Σελίδα 167 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 67117157162163164165166167168169170171172177217267 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.491 έως 2.505 από 9979

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #2491
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Μόλις γύρισα απο βόλτα στη παραλία να φάμε και το φρούτο μας ενώ 10:30 είμασταν σε κούνιες

    Λίγο να χαλαρώσουν τώρα, φαγητό, ύπνο και το απόγευμα κήπο λογικά για παιχνίδι με ποδήλατα και λάσπες!

    Και τάμπλετ έχω (έχει να ανοίξει 3μηνο) και κινητά φυσικά.
    Τα 2χ 4μιση χρονών παιδιά μου τα έχουν αγγίξει μέχρι τώρα στη ζωή τους λιγότερο απο μία ώρα.

    Στη τηλεόραση προτιμώ να τους βάλω φωτογραφίες και βίντεο απο παλιά ταξίδια ή παιδικά ντοκιμαντέρ (βγάζω εκτός της disney) τύπου μαθαίνω το σώμα μου.
    Είναι εντυπωσιακό που θυμούνται τί έτρωγαν επάνω στο θαλάσσιο ποδήλατο πέρυσι το καλοκαίρι ή πρόπερσι (τα Χριστούγεννα που ανέβηκε σε ένα παιχνίδι ελικόπτερο.

    Δε λέω ότι τα κάνω όλα σωστά. Απλά προσπαθώ όσο μπορώ για το καλύτερο ειδικά αυτά τα πρώτα χρόνια της ζωής τους που είναι και τα πιο ευαίσθητα.


    Το ότι έχουμε τα τάμπλετ δε σημαίνει ότι πρέπει να τα δίνουμε!


    ΥΓ. Η συζήτηση δεν έχει καμία σχέση πλέον με τον κ. ΠΑΠΑΣΟΥΖΑ
    Φίλε καρατεο πίστεψε με. Είσαι η εξαίρεση στον κανόνα. Λυπάμαι που το λέω. Το κύμα τώρα είναι ταμπλετ κινητά και παιχνίδια ονλαιν στο πισι. Όταν είμαι σπίτι προσπαθώ να περνάω χρόνο με τα παιδιά μου τώρα που ακόμα θέλουν και αυτά. Εχθές επεζα με τη μικρή μαντέψτε ποιος. Επιτραπέζιο. Πέρασε ο μικρος (13 χρονών )και μας είδε και τον ρώτησα αν θελει να παίξει μαζί μας και είπε όχι. Όσο μπορούμε να περνάμε περισσότερο χρόνο μαζί τους.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #2492
    Απομονω-μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2005
    Μηνύματα
    192
    Τα λεφτά είναι εξωφρενικά πολλά Παπασούζα. Είναι κρίμα ακόμη και αν δεν σου έλειπαν.
    Νομίζω ότι η λύση σου είναι απλά IPTV.
    Το MAG που έχουμε πολλοί, με κάποια κΑλόπαιδα που ξεκλειδώνουν ΟΛΕΣ τις πλατφόρμες (OTE TV, NOVA και πολλές άλλες) σου στοιχίζει κανένα 20ρικο τον μήνα στη χειρότερη.
    Κάνε μια ερώτηση γιατί βρωμάει ο τόπος.

    Υ.Γ. εγώ με τέτοιους ''εγκληματίες'' δεν έχω καμία σχέση, ακουστά μόνο.......
    Άμα σου μέλλει να πνιγείς, ποτέ σου δεν πεθαίνεις... (by Amrk)

  3. #2493
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Έχουμε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση εδώ ρε παιδια. Δεν έχω ούτε υπολογιστη ούτε σμαρτ τιβι. Περα από αυτό βλέπω τσαμπιονς λινκ πρεμιερ λινκ πολες σειρές και μοτο τζιπι. Δε βγάζω την ουρά μου απέξω.


    Στο θέμα μας. Ξέρει κανείς πόσο είναι τα τέλη επανασύνδεσης
    Nomizo 4 eyro αν θυμάμαι καλά.

  4. #2494
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    2-3 κινητά σε κάθε οικογένεια,
    Ίντερνετ,
    Νόβα ή οτετιβί κλπ
    Χαλαρά 1500 το χρονο.
    2 φουλ μισθοί.......
    1 φρεντο την ημέρα αλλά 50/μηνα - 600/ετος, ένας μισθός ακόμα.

    Εντάξει, να μην πάμε να κλείσουμε σε τίποτα σπηλιές,
    αλλά ρε φίλε, δεν γίνεται να δουλεύουμε για εναν φραπουτσινο και έναν γαμοπαροχο 3-4 μήνες το χρονο..........

  5. #2495
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    2-3 κινητά σε κάθε οικογένεια,
    Ίντερνετ,
    Νόβα ή οτετιβί κλπ
    Χαλαρά 1500 το χρονο.
    2 φουλ μισθοί.......
    1 φρεντο την ημέρα αλλά 50/μηνα - 600/ετος, ένας μισθός ακόμα.

    Εντάξει, να μην πάμε να κλείσουμε σε τίποτα σπηλιές,
    αλλά ρε φίλε, δεν γίνεται να δουλεύουμε για εναν φραπουτσινο και έναν γαμοπαροχο 3-4 μήνες το χρονο..........
    Γαμησετα.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #2496
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος

    Τα 2χ 4μιση χρονών παιδιά μου τα έχουν αγγίξει μέχρι τώρα στη ζωή τους λιγότερο απο μία ώρα.
    Nα σου ζησουν τα παιδακια σου συντεκνε! Αλλα ειναι μικρα ακομα. Κι εμενα ο γιος στα 4, στα 5, στα 6 ουτε που ειχε αγγιξει ταμπλετ και κινητο. Ακομα και με βροχη τον βγαζαμε εξω. Ελιωνε στην παιδικη χαρα, με πατινι και ποδηλατο

    Πλεον ομως στα 11 ζηταει δικο του κινητο (που θα το παρει στην Α' γυμνασιου ΑΝ παει σε μουσικο σχολειο ) και αν τον αφησω λιωνει στο ταμπλετ.

    Η λυση ειναι μετρο! Μια ωρα την ημερα ταμπλετ, αλλη μια τηλεοραση και τα ΣΚ απο αλλη μια ωρα Χ-ΒΟΧ. Πλεον εχει και αγαπη στο skateboard και λιωνει σε μια πιστα κοντα στο σπιτι παντα συνοδευομενος απο εμας.

    Πολυ κουραση ομως ρε φιλε ( για εμας οχι γι' αυτον )

  7. #2497
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    "[QUOTE=Νίκος Παππάς;2991430]Nα σου ζησουν τα παιδακια σου συντεκνε! Αλλα ειναι μικρα ακομα. Κι εμενα ο γιος στα 4, στα 5, στα 6 ουτε που ειχε αγγιξει ταμπλετ και κινητο. Ακομα και με βροχη τον βγαζαμε εξω. Ελιωνε στην παιδικη χαρα, με πατινι και ποδηλατο

    Πλεον ομως στα 11 ζηταει δικο του κινητο (που θα το παρει στην Α' γυμνασιου ΑΝ παει σε μουσικο σχολειο ) και αν τον αφησω λιωνει στο ταμπλετ.

    Η λυση ειναι μετρο! Μια ωρα την ημερα ταμπλετ, αλλη μια τηλεοραση και τα ΣΚ απο αλλη μια ωρα Χ-ΒΟΧ. Πλεον εχει και αγαπη στο skateboard και λιωνει σε μια πιστα κοντα στο σπιτι παντα συνοδευομενος απο εμας. "





    O "δρόμος της αρετής" φίλε είναι πάντα δύσκολος στην αρχή, ελπίζω μόνο να είναι αλήθεια ότι μετά στρώνει γιατί αλλιώς με τόση κούραση το κάψιμο το έχουμε στο τσεπάκι...
    υ.γ. Αυτό το "ακόμα και με βροχή..." με έκανε και χαμογέλασα ρε φίλε, μένω Σκωτία...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  8. #2498
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Παπασουζα Κάνε λίγο υπομονή. Έρχεται η ΝΔ . Θα φτηνηνουν οι συνδρομές θα γεμίσουν οι παιδικές χαρές με παιδιά θα κανουμε περισσότερες βόλτες αφού θα πέσει η τιμή της βενζίνης θα μειωθεί ο ΦΠΑ θα αυξηθεί το αφορολόγητο θα τρώμε με χρυσά κουτάλια (παλι) κι εσύ ασχολείσαι με τα τέλη επανασύνδεσης. Πώς να πάει μπροστά αυτή η χώρα με τόσο κοντοφθαλμους....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #2499
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    υ.γ. Αυτό το "ακόμα και με βροχή..." με έκανε και χαμογέλασα ρε φίλε, μένω Σκωτία...
    Θα βγάλει κι εκεί ήλιο, μη Σκωτίζεσαι... Το θέμα είναι ότι χωρίς ήλιο, δεν έχεις σκιά να ανταγωνιστείς.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #2500
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.460
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Παπασουζα Κάνε λίγο υπομονή. Έρχεται η ΝΔ . Θα φτηνηνουν οι συνδρομές θα γεμίσουν οι παιδικές χαρές με παιδιά θα κανουμε περισσότερες βόλτες αφού θα πέσει η τιμή της βενζίνης θα μειωθεί ο ΦΠΑ θα αυξηθεί το αφορολόγητο θα τρώμε με χρυσά κουτάλια (παλι) κι εσύ ασχολείσαι με τα τέλη επανασύνδεσης. Πώς να πάει μπροστά αυτή η χώρα με τόσο κοντοφθαλμους....
    Ξεχασες να γραψεις και για το πρωταθλημα που θα παρει ο ΧΟΧΕ

  11. #2501
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Παπασουζα Κάνε λίγο υπομονή. Έρχεται η ΝΔ . Θα φτηνηνουν οι συνδρομές θα γεμίσουν οι παιδικές χαρές με παιδιά θα κανουμε περισσότερες βόλτες αφού θα πέσει η τιμή της βενζίνης θα μειωθεί ο ΦΠΑ θα αυξηθεί το αφορολόγητο θα τρώμε με χρυσά κουτάλια (παλι) κι εσύ ασχολείσαι με τα τέλη επανασύνδεσης. Πώς να πάει μπροστά αυτή η χώρα με τόσο κοντοφθαλμους....
    Άμα γίνουν όλα αυτά δε πρόκειται να ξαναγράψω για συνδρομητικά τέλη. Ευχαριστηθηκες?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #2502
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Κυκλοφορούν στα τέλη του μήνα τα νέα χαρτονομίσματα των 100€ και 200€ με κάποιες αλλαγές και επιπλέον δικλείδες ασφαλείας.Ρίξτε μια ματιά εδώ , καπιταλόμουτρα μηχανόβιοι!

  13. #2503
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Κυκλοφορούν στα τέλη του μήνα τα νέα χαρτονομίσματα των 100€ και 200€ με κάποιες αλλαγές και επιπλέον δικλείδες ασφαλείας.Ρίξτε μια ματιά εδώ , καπιταλόμουτρα μηχανόβιοι!
    Κάποιοι δεν έχουμε δει εδώ και ΠΟΛΥ καιρό το κατοστάρικο (πόσο μάλλον το 200αρι....) Και θα κάνουμε αμέ περισσότερο να δούμε οπότε θα τα αλλάξουν πάλι, οπότε εις τα ωα μας
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #2504
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Πολλά τρίγωνα βλέπω στα νέα χαρτονομίσματα.Ιλουμινάτι σαφώς.
    Φίου φίου φι φι φίου

  15. #2505
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.460
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Κάποιοι δεν έχουμε δει εδώ και ΠΟΛΥ καιρό το κατοστάρικο (πόσο μάλλον το 200αρι....) Και θα κάνουμε αμέ περισσότερο να δούμε οπότε θα τα αλλάξουν πάλι, οπότε εις τα ωα μας
    Χα χα χα ..αισθανομαι σαν παπακι 50cc :δεν θα πιασω ποτε 100,ποσο μαλλον 200.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF