Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Kαλύτερο Scooter 250-300cc

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2016
    Μηνύματα
    9

    Kαλύτερο Scooter 250-300cc

    Καλησπερα,θα ηθελα να μου πειτε γνωμες για το καλυτερο scooter μεταξυ αυτων των κυβικων απο αποψη ασφαλειας δυναμης καταναλωσης και φυσικα τιμης!Σκεφτομαι να αγορασω (μεταχειρησμενο) για αυτο και θα το εκτιμουσα αν μπορουσατε να με βοηθησετε!Εχω βαλει στο ματι το Xmax250 και το SYM GTSi(βεβαια δεν εχω ψαχτει παρα πολυ) αλλα παλι εχω μερικες αμφιβολιες για αυτα τα δυο μοντελα!Επισης θελω μπορω να πηγαινω και κανενα ταξιδακι το καλοκαιρακι οποτε θα ηθελα να νιωθω καπως ασφαλης!το μπατζετ μου δεν ειναι και πολυ μεγαλο καθως πολυ δυσκολα θα δωσω 3κ!Δωστε μου λοιπον τα φωτα σας!!:lol::lol:

  2. #2
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Sh 300....Ποιοτικοτατο,ταχυτατο και με καλη συμπεριφορα στο δρομο.
    Θα βρεις πολλα με κατω απο 2500 και,τηρουμενων των αναλογιων,σε καλη κατασταση.
    Τα χλμ (που σιγουρα θα εχουν,σε οσα δεν ειναι γυρισμενα) να μη σε φοβισουν καθως βγαζει ευκολα πανω απο 100000χλμ με σωστη συντηρηση...

  3. #3

    sh300abs & xmax 250abs

    αυτά τα δυο ειναι τα πιο αξιόπιστα με το sh να υπερέχει σχεδόν σε όλα έναντι του xmax , εκτός της άνεσης εάν δινει προτεραιότητα στην άνεση προτιμησε το ,αν όχι το sh τα κάνει όλα γρήγορα και με αξιοπιστία ! για αυτό κρατάει και τιμή σαν μεταχειρω.
    ξεχνα sym κτλπ

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Τα sym αυτη την στιγμη ειναι τα πιο αξιοπιστα, πρωτα σε πωλησεις, κρατανε μεταπωλητικη αξια και εχον τις καλυτερες τιμες.
    Στο gts χωραει απο κατω ενα κρανος κανονικο και ενα jet στο παλιο ( εως 2012 ), ενω στο καινουργιο ( 2013 ) χωραει δυο κανονικα.
    Το gts εχει ανετη θεση οδηγησης για ταξιδι και καλυψη απο αερα βροχη. Ειδικα το καινουργιο εχει τον δευτερο δυνατοτερο κινητηρα στα 300 κυβικα.
    Στο sym παντως με 2000 περνεις το παλιο σε καλη κατασταση ενω το καινουργιο πρεπει να πας στα 2800 και πανω.
    Το xmax θεωρω οτι ειναι καλυτερη επιλογη απο το sh και αν βρεις στα χρηματα σου και απο το gts.
    Το sh ειναι μονο αν θες να κινεισαι μεσα στην πολη δεν βοηθαει για μινι ταξιδακια δικαβαλο. Και φυσικα ειναι πανακριβο.
    Οδηγησετα για να δεις πιο σου καθεται καλυτερα ειναι το πιο σημαντικο.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    και εγω για το SYM GTS 250 ή 300 θα διαλεγα....
    Εχω το 250, του 2012, με 80.000κμ, ανεβωκατεβαινω καθε μερα Σαρωνιδα-Νεα Σμυρνη, 90 κμ, οικονομικο ( μεσος ορος μετρημενης καταναλωσης 3.5 λιτρα / 100 κμ ), και με 0 προβληματα μεχρι στιγμης.....περαν καποιων αναλωσιμων ζημιων...
    κοστος συντηρησης λογικο.

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2016
    Μηνύματα
    9
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις συμβουλές σας!

  7. #7
    καλά ειναι και τα sym, /kymko κτλπ αλλά να ξέρεις οτι στο θέμα ποιότητα ,αντοχή στο χρόνο αξιοπιστία κλπ ...δεν έχουν σχέση με Honda ,Yamaha ,Suzuki.. κλπ

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Δεν υπάρχει άλλο σκούτερ πέρα από το Sh.

    Ακόμα και Χmax 250 αρκετά από όσα έχω δει, χαρχαλεύουν μετά από καιρό και κολυμπάνε στο λάδι από κάτω. Πολύ προσοχή στην επιλογή μεταχειρισμένου σκούτερ!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    SH = το superbike των scooter...

    γρηγορο, οικονομικο κ με καλα φρενα.

    το GTS250 & 300 Β γενιας ειναι πολυ καλα μοτερ, οχι τοσο δυνατα αλλα πολυ αξιοπιστα.
    Εχουν ομως μικρες ροδες, αρα πιο καλα για πολη, οχι τοσο ομως για λακουβες και μεγαλες ταχυτητες.
    Καλυψη καλυτερη απο χοντα και χωροι αποθηκευσης απλα εκτος συναγωνισμου.
    Θες ανεση...Σιμ, θες οδικη συμπεριφορα Χοντα

Παρόμοια θέματα

  1. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Βαλιτσα ( top box ) για new vespa gts 250/300cc
    από k7600 στο forum Αγγελίες αξεσουάρ & ανταλλακτικών
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2016, 17:49
  2. Επιλογή Scooter 250-300cc Μέχρι 2500
    από kostakiss στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2013, 13:39
  3. Ποιο 250 scooter ?
    από Ninjaki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2006, 11:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF