Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 20 από 20

Θέμα: Μηχανάκι για σπιτι δουλεια-δουλεια σπίτι

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Θα πάρω το πεζό τελικά απο εβδομάδα.
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  2. #17
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Το νου σου στο μπροστινό. Θέλει συνήθεια. Με το καλό. Οι δίχρονες απειλές αυξάνονται.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    11
    η λυση στο προβλημα σου ειναι ενα παπι !
    εαν θελεις ομως να αγορασεις ενα σκουτερ παλιο , και διχρονο τοτε θα πληρωνεις καθε χρονο.
    το οτι θα το παρεις 3 -4 κατοσταρικα δεν σημαινει οτι ειναι ευκαιρια.
    εγω εχω το χοντα ιννοβα 11 χρονια το μονο που αλλαζω ειναι μπουζι λαδια λαστιχα και τακακια.
    ειναι προτιμοτερο να δωσεις 1700 1800 ευρω και να παρεις ενα καινουργιο παπακι και να σε βγαλει 10 - 15 χρονια χωρις προβλημα παρα να δινεις καθε φορα χρηματα για επισκευες .
    στο τελος θα δεις οτι θα σου βγουν τα ιδια σε χρηματα.
    το λεω αυτο γιατι πριν παρω το παπακι ειχα και εγω διχρονο και δεν ειχε μεγαλες αντοχες . (συχνα αλλαγη ιμαντα , κυλινδροπιστονα ρεκτιφιε, μπιελες και και .....) ενω το χρησιμοποιουσα απλως και μονο για να πηγαινοερχομαι στην δουλεια μου.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Το ξέρω για το παπί αλλά δέν με βολευει, δέν θέλω να κουβαλάω κράνος (στο σκουτερ το βάζω κάτω απο τη σέλα) θέλω να πάω σούπερ μάρκετ να πάρω 5 πράμματα μηχανή εχω το xt660r αλλά δέν με βολευει σε όλα αυτα γιαυτό κάνω μια στροφή σε σκουτερ έχω αλλάξει 3-4 σκουτερ ηταν βολικά.. οτι είναι ποιο επιρεπής σε ζημιές το ξέρω αλλά βολέβουν τα ριμάδια.
    Ασε που 1 φορά να κλέψουν κράνος χάνεις κατευθείαν ενα 100άρικο. 2 κράνη μ εχουν κλέψει μέχρι τώρα και τα 2 σε φάση μπαίνω 1 λεπτό στο μαγαζί και βγαίνω..
    εχει γεμίσει ο κόσμος κ@λ@παιδα και κλεφτες αλλα αυτο είναι άλη ιστορία. σκουτεράκι 200σιων ευρο και το κράνος μέσα στη σέλα να πάνα γμθει..ας το σηκωσου όπος είναι.
    Το χτ πλέον δέν το βγάζω γιατί οπος είπα κινούμε σε μικρές αποστάσεις και δέν αξίζει 1 φορά το άφησα εξω απο τη δουλεια το βράδυ γιατί κάτι έτυχε και την επόμενη μέρα το βρήκα σε άλλο σημειο απο εκεινο που το πάρκαρα με κελειδομένο τιμόνι..αν δέν το ειχα κλειδωσει θα το κλέβανε.Οπότε κατέθεσα πινακίδες αφού χρόνο δέν εχω για να πάω βόλτα εφόσον δουλευω 365 μέρες το χρόνο και το κλείδωσα σπίτι.
    Θελουνε προσοχή τα μηχανάκια μας ζούμε σε μια ζούγκλα 1 χρόνο να με βγάλει και μετά ας το κλέψει κανας καραγκιώζης
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Πεζο σπιντφαητ ή αλλιώς η διχρονη απειλή έχω εγώ. Μια χαρά είναι, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα. Θέλει λίγη συνήθεια το μπροστινό του σύστημα στη συμπεριφορά του στον δρόμο.
    Το κατοσταρι έχω.
    Ειχα το Speed fight 100 το αγόρασα το 1998 , o μοναδικός λόγος που το αγόρασα ηταν ...αντικλεπτικός! δηλαδή μόλις μου εκλεψαν το αγαπημενο μου DTακι 200 και ειπα να πάρω μηχανή που τουλάχιστον δεν θα κλέβετε...(το Speed fight ειχε Immo και στην ....ουρά ενσωματωμένο συρματόσκοινο ασφαλείας!)
    Μένω Ανω Πόλη Θεσσαλονικης και στις κατηφόρες του Επταπυργίου δικάβαλο έμενα χωρίς φρένα (ανάβανε) και πολλές φορές θα σταμάταγα στο φράχτη της εκκλησίας του Αγιου Παύλου...
    μετά από ενα χρόνο ετριζε ολόκληρο....αρχισε να βγαζει ιμάντα και το πουλησα με κλειστα μάτια για ΧΤ 600 artesia...αυτό και το Aprilia Sintesi οτι χειρότερο αγόρασα...λεω για παπί στον φίλο....

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Για οσους ψαχνουν δουλεια
    από Xrider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2010, 12:34
  2. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2010, 15:32
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2009, 18:39
  4. Το απολυτο μηχανακι για να φαινεστε το βραδυ!
    από AFTER στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2006, 09:59
  5. air box tuned για Ζ1000 κάνει δουλειά?
    από haldaios στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2005, 21:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF