Σελίδα 168 από 644 ΠρώτοΠρώτο ... 68118158163164165166167168169170171172173178218268 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.506 έως 2.520 από 9648

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #2506
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Κάποιοι δεν έχουμε δει εδώ και ΠΟΛΥ καιρό το κατοστάρικο (πόσο μάλλον το 200αρι....) Και θα κάνουμε αμέ περισσότερο να δούμε οπότε θα τα αλλάξουν πάλι, οπότε εις τα ωα μας
    Εγώ πραγματικά δεν είχα δει ποτέ 100αρικο. Ούτε εννοείται τα υπόλοιπα. Τη μέρα της ανάστασης είχα πάει σε ένα κινέζικο να πάρω μια ζακέτα του γιου. Όταν έφτασα ταμείο είναι μια τσιγγάνα και βγάζει ένα πακο από μοβ χαρτονόμισματα. Ρώτησα την υπάλληλο όταν έφτασα ταμείο τι ήταν αυτά και μου είπε 500αρικα.Έμεινα με ανοιχτό το στόμα. Δεν είχα ξαναδεί πότε μου.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #2507
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Τα μεγάλης αξίας τραπεζογραμμάτια είναι δύσχρηστα για εμένα. Θεωρώ ότι χρειάζονται μόνο σε άτομα που κάνουν συχνά διαπροσωπικές συναλλαγές μεγάλης αξίας, που δε θέλουν ή δε βολεύει να περάσουν από τράπεζα.

    Αν βρεθεί στα χέρια μου 100αρικο, προσπαθώ να το χαλάσω το συντομότερο δυνατό σε ταμείο που θεωρώ αξιόπιστο (μη βρεθώ με πλαστά ρέστα από συνοικιακό μαγαζί ή περίπτερο). Άλλωστε, οι συναλλαγές υψηλής αξίας μπορούν να γίνουν με κάρτα. Ακόμα κι αν χρειαστεί να κάνω ανάληψη από ATM, φροντίζω το ποσό που θα ζητήσω να είναι τέτοιο, ώστε να μη μου βγάζει πενηντάευρο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #2508
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    605
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος

    O "δρόμος της αρετής" φίλε είναι πάντα δύσκολος στην αρχή, ελπίζω μόνο να είναι αλήθεια ότι μετά στρώνει γιατί αλλιώς με τόση κούραση το κάψιμο το έχουμε στο τσεπάκι...
    υ.γ. Αυτό το "ακόμα και με βροχή..." με έκανε και χαμογέλασα ρε φίλε, μένω Σκωτία...
    Δεν στρωνει φιλε μου. Οσο μεγαλωνει ερχονται αλλες εγνοιες και σκοτουρες. Η δουλεια του γονιου αλλωστε ειναι να ανησυχει. Αλλα αξιζει καθε κοπο!

  4. #2509
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Πέρυσι ένας πελάτης με πλήρωσε με 2 500ρικα.
    Το μαρτύριο ξεκίνησε.Πήγα στην εθνική να τα κάνω κατάθεση για να πληρώσω δικους μου λογαριασμούς,δεν θυμάμαι γιατί δεν μπορούσα να τα καταθέσω από το ΑΤΜ,ίσως να μην δούλευε εκείνη την μέρα.
    Μόλις λοιπόν τα βλέπει ο ταμίας φωνάζει τον διευθυντή,με φωνάζει στο γραφείο του και ξεκινάει η ανάκριση.Μιλάμε με κάναν να νιώσω ότι κάτι κακό έχω κάνει,ότι απολογούμαι για κάτι.
    Και που τα βρήκες,και να ρωτάνε ξανά και ξανά όλα τα στοιχεία μου ,αφμ κτλ κτλ,και τι δουλεια κάνεις ,πολύ μπλαμπλα.
    porca miseria.

  5. #2510
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    τα 500αρικα ειναι καταργημενα

  6. #2511
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Καταργημένα όχι, αλλά δεν τυπώνονται νέα από το τέλος του 2018 και όσα φθάνουν στην τράπεζα αποσύρονται. Κάνουν προσπάθειες να τα αποσύρουν εδώ και δύο χρόνια, διότι θεωρούνται ότι διευκολύνουν τη διακίνηση μαύρου χρήματος, τη μαφία, κλπ. Ίσως έχουν βρει τρόπους παραχάραξης.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #2512
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Σταμάτησαν τέλος του '18, ένα περίπου χρόνο πριν ήταν σε καθεστώς απόσυρσης.Και δεν χάσαν την αξία τους,απλά σταμάτησαν να τυπωνουν καινούργια και μαζεύουν όσα πέσουν στα χέρια τους.
    porca miseria.

  8. #2513
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Παπασουζα Κάνε λίγο υπομονή. Έρχεται η ΝΔ . Θα φτηνηνουν οι συνδρομές θα γεμίσουν οι παιδικές χαρές με παιδιά θα κανουμε περισσότερες βόλτες αφού θα πέσει η τιμή της βενζίνης θα μειωθεί ο ΦΠΑ θα αυξηθεί το αφορολόγητο θα τρώμε με χρυσά κουτάλια (παλι) κι εσύ ασχολείσαι με τα τέλη επανασύνδεσης. Πώς να πάει μπροστά αυτή η χώρα με τόσο κοντοφθαλμους....
    den χρειαζεται ρε φιλε αφου ο αλεξης εσχισε τα μνημονια,σταματησαν οι αυτοκτονιες,δεν πεθαινει ο κοσμος απο μαγκαλια καταργηθηκε ο ενφια με ενα νομο ο κοσμος πια τρεχει γελαστος στα λιβαδια πλεκοντας κοτσιδες

  9. #2514
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eiver Προβολή μηνύματος
    den χρειαζεται ρε φιλε αφου ο αλεξης εσχισε τα μνημονια,σταματησαν οι αυτοκτονιες,δεν πεθαινει ο κοσμος απο μαγκαλια καταργηθηκε ο ενφια με ενα νομο ο κοσμος πια τρεχει γελαστος στα λιβαδια πλεκοντας κοτσιδες
    Ποιος Αλέξης έσκισε τα μνημονια βρε?Εμείς ψηφίσαμε να φύγουμε από την Ε. Ε. Η δικιά μας ψήφος ήταν που μας έσωσε. ...

    Οh wait. ....
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #2515
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    τα 500αρικα ειναι καταργημενα
    Τι μας νοιαζει ; μηπως ειχαμε ποτε ;

  11. #2516
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    προσωπικα κυκλοφορω ολη τη βδομαδα με ενα 5ευρω και την παρασκευη λυπαμαι να το χαλασω γιατι εχουμε γινει φιλοι πια
    ξερω οτι η αποσυρση των 500ευρων γινεται στις τραπεζες μεσα απο διαδικασιες ερωτησεων και ελεγχων ωστε να αποφυγουν ξεπλυμα (χαχαχαχαχαχα)

  12. #2517
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Θα οργανωθεί φέτος ετήσια βόλτα; Ξέρω ότι τα τελευταία χρόνια τυχαίνει βροχή την Κυριακή του Μαΐου που ορίζεται η ετήσια, αλλά δεν είναι κακό να προγραμματιστεί κάποια, ακόμα κι αν τελικά ακυρωθεί.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #2518
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Για εκεί είμαστε https://www.youtube.com/watch?v=ySuM_WEtN1s
    porca miseria.

  14. #2519
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.595
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Θα οργανωθεί φέτος ετήσια βόλτα; Ξέρω ότι τα τελευταία χρόνια τυχαίνει βροχή την Κυριακή του Μαΐου που ορίζεται η ετήσια, αλλά δεν είναι κακό να προγραμματιστεί κάποια, ακόμα κι αν τελικά ακυρωθεί.
    Αν γίνει κάτι,θα ειναι μετα το καλοκαίρι.
    Για πριν δεν προλαβαίνουμε λόγω υποχρεώσεων.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #2520
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αν γίνει κάτι,θα ειναι μετα το καλοκαίρι.
    Για πριν δεν προλαβαίνουμε λόγω υποχρεώσεων.
    Παντρεύεσαι;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 14:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 12:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 23:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 16:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 15:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF