Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 107

Θέμα: ΚΥΡΙΑΚΗ 5/2/2017 ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

  1. #61
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Οι φωτό από τα κόλυβα θα μπορούσαν να είναι μια κάποια διαφοροποίηση η αλήθεια... πάντως πέραν της πλάκας, δεν στερείται λογικής το επιχείρημα του φίλτατου kalgeorge έτσι όπως το έθεσε εντελώς καλοπροαίρετα.

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τα διάβασα και επ' αυτών (με την ευκαιρία τουτουνού) απαντώ. Συμφωνώ με όσα λες, σε γενικές γραμμές ναι και εμένα θα μου άρεσε να δω μιά γενικότερη άποψη της κάθε εκδρομής, από το περίπτερο, την κάθε στάση, κανένα αξιοθέατο (με την κυριολεκτική έννοια του να αξίζει να το δεις) από την διαδρομή ή το χωριό. Αυτό βέβαια, σημαίνει πως κάποιος (ή κάποιοι) θα πρέπει να έχουν κατά νου το να "αφηγηθούν" φωτογραφικά "τα πάντα" και θα "πρέπει" να μεριμνούν για την αφήγηση σταματώντας πολλές φορές ή ψάχνοντας το κατάλληλο σημείο για πόζες (ενώ πχ μπορεί απλά να θέλουν να κάνουν ένα τσιγάρο, λέμε τώρα).


    Αν δεν το σκεφτείς έτσι την ώρα που εκδράμεις ή αν πεις "ΟΚ, έχω ξαναπάει άρα δεν τρέχει και τίποτα" ε... Βγάζεις ότι βγάζεις εκεί που θ'αράξεις.

    Ουσιαστικά δεν διαφωνώ σε τίποτα από αυτά που είπες, για να μην παρεξηγούμαστε. Απλά καταλαβαίνω και την άλλη πλευρά (το ΑΣΕ ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ το έχω ακούσει πολλάκις. Μετά βέβαια που γυρνάς και έχεις και καμμιά εκατοστή, α τι ωραία )

    εγινε ρε μαν... πανω κατω τα ιδια λεμε.... και οντως δεν τσακωνόμαστε. την γνωμη μου λεω.... εξαλλου όπως ειπα και πριν καντε ότι θελετε....
    οσο για το τελευταιο κομματι....καλα κανεις και εχεις καμια 100στη φωτο ρε... και μαγκιά σου, εξαλλου για αυτό πας... για να βγαζεις φωτο...
    ενιγουει.... καταλαβες τι λεω, καταλαβα τι λες... δεν εχει νοημα η συνεχεια

  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Οι φωτό από τα κόλυβα θα μπορούσαν να είναι μια κάποια διαφοροποίηση η αλήθεια... πάντως πέραν της πλάκας, δεν στερείται λογικής το επιχείρημα του φίλτατου kalgeorge έτσι όπως το έθεσε εντελώς καλοπροαίρετα.
    ετοιμασου και εσυ τωρα

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Οι φωτό από τα κόλυβα θα μπορούσαν να είναι μια κάποια διαφοροποίηση η αλήθεια... πάντως πέραν της πλάκας, δεν στερείται λογικής το επιχείρημα του φίλτατου kalgeorge έτσι όπως το έθεσε εντελώς καλοπροαίρετα.
    Η παράδοση δεν λέει ότι ΠΡΕΠΕΙ να δώσεις κόλυβα σε αγνώστους στα μνημόσυνα; Ε τα παιδιά παραδόπιστα είναι, δεν είναι λιχούδηδες

    Πάντως ο Παπίος στο 1ο έχει κόλυβα κανονικά προς πώληση, του τύπου "είχα μιά λιγούρα", το διάβασα σε περιοδικό (αλλά βλακωδώς ίσως, δεν έχω σταματήσει να ψωνίσω κανα-δυό σακουλάκια).

  5. #65
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalgeorge Προβολή μηνύματος
    ετοιμασου και εσυ τωρα
    Αν μας την πέσουν έχω σχέδιο, θα τους καλέσουμε σε μονομαχία εξετάσεων χοληστερίνης...

  6. #66
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Η παράδοση δεν λέει ότι ΠΡΕΠΕΙ να δώσεις κόλυβα σε αγνώστους στα μνημόσυνα; Ε τα παιδιά παραδόπιστα είναι, δεν είναι λιχούδηδες
    Η παράδοση λέει όμως ότι όταν σου δίνουν κόλυβα λες κι ένα "ζωή σε λόγου σας", ένα "να ζήσετε να τον θυμόσαστε"

  7. #67
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Με το καλό στην επόμενη!


  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.361
    Κάποιες αόριστες δικαιολογίες...


    -Στο πήγαινε δεν βγάλαμε φωτογραφίες γιατί δεν θέλαμε να αργήσουμε μη τυχόν χάσουμε τα κόλυβα. Στην επιστροφή μας πείραξαν τα κόλυβα και τρεχαμε για να προλάβουμε να.... ξέρεις τώρα.


    -Πήγα να βγάλω μία το χωριό αλλά ειχα λιγδασμένα χέρια από τα παϊδάκια και μου γλίστρυσε η φωτογραφική μέσα στην πιατέλα με τα παϊδάκια.


    -Μας κόλλησαν κομματάκια από κρεας στα δόντια και δεν μπορέσαμε να βρούμε οδοντογλιφίδες


    -"Εβγαλα μία τα μηχανάκια αλλά φαινόταν μόνο η μουσούδα του 1150".


    -"Εβγαλα μια φωτογραφία την ταβέρνα, αλλά λόγω του μνυμόσυνου, βγήκε σαν πλάνο από ταινία του Παζολίνι".






    -

  9. #69
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalgeorge Προβολή μηνύματος
    μπραβο ρε σεις... παντα τετοια.....

    απλα μια απορια... ψαχνω να βρω φωτο .... ταξιδιωτική ας πουμε και βρισκω μονο κοψιδια......
    μηπως να αναθεωρούσατε λιγο? ( γενικα το λεω)

    Κανείς δεν πρέπει να αναθεωρήσει τίποτα. Δεν υπάρχει λόγος. Σε άλλες βόλτες θα βγάλεις φωτό από κάθε γωνιά του χωριού, σε άλλες μόνο την παρέα και σε άλλες καθόλου. Έτσι είναι αυτά.
    Εξάλλου, δεν γίνεται σε όλους να αρέσουν τα πάντα. Ούτε τα μέρη που γίνονται οι εκάστοτε βόλτες, ούτε οι φωτογραφίες που θα βγούν. Όλα καλά. Πραγματικά!

    Ελπίζω μονο, οι κ.κ. Διευθυντές και Διαχειριστές του forum, να μην απαγορεύσουν την δημοσίευση φωτογραφιών με προϊόντα παραγωγής τριγλυκεριδίων από βόλτες, γιατί τότε και πολύ απλά, δεν θα υπάρχουν φωτογραφίες από βόλτες
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  10. #70
    νομίζω ο μεσιέ λε Καπιταίν είχε τέτοιες απαιτήσεις κάποτε, μαζί με το αμίμητο ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΤΗΣ ΧΑΙΡΩΝΕΙΑΣ

  11. #71
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    νομίζω ο μεσιέ λε Καπιταίν είχε τέτοιες απαιτήσεις κάποτε, μαζί με το αμίμητο ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΤΗΣ ΧΑΙΡΩΝΕΙΑΣ
    Ε όχι!! Γιατί κύριοι διαχειρισται? Τι έχει ο Λέων της Χαιρώνειας? Αντί να λέμε "δώσε μάστορα αβερτα", που μπορούμε να βγούμε φωτογραφία με την μοτό μας, δίπλα σε ένα τόσο σημαντικό μνημείο, το απαγορεύουμε κιόλας?

    Ορίστε κύριοι, η κλίκα των Αθηνών! Ώπ ... για μία στιγμή ... και 'γω Αθήνα είμαι
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  12. #72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    νομίζω ο μεσιέ λε Καπιταίν είχε τέτοιες απαιτήσεις κάποτε, μαζί με το αμίμητο ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΤΗΣ ΧΑΙΡΩΝΕΙΑΣ

    εισαι σιγουρος?? γιατι αυτος και αν το ειχε παρακανει καποια περιοδο με μπυρες και ποτα από μαγαζια

  13. #73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalgeorge Προβολή μηνύματος
    εισαι σιγουρος?? γιατι αυτος και αν το ειχε παρακανει καποια περιοδο με μπυρες και ποτα από μαγαζια
    Δεν μπορώ να περάσω από εκεί και να μην τον σκεφτώ τον αχρείο λέμε

  14. #74
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Μπορούμε να παίρνουμε το πιάτο μας και να βγάζουμε φωτογραφία δίπλα από ένα μνημείο.

    Όλα εγώ ρε παιδιά θα τα σκέφτομαι;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20170205_121642.jpg 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	42,9 KB 
ID:	378353
    Τελευταία τροποποίηση από 7Tolis; 06/02/2017 στις 07:36.

  15. #75
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Ευγε σε ολους


    παντα να μπορουμε να κανουμε βολτες να με παρεα!!!


Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΛΜΥΡΗ - ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΑΒΒΑΤΟ 13/2/2016
    από Eversman στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2016, 20:46
  2. Ετήσια 2015 - Λίμνη Ευβοίας - Αγ. Γεώργιος - Κυριακή 21/06/2015
    από harris_x στο forum Εκδηλώσεις παλαιοτέρων ετών
    Απαντήσεις: 142
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2015, 23:19
  3. Κυριακή 24-5-2015 Αλυκή Βοιωτίας (Αγ. Νικόλαος).
    από Eversman στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 112
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2015, 08:19
  4. ΚΥΡΙΑΚΗ 14/9/2014 ΑΓ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ (ΚΑΠΑΡΕΛΛΙ)
    από Eversman στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2014, 07:50
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2010, 10:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF