Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 134 από 134

Θέμα: SS και φασολάδα ή Scooter και γκουρμέ; Ιδού η απορία.

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    οι σακούλες του σουπερ μάρκετ πιάνονται και στα μανιτάρια αν χρειαστεί πάντως.
    ΣΕ ΕΙΔΑ (όχι εσένα Τόλη):
    Σήμερα στις 2 το μεσημέρι να φεύγεις από τον Σκλαβενίτη με μαύρο βεστρώμ και στις σιδερένιες βάσεις των βαλιτσών
    -στο κάτω μέρος που έχει προεξοχή για να γατζώνουν οι βαλίτσες- εσύ να έχεις κρεμάσει από 3 σακούλες σουπερμαρκετ
    σε κάθε πλευρά.

  2. #122
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    12/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Νομιζω οτι οι μοτοσυκλετες ειναι παιχνιδια για μας τα μεγαλα παιδια ειναι για το γουστο μας και εξυπηρετουν να ικανοποιησουν τηνψυχολογικη μας αναγκη να παιξουμε ειται μονοι μας ειται με αλλα παιδακια.τα σκουτερ και τα παπια ειναι για να εξυπηρετησουν αναγκες φτηνης μεταφορας εχουν χαμηλο κοστος αποκτησης συντηρησης και καταναλωσης.οι μοτοσυκλετες ειναι αλλο θεμα ειναι πανακριβες και εχουν μεγαλο κοστος συντηρησης καταναλωσης κτλπ αν τα συγκρινεις με αμαξι πχ.Σαν παιδακια που ειμαστε λοιπον θεωρουμε οτι το δικο μας παιχνιδι ειναι το καλυτερο χωριζωμαστε σε διαφορες ομαδες και μαλωνουμε για διαφορα θεματα βρισκουμε παλια παιχνιδια και τα ξανφτιαχνουμε γιατι μας θυμιζουν την εποχη που ειμασταν πιο μικρα παιδακια κτλπ .Τωρα στην σημερινη εποχη που το χαρτζηλικι ειναι πολυ μικρο ειναι λογικο να μην μπορουμε να ευχαριστηθουμε και να παιξουμε με το παιχνιδι μας οπως θα θελαμε.Αν και πιστευω οτι για το θεμα βολτα η καφετερια μαλλον δεν φταιει τοσο το οικονομικο αλλα αλλα θεματα.Προσωπικα παλια δεν ειχα λεφτα για βολτα αλλα ειχα ΟΡΕΞΗ και ΧΡΟΝΟ και τελικα πηγαινα βολτα οποτε μπορουσα και μην νομιζετε και τοτε υπηρχαν καφετηριακηδες που προσπαθουσαμε να τους πεισουμε να ερθουν μαζι μας.

  3. #123
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Δεν κατάλαβα πότε την ανάγκη να βάζουμε ταμπέλες στο τι θα κάνει ο καθένας τη μηχανή του....πραγματικά όμως...απ την ώρα που κάποιος δεν παραπονιέται τι ζόρι τραβάει ο καθένας να του τη λέει ααα πήρες bmw1200 και πας καφετέρια η ένα μπάνιο στην κινετα πουλά τη και πάρε κάτι άλλο....ρε ειναι μηχανή μου δούλεψα την πλήρωσα και θα την κάνω ότι θέλω αν μου τη δώσει θα την έχω στο μπαλκόνι για γλάστρα η στο σαλόνι να τη χαζεύω σε ντεκορ...και ναι έχω ss και αν γουστάρω θα πάω και για καφέ και για ψωνια και εκδρομή και στο nordcap αν μου τη δώσει...είπαμε αν κάποιος ζητήσει τη γνώμη μας να του την πούμε ξέρεις εκεί και εκεί δε βολεύει η δε θα σε εξυπηρετεί αλλά το κράξιμο έχει και ένα όριο....έσκασα πάω να φάω μια σοκολάτα να στανιαρω γάμο νευρα της διατροφής
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    το κράξιμο έχει και ένα όριο...
    μεταξύ φίλων, ποτέ. ενδοφορουμικά, ε, μάλλον γιατί δεν γνωριζόμαστε και όλοι και οι παρεξηγήσεις δίνουν και παίρνουν.

  5. #125
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Δεν είναι θέμα παρεξήγησης ρε προεδρα από μεριάς μου πάντα..Είναι θέμα φιλικό κράξιμο τύπου χαβαλέ και το άλλο το είμαι ο κύριος ξερολιδης και θέλω να σου επιβάλω την άποψη μου....εκεί στοχεύει το από πάνω...
    Throttle that mysterious friend of ours

  6. #126
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Τον αμυρου μπορείτε να το κράζετε, δεν παρεξηγεί!
    Sent from me using a computer.

  7. #127
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Δεν μπορείς να τον κράξεις ρε έχει και ιαπωνικό παρταλι και ιταλικό....είναι υπέρτατου ο προεδρος
    Throttle that mysterious friend of ours

  8. #128
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Σε συζητήσεις με φίλους, οι πιο πολλοί πούλησαν τα μηχανάκι οχι, λόγω βενζίνης (στο κάτω κάτω αυτό ελέγχεται,) αλλά λόγω ασφαλειας και τέλη, που ειναι στάνταρ και δεν μπορείς να τα αποφύγεις, αρκετοί με μοτοσυκλέτες όμως πάνω απο 500 cc επικαλέστηκαν και κόστος όπως αλυσιδογραναζα ελαστικά κτλ......

  9. #129
    Δεν ξερω τι λετε εσείς, εγω πηγα μια συντομη βολτίτσα με το σουσου χθες και ξεχασα ολα τα προβλήματά μου. Φασολάδα και ας πηγαίνω μια βολτα το μήνα.
    The R is for Respect.

  10. #130
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    +1 στον αποπανω, μονο που θα τρωω φακες γιατι η φασολαδα με πειραζει


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1486147166432.jpg 
Προβολές:	290 
Μέγεθος:	40,6 KB 
ID:	379172
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  11. #131
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Δέν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά όταν είχα το 400ρι μπορούσα να κάψω άνετα 2/3 απο το ντεπόζιτο διαδρομή Πάντειος / Λιμάνι Πειραιά.
    4 κύλινδρα / 4 καρμπ 38ρια / χαλασμένο γκάζι (ρε να μην κλείνει ).
    Πλέον κοιτάει ο κόσμος την κατανάλωση σας αρέσει δεν σας αρέσει.Κάποτε που η βενζίνα είχε 0,70 οχι δεν κοιτάγαμε το τι καίει, πλέον με 1,5+ η βενζίνα και τους μισθούς στα 2/3 στην καλίτερη απο παλιά ΌΛΟΙ μας έχουμε καποια στιγμή προβληματισθει με το θέμα κατανάλωση.Εκτός αν κάποιοι απο μας έχουν κερδίσει το τζόκερ οπότε στα μεζεα τους.Ας βγούν να το πούν δεν ειναι κακό, να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιποι τώρα που πλησιάζει το Πάσχα ποιος θα βάλει τα κοψίδια.Ναι απο την άλλη αν δεν μπορείς να συντηρίσεις ένα μηχανάκι θα μπορούσες να το δώσεις και πάρεις άλλο πιο μικρό/άλλο στυλ κτλπ να σε βγάζει η τσέπη σου.Ας βγει εδώ ένας απο εμάς και να μου πεί οτι ΠΟΤΕ δεν ειχε ερωτευτεί κανένα απο τα μηχανάκια που έχουν περάσει απο τα χέρια του.Εγώ πρώτος το παραδέχομαι ναι έχω ερωτευτεί το πιο προβληματικό 400 που έχει βγει ποτέ.Το bandit 400.Kαι το έχω ακόμα τσακισμένο απο τροχαίο σε κλειστό γκαράζ και άμα βρω λεφτά κάποια στιγμή θα το φτιάξω.Και ας είναι οτι πιο προβληματικό κυκλοφόρησε ποτέ.Γιατί λοιπόν και οι άλλοι να μην αγαπάνε τις μοτο τους και να μην θέλουν να τις δώκουν για αυτό το λόγο....Και ας μην έχουν να την βγάλουν να ξεμπουκώσει γιατί μείναν άνεργοι...
    Και το σέρβις.
    Οι μισθοί κύριοι το γνωρίζετε οτι έχουν πέσει στο μισό και όλα τα άλλα αυξηθήκαν κατακόρυφα.

    Παρεπιπτόντως...Πετάξτε τα σκουτερ στα σκουπίδια.Πιο καλά ποδήλατο απο δάφτα....

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    ....εχουμε καποια στιγμή προβληματισθει με το θέμα κατανάλωση.Εκτός αν κάποιοι απο μας έχουν κερδίσει το τζόκερ οπότε στα μεζεα τους.Ας βγούν να το πούν δεν ειναι κακό, να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιποι τώρα που πλησιάζει το Πάσχα ποιος θα βάλει τα κοψίδια


    Παρεπιπτόντως...Πετάξτε τα σκουτερ στα σκουπίδια.Πιο καλά ποδήλατο απο δάφτα....
    Κερδισες κανα τζοκερ για να χαριζεις πριζολιδια και GSXR L7 βρε απλωμενε?
    Οταν το κερδισεις, πετα το Bandit σου στα σκουπιδια και ασε μας εμας με τα βρωμοσκουτερ.

    OHHH WAIT!! Το bandit που δεν κυκλοφορει....!!!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  13. #133
    Ρε παιδιά διαβάζω τόσο καιρό και αναρωτιέμαι..Πότε ήταν φθηνά τα μηχανάκια;
    Ανεξαρτήτως κυβικών;Όταν ένα παπί στο τέλος των 80's είχε τρία- τέσσερα μηνιάτικα;
    Πότε ήταν οι μοτοσυκλέτες; Τα αναλώσιμα τους; Και απαντώ μόνος μου μιας και τα ερωτήματα είναι σαφώς ρητορικά.Ποτέ δεν ήταν και ούτε πρόκειται!
    Ο καιρός που οι άνθρωποι παίρναν καταναλωτικά και με το χρήμα στο χέρι πηγαίναν από αντιπροσωπεία σε αντιπροσωπεία και όποιος έκανε καλύτερη
    τιμή για "κασέρι" του κουνάγανε το χρήμα στη μούρη, απλά πέρασε.
    Ο καιρός που τα περισσότερα παιδιά αγοράζανε με "τα λεφτά του μπαμπά" ρόδα πέρασε...Παιδιά απλά ο μπαμπάς και ότι άλλο μεταφράζεται σε "μπαμπά" δεν έχει ΠΧια..

    Έχεις να συντηρήσεις,έχεις το μικρόβιο;Τότε θα βρεις και τον τρόπο.
    Τα υπόλοιπα είναι ραπανάκια για την όρεξη!
    Δεν έχεις;Για αυτό υπάρχουν και φθηνότεροι τρόποι μετακίνησης.

    Αν και πάλι έχεις "απ'ολα" αλλά σου φαίνονται πολλές οι βενζίνες,τα λάστιχα,τα αναλώσιμα γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι ή ο καιρός γαρ εγγύς,
    ή "α τον πστη αυτός έχει και πάει και κινείται και γουστάρει και δεν είναι φουκαριάρα η μάνα του.... ξίδι.
    Απλά υπάρχει και το πεζό το δύο και άλλα πολλά!

  14. #134
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    ξεκίνησα να γράφω ένα κατεβατό το οποίο δεν θα ήταν ευχάριστο αλλά καλύτερα να μην...

    θα περιοριστώ να σου πω πως τα γραφόμενά σου είναι προσβλητικά και μηδενιστικά

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789

Παρόμοια θέματα

  1. Και τωρα τι; (scooter opinions needed)
    από eagleye101 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2015, 15:42
  2. Scooters ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ
    από kalant στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 03:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF