Σελίδα 118 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 1868108113114115116117118119120121122123128168218618 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.756 έως 1.770 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #1756
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Τελικά τι ανακοινώνετε στην ανακοίνωση που δεν ανακοινώνει τίποτα;
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  2. #1757
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Τελικά τι ανακοινώνετε στην ανακοίνωση που δεν ανακοινώνει τίποτα;
    Πες τα κι εσύ!


  3. #1758
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Πες τα κι εσύ!


    φωνή βοώντος εν τη ερήμω

    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  4. #1759
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    παιδες ερωτηση
    με τα χρονια μου εχουν περισσεψει ενας αποκωδικοποιητης της nova και ενας της cosmote
    χρησιμευουν σε κατι η να τους σουταρω?

  5. #1760
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Βολιώτη καφετζή και στα δικά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




    http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/499378
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  6. #1761
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Βολιώτη καφετζή και στα δικά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




    http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/499378
    κουμπάρος εσύ να υποθέσω όταν με το καλό;

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #1762
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Μεγαλωνω μια κορη 6 χρωνων.Οταν μπουμε στο λεφορειο ή περπαταμε στο δρομο και δουμε 2 αντρες να φυλιουντε εγω τη πρεπει να πω στο παιδι μου???Δε θα μπερδευτει???Ειμαι ρατσιστης που δε θελω να το κανουν δημοσια?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #1763
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Μεγαλωνω μια κορη 6 χρωνων.Οταν μπουμε στο λεφορειο ή περπαταμε στο δρομο και δουμε 2 αντρες να φυλιουντε εγω τη πρεπει να πω στο παιδι μου???Δε θα μπερδευτει???Ειμαι ρατσιστης που δε θελω να το κανουν δημοσια?
    Ότι πιο απλό και λογικό που έκανα κι εγώ με τον γιο μου σε παρόμοια περίπτωση πριν αρκετά χρόνια:
    Θα προσπαθήσεις να της το εξηγήσεις με όσο γίνεται απλά λόγια.....και σίγουρα όχι περί μελισσών κ.λ.π......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #1764
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ότι πιο απλό και λογικό που έκανα κι εγώ με τον γιο μου σε παρόμοια περίπτωση πριν αρκετά χρόνια:
    Θα προσπαθήσεις να της το εξηγήσεις με όσο γίνεται απλά λόγια.....και σίγουρα όχι περί μελισσών κ.λ.π......
    Το ξερω πος δεν ηρθε το τελος του κοσμου και οτι τα παιδια μας δεν πρεπει να ζουνε σε ενα ονειρικο κοσμο για να μη φανε σφαλιαρα αυριο.Γιατι ομως ρε φυλε.Δλδ τοσα χρονια που δεν τα ειχαμε αυτα θεορουμασταν 3κοσμικη χωρα και υποαναπτικτοι ανθρωποι?Κατι δε μου κολαει.Δε το βρισκω σοστο ρε φυλε...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #1765
    Ειλικρινά θα πρέπει να αμφισβητούμε αυτά που θεωρούμε "φυσιολογικά" σε πολλά θέματα.

    Ένα από αυτά είναι και αυτό. Επιστημονικά υπάρχουν σαφείς ενδείξεις ότι αυτός ο σεξουαλικός
    προσανατολισμός είναι φυσιολογικότατος και οφείλεται σε παράγοντες που δεν είναι δυνατόν
    να "επιλεχθούν" από κανέναν μας (όπως π.χ. οι ορμόνες που λαμβάνει το νεογνό στην 8η
    εβδομάδα της κύησης).

    Από την άλλη βέβαια, οι τραγελαφικές υπερβολές που βλέπουμε σε διάφορα "event" δεν βοηθούν
    στην αποδοχή, αντιθέτως εξοργίζουν τους πουριτανούς, οι οποίοι με τη σειρά τους συμπαρασύρουν
    και τους πιο ουδέτερους.

  11. #1766
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Ειλικρινά θα πρέπει να αμφισβητούμε αυτά που θεωρούμε "φυσιολογικά" σε πολλά θέματα.

    Ένα από αυτά είναι και αυτό. Επιστημονικά υπάρχουν σαφείς ενδείξεις ότι αυτός ο σεξουαλικός
    προσανατολισμός είναι φυσιολογικότατος και οφείλεται σε παράγοντες που δεν είναι δυνατόν
    να "επιλεχθούν" από κανέναν μας (όπως π.χ. οι ορμόνες που λαμβάνει το νεογνό στην 8η
    εβδομάδα της κύησης).

    Από την άλλη βέβαια, οι τραγελαφικές υπερβολές που βλέπουμε σε διάφορα "event" δεν βοηθούν
    στην αποδοχή, αντιθέτως εξοργίζουν τους πουριτανούς, οι οποίοι με τη σειρά τους συμπαρασύρουν
    και τους πιο ουδέτερους.
    Στη θεωρία καλά τα λες ,στην πράξη όμως "μακριά από μας" θα λέμε τουλάχιστον για τη δικιά μας γενιά στην Ελλάδα...
    Ξέρεις τι μου τη δίνει πάντως ,ο τρόπος που πάνε να το "υλοποιήσουν" στην Αμερική μέσω τηλεόρασης ακόμα και σε σειρές που βλέπουν παιδιά.
    Εκεί που λες σε σειρά με μεγάλη ακροαματικότητα παρουσιάζουν κάνοντας πλύση εγκεφάλου εδώ και χρόνια ομόφυλα ζευγάρια σε ποσοστό τεράστιο πχ 20% του όλου.Είναι αλήθεια τόσο και έχω μείνει πίσω, γιατί πιστεύω ότι δεν είναι πάνω από 5% ...

  12. #1767
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Στη θεωρία καλά τα λες ,στην πράξη όμως "μακριά από μας" θα λέμε τουλάχιστον για τη δικιά μας γενιά στην Ελλάδα...
    Ξέρεις τι μου τη δίνει πάντως ,ο τρόπος που πάνε να το "υλοποιήσουν" στην Αμερική μέσω τηλεόρασης ακόμα και σε σειρές που βλέπουν παιδιά.
    Εκεί που λες σε σειρά με μεγάλη ακροαματικότητα παρουσιάζουν κάνοντας πλύση εγκεφάλου εδώ και χρόνια ομόφυλα ζευγάρια σε ποσοστό τεράστιο πχ 20% του όλου.Είναι αλήθεια τόσο και έχω μείνει πίσω, γιατί πιστεύω ότι δεν είναι πάνω από 5% ...


    Αν δούμε δύο παλικάρια να φιλιούνται μας γυρίζουν τα άντερα. Αν δούμε όμως δύο γυναίκες να κάνουν το ίδιο γενικά μας αρέσει - μην πει κανένας όχι γιατί θα πέσει φάπα ε;

    Τι λάθος έχει η εικόνα;



    Τα αποτελέσματα του άκρατου συντηρητισμού των 60ς-70ς κλπ στα πάντα οδηγεί τους "καταπιεσμένους" στην αντίπερα όχθη της επιβολής του δικού τους κόσμου σαν το σωστό. Όχι μόνο στο ομοφυλοφιλικό αλλά στα πάντα. Στο βετζετέριαν, στο τι φοράμε, στο πως μιλάμε κλπ.

    Με τη συμβολή των ΜΜΕ (που είναι γεμάτα από ανόητους αμόρφωτους), του διακικτύου, και της αμορφωσιάς/ηληθιότητας του 95% του πληθυσμού του πλανήτη (με μόνη πηγή πληροφόρησης το google - ό,τι κι αν σημαινει αυτό, άλλη μεγάλη κουβέντα) τότε το θέμα ξεφεύγει.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #1768
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    The world moves on με οτι και αν αυτο συνεπάγεται ακομα και αν ο βασιλης απο την ανω ραχουλα σερρων δε γουσταρει η αν ο τακης απ τα σφακια ξενερωνει...deal with it και απλα βρειτε τον καλυτερο τροπο να ανοίξετε τα μυαλα σας,κατι μου λεει συντομα οτι το λιγότερο θα ειναι οι γκει που φιλιούνται στους δρομους..οσο για το αν σας χαλαει η σας προκαλει ''κατι'' η επιδειξη στοργής σε δημόσιο χώρο επειδη εχω 2-3 φιλους που ειναι ομοφυλόφιλοι να ξέρατε μονο ποσο περίεργα νιώθουν οι ίδιοι η ποσο ''φοβούνται'' ακομα στο ελλαδισταν να το κανουν(δε μιλαω για κραγμενες περιπτωσεις που κανουν γελοιοτητες για να τραβηξουν την προσοχη και τα βλεμματα εε)...

    Οσο για το φοβο σου φιλε παπασουζα:

    εγω θα φοβομουν περισσοτερο να πω στο παιδι μου πως ο πατερας του και η γενια του και οι γενιες πριν απο αυτους αφησαν τα πραγματα να γινουν ως εχουν και οχι να του εξηγήσω κατι που σε λιγα χρονια στα ματια τους θα ειναι πολυ πιο φυσιολογικο απ οτι στην πουριτανή κοινωνία που μεγάλωσε ο πατερας τους...οβερ εντ αουτ,υπερβολικη σοβαροτης για μια μερα


    φιξντ..παντα τους μπερδευω για καποιο λογο
    Τελευταία τροποποίηση από o teos; 11/09/2018 στις 11:38.
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #1769
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.290
    O Τσολιάς έχει άλλα θέματα να λύσει τώρα, τον μπέρδεψες με τον παπασούζα
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #1770
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Οι οδηγοί 74 ετών και άνω πρέπει να ανανεώσουν το δίπλωμά τους, σύμφωνα με τον νέο ΚΟΚ, αποδεικνύοντας ότι εξακολουθούν να έχουν την ικανότητα οδήγησης, σωστά αντανακλαστικά κ.λπ. Το υπουργείο Μεταφορών με εγκύκλιό του προς τις αρμόδιες διευθύνσεις και υπηρεσίες βάζει «φρένο» στους οδηγούς ηλικιωμένους που κυκλοφορούν στους δρόμους αυξάνοντας τις πιθανότητες πρόκλησης ατυχήματος.

    Ειδικότερα, σύμφωνα με απόφαση του υπουργού Μεταφορών Χρήστου Σπίρτζη, οι ηλικιωμένοι οδηγοί θα πρέπει να δώσουν ξανά εξετάσεις για δίπλωμα οδήγησης μόλις συμπληρώσουν το 74ο έτος της ηλικίας τους και μάλιστα να επαναλαμβάνουν την διαδικασία κάθε τρία χρόνια, εκτός από τις ιατρικές βεβαιώσεις που θα προσκομίζουν. Όσοι είναι πάνω από 80 ετών θα πρέπει να δίνουν εξετάσεις για δίπλωμα κάθε δύο χρόνια.

    Σύμφωνα με το υπουργείο Μεταφορών οι ηλικιωμένοι θα κάνουν έναν κύκλο βασικής οδήγησης και δεν θα δίνουν όλο το πρόγραμμα των εξετάσεων (σήματα οδήγησης). Ανανέωση διπλώματος υποχρεούνται και οι οδηγοί άλλων χωρών που ζουν και κυκλοφορούν στους ελληνικούς δρόμους.

    «Είμαστε υπέρ της επιμόρφωσης των ηλικιωμένων οδηγών, είναι αναγκαία η κατάρτιση και γι' αυτή την ηλικία αλλά πιστεύουμε ότι ο τρόπος αυτός δεν βοηθάει» σχολίασε ο αντιπρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εκπαιδευτών Οδηγών Θανάσης Καλύβας σημειώνοντας πως θα έπρεπε να υπάρξει και κάποιου είδους εκπαίδευση, σεμινάρια σε βασικά θέματα οδήγησης (π.χ βασικά σήματα που έχουν ξεχάσει ή δεν τα γνωρίζουν).

    Επίσης, ο κ. Καλύβας εξέφρασε επιφυλάξεις για τον τρόπο εξέτασης θέτοντας θέμα ασφάλειας αφού οι εξετάσεις θα γίνονται χωρίς την παρουσία εκπαιδευτή και με όχημα του ηλικιωμένου ή κάποιου άλλου ιδιοκτήτη.


    Πηγή

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF