Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 68

Θέμα: Euro 4 & Ταξινομήσεις

  1. #31
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.094
    Δηλαδή θα μου αρέσει ένα μηχανάκι, αλλά δε θα το πάρω επειδή έχει χειρότερη μεταπώληση. Μμμ, όχι. Μάλλον αγοράζουμε μηχανάκια για διαφορετικούς λόγους.

    Μόνο το θέμα της εγγύησης μπορώ να δεχτώ, αλλά γι'αυτό είτε θα παρέχουν επέκταση, είτε σημαντικά χαμηλότερη τιμή αγοράς, οπότε σίγουρα δε σε "ρίχνουν".
    Life begins at 45°.

  2. #32
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή θα μου αρέσει ένα μηχανάκι, αλλά δε θα το πάρω επειδή έχει χειρότερη μεταπώληση. Μμμ, όχι. Μάλλον αγοράζουμε μηχανάκια για διαφορετικούς λόγους.

    Μόνο το θέμα της εγγύησης μπορώ να δεχτώ, αλλά γι'αυτό είτε θα παρέχουν επέκταση, είτε σημαντικά χαμηλότερη τιμή αγοράς, οπότε σίγουρα δε σε "ρίχνουν".
    Α γεια σου

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #33
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.094
    Ε ναι, αν δεν παρέχουν τουλάχιστον ένα εκ των 2, προφανώς θα προτιμήσεις το καινούριο καινούριο. Το θεωρώ αυτονόητο.
    Life begins at 45°.

  4. #34
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ε ναι, αν δεν παρέχουν τουλάχιστον ένα εκ των 2, προφανώς θα προτιμήσεις το καινούριο καινούριο. Το θεωρώ αυτονόητο.
    Μα θεωρητικά δε πρέπει να υπάρχει καινούριο (euro 3 τουλάχιστον), τι λέμε τόση ώρα ωρέ πατριώτη ;

    Άρα ψάχνουμε να δούμε τι γίνεται επί του πρακτέου, όντως έχουν βγάλει πινακίδες σε όλα τα στοκ euro 3 ή δεν ισχύει το παραπάνω

    Και αν ναι, μετά συζητάμε τι γίνεται με εγγυήσεις, εκπτώσεις κλπ

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #35
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.094
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μα θεωρητικά δε πρέπει να υπάρχει καινούριο (euro 3 τουλάχιστον), τι λέμε τόση ώρα ωρέ πατριώτη ;
    Α δεν ξέρω, δεν παρακολουθώ.
    Life begins at 45°.

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εγώ, πάντως, ΖΗΤΗΣΑ μοντέλο προηγούμενης χρονιάς, επειδή μου άρεσαν τα χρώματα. Μπορούσα κάλλιστα να έχω του '16, αλλά προτίμησα παλαιότερο. Η άδεια, φυσικά, είναι του 2016. Δεν καταλαβαίνω τι σημαντικές φθορές μπορεί να έχει ένα μηχανάκι πριν καν μπουν υγρά, αν φυλάσσεται εντός.



    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ




    Που δεν φυλάσσονται εντός και δεν είναι μόνο ενός έτους παλιά αλλά 2 και 3 ετών
    Τώρα υγρά,δε νομίζω να είναι ΑΔΕΙΑ,από υγρά,εκτός από καύσιμο φυσικά που μάλλον δεν έχουν.
    Κάτι άλλο,δε σκέφτεσαι ότι στην έκθεση τα καβαλάει ο ένας κι ο άλλος..??
    Έχω δει αρκετές φορές γρατζουνιές στη σέλλα και σε εργοστασιακές βαλίτσες..!!
    Ε τώρα αν σου αρέσει τόσο πολύ κάποιο χρώμα..........εντάξει πάρτο.
    Δε νομίζω να μην τα έχεις δει..??

  7. #37
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.685
    Είναι λογικό ένας εισαγωγέας να έχει υπόλοιπο στοκ με προδιαγραφές που έχουν αλλάξει. Για την περίπτωσή μας η προδιαγραφή των ρύπων.

    Είναι λογικό και θεμιτό να μην πρέπει ο εισαγωγέας να "φάει" το στοκ αυτό.

    Οπότε, υπάρχει το λεγόμενο "τέλος σειράς" απο το υπουργείο όπου δυλόνωνται τα VINs των οχημάτων αυτών έτσι ώστε να μπορούν να ταξινομηθούν έως κάποια προθεσμία.

    Αν δεν προλάβουν να πουληθούν έως τότε, ο εισαγωγέας ή ο έμπορος που τα έχει ως στοκ, τα ταξινομεί.

    Δεν ισχύει σε όλες τις εταιρίες ότι η εγγύηση ξεκινά με την ταξινόμηση.
    Σε κάποιες ξεκινά με την ημερομηνία παράδοσης στον τελικό πελάτη.

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μισό παίδες

    Άλλο τα μηχανάκια στοκ που παίρνουν πινακίδα τη στιγμή που πωλούνται, κι άλλο τα μηχανάκια που λόγω νομοθεσίας πήραν πινακίδα σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία !



    ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ



    Λόγω νομοθεσίας για να μη τα βάλουν στον πάτο τους,μια και το έργο το έχω δει το 2016 λέμε,
    φυσικά και θα πρέπει σαν καταναλωτής να τα ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ σε καλύτερη τιμή..!!
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι πατάς εκεί πάνω και παζαρεύεις,διότι όση ανοχή και να δείξουν οι εισαγωγείς
    προς τους ντήλερ,κάποια στιγμή.......τι θα τα κάνουν..??

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από irinia Προβολή μηνύματος
    ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ



    Λόγω νομοθεσίας για να μη τα βάλουν στον πάτο τους,μια και το έργο το έχω δει το 2016 λέμε,
    φυσικά και θα πρέπει σαν καταναλωτής να τα ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ σε καλύτερη τιμή..!!
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι πατάς εκεί πάνω και παζαρεύεις,διότι όση ανοχή και να δείξουν οι εισαγωγείς
    προς τους ντήλερ,κάποια στιγμή.......τι θα τα κάνουν..??
    Μια διαπίστωση να κάνω με το θάρρος (λόγω κοινών οπαδικών φρονημάτων) αλλά και σεβασμό λόγω της προχωρημένης ηλικίας σου ψηλέ.
    Αν δεν ήσουν γυμναστής και ήσουν καθηγητής ας πούμε φιλόλογος θα μας είχες τελειώσει ρε με την επιχειρηματολογία και την επιμονή σου...
    Φαντάσου και τώρα δηλαδή μερικοί ίσα ίσα την παλεύουν.

  10. #40
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Λοιπόν πήγα μια βόλτα σε έμπορο σήμερα να δω τι παίζει

    Όντως τα μηχανάκια euro 3 έχουν όλα ταξινομηθεί και βγάλει πινακίδες

    Σχετικά με την εγγύηση, μου είπαν ότι ξεκινάει να "γράφει" από την ημέρα που θα πουληθεί το όχημα

    Από εκεί και πέρα, η προσφορά που έλαβα για μηχανάκι με πινακίδα του 2016 ήταν αστεία (4% έκπτωση στη τιμή του καταλόγου, με "δώρο" την ταξινόμηση και τα τέλη, σε αγορά απολύτου μετρητοίς)

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #41
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν πήγα μια βόλτα σε έμπορο σήμερα να δω τι παίζει

    Όντως τα μηχανάκια euro 3 έχουν όλα ταξινομηθεί και βγάλει πινακίδες

    Σχετικά με την εγγύηση, μου είπαν ότι ξεκινάει να "γράφει" από την ημέρα που θα πουληθεί το όχημα

    Από εκεί και πέρα, η προσφορά που έλαβα για μηχανάκι με πινακίδα του 2016 ήταν αστεία (4% έκπτωση στη τιμή του καταλόγου, με "δώρο" την ταξινόμηση και τα τέλη, σε αγορά απολύτου μετρητοίς)
    Τα τέλη του 2016?

  12. #42
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος

    Κατα πάσα πισθανότητα το μοτερ του 2016 ήταν έτοιμο να περάσει ε4 αλλα το δικο σου δεν ειναι ε4 γιατι δεν υπήρχε λόγος. Τώρα υπάρχει και με ένα νεο τελικό περνάει τα ε4. Τι σε νοιάζει εσενα ομως?
    Με ενδιαφερει για δυο λογους:
    Πρωτον η μεταπωληση. Το euro4 ειναι ενα συν σημερα, ενω στο μελλον η ελλειψη του μπορει μεχρι και να κανει αδυνατη την πωληση μιας μηχανης. Χωρις να γνωριζουμε αν προβλεπεται αλλαγη κατηγοριας "εκ μετατροπης".
    Δευτερον η ανεπαρκεια επαγγελματισμου απο τους αντιπροσωπους. Οταν καταθετεις το χρημα σου ζεστο-ζεστο και σε μετρητα (μερες που'ναι), χωρις παζαρια (κακως), μαζι με πληθος ακριβων αξεσουαρ, απαιτεις και ενα μινιμουμ εμπορικης αξιοπιστιας. Πρεπει δλδ. να απαιτουμε εγγραφως την αποδειξη οτι αγορασαμε αυτο που ισχυριζονται οτι πουλανε;
    Χθες ηταν οι ιπποδυναμεις (κλειστα- ανοικτα μηχανακια), σημερα η κατηγορια euro, αυριο τα ηλεκτρονικα, κτλ. κτλ.
    Ποιος εξαλλου μας βεβαιωνει οτι δεν υπαρχει και δολος πισω απο την δηθεν αγνοια. "Πουλατε παραμυθι, να τα σπρωξουμε, μεχρι ναρθουν τα καινουργια..."

    Οσον αφορα τον καταιγισμο euro 3,4,5,15 και τους λοιπους περιβαλλοντολογικους περιορισμους σε πολλους τομεις της καθημερινης ζωης μας, τι να πουμε. Οι επιστημονες δεν συμφωνουν παντα στα οποια νεα μετρα, οπως και σε καποιες περιεργες θεωριες, αλλα οι πολιτικοι αγονται και φερονται απο τα διαφορα (δηθεν, μερικες φορες) οικολογικα κινηματα που διευθυνονται ενιοτε απο περιεργους εως περιθωριακους τυπους.

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.000
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Triathlon 7 Προβολή μηνύματος
    Με ενδιαφερει για δυο λογους:
    Πρωτον η μεταπωληση. Το euro4 ειναι ενα συν σημερα, ενω στο μελλον η ελλειψη του μπορει μεχρι και να κανει αδυνατη την πωληση μιας μηχανης. Χωρις να γνωριζουμε αν προβλεπεται αλλαγη κατηγοριας "εκ μετατροπης".
    Δευτερον η ανεπαρκεια επαγγελματισμου απο τους αντιπροσωπους. Οταν καταθετεις το χρημα σου ζεστο-ζεστο και σε μετρητα (μερες που'ναι), χωρις παζαρια (κακως), μαζι με πληθος ακριβων αξεσουαρ, απαιτεις και ενα μινιμουμ εμπορικης αξιοπιστιας. Πρεπει δλδ. να απαιτουμε εγγραφως την αποδειξη οτι αγορασαμε αυτο που ισχυριζονται οτι πουλανε;
    Χθες ηταν οι ιπποδυναμεις (κλειστα- ανοικτα μηχανακια), σημερα η κατηγορια euro, αυριο τα ηλεκτρονικα, κτλ. κτλ.
    Ποιος εξαλλου μας βεβαιωνει οτι δεν υπαρχει και δολος πισω απο την δηθεν αγνοια. "Πουλατε παραμυθι, να τα σπρωξουμε, μεχρι ναρθουν τα καινουργια..."

    Οσον αφορα τον καταιγισμο euro 3,4,5,15 και τους λοιπους περιβαλλοντολογικους περιορισμους σε πολλους τομεις της καθημερινης ζωης μας, τι να πουμε. Οι επιστημονες δεν συμφωνουν παντα στα οποια νεα μετρα, οπως και σε καποιες περιεργες θεωριες, αλλα οι πολιτικοι αγονται και φερονται απο τα διαφορα (δηθεν, μερικες φορες) οικολογικα κινηματα που διευθυνονται ενιοτε απο περιεργους εως περιθωριακους τυπους.
    για κανένα λόγο δεν προβλέπεται αλλαγη κατηγοριας. Κανένας δεν νοιάζετε για τα euro. το μηχανάκι σου ειναι μοντέλο 16 και μόνο αυτό εχει σημασία. τις περισσότερες φορές ειναι συν το να μήν εισαι στο χειροτερο (πιο αυστηρο) κωδικα. Αν η εξάτμιση έχει εξτρα πράγματα (πεταλούδες/αισθητηρα λ) ίσα ίσα δυσκολευει την αλλαγη της.

  14. #44
    ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ EURO





    Κάποια στιγμή πιστεύω ότι θα τα βρούμε μπροστά μας.

  15. #45
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από irinia Προβολή μηνύματος
    ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ EURO





    Κάποια στιγμή πιστεύω ότι θα τα βρούμε μπροστά μας.


    Πες μας τώρα πώς θα προτιμούσες να τα βρείς από πίσω σου............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Cnn Δημοψηφισμα Για Ελλασ Euro 2004
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2004, 16:19
  2. EURO ευχές!!!
    από ruyjin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2004, 15:48
  3. Cnn Ψηφοφορια Για Euro 2004
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2004, 14:52
  4. Euro 2004
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 22:12
  5. New Euro Language..
    από wizard στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 13:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF