Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 53

Θέμα: Sym Wolf 250

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Γενικά πολλά λεφτά τα ακούω εγώ, ίσως επειδή δεν έχω πάει ποτέ σε εξουσιοδοτημενο συνεργείο. Αλλά ρε συ, προληπτική αλλαγή ντιζας συμπλέκτη και ντιζας γκαζιού σε μηχανακι 5ετιας με 40κ χλμ;

  2. #32
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Αφου εφαγα φόλα στο καζερακι με ντίζα γνήσια 2,5 μηνών και γρασαρισμένη ναι.Θα το κάνω και αυτο.Σκέψου πχ να μην βρεθει τωρα κοντά αγοραστης και να είμαι σε τιποτα ερημιές εν μέσω μονοήμερης και να κοπεί;Την έκατσα.Οπότε...του φρονίμου τα παιδιά, πριν ξεκινησουν για εκδρομές αλλάζουνε τα πάντα.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Των φρονίμων τα παιδιά βάζουν οδική βοήθεια στο ασφαλιστήριο τους

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Τα μηχανακια αυτα φτιαχτηκαν για να εχουν οικονομικη συντηρηση.
    Δικα σου λεφτα ειναι αλλα μαλλον τα πετας με τις προληπτικες αλλαγες

  5. #35
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Προληπτική αλλαγή δίσκων συμπλέκτη?

    Αλλο και τούτο πάλι....
    Και να δώσεις 400τόσα Ευρω για το ταπεινό μονοκύλινδρο 250 αλλάζοντας ανταλλακτικά που δεν χρειάζονται αλλαγή ενω βρέθηκες όπως λές χωρίς δουλειά?
    Κατι δεν παει καλά!!!

    ΥΓ. Το KazeR κόβει τις ντίζες λόγω σχεδιαστικού λάθους, αν ανοίξεις την γκαζιέρα θα το δείς, λιμάρεις την προεξοχή που έχει στην πορεία της ντίζας και δεν ξανακόβεται.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Προληπτική αλλαγή δίσκων συμπλέκτη?

    Αλλο και τούτο πάλι....
    Και να δώσεις 400τόσα Ευρω για το ταπεινό μονοκύλινδρο 250 αλλάζοντας ανταλλακτικά που δεν χρειάζονται αλλαγή ενω βρέθηκες όπως λές χωρίς δουλειά?
    Κατι δεν παει καλά!!!

    ΥΓ. Το KazeR κόβει τις ντίζες λόγω σχεδιαστικού λάθους, αν ανοίξεις την γκαζιέρα θα το δείς, λιμάρεις την προεξοχή που έχει στην πορεία της ντίζας και δεν ξανακόβεται.
    τα θυματα του γκοργκολη!!! αλλαγη δισκους στα 40.000 χιλ.!!!!! βουτυρο στο ψωμι τους.Ενταξει, αυριο θα κατευασω μοτερ για προληπτικη αλλαγη φλαντζας καρτερ. Αυτο μας λεει για τους δισκους.

    Ρε φιλε οι δισκοι θα σου φωναζουν μερες πριν οτι θελουν αλλαγη, δεν τους αλλαζουμε προληπτικα, και το μονο που θα σου κανει ειναι να σου πατιναρει λιγο, που σημαινει οτι σιγα σιγα προγραμματιζεις να το πας για αλλαγη.

  7. #37
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    τα θυματα του γκοργκολη!!! αλλαγη δισκους στα 40.000 χιλ.!!!!! βουτυρο στο ψωμι τους.Ενταξει, αυριο θα κατευασω μοτερ για προληπτικη αλλαγη φλαντζας καρτερ. Αυτο μας λεει για τους δισκους.

    Ρε φιλε οι δισκοι θα σου φωναζουν μερες πριν οτι θελουν αλλαγη, δεν τους αλλαζουμε προληπτικα, και το μονο που θα σου κανει ειναι να σου πατιναρει λιγο, που σημαινει οτι σιγα σιγα προγραμματιζεις να το πας για αλλαγη.
    Σχεδόν 2 χρόνια μετά απαντάς εσύ; αυτός θα το έχει κάνει καινούργιο τώρα πια και θα το έχει πουλήσει
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    και θα το έχει πουλήσει
    Προληπτικα παντα, μην εκκραγει στα χέρια του.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Σχεδόν 2 χρόνια μετά απαντάς εσύ; αυτός θα το έχει κάνει καινούργιο τώρα πια και θα το έχει πουλήσει
    Αντε για, χαμπαρει δεν το πηρα, μου κολλησε η αλλαγη δισκων στις 40.000 χιλ.

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Προληπτικα παντα, μην εκκραγει στα χέρια του.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Πετυχα ενα παιδι με το λυκο στο φαναρι χθες και του επιασα την κουβεντα (μιας και ειμαι στο ψαξιμο γενικα αυτην την περιοδο). Κι αυτος επινε νερο στο ονομα του, πολυ ευχαριστημενος. 30000χλμ χωρις θεμα και πολυ οικονομικο στο καυσιμο μου ειπε. Παντως στο ματι δεν το κανεις για 250 με τιποτα. Δειχνει σαν μηχανη μεσαιου κυβισμου (εχουν καλυψει και πολυ εξυπνα με τα πλαστικα τα κενα που θα αφηνε το μικροτερο μοτερ και φαινεται "γεματο"). Πρεπει να εχει και λιγο φαρδυτερα λαστιχα απο τα υπολοιπα μικρα;

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Πετυχα ενα παιδι με το λυκο στο φαναρι χθες και του επιασα την κουβεντα (μιας και ειμαι στο ψαξιμο γενικα αυτην την περιοδο). Κι αυτος επινε νερο στο ονομα του, πολυ ευχαριστημενος. 30000χλμ χωρις θεμα και πολυ οικονομικο στο καυσιμο μου ειπε. Παντως στο ματι δεν το κανεις για 250 με τιποτα. Δειχνει σαν μηχανη μεσαιου κυβισμου (εχουν καλυψει και πολυ εξυπνα με τα πλαστικα τα κενα που θα αφηνε το μικροτερο μοτερ και φαινεται "γεματο"). Πρεπει να εχει και λιγο φαρδυτερα λαστιχα απο τα υπολοιπα μικρα;
    Σκεφτεσαι για κατι τετοιο;

    140άρι φοραει πισω... so what, 110 εμπρος. (FYI πολλα σκουτερ εχουν 150άρι πισω)

    Δεν βρισκω ομως πλατος ζάντας και πουθενα, ειναι ενα κριτηριο και αυτο ετσι;
    pew pew pew pew pew pew !!!

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Πετυχα ενα παιδι με το λυκο στο φαναρι χθες και του επιασα την κουβεντα (μιας και ειμαι στο ψαξιμο γενικα αυτην την περιοδο). Κι αυτος επινε νερο στο ονομα του, πολυ ευχαριστημενος. 30000χλμ χωρις θεμα και πολυ οικονομικο στο καυσιμο μου ειπε. Παντως στο ματι δεν το κανεις για 250 με τιποτα. Δειχνει σαν μηχανη μεσαιου κυβισμου (εχουν καλυψει και πολυ εξυπνα με τα πλαστικα τα κενα που θα αφηνε το μικροτερο μοτερ και φαινεται "γεματο"). Πρεπει να εχει και λιγο φαρδυτερα λαστιχα απο τα υπολοιπα μικρα;
    καλοριζικο !

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Πετυχα ενα παιδι με το λυκο στο φαναρι χθες και του επιασα την κουβεντα (μιας και ειμαι στο ψαξιμο γενικα αυτην την περιοδο). Κι αυτος επινε νερο στο ονομα του, πολυ ευχαριστημενος. 30000χλμ χωρις θεμα και πολυ οικονομικο στο καυσιμο μου ειπε. Παντως στο ματι δεν το κανεις για 250 με τιποτα. Δειχνει σαν μηχανη μεσαιου κυβισμου (εχουν καλυψει και πολυ εξυπνα με τα πλαστικα τα κενα που θα αφηνε το μικροτερο μοτερ και φαινεται "γεματο"). Πρεπει να εχει και λιγο φαρδυτερα λαστιχα απο τα υπολοιπα μικρα;
    Δεν πας καλά ,μετά το σουζουκάκι sym

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Ρε παιδιά μια κουβέντα κάναμε στο φανάρι να περάσει η ώρα μέχρι το πράσινο, δεν το αγόρασα.

    Είναι μάλλον ασύμφορη αγορά μεταχειρισμένου (πέρα απ' το αν είναι καλή μηχανή ή όχι). Κρατάει πολύ καλά την τιμή του. Ενώ καινούριο έκανε 4200 (στο τέλος της πορείας του είχε πέσει και κάτω από τα 4000), σήμερα πουλιέται λίγο πάνω από τα 2000. Σε αυτά τα λεφτά νομίζω πως ένα cbr250r είναι πιο συμφέρουσα αγορά (ήταν πιο ακριβό καινούριο και σίγουρα ως Honda χάνει πιο αργά την αξία του).

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Sym WOLF 250
    από foxvirum στο forum SYM
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2017, 13:15
  2. VTR 250 vs SYM WOLF 250
    από TheJapanakos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2012, 21:05
  3. sym wolf 250 ή sym wolf 125
    από panos613 στο forum SYM
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2012, 19:41
  4. LEO NA AGORASO ENA Sym GTS 250
    από fanis-ael στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2008, 05:05
  5. Sym Gts 250
    από BUSA MAKIS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2008, 23:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF