Σελίδα 121 από 665 ΠρώτοΠρώτο ... 2171111116117118119120121122123124125126131171221621 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.801 έως 1.815 από 9961

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #1801
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Καθυστερημένος, κομπλεξικός φασίστας. Μάγκας γιατί; Επειδή κάνει ότι και καλά θέλει να επιτεθεί στο πλήθος, αλλά τον κρατάει πίσω η μαμά του;

    Φίλε Παπασούζα, το τι σου "αρέσει" ή τι σε "ευχαριστεί" δεν μπορεί να ορίζει τι θα κάνει ο συνάνθρωπός σου και, κατ'επέκταση, η κοινωνία ολόκληρη. Εσένα σου αρέσει κάτι, εμένα μου αρέσει κάτι άλλο, στον άλλον αρέσει κάτι τρίτο. Δε γίνεται να είμαστε όλοι ευτυχισμένοι, περιορίζοντας τον άλλον, μμ; Κοιτάει ο καθένας να είναι σωστός ο εαυτός του πρώτα, μετά η οικογένειά του, και άσε τους υπόλοιπους να κοιτάξουν τον δικό τους εαυτό. Το παιδί σου δε θα αποκτήσει λάθος ιδέα για τον κόσμο επειδή είδε 2 ομοφυλόφιλους να φιλιούνται ή τον Τσακ Νόρρις να πυροβολεί ό,τι κινείται στην τηλεόραση ή βία και τσόντα στον υπολογιστή. Θα αποκτήσει λάθος ιδέα επειδή εσύ (όχι εσύ προσωπικά, ο κάθε "εσύ") φρόντισες να το κάνει. Ή δε φρόντισες να μην.

    Κατά τ'άλλα, καλά τα λέει ο σνάιπερ. Δύο άνθρωποι που χαμουρεύονται μέσα στο λεωφορείο είναι ενοχλητικοί, ανεξαρτήτως φύλων. Είναι θέμα ανθρώπου και τρόπων πρώτα.

    Έκανα ΠΟΛΛΗ προσπάθεια να σου απαντήσω ορθά, σύντομα και περιεκτικά, αφού είδα τη λέξη "εκκλησία" στα γραπτά σου (που τα εξηγεί όλα, φυσικά), η οποία ευθύνεται για ένα τεράστιο μέρος των σκατόψυχων, πιθηκιζόντων, λοβοτομημένων υπανάπτυκτων του σημερινού κόσμου.
    Συμφωνω με αυτα που λες φιλε μου.Ο καθενας κανει αυτο που θελει στα ορια της λογικης παντα.Και του νομου φυσικα.Δεν ειμαι ρατσιστης ουτε φασιστας.Ο καλυτερος μου φιλος ειναι ετεροφυλοφιλος.Ενα φιλο βασικα εχω και ειναι αυτος.Μου λεει σχεδον καθε μερα οτι με αγαπαει και το ακουει και απο μενα.Με τους μαυρους δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.Ουτε με αλβανους βουλγαρους πακιστανους.Τους βουλγαρους τους θεωρω αδελφια μας.Με αλβανους εχω δουλεψει πολυ στη ζωη μου καθος ειμουν απο μικρος στην οικοδομη.Μιυ μαθανε πολλα πραγματα.Ποτε δεν αμφισβητησα κανεναν.Τους πακιστανους τους συμποναω που τους βλεπω στα φαναρια κατω απο τον καυτο ηλιο και παντα σχεδον κανω κατι γιαυτο.Αγαπαω τον συνανθρωπο μου.

    Οτι θεωρω αφυσικο την ομοφυλοφιλια δε διαφωνω.Οπος ειπα και πριν δεν μπορω να κανω κατι και ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ οτι κατι πρεπει να γινει.Οχι οτι θα κανω κατι.Ουτε αν δω στο δρομο 2 να φυλιουνται θα τους προσβαλω.Αν εχω μαζι μου τη μικρη κατι θα σκαρφιστω να πω.

    Το τυπο των θεωρω μαγκα γιατι ειχε τις μπαλες να μιλησει γιαυτο που νιωθει ΜΟΝΟΣ του σε εκατονταδες
    ατομα.Δεν φοβηθηκε.Δε το κανει ο καθενας.Μονο γιαυτο.Και σε πορεια με αγροτες η με συνταξιουχους να τα λεγε παλι μαγκα θα τον θεωρουσα.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #1802
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Βασικα ειναι οι τελευταιες λεξεις που εγραψα γιαυτο το θεμα.Πιστευω οτι τσαλακωνω τον εαυτο μου και παρεξηγιεμαι και ειναι το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα.Ωσ γνωστο δεν το χω με τον γραπτο λογο και ισως αυτα που θελω να πω να τα γραφω αλιως.Οποτε δε το συνεχιζω
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #1803
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Είναι λογικό να μην είναι όλοι χαρούμενοι με τα πάντα, όπως έγραψα. Το θέμα είναι να μένει εκεί και να μην προκαλεί χαζές ή, ακόμα χειρότερα, βίαιες αντιδράσεις.

    Αρχίδια μάγκας είναι. Στα λόγια όλοι είναι. Δεν ξέρω αν είναι χειρότερο που τον μάζεψε η θείτσα του ή αν έτρωγε σφαλιάρες από μερικές "αδερφές".

    Εφόσον η παρέλαση/πορεία/οτιδήποτε γίνεται ΝΟΜΙΜΑ και καθώς πρέπει, δεν έχει δικαίωμα ο κάθε βλαμμένος low-life να βρίζει και να κράζει. Διαφωνείς; Κράτα τον για τον εαυτό σου, κανείς δε νοιάζεται. Διαφωνείς πολύ; Οργάνωσε τη δική σου πορεία. Αλλά αυτό που έκανε είναι για γέλια.
    Life begins at 45°.

  4. #1804
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    ......Ουτε θα στεναχωρηθω οταν θα του πουνε"αυτα ειναι 580 θα παιρνεις"οπος εμενα ειπανε.....ι.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    .....Εσενα δεν σε ενοχλει κατι στη σημερινη κοινωνια?....


    Εμένα ρε Παπασούζα, με τρομάζει που δέχεσαι να δουλεύεις γιά 580 ευρώ αδιαμαρτύρητα, να μην στενοχωριέσαι γι' αυτό, να μην
    αναλογίζεσαι πώς θα ζήσει από οικονομικής άποψης το παιδί σου όταν μεγαλώσει, και προβληματίζεσαι γιά την ομοφυλοφιλία..........

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #1805
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Βασικα ειναι οι τελευταιες λεξεις που εγραψα γιαυτο το θεμα.Πιστευω οτι τσαλακωνω τον εαυτο μου και παρεξηγιεμαι και ειναι το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα.Ωσ γνωστο δεν το χω με τον γραπτο λογο και ισως αυτα που θελω να πω να τα γραφω αλιως.Οποτε δε το συνεχιζω
    Και μόνο που το κουβεντιάζεις πολιτισμένα και δέχεσαι το χιούμορ, δείχνει πολιτισμένο άνθρωπο.

    Δεν έχω τίποτα άλλο να σου πω, έχω εμπιστοσύνη ότι μπήκες σε σκέψεις, και αυτό αρκεί.
    Άλλωστε, από που κι ως που έχω δίκιο εγώ;
    Δεν είμαι υπεράνω αμφισβήτησης...

  6. #1806
    όλοι δίκιο έχουν .σχεδόν δλδ.
    δλδ δίκιο έχουν αυτοί που νομίζω εγώ ότι έχουν δίκιο

    μπερδεύτηκα τώρα
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #1807
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    Μιας και πιάσατε αυτό το θέμα να κάνω εγώ μια ερώτηση που βασανίζει όσα χρόνια οδηγάω.
    Αν σε κλείσει πχ, ένας γκέι και αρχίσει και βρίζει τον κοπανάς σαν άντρα ή του ρίχνεις καντήλι σα γυναίκα και συνεχίζεις το δρόμο σου;
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  8. #1808
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από congate7 Προβολή μηνύματος
    Μιας και πιάσατε αυτό το θέμα να κάνω εγώ μια ερώτηση που βασανίζει όσα χρόνια οδηγάω.
    Αν σε κλείσει πχ, ένας γκέι και αρχίσει και βρίζει τον κοπανάς σαν άντρα ή του ρίχνεις καντήλι σα γυναίκα και συνεχίζεις το δρόμο σου;
    Σωστός ο Κώστης......πρόβλημα σοβαρό...χάνοντε τα όρια της ηθικής και αχνοφαινοντε θα έλεγα...βεβαίως βεβαίως
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #1809
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    10 ποντους μακρια και οπου θελει ας μπει (χιουμορ) , δεν θα κρινω εγω πως γουσταρει ο αλλος, οι πιο πολλοι π@υστηδες που εχω γνωρισει ηταν straight....

  10. #1810
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από congate7 Προβολή μηνύματος
    Αν σε κλείσει πχ, ένας γκέι και αρχίσει και βρίζει τον κοπανάς σαν άντρα ή του ρίχνεις καντήλι σα γυναίκα και συνεχίζεις το δρόμο σου;
    Τον κοπανάς σαν γυναίκα.
    Life begins at 45°.

  11. #1811
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τον κοπανάς σαν γυναίκα.
    Έλα μωρή Πυθία

  12. #1812
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Pate na bgalete akri, sti xora pou aytos pou ton pairnei einai aderfi kai aytos pou ton dinei einai arseniko barbato?

  13. #1813
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Ολα μαρεσουνε.Αρκει να εχουνε 2 και να τσοοουυλααανεεεε
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ART40-500x445.jpg 
Προβολές:	196 
Μέγεθος:	27,3 KB 
ID:	399257

  14. #1814
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ART40-500x445.jpg 
Προβολές:	196 
Μέγεθος:	27,3 KB 
ID:	399257


    Υ.Γ.Φιλε πρεπει να με δεις πως το πηγαινω οταν μου το δινει η γυναικα και παω στη λαικι.Στα τερματα...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #1815
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος


    Υ.Γ.Φιλε πρεπει να με δεις πως το πηγαινω οταν μου το δινει η γυναικα και παω στη λαικι.Στα τερματα...
    Καλά σε έκοψα για κάφρο και κάγκουρα χωρίς αύριο εσένανε, πόσα δίνεις να μην σε δώσω στεγνά στη γυναίκα;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF