόλοιπα σου λέω ότι και το χαρτζιλίκι που δίνεις στα παιδιά σου λέγεται "γονική παροχή" και φορολογείται.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    νεότερα λοιπών. μετα απο καιρό. η εταιρία όντως παει για κλείσιμο εχουν μονο ενα γραφειακι. και ανα εξάμηνο πληρώνουν 80-90€ μου χρωστάνε ακομα 120€ απο τα 300 και με βλέπω να πηγαίνω αλες 2 φόρες. στο τελος αφου εισπράξω ολο το ποσο λεω να τους βγαλω και εγω ενα κοστολόγιο με τον δικηγόρο μου για έξοδα που με τραβούσαν 5 φορές εκει , τηλεφωνά που έκανα άπειρα, και ψυχική οδύνη κτλπ κτλπ. φυσικά και δεν περιμένω να πάρω κάτι παραπάνω αλα έτσι για το γαμώτο.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2008, 17:24
  2. προσοχη στους δρόμους λεμε!!!
    από gkats στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2007, 10:46
  3. Προσοχή στους... ευγενικούς
    από anf125 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2006, 10:16
  4. Προσοχή Στους μαλ@κες με τα κ*λόκουτα
    από Vandarero στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 08:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF