Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 68

Θέμα: Euro 4 & Ταξινομήσεις

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Triathlon 7 Προβολή μηνύματος
    CB 500XA
    η αλήθεια ειναι οτι δεν κατάλαβα ουτε εγω. Λένε οτι ηταν ε4 αλλα τωρα έβαλαν αλλη εξάτμιση για να ειναι ε4. wtf

    Κατα πάσα πισθανότητα το μοτερ του 2016 ήταν έτοιμο να περάσει ε4 αλλα το δικο σου δεν ειναι ε4 γιατι δεν υπήρχε λόγος. Τώρα υπάρχει και με ένα νεο τελικό περνάει τα ε4. Τι σε νοιάζει εσενα ομως?

  2. #17
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ




    Με αυτά τα euro ,νομίζω ότι κάποια στιγμή θα αρχίσουν οι περιορισμοί,
    τα αυξημένα τέλη κυκλοφορίας κ.λ.π.
    Στα αυτοκίνητα που έβλεπα τη μία euro5, την άλλη euro 5 b,έπειτα euro 6,
    τώρα βλέπω euro 6 w,ειλικρινά δεν ξέρω τι έργο παίζεται και πότε θα τον φάμε
    εμείς οι καταναλωτές.
    Εν τω μεταξύ ανάθεμα αν αλλάζουν και τίποτε στα μοτέρ με όλα αυτά,άντε κανένα φίλτρο
    κάπου για να περνάνε τις προδιαγραφές.
    Ήδη κυκλοφόρησε το φιάσκο της vw και ανακοινώθηκε ότι τα οχήματα θα μετρώνται πλέον
    σε συνθήκες δρόμου και όχι εργαστηρίων για να βγάζει προδιαγραφές ο κάθε κατασκευαστής
    όπως τον βολεύει..!!
    Εμένα πάντως η άδεια της μοτό είχε επάνω ένα Ε3 σε κάποιο σημείο τώρα αν εννοούσε euro 3 δεν ξέρω..!!
    Πάντως εμείς που πληρώνουμε νομίζω ότι θα το μάθουμε τελευταίοι το έργο και ως συνήθως πιστεύω
    ότι θα είναι επώδυνο για μας..!!
    Τελευταία τροποποίηση από irinia; 28/02/2017 στις 08:07.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ρε παρτε τα μηχανακια που γουσταρετε...
    θα κατσετε να σκασετε για το τι euro ειναι το καθε μηχανακι και θα επιλεξετε με αυτο το κριτηριο?

    ή μηπως θα σας αποτρεψει αν αυριο οι προδοτες βαλουν 20-50-80€ πανω τα τελη στα Χ euro και κρατησουν τα ιδια τελη για τα Y euro?


    το θεμα ειναι να εχει εγγυηση το μηχανακι...και αυτο λυνεται με την εξης ερωτηση: "για ποσο εχω εγγυηση γι'αυτο μαστορα?"....
    αλλωστε υπαρχει και ο συνηγορος του καταναλωτη αν αρχισουν να κανουν τα παγωνια...αποδειξουλα παντα και καληνυχτα σας...

  4. #19
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Ασχέτως εγγύησης, δε ξέρω κατά πόσο κάποιος θα ενθουσιαζόταν με την ιδέα να αγοράσει ένα μηχανάκι με άδεια της περασμένης χρονιάς...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ασχέτως εγγύησης, δε ξέρω κατά πόσο κάποιος θα ενθουσιαζόταν με την ιδέα να αγοράσει ένα μηχανάκι με άδεια της περασμένης χρονιάς...

    γιατι ποσοι παιρνουν μηχανακια κυριολεκτικα με κουτα εργοστασιου της ιδιας χρονιας?
    αν ενα μοντελο ειναι π.χ. 2015 και δεν εχει αλλαξει και βγει αδεια το 2016 και το αγορασει το 2017 τι θα αλλαξει?

    θα σου πω εγω...
    το μονο, πλεον, που ΔΕΝ θα μπορει να κανει, ειναι να κοροϊδεψει τον επομενο αγοραστη οταν παει να το πουλησει για μοντελο 2017, ενω ειναι 2015...

  6. #21
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    γιατι ποσοι παιρνουν μηχανακια κυριολεκτικα με κουτα εργοστασιου της ιδιας χρονιας?
    αν ενα μοντελο ειναι π.χ. 2015 και δεν εχει αλλαξει και βγει αδεια το 2016 και το αγορασει το 2017 τι θα αλλαξει?

    θα σου πω εγω...
    το μονο, πλεον, που ΔΕΝ θα μπορει να κανει, ειναι να κοροϊδεψει τον επομενο αγοραστη οταν παει να το πουλησει για μοντελο 2017, ενω ειναι 2015...
    Τώρα μου θυμίζεις τον Σπυράκο...

    Άλλο το μηχανάκι που είναι μοντέλο του 14 και κυκλοφόρησε το 14 στο δρόμο, και άλλο το μηχανάκι που βγήκε πρώτη φορά το 17 στο δρόμο

    Για μένα, σαν υποψήφιο αγοραστή, δεν είναι το ίδιο

    Εξάλλου και το μοντέλο του 15, 16 θα γράφει στην άδεια (και δη 31/12)

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ασχέτως εγγύησης, δε ξέρω κατά πόσο κάποιος θα ενθουσιαζόταν με την ιδέα να αγοράσει ένα μηχανάκι με άδεια της περασμένης χρονιάς...


    ΔΙΚΑΙΟ ΕΧΕΙΣ




    Εμένα δεν μου άρεσε που έβγαλα άδεια 2 μέρες πριν αλλάξουμε χρονιά,αλλά
    όταν σου λένε ότι θα έχεις θέμα..??Χώρια που έχωσα και για τα τέλη κυκλοφορίας
    μιας ολκόκληρης χρονιάς..!!
    Επί της ουσίας πας στα σάιτ των αντιπροσωπειών και ενημερώνεσαι για το τι χρονιάς είναι
    το μηχανάκι που θέλεις.Νομίζω ότι πέρασε ο καιρός που ανενημέρωτοι αγοράζαμε ότι μας πουλούσαν.
    Όλα αυτά βέβαια θεωρώ πως τα γράφεις σκεπτόμενος την πώληση γιατί στην ουσία δεν υπάρχει
    άλλο θέμα,πιο πολύ δηλαδή το ψυχολογικό μέρος,ή κάνω λάθος..??

  8. #23
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από irinia Προβολή μηνύματος
    Όλα αυτά βέβαια θεωρώ πως τα γράφεις σκεπτόμενος την πώληση γιατί στην ουσία δεν υπάρχει
    άλλο θέμα,πιο πολύ δηλαδή το ψυχολογικό μέρος,ή κάνω λάθος..??
    Κάνεις

    Να αγοράσω θέλω, και ψάχνω μήπως βρω καμιά προσφορά


    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Κάνεις

    Να αγοράσω θέλω, και ψάχνω μήπως βρω καμιά προσφορά



    ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ





    Το βεστρόμ το τελευταίο παλιό του 2010 νομίζω,το 2013..!!
    Τα ελαστικά ήταν μεγάλης ηλικίας,απάτητα βέβαια.
    Αλλά τα υγρά φρένων..?? Δεν ξέρω τι έφταιγε και πόσο.
    Σίγουρο είναι ότι έχω κάνει τη διαδρομή από Χάνια για Τσαγκαράδα στο Πήλιο,
    ΑΠΕΙΡΕΣ φορές,αλλά ΜΙΑ έχασα τελείως το πίσω φρένο..!!
    Τι θέλω να πω..??Προσοχή στην αγορά,μπορεί καμμιά φορά λόγω του καιρού
    που έχει κάτσει στη βιτρίνα το μηχανάκι να βγάλει προβλήματα που ούτε τα φαντάζεστε.
    Και οι εταιρίες δεν ρίχνουν τυχαία τις τιμές στα στοκ οχήματα,κάτι έχουν στο νου τους κι αυτοί..!!
    Τώρα αγορά ή πώληση........μέσα έπεσα..!!Εκεί καίει η ημερομηνία στην άδεια.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από irinia Προβολή μηνύματος
    Και οι εταιρίες δεν ρίχνουν τυχαία τις τιμές στα στοκ οχήματα,κάτι έχουν στο νου τους κι αυτοί..!!
    Ναι, κάπου είχα διαβάσει ότι προϊόν που κάθεται ένα χρόνο δεν μπορείς να το πουλήσεις ως "καινούριο";


    Επίσης, σε παρακαλώ πολύ ρε φίλε, ΕΛΕΟΣ. Αυτήν την ιστορία με τα φρένα πάλι; Για όνομα του όποιου θεού πιστεύεις πιά...

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ναι, κάπου είχα διαβάσει ότι προϊόν που κάθεται ένα χρόνο δεν μπορείς να το πουλήσεις ως "καινούριο";


    Επίσης, σε παρακαλώ πολύ ρε φίλε, ΕΛΕΟΣ. Αυτήν την ιστορία με τα φρένα πάλι; Για όνομα του όποιου θεού πιστεύεις πιά...





    ΜΗ ΣΥΓΧΙΖΕΣΑΙ



    Είπαμε δεν θα μαλώνουμε πλέον..!!
    Το μάνουαλ του βεστρόμ γράφει αλλαγή υγρών φρένων κάθε 2 χρόνια ανεξαρτήτως χλμ.
    Αυτά που είχα εγώ επάνω ήταν 4 ετών.Αποκλείεις κάτι..??
    Σε τελική ανάλυση το έγραψα για να τονίσω στον φίλο μας πως όταν κάτι ΚΑΘΕΤΑΙ για χρόνια
    έστω και στη βιτρίνα μπορεί να μην είναι σαν κάποιο ΦΡΕΣΚΟ,από πλαστικά μέχρι τα πάντα.
    Εσύ μην κολλάς σε μένα,εγώ μπορεί μετά από τόσα χρόνια μοτοσυκλετιστής να έκανα τη μαλακία
    να είχα κολλημένο το πόδι στο φρένο και να τα άναψα .......λέμε τώρα...!!!
    Εσύ τι πιστεύεις, ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ,αν θέλουμε να μιλήσουμε σοβαρά,
    μια μοτό που κάθεται 2-3-4 χρόνια στο ράφι,ή βγαίνει όλο το καλοκαίρι έξω γιατί δε χωράει στο μαγαζί
    όταν ανοίγει κάθε πρωί,το έχουμε δει όλοι αυτό,ΑΠΛΩΜΕΝΑ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ για μόστρα,
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΘΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ..??
    Και ποιος δεν θέλει να αγοράσει από κούτα..??
    Μη πεις πάλι για τα φρένα.......ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ..!!


    ΥΓ.ΣΤΟΚ έγραψα και όχι ότι μετά από 1 χρόνο πουλάνε
    τα καινούργια σαν μεταχειρισμένα...!!
    Εσύ αν χώσεις 15-20 χιλιάρικα,θέλεις να πάρεις ένα που κάθεται 2 χρόνια στο ράφι
    ή ένα στην κούτα..??
    Για μένα καλά κάνει ο Αριστείδης και ψάχνει,σαν καταναλωτές όλα πρέπει να τα υπολογίζουμε
    για να μην μας πιάνουν τον κώλο..!!

  12. #27
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Εγώ, πάντως, ΖΗΤΗΣΑ μοντέλο προηγούμενης χρονιάς, επειδή μου άρεσαν τα χρώματα. Μπορούσα κάλλιστα να έχω του '16, αλλά προτίμησα παλαιότερο. Η άδεια, φυσικά, είναι του 2016. Δεν καταλαβαίνω τι σημαντικές φθορές μπορεί να έχει ένα μηχανάκι πριν καν μπουν υγρά, αν φυλάσσεται εντός.
    Life begins at 45°.

  13. #28
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Μισό παίδες

    Άλλο τα μηχανάκια στοκ που παίρνουν πινακίδα τη στιγμή που πωλούνται, κι άλλο τα μηχανάκια που λόγω νομοθεσίας πήραν πινακίδα σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία !

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #29
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Ποια η διαφορά; Το μόνο που ίσως επηρεαστεί είναι η μεταπώληση. Αλλά αν αγοράζεις μηχανάκι σκεπτόμενος πότε/πόσο θα το πουλήσεις, κάτι κάνεις λάθος.
    Life begins at 45°.

  15. #30
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ποια η διαφορά; Το μόνο που ίσως επηρεαστεί είναι η μεταπώληση. Αλλά αν αγοράζεις μηχανάκι σκεπτόμενος πότε/πόσο θα το πουλήσεις, κάτι κάνεις λάθος.
    Mα το μηχανάκι που θέλω εγώ, δεν έχει αλλάξει μοντέλο, ίδιο ήταν πέρυσι, το ίδιο βγαίνει φέτος

    Απλά αν το αγοράσω το Πάσχα, θα έχει 6 μήνες πιο παλιά άδεια από την "κανονική"

    Δε συμφωνώ μαζί σου, αν εσύ αγοράζεις οτιδήποτε όχημα, μη σκεπτόμενος τη μεταπώλησή του, μάλλον εσύ κάτι κάνεις λάθος

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Cnn Δημοψηφισμα Για Ελλασ Euro 2004
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2004, 16:19
  2. EURO ευχές!!!
    από ruyjin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2004, 15:48
  3. Cnn Ψηφοφορια Για Euro 2004
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2004, 14:52
  4. Euro 2004
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 22:12
  5. New Euro Language..
    από wizard στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 13:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF