Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 18 από 18

Θέμα: αγορά 50cc

  1. #16
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Eίναι τετράχρονα τα παπιά που βλέπεις.
    Προσωπικά η γνώμη μου είναι να πάς σε super cub honda 50cc μαμά μοτέρ μέχρι να μάθεις να οδηγάς.Δηλαδή μέχρι να μάθεις να διαβάζεις τον δρόμο.Πόσο σε παίρνει,πότε σε παίρνει να κάνεις χαζομαρούλες που όλοι κάναμε.Δεν υπάρχει άνθρωπος που να καβαλάει δίκυκλο και να μην έχει φάει τούμπα (ο γραφών έχει φάει πολλές).Τουλάχιστον να μην προκαλέις την τύχη σου μέχρι να τριφτείς στις 2 ρόδες.Με συμπλέκτη μαθαίνεις και μετά δεν είναι δύσκολο θα το δείς.
    Απο κει και πέρα το πενηντάρι της honda είναι γνωστό μηχανάκι,παλιό,καλό αξιόπιστο,όμορφο αλλά θέλει σέλα...γιατί...(μικρό το κόστος).Να κοιτάξεις αν το πάρεις να μην είναι πειραγμένο σε κυβικά γιατί συνήθως τα κάναν 72cc βαράγαν μπιέλα.Αν το βρείς με 4ρι σασμάν αντί για 3ρι ακόμα πιο καλά.Ανταλλακτικά φτηνά, συντήρηση εύκολη οικονομικό...
    Υ.Γ. Και εγώ απο κει ξεκίνησα το 1992 και το χω ακόμα σε καλή κατάσταση...

    Υ.Γ.2 Στο τονίζω γιατί και εγώ είμαι απο θαύμα ζωντανός ακόμα.Στα χρήματα σου συνυπολόγισε αν μη τι άλλο ένα κράνος.Επειδή είσαι μικρός και επειδή όλοι έχουμε περάσει απο κεί...ας χαλάσει το μαλλί,ξαναχτενίζεται...Ο άνθρωπος είναι που μετράει...να μην πάθει κάτι.Πέραν τούτου σε ότι αποφασίσεις καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος.
    Τελευταία τροποποίηση από TsoliasGR; 04/02/2017 στις 15:49.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DOCfzx
    Εγγραφή
    06/02/2016
    Μηνύματα
    127
    Αγαπητέ καλησπέρα και απο εμένα, διαβάζοντας τις προτάσεις που οσυ κάνουν αλλά και τις απαντήσεις που δίνεις εσύ μου δίνεις την εντύπωση πως θέλεις 5οαράκι αλλα να είναι και γρήγορο ( όλοι το ίδο θέλουμε ανεξαρτήτως κυβικών) η πρόταση που έχω να σου κάνω είναι να πάρεις ενα παπί για να μάθεις τα βασικά , να μάθεις να οδηγάς εσύ καθώς και να μάθεις πως οδηγάνε οι άλλοι και στην πορεία να το ανεβάσεις λιγάκι για να έχεις και το γκαζάκι που θέλεις και πολύ αργότερα όταν νιώσεις έτοιμος και έχεις ψηθεί να ανέβεις κατηγορία. Άν θα πάρεις τα motard και street 50'αρια να ξέρεις πως αργά η γρήγορα θα γίνεις αιμοδότης και η τσέπη σου θα αναστενάξει βέβαια το τι λέω εγώ δεν έχει καμία σχέση αμα δείς κάποιο κομμάτι και απλά το ερωτευτείς, γιαυτό φίλτατε κάνε ότι τραβάει η καρδούλα σου.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/02/2017
    Μηνύματα
    3
    piaggio typhoon 50 kai kanto 80cc me pistoni kai carmpilater petai to idio exw
    Τελευταία τροποποίηση από Billys4321; 10/02/2017 στις 20:56. Αιτία: lathos

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά 50cc
    από Apercat στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2013, 14:40
  2. αγορά 50cc,ποιό να επιλέξω?
    από pitsirika στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2010, 10:45
  3. HELP!!! AGAIN!!!! ΑΓΟΡΑ 50cc
    από nickoeo12345 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2008, 17:49
  4. Διπλωμα&Αγορα 50cc
    από lord81 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2006, 08:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF