Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 53

Θέμα: Βάσεις μεταφοράς ποδηλάτων

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    584
    Στην πορτα του πορτ μπαγκαζ ισχιουν αυτα σιγουρα γιατι εχω ρωτησει την ασφαλιστικη μου.
    Αλλα υπαρχει περιπτωση να ισχυουν και για της οροφης. Για κοτσαδορο σιγουρα ο κοτσαδορος αλλα αφου και το τρειλερ θελει δηλωση μαλλον θα θελει και αυτη. Πρεπει να ρωτησεις για σιγουρια. Ειναι λιγο περιεργο το καθεστως γενικα...
    LIVE FREEEEE!!!!!

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Πάντως καλό είναι γενικά να προσέχουμε και να μην πέφτουμε πίσω από οτιδήποτε.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  3. #33
    Νέο μέλος Το avatar του/της maza
    Εγγραφή
    14/11/2002
    Μηνύματα
    25
    Νομίζω ότι χάσαμε την ουσία.
    Το πρόβλημα δεν είναι αν είναι νόμιμο, αλλά αν είναι σωστό και ασφαλές. Αν νομίζουμε ότι το να κυκλοφορεί κάποιος με δυο σούβλες στο αυτοκίνητό του επειδή βαριέται να κάνει μια πολύ απλή κίνηση και να τις βγάλει, έχει καλώς. Αν όχι όμως, μήπως θα έπρεπε να κάνουμε κάτι; Γιατί αν δε διαμαρτυρηθεί κανείς, δε θα ενδιαφερθεί ή δε θα το σκεφτεί κανείς.
    Και ξαναρωτώ: Με ποιο σκεπτικό η τροχαία μου επιβάλλει (και πολύ καλά κάνει) πρόστιμο αν δε φοράω κράνος ή ζώνη και δεν ασχολείται με αυτό το θέμα που βάζει σε κίνδυνο πολύ περισσότερους από έναν;
    Μερικοί πίνουν νερό στο όνομα μου... μαζί με δύο ηρεμιστικά !!!

  4. #34
    Dear maza, καλωσήρθες στην Ελλάδα. Εδώ θα ανακαλύψεις ότι η τροχαία γενικά δεν ασχολείται. Μπορεί να είναι ο τροχαίος και μερικοί ακράνωτοι στο ίδιο φανάρι δίπλα δίπλα και δεν θα γυρίσει το κεφάλι να τους δει. Μπορεί να περάσουν με κόκκινο μπροστά του και θα αδιαφορήσει. Μπορεί γενικά το σύμπαν να διαλυθεί αλλά αν δεν έχει εντολή "βγες γράψε για κινητά σήμερα" να μην σηκώσει καν το βλέμμα. Και ακόμα και τότε, μπορεί να είσαι μεθυσμένος, ανασφάλιστος, αΚΤΕΟτος κλπ αλλά αν δεν μιλάς στο κινητό δεν πειράζει.

    Γενικότερα, δεν μας συμφέρει να το λέμε γιατί α) θα μας πηδούσαν ασάλιωτα συλλήβδην λόγω διήθησης, β) θα μας πηδούσαν ασάλιωτα συλλήβδην λόγω μη τήρησης ορίων ταχύτητας, γ) το αυτό για καθρέφτες/πινακίδες/φλας (και μπορείς να πεις ότι η λίστα δεν τελειώνει ποτέ με τόσα που γίνονται και είναι "δικαίωμα" του καθ' ενός).

    Πάντως αυτό συμβαίνει. Κακώς διότι τα αποτελέσματα τα βλέπουμε με μερικές εκατοντάδες (ή χιλιάδες) νεκρών ανά έτος αλλά εδώ ζούμε, έτσι μεγαλώσαμε, ευτυχώς που κάποιοι ξέφυγαν από την αγελαία συμπεριφορά και είναι πιο "ευρωπαίοι" στον δρόμο, πάντως (φωνή Άσπα Τσίνα) δεν καταλαβαίνω την έκπληξή σου.

  5. #35
    Νέο μέλος Το avatar του/της maza
    Εγγραφή
    14/11/2002
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Dear maza, καλωσήρθες στην Ελλάδα. Εδώ θα ανακαλύψεις ότι η τροχαία γενικά δεν ασχολείται. Μπορεί να είναι ο τροχαίος και μερικοί ακράνωτοι στο ίδιο φανάρι δίπλα δίπλα και δεν θα γυρίσει το κεφάλι να τους δει. Μπορεί να περάσουν με κόκκινο μπροστά του και θα αδιαφορήσει. Μπορεί γενικά το σύμπαν να διαλυθεί αλλά αν δεν έχει εντολή "βγες γράψε για κινητά σήμερα" να μην σηκώσει καν το βλέμμα. Και ακόμα και τότε, μπορεί να είσαι μεθυσμένος, ανασφάλιστος, αΚΤΕΟτος κλπ αλλά αν δεν μιλάς στο κινητό δεν πειράζει.

    Γενικότερα, δεν μας συμφέρει να το λέμε γιατί α) θα μας πηδούσαν ασάλιωτα συλλήβδην λόγω διήθησης, β) θα μας πηδούσαν ασάλιωτα συλλήβδην λόγω μη τήρησης ορίων ταχύτητας, γ) το αυτό για καθρέφτες/πινακίδες/φλας (και μπορείς να πεις ότι η λίστα δεν τελειώνει ποτέ με τόσα που γίνονται και είναι "δικαίωμα" του καθ' ενός).

    Πάντως αυτό συμβαίνει. Κακώς διότι τα αποτελέσματα τα βλέπουμε με μερικές εκατοντάδες (ή χιλιάδες) νεκρών ανά έτος αλλά εδώ ζούμε, έτσι μεγαλώσαμε, ευτυχώς που κάποιοι ξέφυγαν από την αγελαία συμπεριφορά και είναι πιο "ευρωπαίοι" στον δρόμο, πάντως (φωνή Άσπα Τσίνα) δεν καταλαβαίνω την έκπληξή σου.
    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Κυκλοφορώ στους ελληνικούς δρόμους 34 χρόνια, πολλές φορές με τη συμπεριφορά που κατακρίνω. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα πρέπει η κατάσταση να διαιωνίζεται επειδή εδώ είμαστε Ελλάδα και έτσι γουστάρουμε. Κάποτε θα πρέπει όχι να γίνουμε Ευρωπαίοι, αλλά σωστοί και πολιτισμένοι Έλληνες. Να κάνει ο καθένας την αυτοκριτική του, να σκεφτούμε συλλογικά και το κυριότερο, η κακή συμπεριφορά των άλλων να μη γίνεται παράδειγμα προς μίμηση επειδή έτσι μας βολεύει.
    Μερικοί πίνουν νερό στο όνομα μου... μαζί με δύο ηρεμιστικά !!!

  6. #36
    Αυτά περιμένω να δω πως και πως.

    https://2x2cycles.com/product/motorcycle-bicycle-rack/

  7. #37
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    στοπερ σουζας οταν φτασεις στο 'καντηλι' που λενε στα μέρη μου
    Φίου φίου φι φι φίου

  8. #38
    Νέο μέλος Το avatar του/της maza
    Εγγραφή
    14/11/2002
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Αυτά περιμένω να δω πως και πως.

    https://2x2cycles.com/product/motorcycle-bicycle-rack/
    Φοβερό! Φαντάζομαι το TDM μου με ένα τέτοιο... Όνειρο ζω μη με ξυπνάτε!!!
    Άσχετο, αυτό που έχει στη σέλα η bmw στην τελευταία φωτογραφία, τι ακριβώς είναι; Γιατί μπερδεύτηκα λίγο...
    Μερικοί πίνουν νερό στο όνομα μου... μαζί με δύο ηρεμιστικά !!!

  9. #39
    Νέο μέλος Το avatar του/της maza
    Εγγραφή
    14/11/2002
    Μηνύματα
    25
    Και για τους μερακλήδες

    https://2x2cycles.com/product/the-motogrill/
    Μερικοί πίνουν νερό στο όνομα μου... μαζί με δύο ηρεμιστικά !!!

  10. #40
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maza Προβολή μηνύματος
    Και για τους μερακλήδες

    https://2x2cycles.com/product/the-motogrill/


    Γιά να καλοψήνετε το ψάρι σας κι' απ' τις δυό πλευρές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #41
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maza Προβολή μηνύματος
    Φοβερό! Φαντάζομαι το TDM μου με ένα τέτοιο... Όνειρο ζω μη με ξυπνάτε!!!
    Άσχετο, αυτό που έχει στη σέλα η bmw στην τελευταία φωτογραφία, τι ακριβώς είναι; Γιατί μπερδεύτηκα λίγο...
    Είναι σαν τις ψάθες που βάζουν στα αμάξια μόνο που αυτό μοιάζει να είναι με χάντρες.

    Το ποδήλατο στο v-strom το είδες;
    Σαν αυτό είναι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_0975.JPG 
Προβολές:	79 
Μέγεθος:	48,3 KB 
ID:	378919

  12. #42
    Νέο μέλος Το avatar του/της maza
    Εγγραφή
    14/11/2002
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Γιά να καλοψήνετε το ψάρι σας κι' απ' τις δυό πλευρές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Μερικοί πίνουν νερό στο όνομα μου... μαζί με δύο ηρεμιστικά !!!

  13. #43
    Νέο μέλος Το avatar του/της maza
    Εγγραφή
    14/11/2002
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    στοπερ σουζας οταν φτασεις στο 'καντηλι' που λενε στα μέρη μου
    https://youtu.be/5UVd3pvSqZ4?t=5m10s
    Μερικοί πίνουν νερό στο όνομα μου... μαζί με δύο ηρεμιστικά !!!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maza Προβολή μηνύματος
    ....Δεν καταλαβαίνω το λόγο που από τη στιγμή που δεν κουβαλούν ποδήλατα, δε βγάζουν αυτά τα σουβλιά από το αυτοκίνητό τους...
    Προφανως δεν εχεις παιδάκια, και δεν ξέρεις τι σημαινει το βαλε βγάλε αυτης της μ@λ@κι@ς,
    με τα πιτσιρικια να ουρλιαζουν στο αμαξι και συ να πρεπει να ασφαλισεις τα ποδηλατα εκει πανω.
    Ασε που οταν το βγαζεις...καπου πρεπει και να το αποθηκευεις/κουβαλας.


    Εγω προσωπικα το έβγαζα γιατι μου χάλαγε την αισθητικη...αλλα καταλαβαινω τους αλλους που δεν το κανουν.

    Οσο για το αν κινδυνευεις να πεσεις πανω...συμφωνα με τον ΚΟΚ πρεπει να κρατας τετοιες αποστασεις ωστε
    να μην πεφτεις πισω στον αλλον...οτι και να εχει.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    πάντως (φωνή Άσπα Τσίνα) δεν καταλαβαίνω την έκπληξή σου.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τρέιλερ μεταφοράς μοτό...
    από isis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2006, 11:41
  2. Βάσεις για πλαϊνές Βαλίτσες για Kle500 '04
    από DT_Bear στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2005, 12:46
  3. Βασεις για καρατιμονα
    από KeLeYTiS στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 01:15
  4. Πλαϊνές βάσεις για ΧΤ600
    από jamc στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2005, 11:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF