Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: ninja zx 250 r

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2015
    Μηνύματα
    12

    ninja zx 250 r

    kalhspera se olous! endiaferwmai gia thn agora enws ninja 250. to mhxanaki to kserw,to exw kavalisei kai san odhgos kai san sinodigos,afto pou me provlhmatizei einai oti eimai sxetika psilos(1.85) kai thelw na rwtisw an tha eimai anetos panw se afto to mhxanaki

  2. #2
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αφου το καβαλησες για.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    δεν θα εισαι.........
    δεν ειναι μηχανακι για ανεση.....

  4. #4
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Otan les anetos, τι εννοείς για χρήση πόλης η και μικρές διαδρομές/ταξίδια εκτός αυτης;
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dhmhtrhs innova Προβολή μηνύματος
    kalhspera se olous! endiaferwmai gia thn agora enws ninja 250. to mhxanaki to kserw,to exw kavalisei kai san odhgos kai san sinodigos,afto pou me provlhmatizei einai oti eimai sxetika psilos(1.85) kai thelw na rwtisw an tha eimai anetos panw se afto to mhxanaki
    Όπως στα είπαν. Εσύ μόνο ξέρεις αν είσαι άνετος. Καβάλησέ το μέχρι να σιγουρευτείς. Δεν υπάρχει κάποιος καθολικός κανόνας.
    Life begins at 45°.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2016
    Μηνύματα
    9

    Ninja 250cc

    Καλησπέρα παιδια θελω να κανω μια ερώτηση επειδη δεν εχω και μεγαλη ιδεα γενικα για τις μηχανές!σκεφτομουνα για αγορά μηχανης και επειδη το θελω για πολυ οικονομία και που και που κανένα ταξιδάκι σκεφτόμουν για σκούτερ αλλα τον τελευταίο καιρο αρχίζει να μ αρέσει η ιδεα της μοτοσυκλετας!θελω να ρωτήσω λοιπον η Νιντζα 250 αξίζει για κατι τέτοια οπως και για fun!αξιζει δηλαδή μα δώσεις τα λεφτα σου;θα την γουστάρεις σαν μηχανή;επισης και κατι ακομα η Νιντζα 300 αξιζει η διαφορα τιμής γιατί εμενα μου εκατσε πολυ καλυτερα στο μάτι και απο το λιγο που το έψαξα!θενκ γιου

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    584
    Ωραιο μηχανακι και για να κανεις την δουλεια σου και την βολτα σου και οικονομικο σε χρηση.
    Ειναι σαν ποδηλατο στην κινηση και στους ελιγμους και γενικα βοηθαει με το βαρος του και τον ογκο του στην καθημερινοτητα.
    Κοιταξε επειδη βλεπω οτι εισαι μπερδεμενος.
    Το σκουτερ σε βοηθαει στα εξης. Σε χώρο, πας πχ καφε στο κεντρο βαζεις μεσα μπουφαν κρανος και τελειωσε.
    Με την μηχανη αυτα πρεπει να τα κουβαλας η βαζεις αναγκαστικα μπαγκαζιερα.
    Το σκουτερ σε κραταει στεγνο και κοβει και αερα κρυο. Αυτο αν χρειαζεται να κινείσαι με οποιοδηποτε καιρο ειναι ενα συν.
    Με τη μηχανη πρεπει να φορεσεις αδιαβροχα αναγκαστικα και μετα να βρεις καπου να τα βαλεις.
    Πρεπει να ξερεις τι θες να κανεις περισσοτερο και φυσικα τι σου αρεσει.
    Τα ζηγησεις και βλεπεις.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  8. #8
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.698
    Παρακαλώ να κοιτάζουμε αν υπάρχει ήδη κάποιο θέμα ανοικτό

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2016
    Μηνύματα
    9
    Συγνωμη παιδια δεν ειχα δει πτι υπήρχε θέμα ανοιχτό!σ ευχαριστω πολυ φιλε για τις συμβουλές σου και ισχυει οτι ειμαι μπερδεμένος ισως θα πρεπει πρώτα να καβαλήσω κάποια για να δω και τι μου ταιριάζει καλυτερα!

  10. #10
    "πολυ οικονομία" και μηχανή είναι σαν να λες θελω μια πορνοστάρ που να ξέρει να κανει μουσακά.

    Στο μονο σημείο που θα κανεις κάτι κοντά σε οικονομία είναι που δεν θα ψάχνεις να παρκάρεις.

    Μηχανή+Οικονομία = Παπί
    The R is for Respect.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    584
    Δεν ειναι ετσι τα 125 250 ειναι αριστα στην οικονομια.
    Καινε λιγο σε καυσιμο, τα λαστιχα τους ειναι σε φυσιολογικες τιμες και κρατανε αρκετα χλμ.
    Οπως και τα αλυσιδογραναζα.
    Λαδια φιλτρα εχουν μεγαλωσει πολυ τα διαστηματα και χρειαζονται μικρες ποσοτητες.
    Εχουν τεραστια διαφορα απο ενα 600 αρη πχ.
    Και φυσικα δεν εχουν σχεση με παπι.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  12. #12
    Το παιδί είπε οτι το θέλει πολύ οικονομικό. Το Ninja συμφωνούμε οτι είναι οικονομικό σε σχέση με άλλα μεγαλύτερα/παλαιότερα...ομως παραμένει σε υψηλότερα επίπεδα απο ενα παπί.

    Αν αποφασίσει να βγάλει το "πολύ" απο το "πολύ οικονομικό" τότε μπορεί να προχωρήσει στην αγορά του άφοβα.
    The R is for Respect.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2014
    Μηνύματα
    19

    ninja 250r

    Καλησπερα σε ολους.....εχω εδω και 2-2.5 χρονια ενα παπι ,φτιαγμενο παει δηλαδη σαν ενα 200αρι σκουτερ θα ελεγα και εφτασε ο καιρος επιτελους να ανεβω σε κατι μεγαλυτερο.Επειδη το budget που διαθετω ειναι εως 2500 και ο περιορισμος των κυβικων λογο διπλωματος εως 400 μου εχει γυαλισει εδω και καιρο το ninja 250.Εχω ψαξει αρκετα και απο οτι ειδα και εμαθα ειναι κομπλε (φρενα,αναρτησεις,θεση οδηγησης,καταναλωση) απλως με προβληματιζουν δυο πραγματακια.Αρχικα με εξατμιση κανει ηχο σαν παπι επειδη ειναι δικυλινδρο; Επισης το δευτερο και μεγαλυτερο θεμα ειναι αν θα εχει αρκετο γκαζι γιατι σκοπευω να την κρατησω για 3-4 χρονακια,και εχω μια επιφυλαξη οτι δεν θα ειναι αρκετα γρηγορη ενω εγω θελω να εχει το γκαζακι της...μην ειναι ψοφια.Θα με βοηθουσε πολυ να μου πειτε τι παιζει απο επιδοσεις κτλ...Για να προλαβω αρκετους δεν εκανα κανενα θεμα για κρανος γαντια μπουφαν κτλ επειδη ολα αυτα εννοειται οτι τα εχω σκεφτει πριν προχωρησω στην αγορα.
    Ευχαριστω εκ των προτερων

  14. #14
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Βαριέμαι να γράφω..το χα...μια χαρά είναι και γκάζι για την ηλικία σου έχει και μοστρα και βενζίνη δεν καίει ναι δε χαλάει εύκολα...παρτο
    Throttle that mysterious friend of ours

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2014
    Μηνύματα
    19
    και κανεις αλλος παιδια ακουω γνωμες...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF