Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 127

Θέμα: Piaggio Medley 150

  1. #76
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Για καινουριο μηχανακι και 4000 χλμ εε δε τα λες και λιγα...να ταν 14000χλμ η 24000χλμ θα ηταν ολα δεκτα..το κοιταω ακομα γιατι απλα μ αρεσει τραγικα σε σχεση με τον ανταγωνισμο στα 150cc(sh,hd,pcx,symphony st)και προσφερει τα περισσότερα..το ζυγιζω ακομα..
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #77
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/08/2019
    Μηνύματα
    2
    Εγω μεριπου στα 8000χλμ ειχα ενα θεμα και δεν επαιρνε μπροστα καποιος αισθητηρας απο οτι μου ειπαν τον οποιο αλλαξαν αφου ειμαι στην εγγυηση.

    Τωρα ειμαι στα 10600χλμ και Απο οτι βλεπω στο επισημο site το service ειναι φιλτρο αερα+λαδιου και λαδι. Για καποιο λογο ομως σε καποια συνεργεια που πηρα μου ζητανε απο 80-135 € γιατι πρεπει να αλλαχτουν και καποια αλλα πραγματα απο οτι ισχυριζονται ενω σε 2 συνεργεια μου ειπαν ο ενας 50 και ο αλλος 60 € γιατι θα αλλαξουν μονο οτι προβλεπει στο service εχει κανεις αποψη πανω σε αυτο?

    Δεν ξερω πραγματικα τι πρεπει να επιλεξω και θα εκτιμουσα καθε βοηθεια.

  3. #78
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anonymousx Προβολή μηνύματος
    Εγω μεριπου στα 8000χλμ ειχα ενα θεμα και δεν επαιρνε μπροστα καποιος αισθητηρας απο οτι μου ειπαν τον οποιο αλλαξαν αφου ειμαι στην εγγυηση.

    Τωρα ειμαι στα 10600χλμ και Απο οτι βλεπω στο επισημο site το service ειναι φιλτρο αερα+λαδιου και λαδι. Για καποιο λογο ομως σε καποια συνεργεια που πηρα μου ζητανε απο 80-135 € γιατι πρεπει να αλλαχτουν και καποια αλλα πραγματα απο οτι ισχυριζονται ενω σε 2 συνεργεια μου ειπαν ο ενας 50 και ο αλλος 60 € γιατι θα αλλαξουν μονο οτι προβλεπει στο service εχει κανεις αποψη πανω σε αυτο?

    Δεν ξερω πραγματικα τι πρεπει να επιλεξω και θα εκτιμουσα καθε βοηθεια.
    αυτα τα καποια αλλα δεν στα ειπαν!!!!επρεπε να τους πεις τι ειναι αυτα που λετε οτι πρεπει να αλλαχτουν εκτος του λαδιου και των φιλτρων, και μετα θα σου απαντουσε οποιος γνωριζε αν πρεπει να αλλαχτουν, η ειναι αρπαχτικη του συνεργειου.

  4. #79
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/08/2019
    Μηνύματα
    2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    αυτα τα καποια αλλα δεν στα ειπαν!!!!επρεπε να τους πεις τι ειναι αυτα που λετε οτι πρεπει να αλλαχτουν εκτος του λαδιου και των φιλτρων, και μετα θα σου απαντουσε οποιος γνωριζε αν πρεπει να αλλαχτουν, η ειναι αρπαχτικη του συνεργειου.
    Μολις ρωτησα μου ειπε εκτος φιλτρα λαδια βαλβολινες θα αλλαξει εξτρα ραουλα και βαριατορ (ή οδηγος βαριατορ δεν ειμαι σιγουρος )
    τα οποια στο site της piaggio λεει οτι αλλαζονται στις 20,000 χλμ απο οτι ειδα.

  5. #80
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    4.Κατι χτυπαει στο μπροστινο και νομιζω οτι το κανουν τα περισσοτερα. Δεν εχω ασχοληθει να βρω τι φταιει. Καποιοι λενε για σωληνακι φρενου που βρισκει καπου μεσα στο καβουκι του τιμονιου.
    στο παπί που μου έκανε το ίδιο, αρχικά σκέφτηκα κι εγω το σωληνάκι (φοράω υψηλής) του φρένου. το έπιασα το πλάκωσα ολο στη μονωτική και λίγο κάλμαρε.πολύ λίγο.
    Εφτασε να σπάει μέζεα απο το τακα τακα.
    Τελικά είχε σπάσει το λαμάκι που συγκρατούσε τα τακάκια της δαγκάνας.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #81
    xr rules Το avatar του/της thanosgp
    Εγγραφή
    11/08/2017
    Μηνύματα
    111
    pcx 125 μεταχειρώ καλύτερα...
    ἕν οἶδα, ὅτι οὐδέν οἶδα

  7. #82
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2019
    Μηνύματα
    135
    Καλησπερα σε ολους σας. Εχω το medley 150 16 και εχω κανει 21.000 χλμ. Τωρα εκανα το μεγαλο σερβις των 20.000 . Κοστος 200€.
    Το μηχανακι ειναι αστερι.
    Εχει οτι ακριβως εψαχνα.
    Το πηρα γιατι επρεπε να κανω καθε μερα 100χλμ εντος αττικης οχι μονο κεντρο εως και κορωπι (καθε μερα).
    Καταναλωση 2.5
    Κρατημα. Φρενα. Χωροι στοιβαροτητα ολα αριστα.
    Ρωτηστε οτι θελετε. ( το χρησιμοποιω μονο απο Μαιο εως Οκτωβριο) απο 1/11 παλι μεσα.

  8. #83
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2019
    Μηνύματα
    18
    200 ευρώ για σέρβις σε 150cc ;;;

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagiotisX Προβολή μηνύματος
    200 ευρώ για σέρβις σε 150cc ;;;
    Γιατι με τον κυβισμο πανε τα σερβις;
    Σε ποια εποχη ζεις;

    Ενα 1000άρι αμαξι και ενα 2λιτρο παιρνουν πανω κατω την ιδια ποσοτητα λαδιου, παρολο που το δευτερο μπορει να ειναι διπλασιο σε ογκο και βαρος.
    Τι σημαινει αυτο, οτι σε καθε απλο σερβις το 1000άρι πληρωνει κερατα ενώ το 2λιτρο τη βγαζει "τσαμπα";

    Εγραψε για σερβις 20.000χλμ!
    Σε αυτα εαν δεν απατωμαι, ειναι ιμαντας, μπιλιες, γλιστρες, φιλτρα λαδιου αερα, μπουζι... ΛΟΓΙΚΑ και παραφλου (εαν ειναι τερμα τυπικος) κλπ κλπ
    200€ ειναι καλα με εργασια και αναλωσιμα.
    Εαν δεν γνωριζεις τι εργασια εχει το ανοιξε κλεισε μεταδοσης, ποσο μαλλον να το κανεις ο ιδιος, τοτε δεν αξιζει να συζηταμε και μην εκπλησσεσαι τοσο.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  10. #85
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Εγραψε για σερβις 20.000χλμ!
    Σε αυτα εαν δεν απατωμαι, ειναι ιμαντας, μπιλιες, γλιστρες, φιλτρα λαδιου αερα, μπουζι... ΛΟΓΙΚΑ και παραφλου (εαν ειναι τερμα τυπικος) κλπ κλπ
    200€ ειναι καλα με εργασια και αναλωσιμα.
    ~100€ όλα αυτά στο SYM.
    Life begins at 45°.

  11. #86
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagiotisX Προβολή μηνύματος
    200 ευρώ για σέρβις σε 150cc ;;;
    Τα sccoter δεν ειναι φτηνά στα service τους, έχε το υπ όψιν.
    Ραουλα, ιμαντες κλπ κλπ θέλουν άλλαγμα καθε καποια χλμ και κοστίζουν.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #87
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2019
    Μηνύματα
    18
    Φίλε BLiTzER αυριο θα παω 9.00 η ώρα να κλεισω το symphony lc σε titanium με καφέ σέλα.
    Άκου 200 ευρώ ο ιταλός για μπουζολαδο και λουρι βαριατορόμπιλιες και φωλιές.
    Κοίταξα τις τιμές σέρβις του γκοργκόλη κι όπως λέει κι ο BLiTzER πιο πάνω τα μισά λεφτά κοστίζει.
    Τελευταία τροποποίηση από panagiotisX; 01/11/2019 στις 17:31.

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagiotisX Προβολή μηνύματος
    Φίλε BLiTzER αυριο θα παω 9.00 η ώρα να κλεισω το symphony lc σε titanium με καφέ σέλα.
    Άκου 200 ευρώ ο ιταλός για μπουζολαδο και λουρι βαριατορόμπιλιες και φωλιές.
    Κοίταξα τις τιμές σέρβις του γκοργκόλη κι όπως λέει κι ο BLiTzER πιο πάνω τα μισά λεφτά κοστίζει.
    Ριξε μια ματια ποσο κοστιζε το 2011 ενα Sym GTS300 και ποσο κοστίζει το Cruisym 300 τωρα, το 2019.


    Καποιοι κατασκευαστές, δεν θελουν να βγαζουν κερδος απο τα ανταλλακτικα αλλα απο την πωληση.
    Αλλοι, το αντιθετο. Αυτο γινοταν ανεκαθεν.....
    pew pew pew pew pew pew !!!

  14. #89
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2019
    Μηνύματα
    18
    Κάποιοι κατασκευαστές πουλάνε τη μύξα για βούτυρο Κερκύρας γιατί έχουν σίγουρη την ανταπόκριση του αγοραστή λόγω καλού μάρκετινγκ και καλοφτιαγμένου μύθου περί ονόματος.
    Πάρε παράδειγμα το παπί μου που τελευταία τον 12 του 2016 πριν κοπεί η εισαγωγή του από τις ευρωπαϊκές αγορές λόγω ανεπάρκειας προδιαγραφών κόστιζε 3000 ευρώ και πούλησε τρελά σε όλες τις ηλικιακες κατηγορίες.Στους μεγαλύτερους όπως εγώ για το παραμύθι της αξιοπιστίας στους μικρότερους για το γκάζι που στην τελική το καβασάκι με 10 ιππους ήταν γρηγορότερο αλλά αυτό είναι άλλο θεμα.
    Τα σέρβις του δεν θα τα έλεγες φτηνά για παπί αλλά αν έλεγες και τίποτα σου απαντούσαν γιαμάχα έχεις ρε φίλε Όχι νταιτονα.
    Επειδή όποιος καεί με το χυλό φυσάει και το γιαούρτι δεν εντυπωσιαζομαι από μάρκες πια.
    Έχω πληρώσει τον κούκο για αηδόνι και σε αυτοκίνητο και στο παπάκι και το μόνο που συνιστώ σε όλα τα παιδιά είναι να κάνουν το ίδιο με μένα,να τα δίνουν πούλο το συντομότερο.
    Τώρα γνωρίζω οτι μόλις η συμ πιάσει καλά ίσως να ακριβύνει και στην αγορά και στα σέρβις αλλά αυτό μένει να το δούμε όπως και την αξιοπιστία.
    Εδώ θα είμαι και θα κράζω,δεν έχω κανένα πρόβλημα και κόμπλεξ όπως έχω παρατηρήσει ορισμένα παιδιά που ότι έχουν είναι το καλύτερο.

  15. #90
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2019
    Μηνύματα
    135
    Παιδια καλησπερα.
    Αν προσεξατε το σερβις εγινε στα 20.000.
    Ολα τα scooter το κανουν το μεγαλο σρα 12.000χλμ και στοιχιζουν απο 150€.
    Αναλογικα ( παντα για scooter μιλαμε. )
    Ειναι φθηνοτερο.
    Εχω και beverly 250ie tourer του 2008 με 29.000χλμ και πμηρωνα 250αρια σερνις καθε 12000χλμ.
    Τωρα με το medley ψαχνω να το δωσω.
    Ειχα και παπι 100 astrea grand του 96 . Σαφως φθηνοτερο σερβις αλλα σε σχεση με το medley μονο αυτο.
    Τωρα που γραφουν για κρανος εχω παντα 2 απο κατω plus top case.
    Συμπεριφορα στην πολυ ιδια με παπι. Καταναλωση καλυτερη απο το astrea.
    Ειμαι 52 1.88 και 88κιλα.
    Εκα α 5 ταξιδια Χαλκιδα
    Το εχω σκισει. Του συμπεριφερομαι σαν παπι( και με το παπι πηγα Χαλκιδα και με το beverly)
    Σαν το medley δεν υπαρχει
    Του συμπεριφερομαι σαν παπι καξ αντιδρα καλυτερα απο παπι σκτος απο το κοστος συντηρησης

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF