Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: γεια σε ολους, μηπως ειδατε κανα sv650s?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2005
    Μηνύματα
    0

    γεια σε ολους, μηπως ειδατε κανα sv650s?

    γεια χαρα παιδια, ειμαι ο Νικος κι εχω ενα φειζερακι (και ειμαι καλα, χαχαχα) το οποιο σκεφτομαι να το αλλαξω,γιαυτο χρειαζομαι τη βοηθεια σας, αν ξερει κανεις πουθενα να δινουν sv650s για test ride ή αν εχει δει κανεις σε κανα μαγαζι κανενα μεταχειρισμενο sv650s παρακαλω πειτε μου που γιατι θελω απελπισμενα να το οδηγησω πριν το παρω, δε θελω να την πατησω παλι , δεν ειμαστε σε φαση να αλλαζουμε τα μηχανακια σαν τα πουκαμισα (δεν βγαινω οικονομικα δηλαδη ειδαλως αλλο που δε θελω) . Καπου στα στενα στην αρχη της βουλιαγμενης πηρε το ματι μου ενα sv ασημι αν δεν κανω λαθος αλλα μια μερα που εψαχνα το μαγαζι δεν το βρηκα ρε γμτ, λες να το'δα στον υπμο μου; :ZZZ: . Τεσπα παιδια οποιου εχει παρει το ματι του τιποτα ας μου πει, ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Kouklaki mou omorfo Το avatar του/της johnpagr
    Εγγραφή
    09/05/2004
    Μηνύματα
    936
    kalws hr8es

    bwreis na pas mia volta pros opou poulane metaxirismena kai na zithseis na pas volta to endiaferomeno mhxanaki mia volta (gia na deis pws paei , an bwreis na to odhghseis k.t.l.), magazia tetoia exei pros egaleo , perama (petrou ralh .... ) ...

    Καλά τα έγραφε το Manual ...

    Twra exoume alou eidous ma8hmata !!!!!!!! Εκπ/ση Γιου σε μαθηματα ισορροπίας σε ποδήλατο

    Κίτρινο Mamouni (βάνδαλοι θα σας σκήσω)

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    1
    Ρίξε μια ματιά εδώ, το παιδί θέλει να δώσει το SV και να πάρει Fazer...

    http://www.bikenet.gr/component/opti...9/topic,1034.0

  4. #4
    Στο www.bikenet.gr στις αγγελίες ενα παληκάρι έχει βάλει αγγελία ότι πουλάει το SV650 του ή το ανταλλάσει με Fazer.
    Για κοίτα το.Μπορεί να βολευτείτε και οι δύο.Δεν ξέρω αν έχει βάλει και εδώ αγγελία.


    υ.γ με πρόλαβε ο mojos
    http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    1
    Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
    Στο www.bikenet.gr στις αγγελίες ενα παληκάρι έχει βάλει αγγελία ότι πουλάει το SV650 του ή το ανταλλάσει με Fazer.
    Για κοίτα το.Μπορεί να βολευτείτε και οι δύο.Δεν ξέρω αν έχει βάλει και εδώ αγγελία.


    υ.γ με πρόλαβε ο mojos
    Καλά ούτε συνεννοημένοι να ήμασταν...

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2005
    Μηνύματα
    0
    ε, ναι, αυτο λεω κι εγω, σε ποιο μαγαζι ομως εχει sv? ευχαριστω για το καλοσορισμα και την απαντηση

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    η ιδια αγγελια υπαρχει και σε αυτο το φορουμ (μαλιστα υπαρχει ολοκληρη η ιστορια του... και ο λογος που βαφτηκε μαυρο απο μπλε) ψαξε στα Μοντελα στη κατηγορια "suzuki V2"

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2005
    Μηνύματα
    0
    μμμ, ναι, μαλλον το ξερω το παιδι κι εχουμε μιλησει , το προβλημα ειναι πως αυτος μενει στη θεσσαλονικη κι εγω στην αθηνα κι επειτα θελω καινουριο

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: γεια σε ολους, μηπως ειδατε κανα sv650s?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nivara
    γεια χαρα παιδια, ειμαι ο Νικος κι εχω ενα φειζερακι (και ειμαι καλα, χαχαχα) το οποιο σκεφτομαι να το αλλαξω,γιαυτο χρειαζομαι τη βοηθεια σας, αν ξερει κανεις πουθενα να δινουν sv650s για test ride ή αν εχει δει κανεις σε κανα μαγαζι κανενα μεταχειρισμενο sv650s παρακαλω πειτε μου που γιατι θελω απελπισμενα να το οδηγησω πριν το παρω, δε θελω να την πατησω παλι , δεν ειμαστε σε φαση να αλλαζουμε τα μηχανακια σαν τα πουκαμισα (δεν βγαινω οικονομικα δηλαδη ειδαλως αλλο που δε θελω) . Καπου στα στενα στην αρχη της βουλιαγμενης πηρε το ματι μου ενα sv ασημι αν δεν κανω λαθος αλλα μια μερα που εψαχνα το μαγαζι δεν το βρηκα ρε γμτ, λες να το'δα στον υπμο μου; :ZZZ: . Τεσπα παιδια οποιου εχει παρει το ματι του τιποτα ας μου πει, ευχαριστω πολυ
    Στην αρχη της Βουλιαγμενης ειναι ο Ευθυμιου, στον οποιο εγω δεν εχω παει ακομα, αλλα ακουω απο πολλους με SV και ΤL ,οτι ειναι γαμω τα μαστορια, και απο τους λιγους καλους που ασχλουνται με αυτα τα μοντελα αν οχι ο μονος.
    Εκει μαλλον ειδες και το ασημι SV.
    Για ρωτα τον μπορει να εχει κανενα για πουλημα, νομιζω οτι ειχε ενα μπλε 1000 απ΄εξω πριν απο λιγες μερες.
    Εχουμε τωρα και λεμε......

    Λιγο καιρο πριν κυκλοφορησει το ανανεωμενο SV (2003) εκανα και εγω ερευνα αγορας.
    Λοιπον σχεδον οτι SV ειδα σε μαγαζι (και ειδα πολυ λιγα) ηταν σε μετρια κατασταση, εντελως μαμα, και με αρκετες φθορες.
    Οι τιμες τους δε ηταν αρκετα υψηλες για αντιεμπορικο μηχανακι.
    Τα 2000-2001 μοντελα που ειδα εγω τουλαχιστον, επαιζαν τοτε στα 5.500 με 6.000 χιλιαρικα.
    Καλυτερα ψαξε και χτυπα καινουργιο, η εστω μεταχειρισμενο 2003+ που υπαρχουν πολλα σε καλη κατασταση και σε σχετικα καλη τιμη.
    Τα πρωτης γενιας ειχαν κατι ελαττωματακια απο το εργοστασιο, οχι σοβαρα,(ρουλεμαν λαιμου και κυριως θορυβωδεις τεντωτηρες), αλλα σαφως ενοχλητικα, και πολλοι λιγοι ιδιοκτητες τους στην Ελλαδα ασχοληθηκαν με την βελτιωση τους. Δες στη κατηγορια Suzuki V2 του φορουμ ολο και κατι χρησιμο θα βρεις σχετικα με τα προβληματα αυτα, καθως και πολλες αλλες πηγες πληροφοριων.

    Αλλα μου κανει εντυπωση που δινεις fazer για SV, εγω δεν θα στο προτεινα, για πες μας ακριβως γιατι πηρες αυτη την αποφαση.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  10. #10
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    και εγω που ειχα καβαλήσει fazer και για αυτό πήγαινα να αγοράσω καινούριο, τελικά κατέληξα στο SV, ιδιαίτερα στα 650 κυβικά, και εμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.... για το όλο fun που μου έδωσε...

    gcrook άστο είσαι Suzuki όχι V2 γεννημένος
    εκεί που περίμενα να το καλωσορίσεις το παιδί στον θαυμαστό κόσμο των SV....

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2005
    Μηνύματα
    0
    λοιπον gcrook, παω σιγουρα για καινουριο καθως δεν με περνει για μεταχειρισμενο (δε ξερετε οτι πολλες φορες τα μεταχειρο κοστιζουν περισσοτερο απο τα καινουρια; ) και το γιατι απο fazer (fz6 το τονιζω γιατι το παλιο φειζερακι μ'αρεσε πολυ στο δρομο) παω σε sv ακολουθει:
    το fz6 εχει ενα τρελο μοτερ (δουλευει σχεδον 7000-14000rpm) που ταιριαζει σε πιστα και σε πισταδορικες διαδρομες (επιδαυρο, αρτεμισιο, γαλαξειδι, μπραλο κλπ) μια χαρα και εχει πλακα πολυ (νομιζεις οτι εισαι ο ροσι), αλλα σε αγνωστες βουνισιες διαδρομες με κλειστες στροφες και οχι τελειο οδοστρομα (που η ελλαδα ειναι γεματη απο δαυτες), οποιος εχει fz6, ξερει πολυ καλα οτι το μηχανακι ειναι σαν το ψαρι εξω απο το νερο, η απουσια δυναμης χαμηλα και ο τζογος στο ανοιξε κλεισε το γκαζι, δεν επιτρεπουν και πολλα πολλα, οποιος εχει οδηγησει δικυλινδρο ή μονοκυλινδρο σε τετοιες διαδρομες ξερει πως θα επρεπε να ειναι τα πραγματα. Επειδη λοιπον εμενα αυτες οι διαδρομες μ'αρεσουν ΠΙΟ ΠΟΛΥ (το τονιζω γιατι εννοω οτι και οι πισταδορικες που ανεφερα πριν μ'αρεσουν αλλα ρε γμτ ειναι πολλα τα χλμ, πολυς ο τζογος) και επειδη το να ξεκαβλνς σε κλειστες διαδρομες ε...ειναι πιο ασφαλες πως να το κανουμε γιαυτο πρεπει να το αλλαξω το φειζερακι. Α, και επειδη ισως καποιοι φιλοι να προτεινουν μετατροπες στο φειζερ για να μου ταιριαξει, τις εχω ηδη κανει (ενα δοντι μικροτερο μπροστα, ελατηρια ολινς μπροστα, 5χιλ κατεβασμα οι πλακες και το καλυτερο: pirelli diablo, αλλαξτε τα γ...λαστιχα που εχει απο τη μαμα του) και τις προτεινω σε ολους τους φειζεραδες. Αυτα, παιδια, τα λεμε

  12. #12
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484

    Καλως τον...

    ...nivara-Νικος-gianis-μαν !!!
    Απο μια για τον καθενα...

    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2005
    Μηνύματα
    0

    Re: Καλως τον...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
    ...nivara-Νικος-gianis-μαν !!!
    Απο μια για τον καθενα...

    κοιτα εχω εγγραφει σε ενα σωρο φορουμ, δε μ'αρεσει να δεινω τα στοιχεια μου παντου (οχι πως αμα θελει καποιος δε βρισκει τα παντα στο inernet), παντως το ονομα μου ειναι νικος και το ψευδονυμο nivara (σε ολα τα forum),

  14. #14
    Nαι!Οντως μιλήσαμε στο τηλέφωνο.Εγώ είμαι με το SV.
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  15. #15
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484

    Re: Re: Καλως τον...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nivara
    κοιτα...
    ...το ονομα μου ειναι νικος και το ψευδονυμο nivara...
    okεϊκ...παμε παλι λοιπον

    "Καλως τον...nivara-Νικος-μαν !!!
    Πιασε (μονο μια)

    "





    Υγ.Οριστε, τι καταλαβες ??? Εχασες μια

    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γειά σε όλους
    από Ridon στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2008, 15:43
  2. Γεια σε ολους
    από Thodwris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2008, 14:43
  3. Γειά σε όλους σας !!!!
    από xristos cbf στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2006, 13:54
  4. Νέος Cbf 250ακιας! Γεια σε όλους!
    από villy στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 10:20
  5. Γειά σε όλους
    από Liquid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2005, 12:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF